PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Set Grupun kazığı

sunay690
23.Aralık.2013, 13:10
Selamlar. Bildiğiniz gibi geçen günlerde bir buji yakma sorunu yaşamıştım. Ardından Bursa yetkili servisi olan Set Gruba gittim buji almak için. 2 tane NGK CR7HSA buji aldım tanesi 15 tl den yani 30 tl verdim. Sonra bir araştırayım dedim bujileri fiyatları nedir ne değildir diye. NGK nın internet sitesine girdim birde ne göreyim bujinin tanesi 7 tl yani Set grup bana iki katı fiyata satmış bujileri. Birde oradaki ustaya buji anahtarı lazım dedim bitane verdi ama sadece başını vermiş bende anlamadığım için farkına varmadım motorun başına geldim buji kapağını açtım buji anahtarını yerleştirdim tutmaya sapı yok yani sapını vermemiş bana usta. Gerçi usta demeye bin şahit lazım. " abi benim daytona buji yaktı dedim " " daytona hangisiydi uzun olanmı dedi" :p " gidonda hafifi bir titreme yapıyor bazen diyorum nedir sorun diyorum " " getir bakalım diyor " Sadece yağ değiştirip civata sıkmaktan başka bir işe yaramazlar.

CELİL
23.Aralık.2013, 13:16
Servisler malesef yetersizler buji fiyatı olarak tüm servisler 10-15 tl arası alıyor niye farklı fiyat deyince bu dükkanın kirası vesairesi nerden çıkıcak deyip birde kendilerini haklı görüyorlar sanki işlemlerde işçilik ücreti alınmıyor parçaya fiyat farkı koyuyorlar tüm servisler bu şekilde çalışıyor malesef

Orjnal boru gibi olan buji anahtarının tutma sapı yok avadanlıkta bulunan çift taraflı tornavida üstteki deliğe göredir oraya takıp çeviriyorsun

turq
23.Aralık.2013, 13:23
Bahsettiğin servis ile ilgili şikayetleri daha önce de buradan paylaşmıştık, garanti problemin yoksa uğramamanı tavsiye ederiz.

sunay690
23.Aralık.2013, 13:42
Cin olmadan adam çarpıyo bunlar, şeytan diyor çıkar garantiden uğraşma bu çakallarla.

Abi bana verdiği buji anahratı boru gibi ama 5 -7 cm arası bişey bujinin olduğu yere yerleştirince içerde kalıyor tornavida falan sokamıyorum.

ozguralic
23.Aralık.2013, 13:46
Set artık servis değil diye biliyorum. Uğramaya değmez. Parçaları internetten Ali Ustadan al. Montajını yaptıracağın ustaları biz sana söyleriz. Yada kendin yaparsın.

Zafer
23.Aralık.2013, 13:47
Cin olmadan adam çarpıyo bunlar, şeytan diyor çıkar garantiden uğraşma bu çakallarla.

Abi bana verdiği buji anahratı boru gibi ama 5 -7 cm arası bişey bujinin olduğu yere yerleştirince içerde kalıyor tornavida falan sokamıyorum.

sunay kardeşim geçmiş olsun ya ekleme yaptıracaksın yada yinisini alacaksın.

sunay690
23.Aralık.2013, 13:48
Set artık servis değil diye biliyorum. Uğramaya değmez. Parçaları internetten Ali Ustadan al. Montajını yaptıracağın ustaları biz sana söyleriz. Yada kendin yaparsın.

Bu gün içinde Emre motoru bi arayıp sorayım bakayım Set servismi değilmi diye, yoksa şeytan görsün yüzlerini.

Takabildiklerimi kendim takarım abi elim az çok anahtar tutuyor :p takamadıklarımı ise işin erbablarına taktırırım :cheesy: