PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk problemim

emcho
24.Şubat.2014, 21:33
merhabalar.öncelikle anlatım için özür dilerim[smilie=greencolorz:spyder 250 de tümseklere girince motorun altından şangırtımı diyeyim tat tak bi ses mi diyeyim birşeyler oluyor. birde motoru boşa attığımda bi süre sonra titreme oluyor.acaba bana özgü bi problem mi yoksa bi sıkıntı varmı? birde ankarada kaliteli bi usta kimi tavsiye edersiniz göstermek için??

CELİL
24.Şubat.2014, 21:50
Merhaba Emrah spyder ve daytona'nın zinciri tüm makinalardan daha uzundur ve bu sebepten dolayı yukarı aşağı esneme payı çoktur birde zincir ayar zamanı gelmişse dahada esner ve o ses zincirin esneyerek koruma saçına değme sesi olabilir
rolantiye düştüğünde fazla titreme yapıyorsa rolanti ayarındandır motorun sağ tarafında karbiratörün altında yaylı siyah bir ayar vidası vardır motor çalışırken o vidayı hafif sola çevirerek rolantiyi yükseltebilirsin 8)

Opie
24.Şubat.2014, 22:18
merhabalar.öncelikle anlatım için özür dilerim[smilie=greencolorz:spyder 250 de tümseklere girince motorun altından şangırtımı diyeyim tat tak bi ses mi diyeyim birşeyler oluyor. birde motoru boşa attığımda bi süre sonra titreme oluyor.acaba bana özgü bi problem mi yoksa bi sıkıntı varmı? birde ankarada kaliteli bi usta kimi tavsiye edersiniz göstermek için??

Eminim tecrübeli arkadaşlar tavsiyede bulunurlar hem usta konusunda hem de diğer konularda ama en basitinden insanlığı,sıcaklığı,saygısı,ilgisinden dolayı Sedat abiyi tavsiye ederim . 8)

CELİL
24.Şubat.2014, 22:52
Eminim tecrübeli arkadaşlar tavsiyede bulunurlar hem usta konusunda hem de diğer konularda ama en basitinden insanlığı,sıcaklığı,saygısı,ilgisinden dolayı Sedat abiyi tavsiye ederim . 8)
Forumda sponsor olmayan firmaların isim adreslerini vermiyoruz özelden link verebiliriz 8)

Opie
24.Şubat.2014, 23:06
Forumda sponsor olmayan firmaların isim adreslerini vermiyoruz özelden link verebiliriz 8)

Pardon sponsor diye aklımda kalmış :|

emcho
25.Şubat.2014, 00:35
Cevaplar için teşekkür ederim evet muhtemel zincir sesi elledim de baya bi esneme var.ama diğer titreme rolanti değil.sanki motor giderken demir sürtünür gibi bi titreşim.

CELİL
25.Şubat.2014, 00:44
Cevaplar için teşekkür ederim evet muhtemel zincir sesi elledim de baya bi esneme var.ama diğer titreme rolanti değil.sanki motor giderken demir sürtünür gibi bi titreşim.
Oda zincir kayanaklı olabilir esneyip sürtebilir zincir gergi ayarı yaptırıp zinciri gerdikten sonra kontrol et 8)

emcho
25.Şubat.2014, 00:52
Teşekkür ederim yarın ilk iş dediğiniz gibi bir zincir ayarını yaptırayım.