PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardımmm

oski3434
03.Şubat.2014, 16:26
Merhaba arkadaşlar,benim motorumla başım dertte,2-3 çalışıtırmatınca çalışmıyor,marş almıyor aküyü olduğu halde ateşleme yapmıyor,vurdurmaya çalışıncada boğuluyor,ne yapmam gerekiyor yardıma ihtiyacım var

ozguralic
03.Şubat.2014, 19:47
sELAM,

Muhtemelen akünün artı kutbuna bağlı olan sigorta yanmış veya sigortanın kablosu yanmıştır. Yağmurlu havalarda en çok çıkan problem genelde bu.

Kontağı açtığında farlar sinyaller ve vites boşta ışığı yanmıyorsa kesin budur.

CELİL
03.Şubat.2014, 20:40
Akü lambaları yakıyor ama marş dönmüyor yada yavaş dönüyorsa akü zayıflıyor yeterli voltajı vermiyordur o zaman motor çalışmaz aküyü şarz etmek lazım 3-4 gün beklemede akü zayıflıyorsa ya akü ömrü bitmiştir yenilemek lazım yada kontak kapalı iken alarm veya takılan farklı bir aksesuar varsa aküyü bitiriyor olabilir 8)

AHRAZ
04.Şubat.2014, 02:03
bana da elektrik sistemi kaynaklı bir arıza gibi geldi, sigortanı kontrol et, birde sigortanın baglı bulundugu kabloyu takip et, bende bu kablonun devamı cok kotu bir sekilde baglanmıstı bend egistirdim,

Ha bir de sag alt tarafta ayagının o tarafta aku sarj portu var, o portun arkasına denk gelen elektrik baglantılarını da okntrol et, orası kısa devre yapmaya cok uygun...