PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EGZOZ TEMİZLİĞİ

komoster
05.Temmuz.2007, 15:04
Arkadaşlar;
arkama artçı bindiğinde o kadar söylememe rağmen egzoza basıyorlar ve kalıcı bir leke oluyor ben bu lekeleri temizlemek için
egzoz sıcakken benzinle silerek çıkartıyordum

ama geçenlerde acelemde vardı sıcakken üzeribe brandayı kapattım oda dikkatsizlikten egzoza yapışmış
şimdi lekleri çıkartamıyorum bunun gibi sıkıntı yaşayıpta çözen varmı yada bunun bi yöntemi varmı uyguladığım yöntem doğrumu

bilgisi olan varsa ve yazarsa çok sevinirim

moonchild
05.Temmuz.2007, 15:49
Abi branda lekesi için bişey diyemicem de, bu egzost sıcakken benzinle silme fikri kulağıma pek güvenli gelmedi...

inci
05.Temmuz.2007, 15:56
Rıza"nın çok güzel yöntemleri var ...sana yardımcı olacaktır bu konuda

Jedaykin
05.Temmuz.2007, 15:57
benim egsozlarda da o lekeler var. uzun zaman önceden kalmış şeyler ayrıca. çıkartabilirsem çok memnun olucam.

polat
05.Temmuz.2007, 16:44
bende de oluyo bulaşık süngeri ve tinerle temizliyorum deneyebilirsiniz çok zorda kalmadığınız sürece telli tarafını kullanmayın çiziyor çünkü ama siyah lekelerden iyidir. bir deneyin derimm

ilkerkoparal
05.Temmuz.2007, 16:51
skocbright süngerin yeşil tarafı ve gaz yağı tertemiz yapıyor.

Jedaykin
05.Temmuz.2007, 17:28
tiner veya gazyağı mantıklı görünüyor. ayrıca benzinden daha güvenli olduğu kesin. ilk fırsatta temizliğe girişicem zaten. ama zaman bulamadım. bir yerde (belki bu siteydi) nikelajlar için cila gibi bir malzemeden bahsedildiğini okumuştum. bir de onlardan bulmak gerek.

moonchild
05.Temmuz.2007, 18:02
tiner veya gazyağı mantıklı görünüyor. ayrıca benzinden daha güvenli olduğu kesin. ilk fırsatta temizliğe girişicem zaten. ama zaman bulamadım. bir yerde (belki bu siteydi) nikelajlar için cila gibi bir malzemeden bahsedildiğini okumuştum. bir de onlardan bulmak gerek.

Abi nikelajlar ve siyah boyalı kısımlar için bizim alt komşu (Chevrolet-Belair hastası kendisi.. hurdaları alıyo bizim arka bahçede adam ediyo, çok keyifli bir abimiz) ÇBS'nin profesyonel cilasından ikram etmişti bana bi sefer... Hasta olmuştum! Sanayi sitelerinde satılıyomuş!

polat
05.Temmuz.2007, 18:05

nikelaj parlatıcılar var ama bildiğim kadarıyla bu tip temizlikleri yapmıyor sadece matlaşan nikelajları eskihaline getiriyor

okan
05.Temmuz.2007, 20:41
pasta yapılabilir .. ben özel nikelaj pastası almıştım...bal mumu içerikli.. REX marka...

ToMCaT
05.Temmuz.2007, 21:05
arkadaşlar bu konuda ilkerin dediği gibi gazyağına güvenebilirsiiniz ucuz bakım malzemesi. ayrıca boyalı bölgeleri sildiğinizde de su tutmadığını görebilirsiniz ben arabada özellikle kışın uyguluyorum boyaya kaseinlikle zarar vermiyor ve suyu tutmuyor.

ercan
19.Eylül.2007, 02:13
HOCAM SEN ONU BUNU BIRAK EGZOZLAR ISINSIN EPEYBI SIGARA VARAGI TOPLA VE BASTIRARAK SİL OK TAVSIYEM OLSUN CIKAR TİNERLE FALAN UGRASMA OK!!!!!!!

34 EF 0082 ERCAN KARDESINIZ

okan
19.Eylül.2007, 10:10
hocam sende büyük harfle yazmaya devam edersen bi müddet mola verebilirsin...

siyahus
22.Eylül.2007, 14:07
Bende bir tane pasta aldım , içinde cilasıda olan süt kıvamındakilerden . Sanırım 14 liaydı. Egzosttaki iğrenç lekelerin hepsi çıktı, bitek bende önceki sahibi bazı yerleri , bulaşık süngeriyle silmiş onun ufak çizikleri kaldı. Onlarda dikkat etmeyince belli olmuyo. Bence kesin ve sorunsuz çözüm budur. Sıcakken benzin çözümü içinse aman haaaa diyorum.