PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskin önemi

Frontier
06.Temmuz.2007, 11:07
Kask kurtardı
İstanbul Kadıköy'de meydana gelen trafik kazası bir mucizeye sahne oldu. Trafikte otomobilinde baygınlık geçiren işadamı İsmet Köroğlu, önce bariyerlere ardından önünde bulunan motosiklete çarptı. Motosiket yola savrulurken sürücüsü Kutlay Mutlu Yazar aracın altına kaldı. Otomobilin altında yüzüstü sıkışan Yazar, çelik kaskının bir kiriko gibi otomobili havada tutması sayesinde ölümden döndü. Çelik kaskın ezilip kırılmaması sayesinde başı darbe almayan Yazar, bu sayede nefes de alabildi.Otomobil altında yardım bekleyen Yazar'ı görenler dehşete kapılırken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından motosiklet sürücüsü Yazar'ı kurtardı. Ambulansla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yazar'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

http://www.sabah.com.tr/haber,6B27516A866341399DE5BC5B0C3A0210.html

KASK ALIRKEN IYI DUSUNUN...

emrahss
06.Temmuz.2007, 11:09
Bir de bilmem kaç km. hıza kadar şu kask yeter filan diyorlar. Al işte, harbiden almışken en sağlamını almak lazım.

ozzymania
06.Temmuz.2007, 11:11
haberi okudum ve dehşete düştüm.Ama kaskın ve korumanın faydasını bir kez daha anladım.Arkadaşa çok geçmiş olsun.Güzel bir kask seçim yapmış.

HONEY
06.Temmuz.2007, 11:14
bu kaskın markası ne acaba

bende dün shoei xr1000 kask aldım

iakyurek
06.Temmuz.2007, 11:19
biraz önce gazetede okudum, korumaların öneminin en önemli cevabıdır bu fotoğraf....

Kino
06.Temmuz.2007, 11:31
abicim muhteşem bir koruma olmuş

bu kaskın çelik olması falan diyorda o zaman kaç kilodur bunun ağırlığı. bu işte bir ilginçlik var gibi

kask alırken arabanın altına sokup deneme yapmak mı gerekiyor acaba.
yoksa kaska ait prospektüste yazarmı bu tüğr detayları ( max basınç darbe emişi falan gibi)

yoksa bizim kasklar hikaye olur

arkadaşa gıyabında tebrikler vede geçmiş olsun derim.

emrahss
06.Temmuz.2007, 11:42
abicim muhteşem bir koruma olmuş

bu kaskın çelik olması falan diyorda o zaman kaç kilodur bunun ağırlığı. bu işte bir ilginçlik var gibi

kask alırken arabanın altına sokup deneme yapmak mı gerekiyor acaba.
yoksa kaska ait prospektüste yazarmı bu tüğr detayları ( max basınç darbe emişi falan gibi)

yoksa bizim kasklar hikaye olur

arkadaşa gıyabında tebrikler vede geçmiş olsun derim.

Abi bunlar çelik ama kompozit malzeme. Bizde de mesela çelik başlık dediğimiz başlıklar var ama yeni tipleri çok hafif fakat eskilerinden daha sağlam. Tek kötü yanı insan içinde çorba pişirmeye kıyamıyor :D

doğan
06.Temmuz.2007, 11:47
ben kullandığım kaskın hiç bukadar sağlam olacağını düşünmüyorum. en kısa zamanda çok daha sağlam ve kaliteli kask almak lazım.

kubilay
06.Temmuz.2007, 11:47
Önemli olan kaskın "bir müsibet bin nasihatten iyidir" bir örnek ile ne kadar faydalı olduğunun bir kez daha tescillenmiş olması. Ama bu arada kask var, kask var.... Bu kaskın sahiden markası ne acaba bir öğrenilirse bundan sonra yok satar sanırım.:)
Arkadaşa da büyük geçmiş olsun bu arada.
Bizim bir sloganımız bar Hitit olarak "Kafanızı kullanın kask takın" diyoruz.
Selamlar

yenikoylu_ua
06.Temmuz.2007, 12:16
Allah korumuş kedisini sevenlerine bağaşlamış geçmiş olsun allah daha beterinden korusun

cozinan
06.Temmuz.2007, 13:32
:oops: :oops: bu topic neden Konu Dışı (Geyik Muhabbetleri) bölümünde. :? nerde olmalıydı sorusuna cevabım bilemiyorum olurdu ama burada olmalımı sorusuna kesinlikle hayır diyorum. :D :)