PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara İçi Servis-Aksesuar

Opie
18.Şubat.2014, 13:45
Herkese merhaba arkadaşlar :) ; (Forumda göremedim ama varsa aynı konu kbakmayın)

1)Ankara içinde motorunuzu götürdüğünüz ve tavsiye edebileceğiniz ustanız var mı ?

2)Kendim için aksesuar-malzeme(kask,mont vb) alabileceğim kaliteli ve uygun bildiğiniz bir yer var mı?

Teşekkürler.

gezeribo
18.Şubat.2014, 14:04
Selam opie benim gittiğim servis Işıl motor yıba çarşısı arkasında,sahibi Sedat bey her türlü sorunu ve düşüncelerini paylaşabileceğin sağlam karakterli biri,karşısındakini asla meta olarak görmeyen öncelikle insan olarak bakan biri umarım derdine çare olur.
hatta benden de bahsedebilirsin adım yavuz.
sağlıkla ve sevgiyle kalın.

Opie
18.Şubat.2014, 14:10
Selam opie benim gittiğim servis Işıl motor yıba çarşısı arkasında,sahibi Sedat bey her türlü sorunu ve düşüncelerini paylaşabileceğin sağlam karakterli biri,karşısındakini asla meta olarak görmeyen öncelikle insan olarak bakan biri umarım derdine çare olur.
hatta benden de bahsedebilirsin adım yavuz.
sağlıkla ve sevgiyle kalın.
Teşekkürler abi ben de Tarık memnun oldum , motoru alıcam inş. bikaç güne elime geldikten sonra herhangi bir durumda bahsettiğin yere giderim.Benim için önemli olan da sağlam karakterli olması ve insancıl olması tekrar sağol .

Opie
18.Şubat.2014, 19:39
Ankaralı dostlarım cevaplarınızı bekliyorum :)

serkangungor
18.Şubat.2014, 19:44
Motorun garantiliyse, Ankara Işıl Motor mantıklı bir seçim, garanti kapsamında değilse Anıttepe'de Tiryakioğlu Motosiklet Hakan Usta kesinlikle her sorununa çözüm bulacaktır, görebileceğin en yetenekli ustalardan biridir Hakan usta.

Opie
18.Şubat.2014, 19:55
Motorun garantiliyse, Ankara Işıl Motor mantıklı bir seçim, garanti kapsamında değilse Anıttepe'de Tiryakioğlu Motosiklet Hakan Usta kesinlikle her sorununa çözüm bulacaktır, görebileceğin en yetenekli ustalardan biridir Hakan usta.
8) İstanbul'dan alıcam motoru 2013 model garanti konusu bilmiyorum , aksesuar konusunda önerebilceğin bir yer var mı (kask-mont-dizlik vb) ?
Teşekkürler.

serkangungor
18.Şubat.2014, 21:00
Ben tüm ekipmanlarımı internetten tamamladım, Ankara içinde çeşit pek bulamadım, çeşit çok olan yerlerde de fiyatları çok yüksek çektiler :evil:

acme
18.Şubat.2014, 21:52
kardeşim öncelikle hoşgeldin... ankarada arkadaşlarında bahsettiği gibi ışıl motora gidersen sana para olarak bakmayan insanlarla karşılaşırsın!!! sedat bey tam bir esnaftır hiç bir şekildede mahdur etmez. ekipmanı internetten halletmek daha mantıklı...

Opie
18.Şubat.2014, 23:41
Anladım internet üzerinden daha mantıklı o zmn bedenlerini çözebilirsek.Cevaplarınız için teşekkürler..

Erkan
19.Şubat.2014, 00:12
Ekipman için Motomax'a gidebilirsin.

cemal06
20.Haziran.2014, 11:32
Slm arkadaşlar bende düz rodaj yağını değiştirmek için Işıl a gittim gerçekten Sedat bey insan gb insan deli kanlı bir esnaf arkadaş güler yüzlü biri ustası pek suratsız ama Sedat beye diyecek yok

Uğur Yalçın
20.Haziran.2014, 11:36
Slm arkadaşlar bende düz rodaj yağını değiştirmek için Işıl a gittim gerçekten Sedat bey insan gb insan deli kanlı bir esnaf arkadaş güler yüzlü biri ustası pek suratsız ama Sedat beye diyecek yok

Keşke suratsız olsalarda adam gibi motorlarımıza çok iyi bakım yapsalar.

serkangungor
20.Haziran.2014, 12:28

10 arkadas o usta yuzunden orayi terk ettik. Istedigimiz seyler yapilmadi.

eek
20.Haziran.2014, 13:01
Ankara ekibi şimdi nereye gidiyor? Ben Ulus'tan aldım motoru, ilgi ve alakadan da çok memnun kaldım ancak haftaya ilk bakım için 300km tamamlamış olmayı plabnlıyorum.

Bu arada ekipman için Ankara'da Yiba içinde Ulus Motor var, en çok çeşit onlarda. Mont olarak LS2, Prohel, Prosev, Armode, Revit, Kask için de LS2, Shoei, Caberg ve ucuz digger markalar mevcuttu. Eldiven, dizlik, bot vs. de çokça çeşit var. Fiyatlar liste üzerinden %10-15 indirimli (pazarlıkla tabi). Ben kaskı buradan aldım.

Bunun haricinde Ankara'da çeşit olan dükkan bulamadığım için kalan herşeyi internetten aldım, çok da memnunum (motosuperstore).

serkangungor
20.Haziran.2014, 14:19
Ankara ekibi şimdi nereye gidiyor? Ben Ulus'tan aldım motoru, ilgi ve alakadan da çok memnun kaldım ancak haftaya ilk bakım için 300km tamamlamış olmayı plabnlıyorum.

Bu arada ekipman için Ankara'da Yiba içinde Ulus Motor var, en çok çeşit onlarda. Mont olarak LS2, Prohel, Prosev, Armode, Revit, Kask için de LS2, Shoei, Caberg ve ucuz digger markalar mevcuttu. Eldiven, dizlik, bot vs. de çokça çeşit var. Fiyatlar liste üzerinden %10-15 indirimli (pazarlıkla tabi). Ben kaskı buradan aldım.

Bunun haricinde Ankara'da çeşit olan dükkan bulamadığım için kalan herşeyi internetten aldım, çok da memnunum (motosuperstore).

Beden sorunu yoksa ekipmanı internetten tamamlamak en güzeli, üst segment markalar için Ulusan motor da yararlı bir seçenek olacaktır.

Ankara ekibi sadece yedek parça almak için bayilerle iletişime geçiyor, ustalık bizden sorulur :cheesy:

cagtili
20.Haziran.2014, 19:26
Benim motorunda 300 500 bakimi geliyor ve ankaradayim , duran motoru bilen var mi Ostim de nasıl dır??

Yada isil motora mi gitsem yada kime gitsem ?? Bir tavsiye verebilir misiniz ?

Uğur Yalçın
20.Haziran.2014, 21:20
[QUOTE=cagtili;160948]Benim motorunda 300 500 bakimi geliyor ve ankaradayim , duran motoru bilen var mi Ostim de nasıl dır??

Yada isil motora mi gitsem yada kime gitsem ?? Bir tavsiye verebilir misiniz

Ben duran motora götürüyorum oranın sahibi murat usta var o ilgilenirse çok iyidir.
diğer ustasınında başında beklersen iyi olur.

serkangungor
20.Haziran.2014, 23:18
Arkadaşlar motorlarınız garantiliyse, rodaj bakımına aldıgınız yere gitmeniz daha uygun olacaktır, ilerleyen bakımlarda

yeni ustalar bulmanızda yardımcı olabilirim ama garantili ve rodaj bakımı yapılacak motorların alındıgı yere gitmesi

tavsiyemdir 8)

cagtili
21.Haziran.2014, 00:27
[quote=cagtili;160948]Benim motorunda 300 500 bakimi geliyor ve ankaradayim , duran motoru bilen var mi Ostim de nasıl dır??

Yada isil motora mi gitsem yada kime gitsem ?? Bir tavsiye verebilir misiniz

Ben duran motora götürüyorum oranın sahibi murat usta var o ilgilenirse çok iyidir.
diğer ustasınında başında beklersen iyi olur.

tesekkür ettim, murat usta iyiye benziyor ama çok regal göremedim orda o yüzden biraz çekindim.

Emrehan
21.Haziran.2014, 03:02
Benim motorunda 300 500 bakimi geliyor ve ankaradayim , duran motoru bilen var mi Ostim de nasıl dır??

Yada isil motora mi gitsem yada kime gitsem ?? Bir tavsiye verebilir misiniz ?

Duran Motor'a 2 sene önce birkaç kere gittim. çok da memnun kalmadım ben açıkçası. Bizim motorlara Çinli diye kurye motoru muamelesi yapıyor gibi geldi. Yani "yürüsün yeter" mantığı. Takıntılı ve motorundan keyif almak isyteyen müşteri olduğumu izah edemeyince de vazgeçtim Duran Motor'dan. :|

serkangungor
21.Haziran.2014, 08:50
Duran Motor'a 2 sene önce birkaç kere gittim. çok da memnun kalmadım ben açıkçası. Bizim motorlara Çinli diye kurye motoru muamelesi yapıyor gibi geldi. Yani "yürüsün yeter" mantığı. Takıntılı ve motorundan keyif almak isyteyen müşteri olduğumu izah edemeyince de vazgeçtim Duran Motor'dan. :|

Emrehan abi, hakkını yemeyelim bu gereksiz ustaların, sayelerinde kendi motorumuzun

ustası olduk :cheesy:

cagtili
21.Haziran.2014, 09:56

Bende biraz takintiliyimdir orasını kontrol etti mi şurasına baktımi gibi ( hatta motoru aldım sol on sinyalin çalışmadığını donradan fark ettim birde sol ile sağ sinyal arasında zamanlama farkı var aradım kontrol etmiştik lamba patlamıştır dedi , bir saat içinde lambanın patlaması mümkün mu )

Peki ozaman hangi ustaya gitmek gerek bakım zamanı ?

Levent
21.Haziran.2014, 10:42
Peki ozaman hangi ustaya gitmek gerek bakım zamanı ?

Özel mesajını kontrol eder misin?

Uğur Yalçın
21.Haziran.2014, 12:04
Perşembe günü hararet müşürü ve radyatör fanı geldi garantiden deyişti tabi 2 nci aynı arızayı vermişti eskiyi sökerken 1 tane vida yerinde yoktu yada hiç takmadılar 2 vidada iyi sıkılmamıştı ve motor yüksek devirlerde zırıl zırıl titreşim yapıyordu benim o vidaları sıkmam için radyatörü komple sökmem lazımdı. İyiki o arızayı yeniden vermişki şuan motordan muhteşem zevk almaya başladım motorda tık yok sessiz hatta vites değiştirme devirlerim bile değişti o titreşimden erken değiştiriyordum şimdi muhteşem oldu. Başında bekledim eski ustaya çok iyi dileklerimi ilettiğim için yapan usta öyle bir sıktıki vidaları neredeyse kaynak yapacaktı. :) 8)

ereneren
22.Haziran.2014, 19:21
Herkese merhaba arkadaşlar :) ; (Forumda göremedim ama varsa aynı konu kbakmayın)

1)Ankara içinde motorunuzu götürdüğünüz ve tavsiye edebileceğiniz ustanız var mı ?

2)Kendim için aksesuar-malzeme(kask,mont vb) alabileceğim kaliteli ve uygun bildiğiniz bir yer var mı?

Teşekkürler.

eğer yakınsan abidinpaşada murat motosiklet var murat abide iyi ustadır sağlam adamdır sırf para için bişeyler uydurmaz işinide güzel yapar ama eğer garantiliyse dedikleri gibi ışıl motosiklet yiba çarşısında bide sanırım çankaya taraflarında redline vardı ama ışılı öneriyolar

eek
29.Haziran.2014, 21:29
Bugün genleşme kabındaki antifirizi tamamladık, ancak yeşil antifiriz ile tamamladıkları için (mevcut kırmızı) çamur gibi bir karışım oldu, gözümü çok rahatsız ediyor. Bunu kendim değiştirebilir miyim, bu motorda hava alma vs. nasıl yapılıyor bilen var mı :)

CELİL
29.Haziran.2014, 22:34
Bugün genleşme kabındaki antifirizi tamamladık, ancak yeşil antifiriz ile tamamladıkları için (mevcut kırmızı) çamur gibi bir karışım oldu, gözümü çok rahatsız ediyor. Bunu kendim değiştirebilir miyim, bu motorda hava alma vs. nasıl yapılıyor bilen var mı :)
Merhaba Emre radyatörün antifirizini kendin değiştirebilirsin radyatörün alt hortumunu sökersen içindeki su boşalır sonra hortumu takıp radyatörün ve yedek su deposunun kapağını açıp yeni antifirizi doldurabilirsin sonra kapaklar açık olarak motoru 3-5 dakika çalıştır makina içindeki havayı kendi atar sonra kapakları kapatabilirsin kolay gelsin 8)

ercankarşı
29.Haziran.2014, 22:35
Merhaba Emre radyatörün antifirizini kendin değiştirebilirsin radyatörün alt hortumunu sökersen içindeki su boşalır sonra hortumu takıp radyatörün ve yedek su deposunun kapağını açıp yeni antifirizi doldurabilirsin sonra kapaklar açık olarak motoru 3-5 dakika çalıştır makina içindeki havayı kendi atar sonra kapakları kapatabilirsin kolay gelsin 8)
Celil abi iyiki varsın :)nazar

eek
29.Haziran.2014, 22:43

Yarın kırmızı antifiriz alıp değiştireceğim, yanlız karışım mı yoksa sadece antifiriz mi bilemedim. Castrol kendi sayfasına %50 saf su karışımı olması lazım demiş, ancak forumlarda sadece kırmızı antifiriz koymak gerektiğini yazanlar da var. Karışım bana da mantıklı geliyor ama bilemedim?

ukant
30.Haziran.2014, 00:07
arkadaşlar garantiniz varsa ışıla gidin diyorsunuz ama ben bi sefer hem genel bakımı yapılsın hemde arka frenlere baktırmak için gittim, motorun garantisinin devam ettiğini söylediğim için baştan savdılar gibime geldi. motorun sadece yağını değiştirdiler diğer hiçbir şeyi kontrol etmediler. Arka freni ne zaman kullansam motor bir süre sonra kendini kitliyordu. Hatta o gün ışılın önünde durduğumda da bu kitleme yaşandı. Cevap olarak frene çok bastığımı söylediler fakat sorunun ondan kaynaklanmadığını düşünüyorum. Işıldan çıkar çıkmaz yolda aynı sorun yine baş göstermişti. Ben de o günden sonra ön freni kullanmaya başladım. Ön frende ani bir olayda başıma bela açtı düşün ayak parmağımı kırdım. Şükür iyileştim. Az önce çıkıp motorla biraz turladım. Arka freni denedim sürekli ve hiç ustanın dediği gibi frene abartı basmadım. Kadının yanağını okşar gibi dokundum resmen ama motor yine kitlendi. Eğitim alırken o kadar honda cbf 150 ve ace 125 kullandım fren konusunda hiçbir sorun yaşamadım ama regale geçtiğimden beri fren olayını çözebilmiş değilim. En son ostimdeki duran motoru deneyim diyordum ama burda yazılanlara bakarsak orasının da kalitesi meçhul ve hala regal servisi mi emin değilim. Bu konuda Ankara'dan bana yardımcı olabilecek var mı? Ben korkumdan pek uzaklara gidemiyorum ama isterseniz bi gün meşhur ani buluşmalarımızı etlik civarında yapalım size çay ısmarlayım benim motorda da sıkıntı var mı yok mu onu test ederiz. Ben de ona göre ustaya götürürüm. Ne dersiniz?

serkangungor
30.Haziran.2014, 00:20
arkadaşlar garantiniz varsa ışıla gidin diyorsunuz ama ben bi sefer hem genel bakımı yapılsın hemde arka frenlere baktırmak için gittim, motorun garantisinin devam ettiğini söylediğim için baştan savdılar gibime geldi. motorun sadece yağını değiştirdiler diğer hiçbir şeyi kontrol etmediler. Arka freni ne zaman kullansam motor bir süre sonra kendini kitliyordu. Hatta o gün ışılın önünde durduğumda da bu kitleme yaşandı. Cevap olarak frene çok bastığımı söylediler fakat sorunun ondan kaynaklanmadığını düşünüyorum. Işıldan çıkar çıkmaz yolda aynı sorun yine baş göstermişti. Ben de o günden sonra ön freni kullanmaya başladım. Ön frende ani bir olayda başıma bela açtı düşün ayak parmağımı kırdım. Şükür iyileştim. Az önce çıkıp motorla biraz turladım. Arka freni denedim sürekli ve hiç ustanın dediği gibi frene abartı basmadım. Kadının yanağını okşar gibi dokundum resmen ama motor yine kitlendi. Eğitim alırken o kadar honda cbf 150 ve ace 125 kullandım fren konusunda hiçbir sorun yaşamadım ama regale geçtiğimden beri fren olayını çözebilmiş değilim. En son ostimdeki duran motoru deneyim diyordum ama burda yazılanlara bakarsak orasının da kalitesi meçhul ve hala regal servisi mi emin değilim. Bu konuda Ankara'dan bana yardımcı olabilecek var mı? Ben korkumdan pek uzaklara gidemiyorum ama isterseniz bi gün meşhur ani buluşmalarımızı etlik civarında yapalım size çay ısmarlayım benim motorda da sıkıntı var mı yok mu onu test ederiz. Ben de ona göre ustaya götürürüm. Ne dersiniz?

Anıttepe Tiryakioglu motosiklet e gidip, beni bilkentten serkan yolladı derseniz herşeyinize çare bulacaklardır 8)

CELİL
30.Haziran.2014, 00:22
Yarın kırmızı antifiriz alıp değiştireceğim, yanlız karışım mı yoksa sadece antifiriz mi bilemedim. Castrol kendi sayfasına %50 saf su karışımı olması lazım demiş, ancak forumlarda sadece kırmızı antifiriz koymak gerektiğini yazanlar da var. Karışım bana da mantıklı geliyor ama bilemedim?

Emre karışım oranı hakkında farklı söylemler var işin aslı hangisinin doğru olduğunu bende tam bilemiyorum ama bence doğru olan antifirizi üreten firmanın söylediğidir 8)

CELİL
30.Haziran.2014, 00:27
Ümit fren hidroliğinde hava olabilir veya fren klaperi sıkışıyor söküp pistonlarını yağlamak gerekiyor olabilir dediğin gibi toplantıda diğer makinalar ve sürücüleriyle karşılaştırma yapmakta fayda var kolay gelsin 8)

cagtili
30.Haziran.2014, 01:09
arkadaşlar garantiniz varsa ışıla gidin diyorsunuz ama ben bi sefer hem genel bakımı yapılsın hemde arka frenlere baktırmak için gittim, motorun garantisinin devam ettiğini söylediğim için baştan savdılar gibime geldi. motorun sadece yağını değiştirdiler diğer hiçbir şeyi kontrol etmediler. Arka freni ne zaman kullansam motor bir süre sonra kendini kitliyordu. Hatta o gün ışılın önünde durduğumda da bu kitleme yaşandı. Cevap olarak frene çok bastığımı söylediler fakat sorunun ondan kaynaklanmadığını düşünüyorum. Işıldan çıkar çıkmaz yolda aynı sorun yine baş göstermişti. Ben de o günden sonra ön freni kullanmaya başladım. Ön frende ani bir olayda başıma bela açtı düşün ayak parmağımı kırdım. Şükür iyileştim. Az önce çıkıp motorla biraz turladım. Arka freni denedim sürekli ve hiç ustanın dediği gibi frene abartı basmadım. Kadının yanağını okşar gibi dokundum resmen ama motor yine kitlendi. Eğitim alırken o kadar honda cbf 150 ve ace 125 kullandım fren konusunda hiçbir sorun yaşamadım ama regale geçtiğimden beri fren olayını çözebilmiş değilim. En son ostimdeki duran motoru deneyim diyordum ama burda yazılanlara bakarsak orasının da kalitesi meçhul ve hala regal servisi mi emin değilim. Bu konuda Ankara'dan bana yardımcı olabilecek var mı? Ben korkumdan pek uzaklara gidemiyorum ama isterseniz bi gün meşhur ani buluşmalarımızı etlik civarında yapalım size çay ısmarlayım benim motorda da sıkıntı var mı yok mu onu test ederiz. Ben de ona göre ustaya götürürüm. Ne dersiniz? ben duran motora gittim ilk yağ değişimi için murat usta isini biliyor gibi , ama biraz agir hareket ediyor :-) hala yetkili servis benim motor da oraya gelmişti iki hafta önce , bi uğra istersen

eek
30.Haziran.2014, 08:45
Motorun aksamlarına gelecek zararlarda ilk iş olarak garanti dışı diyecekleri için garanti meselesi benim pek umrumda değil. Benim motorun iki yerinde boya dökülmesi var tekini alırken göstermiştim o zaman da vardı, ikinciyi gösterdiğimde ilk tepki "bir yere sürtmüşsün" oldu (nokta şeklinde bir döküntü, sürtülmesi imkansız). Yani garantiden çıkacak vs. diye çok da takılmamak lazım, zaten yokuş yapacaklar, yaptıklarını da yarım yamalak tamir edecekler.

Anıttepe bana yakın, bugün uğramak istiyorum bir tanışmış olurum.

CELİL
30.Haziran.2014, 12:02
Motorun aksamlarına gelecek zararlarda ilk iş olarak garanti dışı diyecekleri için garanti meselesi benim pek umrumda değil. Benim motorun iki yerinde boya dökülmesi var tekini alırken göstermiştim o zaman da vardı, ikinciyi gösterdiğimde ilk tepki "bir yere sürtmüşsün" oldu (nokta şeklinde bir döküntü, sürtülmesi imkansız). Yani garantiden çıkacak vs. diye çok da takılmamak lazım, zaten yokuş yapacaklar, yaptıklarını da yarım yamalak tamir edecekler.

Anıttepe bana yakın, bugün uğramak istiyorum bir tanışmış olurum.
Garantiye ufak tefek şeylerde girmesede önemli değil ama motor bloğundan şanzumandan bir sıkıntı olursa garantiye ihtiyaç duyulacak tamir masrafları çıkar o yüzden garantiyi bozmayın canınız sıkılmasın 8)

eek
30.Haziran.2014, 12:14
Garantiye ufak tefek şeylerde girmesede önemli değil ama motor bloğundan şanzumandan bir sıkıntı olursa garantiye ihtiyaç duyulacak tamir masrafları çıkar o yüzden garantiyi bozmayın canınız sıkılmasın 8)

Hocam motorda ve şanzımanda ilk 1000km sorun çıkmazsa sonrası için fabrikasyon bir hata çıkacağını pek sanmıyorum.

Asıl memnun olmadığım nokta herşeye normal vs. demeleri, ısrar edince de baştan savma iş yapmaları. Servis adı önemli değil ancak garanti dahilindeki motorlarda mecburiyet hissiyatı beni çok rahatsız ediyor (neresi olursa olsun). Benim motoru ilk aldığımda gevşek değil eksik vidalar vardı dan dun seslerle iki gün dolaştım, daha servisten çıkmadan gidon aşağı eğildi vidaları sıkılmadığı için, ön far yere bakıyordu kendim düzelttim, hala daha garip sesler gelen yerler var. Yani bunlar benim gördüklerimse görmediğim neler var diye düşünüyorum, hele ki motor bakımını bu işçilik kalitesine emanet etmek hiç makul gelmiyor. Dediğiniz gibi ilk 1000km'deki iki bakımı mecburen yetkili serviste yaptıracağım zaten, ancak bu sürede garantiyi bozmayacak vida kontrolü vs. ve ayar işlerini başka bir yerde yaptırmak istiyorum.

Bir diğer konu da sorun olan ancak servisin normal dediği şeyler, bu durumda garanti olsa dahi sorun olduğunu bilmediğimiz için yararlanamıyoruz. Bu nedenle de farklı bir gözün bakması faydalı olur diye düşünüyorum. Hatta bir buluşmada tecrübeli arkadaşlar bizim motorlarla bir tur atsa ne güzel olur, içim biraz rahat eder :)

CELİL
30.Haziran.2014, 12:29
Hocam motorda ve şanzımanda ilk 1000km sorun çıkmazsa sonrası için fabrikasyon bir hata çıkacağını pek sanmıyorum.

Asıl memnun olmadığım nokta herşeye normal vs. demeleri, ısrar edince de baştan savma iş yapmaları. Servis adı önemli değil ancak garanti dahilindeki motorlarda mecburiyet hissiyatı beni çok rahatsız ediyor (neresi olursa olsun). Benim motoru ilk aldığımda gevşek değil eksik vidalar vardı dan dun seslerle iki gün dolaştım, daha servisten çıkmadan gidon aşağı eğildi vidaları sıkılmadığı için, ön far yere bakıyordu kendim düzelttim, hala daha garip sesler gelen yerler var. Yani bunlar benim gördüklerimse görmediğim neler var diye düşünüyorum, hele ki motor bakımını bu işçilik kalitesine emanet etmek hiç makul gelmiyor. Dediğiniz gibi ilk 1000km'deki iki bakımı mecburen yetkili serviste yaptıracağım zaten, ancak bu sürede garantiyi bozmayacak vida kontrolü vs. ve ayar işlerini başka bir yerde yaptırmak istiyorum.

Bir diğer konu da sorun olan ancak servisin normal dediği şeyler, bu durumda garanti olsa dahi sorun olduğunu bilmediğimiz için yararlanamıyoruz. Bu nedenle de farklı bir gözün bakması faydalı olur diye düşünüyorum. Hatta bir buluşmada tecrübeli arkadaşlar bizim motorlarla bir tur atsa ne güzel olur, içim biraz rahat eder :)
Emre sana katılıyorum servisler garantideki makinaya elini sürmeye bin dereden su getirip herşeye bu normal diyorlar servislerle ilğili sıkıntıları RR distiribütöre iletirsek faydası ve iyileşme olabilir
Dediğin gibi garantiyi bozmuyacak şeyleri güvendiğiniz ustaya yaptırıp periodik bakımlarda servise gidip garanti kitapcığını kaşeletmekte fayda var kolay gelsin 8)

Uğur Yalçın
01.Temmuz.2014, 00:47
Emre sana katılıyorum servisler garantideki makinaya elini sürmeye bin dereden su getirip herşeye bu normal diyorlar servislerle ilğili sıkıntıları RR distiribütöre iletirsek faydası ve iyileşme olabilir
Dediğin gibi garantiyi bozmuyacak şeyleri güvendiğiniz ustaya yaptırıp periodik bakımlarda servise gidip garanti kitapcığını kaşeletmekte fayda var kolay gelsin 8)

Şikayet etsek ne olacakki adam pişkin pişkin bak bakalım burda nerede yetkili servis yazıyor diye dalga geçiyor. Adamların umrunda değil çok iyi biliyorlar 3 tane firmadan başka bu işi yapacak kimse yok Emre motor bu Ankaradaki 2 firmaya mahkum benim anladığım kadarıyla.

serkangungor
01.Temmuz.2014, 01:41
Şimdi bir fotoğraf buldum ve fotoğrafta, eğer ki motorunuz yetkili servis tarafından montajlandıysa garantisi 6 ay, yetkili servis dışı montajlandıysa garantisi 3 ay yazıyor, yani anlayacagınız herhangi bir sorunda yetkili servis sorun çıkartıp bize kol gibi birer fatura uzatacak 8)

http://img11.imageshack.us/img11/4043/kitmotor300001.jpg

eek
01.Temmuz.2014, 16:54
Castrol SF antifiriz ve saf su aldım, %50 karışım koyuyorum doğru mudur son kez sormuş olayım :)

serkangungor
01.Temmuz.2014, 19:37
Castrol SF antifiriz ve saf su aldım, %50 karışım koyuyorum doğru mudur son kez sormuş olayım :)

%75 antifiriz %25 saf su yapın memnun kalırsınız 8)

eek
01.Temmuz.2014, 22:10
Anıttepe Tiryakioglu motosiklet e gidip, beni bilkentten serkan yolladı derseniz herşeyinize çare bulacaklardır 8)

Bugün Tiryakioğlu'na gittim, renkli gözlü genç bir arkadaş vardı. 2 haftadır bulunamayan tangır tungur sesini bulup 30 saniyede çözdü, para da istemedi. Evime de yakın, çok iyi oldu burası teşekkür ederim :cheesy:

Bu arada radyatör kapağı da gevşekmiş, diyecek söz bulamıyorum :)

serkangungor
02.Temmuz.2014, 00:40
Bugün Tiryakioğlu'na gittim, renkli gözlü genç bir arkadaş vardı. 2 haftadır bulunamayan tangır tungur sesini bulup 30 saniyede çözdü, para da istemedi. Evime de yakın, çok iyi oldu burası teşekkür ederim :cheesy:

Bu arada radyatör kapağı da gevşekmiş, diyecek söz bulamıyorum :)

Erencan ilgilenmis sizinle, Ankara nin en iyi ustasidir babasi ve kendisi.

ukant
06.Temmuz.2014, 01:01
Ben daha gidemedim ama ilk fırsatta gideceğim. Ticarette dikkat ettiğim tek şey dürüst, güvenilir esnaf olsun canımı yesin. Anlattığınız kadarıyla burasıda öyle gibi görünüyor.

emcho
07.Eylül.2014, 18:07
Arkadaşlar malumunuz avadanlık kapağının birden ortadan yok olması:p sonucunda uzun bir bekleme zamanından sonra kavuşmuştum şimdi ise tatil sırasında yeni motorumun kapağı yine koştu ayrıldı benden :p

https://www.regalraptor.com.tr/detailproduct.asp?CatID=99&SubCatID=371&ProdID=648

Eğer benim gibi düşürenler var ise linkte buldum belki yardımcı olabilir.

Bahadır
08.Eylül.2014, 09:37
Arkadaşlar malumunuz avadanlık kapağının birden ortadan yok olması:p sonucunda uzun bir bekleme zamanından sonra kavuşmuştum şimdi ise tatil sırasında yeni motorumun kapağı yine koştu ayrıldı benden :p

https://www.regalraptor.com.tr/detailproduct.asp?CatID=99&SubCatID=371&ProdID=648

Eğer benim gibi düşürenler var ise linkte buldum belki yardımcı olabilir.

O kutuyu komple almaya kalksak 50 lira ödüyoruz.Sadece kapak için 30 lira düpedüz adam düdüklemektir.Biliyorlar çünkü herkesde aynı sorun olduğunu:x

eek
12.Eylül.2014, 14:07
Kask için Yiba Ulus Motor, Motomax, Mototan, mont için internet (malesef), ayakkabı için YDS (avm ve kendi mağazaları), pantolon için Ulus Işıl Motor (Tech90 var) bakabilirsin. Dizlik, eldiven vs. de Ulus Motor'da bolca mevcut, istersen bedene karar verip internetten de alabilirsin (fiyat daha uygun dersen)..

sercan.m
12.Eylül.2014, 14:17
Genelde en ucuz yiba çarşısında bulunuyor. Koy parasına ben şeklindeyim dersen sizi motomaxa doğru alalım 8)

Bülent
12.Eylül.2014, 14:37
emrahın aldığı çakmaklıları da bi garajda takıversek hani. Levnt abi namı diğer doktor
ellerinden öperiz :)8)

emcho
12.Eylül.2014, 17:37
emrahın aldığı çakmaklıları da bi garajda takıversek hani. Levnt abi namı diğer doktor
ellerinden öperiz :)8)

evet levent abi 3 adet çakmaklık montajı var :) ellerinden öpen ama benim kapağın gelmesi lazım sağolsun gaziantebe gitmiş benim kapak :x:x:x