PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Camı Buğu

sercan.m
23.Ocak.2014, 14:12
Arkadaşlar ne gibi çözümler buldunuz ya da ne yapabiliriz.

Bazı forumlarda türkürme patates sürme gibi garip çözümler sunmuşlar :mrgreen:

Ben araba camı mantığı kaskı hafif açıyorum ama oda adamın çenesini ve azı dişlerini kullanılamaz hale getiriyor.

CR0W
23.Ocak.2014, 16:02
bazı kasklarda çift cam diye bi muhabbet var kesinlikle buğu yapmadığı söyleniyor aramızda kullanan varmı bi malumat verse durumla ilgili :/

Zafer
23.Ocak.2014, 16:38
bazı kasklarda çift cam diye bi muhabbet var kesinlikle buğu yapmadığı söyleniyor aramızda kullanan varmı bi malumat verse durumla ilgili :/

ben buğu çözücü sprey vardiye duymustum aslı varmı yokmu bilmiyorum

Repco
23.Ocak.2014, 16:44
Benim kaskımda buğu giderici var. Kaskımın markası Airoh. Çok kısa süredir kullanıyor olmama rağmen, gayet iyi. Nem giderici ilavesi, kutunun içinden çıktı ve ön camın arkasına monte ettim. Kaskta monte edilecek yer vardı tabii ki.

ozguralic
23.Ocak.2014, 19:47
Özel delikli camlara monte edilen bi parça var. Ama standart kask camınızı değiştirmek gerekli.

Ayrıca baff takıp kaskı takmadan burun üzerine kadar çekerseniz çok çok azalıyor.

Bi de sıvı sabun metodu var arabalar için yapılırdı.

Bunun dışında buğu önleyici gibi kimyasal şeyleri ben tavsiye etmiyorum sonuçta sürekli soluk alıp veriyoruz kanserojen madde solumayalım. arap sabunu iyidir.

Emre
24.Ocak.2014, 11:09
O bahsettiğiniz 2. cam muhabbetinin adı, pinlock diye geçiyor. Çoğu vizörlerde artık bu pinlock' ların takılacağı plastik bacakları yapıyorlar. Misal benim LS2 çene açılır kaskımda bile var. Olmayan vizörlerede matkapla açma videoları var youtube' da aratabilirsiniz.

Universal pinlock' lar var 70 TL' den başlıyordu sanırım. Ben paraya kıyıp almadım ama sanırım tek çözümü o oluyor :mrgreen:

Bu arada bu pinlock denilen naneninde bir ömrü var 2 sene gibi. Sanırım onunda üzerinde kimyasal bir şeyler var, çünkü pinlock' u bezle falan silmeyin diyorlar.

Bende ki bilgiler bu kadar 8)

ozguralic
27.Ocak.2014, 10:44
Emre dediğin gibi kimyasal varsa ben kullanmam zaten. Sıcak ortamda sıvı kimyasal felan tam risk olabilir. Uzun vadede ortaya çıkacak şeyler bunlar bence :cry:

Emre
27.Ocak.2014, 11:27
Emre dediğin gibi kimyasal varsa ben kullanmam zaten. Sıcak ortamda sıvı kimyasal felan tam risk olabilir. Uzun vadede ortaya çıkacak şeyler bunlar bence :cry:

Doğru diyosun Özgür, bu kimyasal olayına dikkat etmek lazım, sonrası kötü olabilir :?

AyhanBağcı
28.Ocak.2014, 04:01
Edindiğim bir bilgiye göre camı içten gliserinle silmek fayda sağlıyormuş, denemedim bilmiyorum, sıvı gliserini tüm eczanelerde bulabilirsiniz, insan vücuduna da hiçbir zararı yok. Paylaşmak istedim iyi akşamlar.

Bu methodu dalgıçlar da uyguluyormuş, su altında gözlükler buhu yapmasın diye.

ozguralic
28.Ocak.2014, 10:34
Biz dalarken gözlüğe okkalı bi tükürürüz sonra parmakla yaydırırız. Kask için benim tükürük yetmez ama mahallenin veletlerine tükürtebiliriz :mrgreen: