PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ALPERTİM İLK KAZASINI YAPTI ARKADAŞLAR HEMDE GÖZÜMÜN ÖNÜNDE :(((((

Tayfun
02.Temmuz.2007, 10:31
Pazar günü 2 bayan arkadaşımızla beraber şile tarafına denize gittik, gün içinde çok güzel eğlendik ve sıra dönüşe geldi, saat 18:30 gibi yola çıktık yavaş yavaş, istanbula dönüş trafiği maksimum seviyedeydi, arabalar milim milim ilerliyordu ancak. Bizde aramıza giren 3. ve yabancı bir motorla beraber yolun en sağından emniyet şeridi diycem ama öyle geniş bir yer değil ilerliyorduk, yabacı olan motor uzun bir süre önümüzde gitti ve sonra sigara yakmak için durdu bu arada alper öne geçti ve bende 2 metre arkadasından takip etmeye başladım, çıkabildiğimiz maksimum sürat 30 kilometreydi boşluklarda, işte bu sırada ömerliye yakın bir yerde sıkışık trafikte tuvaleti gelen bir vatandaş orta şeritteki araçtan inip sağına soluna bakmadan sağa doğru geldi ve direk alpere çarptı, alper darbeyi tam sol elcikten aldığı için motorun hakimiyetini kaybetti ve motoru sağa yatırmak zorunda kaldı, inanılmaz birşey ama 30 km süratle alperin altından çıkan motor ortalama 10 yada 15 metre sürüklendi sağ tarafı üzerinde ve çalışır vaziyette durdu, alper ve artçısı ise 7 metre kadar sürüklendikten sonra yerde 1 metrelik su arkına yuvarlandılar, adam alpere çarptığında adamda yere düştü ve 2 metre arkasında olduğum için allah bana yardım etti ve adamın kafasının üzerinden geçmekten milimle kurtardım, hemen motoru durdurup alperlerin yanına koştum, kız hemen şoka girdi ve ağlamakla titremek arasında bir hal aldı, alperin korumaları tam olduğu için çiziği bile yoktu ve kaskı onu çok güzel korudu çünki kaskının sağ yanı tam yanağına gelen tafar boydan doya çizik içindeydi, ya kaskı olmasaydı! Arabalarından inen insanlar yardıma geldi hemen, sonra geziye çıkmış bir racing gurubu geldi hemen yardıma, ambulansa haber verdik ve 10 dakika içinde geldi, alperi trafik raporu için orda bıraktım ve kızları ambulansa bindirip ambulansı takip ederek ümraniye eğitim ve araştırma hastanesine gittim, yaralı olan arkadaştaki hasar sağ kol dirsekte kemik gözükecek derecede yarık, belde ufak bir sıyrık ve ayak parmaklarının soyulmuş üst tarafı, bizim hastaneden çıkmamız saat 11 geçmişti, alper ise tüm işleri ancak saat 1 gibi bitirip evine gelebildi. Geçmiş olsun dileklerinizi alper arkadaşımızdan esirgemeyin arkadaşlar, bir hafta sonuna güzel başladık ve kötü bitirdik, hepinize trafikte bol şans diliyorum, siz ne kadar dikkatli olsanızda ne kadar işi bilsenizde bela sizi gelip buluyor DİKKAT!

Alperin telefon numarası : 0533 491 99 10

ARZUM
02.Temmuz.2007, 10:36
çok geçmiş olsun her ikinizede allahtan daha büyük bişey olmamış ...

ugurcuk
02.Temmuz.2007, 10:38
çok geçmiş olsun sende ucuz atlatmışsın. orta şeritten tuvalet için sağa sola bakmadan koşan yurdum insanı için bişey diyemiyecem allah onun cezasını vermiş zaten akıl vermemiş gerçi bu etraftan insanlara zarar verio ama :D tekrardan gecmiş olsun

okan
02.Temmuz.2007, 10:41
ulaaaa.. alpermi... hadi yaa... geçmiş olsun kardeşime.....du msn den bakiim ben ona..

doğan
02.Temmuz.2007, 10:42
çok geçmiş olsun. o kaza hepinizin moralini çok bozmuştur eminim. inşallah herkes iyidir şimdi.

alper_tim
02.Temmuz.2007, 10:44
merhaba arkadaşlar
dün şileye denize gittik 4 arkadaş 2 motor
tayfun arkadaşımın kız arkadaşı vardı arkasında onunda bi kız arkadaşı geldi oda benim arkamda şileye gittik
güzel bi günün ardından saat 18,30 gibi şileden yola çıktık trafik aşırı fazla olduğundan yavaş geliyorduk bi ara yolun sağına geçme fikri belirdi bende
araçlar iki şerit halinde dizilmiş trafik durarak akıyordu
bu esnada sol tarafımdaki bir transporter minibüs kullanıcısı amcam sıkışmış ve yolun ortasında durup şoför mahallinden inerek yolun sağına ihtiyacını gidermek üzere araçtan inip minibüsün önünden geçtiği sırada benim adamı görmemle sol aynayla adamın koluna çarpmam bir oldu ve motor dengeyi yitirip sağa doğru emniyet şeridine devrildik motor 14 metre sürüklendi
bende full koruma olduğu için dizliklerde ve montta hafif yırtılmalar var
motorda koruma demirlerinin ne işe yaradığını gördüm ve koruma demirlerinde çizikler var sürüklenmeden dolayı
arkamdaki artçıda ise koruma olmadığından dolayı
sağ omuzda çizikler sağ kolda yaklaşık 5-6 dikiş ve sağ ayakta sürtünmekten deri kalkması felan var
e-5 de bile olsak bu tür insanların yola çıkabilceğini dün acı bi tecrübeyle öğrendim ve artçımın full koruma olmasa bile üstünde yazlık kıyafetlerle motora binmemesinide öğrendim
arkadaşlar siz siz olun tedbiri elden bırakmayın hiç böyle bi kaza yapacağım ve sizlerle paylaşacağım aklıma gelmezdi lütfen dikkatli olun

gecee
02.Temmuz.2007, 10:46
TİMMM KANKAA çok geçmiş olsun tabi sana da zabitim ........
en korktuğum şeyde arkadaşın başına gelmiş...
aman dikkat arkadaşlar herşey güzel herkez mutlu iken sakın birimizin hatası yada bi başkasının odunluğu yüzünden canımız yanmasın....

ToMCaT
02.Temmuz.2007, 10:46
çok geçmiş olsun. haberi akşam yaşar babadan aldım çok üzüldüm. acil şifalar dilerim

doğan
02.Temmuz.2007, 10:47
arçındada bişey olmadığını sanmıştım ama onun yaralanmış olması çok üzücü. kesinlikle haklısın mutlaka artçı yada ful koruma giydirmek lazım.

emrahss
02.Temmuz.2007, 11:05
Çok büyük geçmiş olsun, çok üzüldüm dostum. Allah beterinden saklasın. Yalnız bir şey soracağım, ukalalık yapmak için değil. Emniyet şeridini kullanmak, otomobillerle birlikte motosikletliler için de yasak değil mi? Adı üstünde emniyet şeridi. O adamın sağına soluna bakmadan çıkmasını haklı göstermez ama <nihat her sabah radyodan bağırıp duruyor, emniyet şeridini kullanmayın diye. Evet otomobiller bizi adam yerine koymuyor ama bizler de motosikletin, iki tekerlekli otomobil olduğu ve aynı kurallara tabi olduğumuzu unutuyoruz çoğunlukla. Araçların arasından geçmek gibi. Neyse olmuşa çare yok, en azından korumaların önemi bir kez daha anlaşıldı gibi. Tekrar geçmiş olsun.

Deli çerkes
02.Temmuz.2007, 11:24
İkinizede büyük geçmiş olsun.Bayan arkadaşa acil şifalar diliyorum

alper_tim
02.Temmuz.2007, 11:28
çok teşekkürler iyi dilekleriniz için arkadaşlar
emrah abi ancak biz emniyet şeridinden değildik o esnada
tam çizginin yarım metree içindeydik
ama adama çarpınca motor emniyet şeridinin içine düşüp sürüklendi

carvalho
02.Temmuz.2007, 11:32
Alper kardeşim, çok büyük geçmiş olsun. Arkadaşınıza da acil şifalar...

İstanbul'un çıldırtıcı trafiğini yaşayanlardan olduğum için ben de emniyet şeridini zaman zaman kontrollü olarak kullananlardanım... ... Sana çarpan ayılar normal şeritlerde bile o kadar fazla ki...

emrahss
02.Temmuz.2007, 11:35
Anladım dostum, fakat bunu yapan çok arkadaş var. Hele de kuryeler, pizzacılar vs. Vermek istediğim mesaj biz kendimizi tarfiğin içerisinde kabul etmezsek, trafik bizi kabul etmiyor saygı göstermiyor diye ağlamamız nafile..

yasinsubay
02.Temmuz.2007, 11:39
Alperim timim cok gecmis olsun ya:( ucuz atlasmıssınız valla yine de allah boyle okuzlerden hepimizi korusun insan bi sagına soluna bakar ya inerken dururken

Aksu
02.Temmuz.2007, 11:43
Alper geçmiş olsun, dolaylı olarak da Tayfun a da geçmiş olsun. İşte güzel ve eğlenceli bir günün dönüşü bir tatsız olay her şeyi yok ediyor. Daha kötü de olabilirdi deyip geçiştirerek ve de ders alarak olayı unutmaya çalışın.
Artık ne diyeyim Alper bir kedi olarak av yakaldın mı yoksa kızın ağabeyleri seni arıyormuş mu.

MotoJunior
02.Temmuz.2007, 11:45
arkadaşlar büyük geçmiş olsun. montta kimin gözü kaldı acaba

ozzymania
02.Temmuz.2007, 11:48
Alper tekrar geçmiş olsun diyorum.Bu sıralar kaza haberleri arttı.herkes dikkatli olsa bile yollarda okadar çok öküz varki.

ilkerkoparal
02.Temmuz.2007, 11:49
SEN NE KADAR DİKKATLİ OLURSAN OL DİKKATSİZ İNSANLAR HEM SENİ HEM KENDİNİ YAKABİLİYOR. BUNU EN ACI TECRÜBE EDENLERDEN BİRİYİM VE SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM. 1 SENE ÖNCE OTOBANDAN ÜST GEÇİT YERİNE OTOBANDAN HEMDE TAM KÖPRÜNÜN ALTINDA SOL ŞERİTTE 100 KM HIZLA GİDERKEN ARABALARIN ARASINDAN ÖNÜME ATLAYAN ADAMA ÇARPMAMLA ALTIMA ALMAM BİR OLDU. ADAM OLAY YERİNDE ÖLDÜ BEN ÜÇ GÜN İÇERDE YATTIM SONUÇ BENİ PSİKOLOJİK OLARAK YIKTI. KENDİ ÖLDÜ AİLESİ PERİŞAN. ON KAT DAHA DİKKATLİ OLMALIYIZ. SEN 4/4 LÜK OLSANDA DALGIN VE KURALLARA UYMAYAN BİRİ SENİNDE CANINI YAKABİLİYOR. ÇOK GEÇMİŞ OLSUN KARDEŞİM.

thoraman
02.Temmuz.2007, 11:51
çok büyük geçmiş olsun kardeş allah beterinden korusun..

iakyurek
02.Temmuz.2007, 11:52
alper kardeşim çok büyük geçmiş olsun....

alper_tim
02.Temmuz.2007, 12:04
arkadaşlar çok sağolun
inş. daha büyük kaza yaşamayız hiçbirimiz
mehmet abi allahtan kızın abisi yok eve de kayaya basıp düştüm demişler gerçeği söylerlerse ben bi müddet ankaraya yanına geliyorum abi:))
motojunior mehmet abi walla o akşam kimin gözü kaldı montta bilmiyorumda allahtan sağlam montmuş walla

cannibal
02.Temmuz.2007, 12:04
Kanka çok çok geçmiş olsun.Canını sıkma boşver hepimiz kaza yaptık Allahtan daha kötüsünden korusun

FATİH
02.Temmuz.2007, 12:23
Hepinize Çok geçmiş olsun , Alper kardeşim umarım bu ilk ve son olur..Allah beterinden saklasın..

Kazaya sebebiyet veren tuvalet ihtiyacını yapabilmek için 1 kişiyi hastanelik eden ve o panikle çişini yapmayı unutan yurdum insanı..; zaten yapamadığın tuvalet ihtiyacın için durulmayacak yerde durdun , yürünmeyecek yere yürüdün , üzerinde iki kişi ile dengede duran devrilmeyecek aleti devirdin...Sana diyecek birşey bulamıyorum :x

inci
02.Temmuz.2007, 12:29
ALPER VE TAYFUN çok geçmiş olsun ,artçı arkadaşada acil şifalar dilerim :( çok üzlüdüm yaa

ÇeLeBi MuRaT
02.Temmuz.2007, 12:52
Alper çok geçmiş olsun kardeş...Allah beterinden korusun hepimizi..

HONEY
02.Temmuz.2007, 12:55
geçmiş olsun dostum

Frontier
02.Temmuz.2007, 13:06
Hepinize çok geçmiş olsun inşaallah bu son olur...

alper_tim
02.Temmuz.2007, 13:15
çok teşekkürler arkadaşlar
hepinizden allah razı olsun
bu olayı kulaklarınıza küpe edin ne zaman nerden ne çıkacağı belli olmuyor malesef
güzel bi günün sonunu karakolda ve hastanede geçirdik

faati
02.Temmuz.2007, 13:27
arkadaslar cok gecmiş olsun Allah baska kaza bela vermesin

xageegax
02.Temmuz.2007, 13:46
çok geçmiş olsun duydum çok üzüldüm allah korumuş ya daha hızlı olsaydınız

altug
02.Temmuz.2007, 13:50
çok çok geçmiş olsun.

Aksu
02.Temmuz.2007, 13:51
mehmet abi allahtan kızın abisi yok eve de kayaya basıp düştüm demişler gerçeği söylerlerse ben bi müddet ankaraya yanına geliyorum abi:))
Ankara nın taşına bak
Şu Alper in işine bak
Kırk yıl da bir kız tavladı
Şu gezinin sonuna bak.
Ankara nın sağı solu
Kızlarla dolu her yolu
Gel seni burada saklayalım
Kızın babasını atlatalım.

MEHMETONUR
02.Temmuz.2007, 14:30
Çok Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
Biz de nişanlımla küçük bir kaza geçirdik dün ama ikimizde de full koruma vardı ve sadece silkelendik...
Benim sağ kalça tarafım şişti ve morardı o kadar...
Herkes robocop diyordu bize de,terliyorduk,bir dünya malzeme taşıyorduk ama evden çıktıktan 7dk sonra bile kaza olabiliyor ve
korumalar kesinlikle işe yarıyor.
Tekrar çok çok geçmiş olsun ve SON olsun...

okan
02.Temmuz.2007, 14:44
Ankara nın taşına bak
Şu Alper in işine bak
Şu gezinin sonuna bak.
Ankara nın sağı solu
Kızlarla dolu her yolu
Kızın babasını atlatalım.vaayyy şair ruhlu aksu baba....hemen döktürmüşsün şiirini...

emrahkucukgirgin
02.Temmuz.2007, 15:14
Çok geçmiş olsun Alper. valla ne diyeceğimi şaşırdım, daha dün kaza konularını konuşuyorduk, Ne kadar dikkat edersen et demek gerçekten olabiliyor... Ben çok dikkat ettiğim için birşey olma ihtimali çok düşk diye düşünüyordum ama sandığım kadar da küçük değilmiş...

promote
02.Temmuz.2007, 15:51
geçmiş olsun alper , yok abi sağ en tehlikeli yer bende 15 gun oldu kaza yapalı , bu gecede yurtdışına cıkıyorum motor 2 ay yataxak ole kırık dokuk ....
donuse full koruma almaya karar verdım kendım ve artcı için ama kapalı kasklar sankı görusu engellıyomus dıkkatı dagıtıyomus gıbı geldı bana kazayı kapalı kask aldıkdan sonra yapınca ole bır hıs olusdu bende

kawa500
02.Temmuz.2007, 15:54
Geçmiş olsun....Arkadaşınıza da acil şifalar.....

Jedaykin
02.Temmuz.2007, 16:19
alper_tim
çok geçmiş olsun arkadaşım. ucuz atlatmışsınız. 30km hız da az sayılmaz sonuçları çok ciddi olabilirdi. tekrar geçmiş olsun.

cuk_o
02.Temmuz.2007, 16:34
valla alper şimdi korktum trafikten sen bile kaza yapabiliosanki her ne kadar hatalı olan sen olmasanda bu trafikte kaza yapmadan gezebilmek imkansız demek oluyo

neyse kardeşim çok geçmiş olsun dikkat et kendine çok geçmiş olsun

alper_tim
02.Temmuz.2007, 17:29
tüm dostlarım çok sağolun
aranızda değerimi bi kere daaha anladım umarım bundan sora başka kaza yaşamam
motordan soğuma veya herhangibi olumsuz düşünce olmadı bende şu an
ama psikolojim biraz garip neşemi kaybettim gibi
sanırım oda bi kaç gün içinde geçer ve normale dönerim
destekleriniz için hepinize teşekkür ederim sağolun ve dikkatli, olun sizlerde

rafethasal
02.Temmuz.2007, 17:54
Hocam geçmiş olsun.
Ne diyeyim şimdi ... Geçenlerde girdiğim bi kafede bu sıcakta mont giyiyor filan diye bişeyler duydum. Tabiki benim hakkımda konuşuluyordu. Ama daha önceki kazalarımdan biliyorumki mont ve yask canımı kurtardı. O yüzden kimseye kulak asmadan kask mont ve diğer koruma aparatlarını kullanalım..

Sevgi Selam...
Tekerlerimizin yerde kalması dileğiyle.

yenikoyluartcı
02.Temmuz.2007, 17:58
Çok geçmiş olsun arkadaşlar, yaralı artçı kardeşimize acil şifalar dilerim.

Montu ben o kadar kestim ama kesinlikle gözüm kalmamıştı.

Aksu
02.Temmuz.2007, 18:04
tüm dostlarım çok sağolun
aranızda değerimi bi kere daaha anladım umarım bundan sora başka kaza yaşamam
motordan soğuma veya herhangibi olumsuz düşünce olmadı bende şu an
ama psikolojim biraz garip neşemi kaybettim gibi
sanırım oda bi kaç gün içinde geçer ve normale dönerim
destekleriniz için hepinize teşekkür ederim sağolun ve dikkatli, olun sizlerde
Alper sen bizle bir iki etkinliğe katıl, psikolojin de düzelir neşen de yerine gelir. Spedy gibi, Okan gibi şen arkadaşlarla yüz yüze olursun.

gecee
02.Temmuz.2007, 18:05
Ankara nın taşına bak
Şu Alper in işine bak
Şu gezinin sonuna bak.
Ankara nın sağı solu
Kızlarla dolu her yolu
Kızın babasını atlatalım.

oyyy oyyy
cok yarıldım cokkkk...
allah ta seni güldürsün mehmet abi...
yaw apler aksu abim cok sağlam yazmış haaa...

alper_tim
02.Temmuz.2007, 18:13
yaw işin garibi kızla öyle bi durumumuzda yok
kızın sefgilisi var zaten askerdeymiş
allahtan askerde bide eleman saldırcaktı bana:((

gidikurt
02.Temmuz.2007, 18:38
Çok geçmiş olsun allah daha beterinden korusun inşallah.Dilerim hava sıcak diye mont ve kask takmayan arkadaşlar bu olaydan ders alır.

aslanburclu
02.Temmuz.2007, 18:59
alperim tekrar geçmiş olsun sonuç ne oldu şimdi adam sana vurdu sen devrildin trafik ne gibi işlem yaptı araç vurmuş gibimi yoksa adam sana çarpmış gibimi karşı taraf sana vurdu ama arabasından inip yolda ne işi vardı valla ben hala çözemedim trafik sigortası nasıl devreye girecek ya bi açıklasana***** hem emniyet şeridi olan yol yayalara yasak olması lazım yayaya ne işlem veya nasıl suçlama yapıldı 8 de 8 suçlamadan trafik nasıl suçladı yani olmıyacak bi kaza merak ediyorum doğrusu

okan
02.Temmuz.2007, 19:01
yaşar baba olay ayne şölle gelişti...

adam vurdu...
alper düştü...
tayfun gördü...

başkada bişi yok.. bide günahsız bi kız çocuu vardı ona yazık olmuş işte .. dikiş felan atmışlar kızın koluna bacaana...

Aksu
02.Temmuz.2007, 19:07
yaw işin garibi kızla öyle bi durumumuzda yok
kızın sefgilisi var zaten askerdeymiş
allahtan askerde bide eleman saldırcaktı bana:((
İlahi adalet Alper. Senin sefglin askerde vatan beklesin sende Alper le plaj şemsiyesi altında bekle, olacak iş mi yani. Şimdi haydi kızın babasından seni koruduk, oğlan askerden gelirde seni ararsa, sen en iyisi Eskişehir e git orada 2 tane komutan var seni kollarlar merak etme. Ama bu seferde Eskişehir deki kızları Musaözü ne falan götürmeye kalkarsın da.
Alperim şaka bir yana da kıza bende üzüldüm yara bere dikiş izi ve suçluluk duygusu. Sende kendi kendine suçlanıyorsun ama olmuş la ölmüşe çare yok biliyorsun. Hayat devam ediyor, yine büyük geçmiş olsun.

aslanburclu
02.Temmuz.2007, 19:08
tamamda
alper kazadan sonra beni aradı abi sende askersin diye bi yardımın olabilirmi diye bende jandarma polisten daha doğrucudur daha bilgili işlem yapar merak etme diye telkinde bulundum ama başka bişeyle ihtiyacın olursa hemen geleyim dedim yok abi sağol o zaman gerek yok dedi ...benim merak ettiğim otoyolda olmıyacak bi ve akla gelmiyecek bi kaza sonucu ne oldu onun için sordum (( şahsen ben olsam çarpana bi araba odun otoyolda yaya duruma geçtiği için alperede ne deyim emniyet şeridinde valla aklım sarmadı bu işi trafikçiler neye karar verdi onun için merak ettiğimden....

Tayfun
02.Temmuz.2007, 19:43
Ben söyliyim komtanım, yüzde yüz o öküzü haklı bulurlar, kim sevdiki bizi haklı çıkalım bu durumdan...

alper_tim
02.Temmuz.2007, 19:44
walla yaşar abi
jandarmada bana söylenen aaracın sağından geçtiğimden dolayı suçlu sen olursun büyük ihtimalle dediler
adam şikayetçi olmamış benimde olmamam gerektiği söylendi bişi çıkmaz mahkemeden uğraşırsınız dedi
bende şikayetçi olmadım raporuda yarın alıcak bizim arkadaş bugün aradım orayı kimsenin haberi yok olaydan nöbet değişmişler
tayfunun dediğine katılıyorum adam gayet haklı şekilde konuşuyodu içerde dalmamak için zor tuttum kendimi
sıkıştığı için durmuş inmiş araçtan nasılsa sağdan kimse gelmez die de bakmamış yola ifade bu bildiğim

aslanburclu
02.Temmuz.2007, 19:52
ama onun haklı olması için emniyet şeridine girip durması lazım ve 4 lülerini yakması lazım bu durumda neyse ya sağsalim hayattasınızya önemli olan o allah bidaha göstermesin..

sihirli_eller
02.Temmuz.2007, 19:55
dostum cok geçmiş olsun

alper_tim
02.Temmuz.2007, 19:57
walla abi masraflar bana kaldı gözüküyo bakalım ne olcak
artık iyice bi sıkıcam kemerleri

@sihirli_eller
saol dostum allah razı olsun

El_Mariachi
02.Temmuz.2007, 21:09
alper dostum geçmiş olsun. valla benim için çok büyük uyarı oldu senin bu başına gelenler.
ben de çoğu zaman trafik yoğun olunca emniyet şeridini kullanıyorum.
adı üstünde emniyet şeridi ama pek emniyetli olamayabiliyor demek ki..
valla büyük geçmiş olsun..

yenikoylu_ua
02.Temmuz.2007, 22:12
ne güzel işbe hem adamın düşmesine sebep ol hemde üste çık bide davacı olmuyomdiye hava yap ulan bunları üç dövücen bir sayıcan akıllarıbaşlarına gelir belki. Alpercim mal herzaman yerine gelir sabahta dedigim gibi cana gelmesinde ne olursa olsun tekrar tekrar geçmiş olsun

Tayfun
02.Temmuz.2007, 22:24
Maldada birşey yok kubilay abi, en çok darbe montta var bide koruma demirlerinde ufak kazıntılar, maliyetsiz bir kaza oldu ne hastane ne bişe, şanslıydık yani hemde çokca...

yenikoylu_ua
02.Temmuz.2007, 22:26
en azından montuk kalitesi test edilmiş oldu sağlammış kardeşimizde hasar olmadı

Engin
02.Temmuz.2007, 22:31
Kardeş çok geçmiş olsun. Artçın içinde çok üzüldüm. Allah gelmiş geçmiş etsin, kaza bela vermesin.

RızaHoşgör
02.Temmuz.2007, 23:41
alper kardeşim büyük geçmiş olsun.gerek senin gerek tayfun zabitimin bilgi paylaşımlarıda ders niteliğinde.
Allah kimsenin başına böylesini vermesin

geovani
03.Temmuz.2007, 01:33
çok geçmiş olsun kardeşim ne yazıkki trafikte motoru araçtan saymayan çok öküz var o yüzden her zaman çok daha dikkatli olmak zorundayız.allah beterinden korusun

BULL
03.Temmuz.2007, 01:37
Alper kardeşim geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.
bu emniyet şeridi olayı çok tehlikeli abi. haftasonu Abant dönüşü bende bi kaza atlattım
hemde çok feci bi kaza olucaktı Allah korudu.
otobanda yaklaşık 120 km hızla ilerlerken tam önümdeki kamyonu solluyacaktımki herifte benle aynı anda sollamaya çıkmasınmı?
bende en sola çıkmamak için kırdım gidonu sağa emniyet şeridine...
kamyonun önündeki otobüsün arkasından tam sağ yapar yapmaz bariyerden yola atlayan 2 velet ile gözgöze geldim...
bide takıldı düştü çocuk yere... kornaya asılmamla beraber kendimi sola atmam an meselesi oldu...
orada yere düşen çocuğa çarptığımı düşünmek bile istemiyorum...
ne bende ne de onda parça kalmazdı heralde...
Allah korudu işte yanından geçip gittim...
burası Türkiye kardeşim herşey oluyor. otobanda adam arabadan iniyor. veletler yola atlıyor...
oluyorda oluyor... Allah hepimizi kazadan beladan korusun...

Kino
03.Temmuz.2007, 14:54
alper
cok ama cok geçmiş olsun yavaş gidiyorum diye de ya kaza olmaz olsa ne olacak ki demek de yanlışmış

ama madem ki sende birşey yoktu , yerden kalkıp ya ne oluyor, ben nerdeyim diye adamın kasıklarına dizlikle bir girseydin birdaha ters taraftan şey ederdi. veya kaskla adama bir çakaydın sonra pardon ben hala şoktaydım derdin.

arkadaşlar bir KÜPE daha..

handojoe
03.Temmuz.2007, 15:06
geçmiş olsun alper-CİM böyle yalamalar her yerde oluyo umarım moralin yerine gelmiştir şimdi

HANDO geçmiş olsun dileğinde bulundu... :x

Aksu
03.Temmuz.2007, 15:08
Alper sen neden davacı olmadın anlamadım. Adam hangi araçtan indiyse o aracın trafik sigortası soumludur. Sen davacı ol ve tüm zararlarını maddi olarak tutanağa yazdır ve sonra karşı tarafın aracının trafik sigortasından talepde bulun. Sigortada o adamdan veya sürücüden talep eder. Araç kendi sorumluluk alanında iken gerek araca gerekse sürücü ve yolcuya karşı trafik sigortasının sorumluluğu devam eder. Trafik kuralları çerçevesinde yolcusunu indirir ve yoluna devam eder sonra yolcunun başına bir iş gelir o iş sürücüyü ve trafik sigortasını bağlamaz. Adamı otobanda indirdin diyelim adam da tel örgülerden atlayıp tarladan geçip evine gidecek, adam tel örgüye tırmanırken bile bir başka araç yoldan çıkıp telin dibindeki adamı gebertse bile trafik sigortası her iki şartta da devrededir.
Alper varsa şikayetçi olabilme ihtimalin devam et derim.

emrahss
03.Temmuz.2007, 15:18
Mehmet Abi'ye aynen katılıyorum, söyledikleri tamamen doğrudur. Fakat o panikle bazan insan ne yapması gerektiğini kestiremeyebiliyor. Sanırım polis gelmemiş ve tutanak tutmamış olduğu için şu aşamada yapacak bir şey yok. Bir de Alper "sağ şeridin yarım metre kadar içindeydik dediğine göre sağ şeritte de araç varmış. Bu da Alper'i pek de haklı çıkartmıyor. Kanuni olarak düşünmeye çalışıyorum, duygusal olarak durum başka tabii..

yenikoylu_ua
03.Temmuz.2007, 15:23
Aksu baba rapora gelenler emniyetşeridi dalgasına Alperin şuçlu oldugunu ima etmişler rapor öle yazılırsa zaten davacı olsada bişi çıkmaz uğraşmaya değmez

Aksu
03.Temmuz.2007, 16:06
Raporu ona göre tutturacaksın. Sağ şeritte trafik ağır ağır akarken sol şerit durmuştu ve arabanın birinden adam kapıyı açarak sağa doğru fırladı ve önüme atlayan adama çarpmamak için fren ile beraber sağa emniyet şeridine kaçmaya çalıştım ise de adam soldan bize çarparak devrilmemize neden oldu diyemedi Alper tim. Yani bunu böyle ifade etmek yazdırmak çok mu zor. Olay da yaralanma olduğu için polis veya Jandarma ifadeye başvurur ve ne dersen onu yazar. Olay yerindeki duruma ve ifadelerdeki belirtilere bakarak kaza raporunu hazırlar. Ama kaza raporuna da itiraz hakkı vardır. Adama bakmış bunlar efendi sessiz çocuklar birde üstüne üstlük davacıyım havalarına girmiş çocukları korkutmak için. Ben orda olacaktım veya Müslüm olacaktı ki adamın ciğerini sökerdik. Veya öyle çarpılmaz böyle çarpılır deyip Kino Baba nın dediği gibi kaskı kafasına çaktınmı feleğini şaşrırdı.

yenikoylu_ua
03.Temmuz.2007, 16:17
Budur baba işte

cellat
03.Temmuz.2007, 16:53
geçmiş olsun hepinize
inşallah tekrarı olmaz
:)

alper_tim
03.Temmuz.2007, 18:37
walla mehmet abi bu dediklerin o panikle hiç aklıma bile gelmedi
elim ayağım titriyodu walla
jandarmaya gittiğimizde de şikayetçi olsan bile haksızsın sağdan gidiomuşsun dedikleri için yapıcak bişeyim kalmadı :cry:
ödicez kendi hasarımızı bi şekilde sanırım 7-8 ayda anca toparlarım durumu :cry:
sen biliosun abi benim durumu :oops:

skus
03.Temmuz.2007, 18:54
ALPER KARDES COK GECMIS OLSUN.HERKESIN BASINA HERAN GELEBILECEK SEYLER HERKES DIKAAATTTTTT.

Tayfun
06.Temmuz.2007, 20:31
Kaza haberleri artıyor, aman dikkat...