PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyetiniz Varmı? Yokmu?

OturanBull
06.Temmuz.2007, 15:42
Arkadaşlar Merakımdan Soruyorum.. Ehliyetiniz Varmı? Yokmu?

yenikoylu_ua
06.Temmuz.2007, 15:45
Var varda daha hiç çevirmeye girmedim yawww ben ehliyetimi göstermek istiyom durdurmuyolar beni gıcık oluyom

emrahss
06.Temmuz.2007, 16:00
Var, mayıs ayında aldım..

skus
06.Temmuz.2007, 16:04
OLMA MI...... ILKONCE KILIFI HAZIRLIYCAN SONRA MINARE YI CALCAN........EKIM 2006

ozzymania
06.Temmuz.2007, 16:28
yok yok yok :duvar: :duvar: :duvar:
sırf bu yüzden keyifle binemiyorum hatta hiç binemiyorum.yarın motor sınavı sonrası nolur bilinmez.

okan
06.Temmuz.2007, 16:52
ehliyetsiz olurmu beyavvv....

doğan
06.Temmuz.2007, 16:56
Var varda daha hiç çevirmeye girmedim yawww ben ehliyetimi göstermek istiyom durdurmuyolar beni gıcık oluyom
bende yok. yarın sınava giriyorum. ben almadan çevirirlerse senin ehliyeti gösteriyim ben yeniköylü :)

infinitedreams
06.Temmuz.2007, 16:56
Nisan 2006
18 aylık motor
15 aylık ehliyet
0 çevirme...

yenikoylu_ua
06.Temmuz.2007, 17:14
bende yok. yarın sınava giriyorum. ben almadan çevirirlerse senin ehliyeti gösteriyim ben yeniköylü :)

Aybediyosun kardeşim lafımı olur

ozzymania
06.Temmuz.2007, 17:15

doğan hadi bakalım sanada yarın başarılar.Alalım şu ehliyetleri artık..

carvalho
06.Temmuz.2007, 17:37
Nisan 2006
18 aylık motor
15 aylık ehliyet
0 çevirme...

Aha yakaladım...

Sıfır çevirme demek :) MT'de foton bile var Nihatım. polise evrakları verirken :)

Hangi geziden sonra bilmiyorum, grup olarak çevrilmişsiniz galiba, polis de motorcu çıkmış, birlikte fotonuz vardı...

O zamanlar Regal'im yoktu, topikleri tarıyordum, aklımda kalmış...

doğan
06.Temmuz.2007, 17:38

doğan hadi bakalım sanada yarın başarılar.Alalım şu ehliyetleri artık..
teşekkürler ozzymania . sanada başarılar. o kadar bekledik artık bitirelim şu işi...

polat
06.Temmuz.2007, 19:39
bende alalı bir hafta oluyor ehliyetli ilk çıkışımda polis çevirdi aaa ehliyeti varmış deyip bıraktıı süper bir duyguyduu
:lol:

ToMCaT
06.Temmuz.2007, 19:54
bende mayıs ayında emrah kardeşimle beraber aldım

aslanburclu
06.Temmuz.2007, 20:31
yav ne çevirmesi kuzumu :P ben polis arkadaşların önünde emniyet şeridinde gidiyom havalı kornayla selam veriyom ışık yakıyom sağolsunlar iyi çocuklar selamımı alıp bide el sallıyorlar naberrrrrr .........

yenikoylu_ua
06.Temmuz.2007, 20:48
EEeeeeee karizma meselesi

Tayfun
06.Temmuz.2007, 21:21
Olma mı. 2005

lordskeldan
06.Temmuz.2007, 23:43
ehliyetsiz, korumasız ve nazi kasksız çıkmam abi :cheesy:

agresus
07.Temmuz.2007, 00:21
varrrr...ama çevirmiyolar artık... ilk aldığımda bi çevirdiydiler... aa ehliyet varmış dediydiler.. o zaman sukıtırım vardı ama... regalle çevirmediler...

yenikoylu_ua
07.Temmuz.2007, 00:55
valla benide çevirmediler süs diyemi aldık biz onları arada bi sorsalar ayıp valla

RızaHoşgör
07.Temmuz.2007, 01:15
1989 dan beri ehliyetlliyim.herkeslerinde ehliyetli olmasını istiyorum.özellikle B sınıfı alanların motor kullnmıyor olsa dahi A2 ehliyet sahibi olmalarını istiyorum.Bizleri anlamaları için!

KIZILELMA
07.Temmuz.2007, 17:31
Ben ve eşim bu gün sınava girdik.Birbirinden komik 20 soru cevaplayarak çıktık.Daha sonrada direksyon sınavına giricez.Bir ehliyet 3 ayda alınırmı yaww.Ben 1996'da 2 günde trafikten almıştım.Yine 2 günde 2000 yılında E sınıfına yükseltmiştim.A2 için 3 aydır bekliyorum.Ne prestijli bir ehliyetmiş bu A2:)

MaRaNtZz
07.Temmuz.2007, 21:05
Ehliyet dosyalarım var ama birtürlü trafiik şubeye gidipte ehliteyet yapamadım... :S

Jedaykin
08.Temmuz.2007, 02:47
Ben ve eşim bu gün sınava girdik.Birbirinden komik 20 soru cevaplayarak çıktık.Daha sonrada direksyon sınavına giricez.Bir ehliyet 3 ayda alınırmı yaww.Ben 1996'da 2 günde trafikten almıştım.Yine 2 günde 2000 yılında E sınıfına yükseltmiştim.A2 için 3 aydır bekliyorum.Ne prestijli bir ehliyetmiş bu A2:)

ben de bugün girdim sınava da KIZILELMA nasıl 20 soruyu cevaplayıp çıktınız? bende cevapladım 20 soruyu yaklaşık 5dk sürdü. sonra 40dk boşboş oturdum bekledim. neymiş, ilk 45 dk kimse çıkamazmış. salon başkanı tuttu elindeki yönergeyi de gösterdi verilen talimat böyle dedi. sizde de aynı şey oldu mu yoksa bize mi yapıldı sadece bu uygulama?

MEHMETONUR
08.Temmuz.2007, 12:34
sertifikam var daha ehliyeti alamadım... Bu hafta karakol boşsa inşallah alırım... Ankete de katılamadım doğal olarak ne desem bilemedim. Yok demeye de dilim varmıyor... :mrgreen:

infinitedreams
08.Temmuz.2007, 13:00
Nisan 2006
18 aylık motor
15 aylık ehliyet
0 çevirme...

Aha yakaladım...

Sıfır çevirme demek :) MT'de foton bile var Nihatım. polise evrakları verirken :)

Hangi geziden sonra bilmiyorum, grup olarak çevrilmişsiniz galiba, polis de motorcu çıkmış, birlikte fotonuz vardı...

O zamanlar Regal'im yoktu, topikleri tarıyordum, aklımda kalmış...Abi milletin içinde yapılır mı bu? İnsan özelden mesaj atar, uyarır bi :)

Vay be, ben bile unutmuşum. Hatırlattığın iyi oldu... sevindim.

-Ne günlerdi...-

El_Mariachi
08.Temmuz.2007, 14:10
beni bi kere polise arabasını kenara alması gerektiğini çıkamadığımı söylediğimde yoklamışlardı :lol:
ee ne de olsa ehliyet var, rahatlığın suyunu çıkarıyordum.
bi kere de U dönüşü yaparken canı sıkılmış bir polis durdurdu, ehliyet sordu,
neden döndün dedi, valla memur bey yalan yok, üşendim ondan döndüm dedim :lol:
siz harleyciler gece 12den sonra buluşup yarış yapıyormuşsunuz, millet rahatsız oluyormuş dedi :mrgreen:
ben de bozuntuya vermedim, yok dedim bizim harleyciler öle şey yapmaz ehehehehhe

sancezz
08.Temmuz.2007, 20:32
yeni köylü dostum cok haklısın cevırme yapmadılar yapmadılar sonunda ortakoyden 2 kopruye gıderken hatunla kaskları arkaya bagladık sıcak dıye tam o anda fırladılar yola cektıler kenara ve durumu ızah ettım anlayıs gosterdıler ehlıyet ruhsat sorunsuz oldugundan ok dedıler ardından bana tek bırsey soyledı eger kaskınız olsaydı sıze ben degıl hıcbır polıs kenara cek demezdı dedı :cheesy:

müslüm baba
08.Temmuz.2007, 20:57
Geçen sene motorumu aldığımda ehliyetim yoktu bu kadar profosyonel olmama rağmen yine de motoru kamyonetle iş yerime getirdim ve hiç binmedim
ehliyeti 1 hafta içinde aldım günü gelmişti ondan sonra çıkartıp bindim motora, ben bu yaşta çocuğum yaşındaki trafik polislerine abi demem, sizde demeyin.

cuneyt
09.Temmuz.2007, 06:03
B ehliyetini alalı 7 sene, A2'yi alalı 7 ay oluyor:)

Motora heveslendim ve hangi motoru alacağımı düşünmeden önce ehliyetimi aldım. Polislere dert anlatmakla uğraşacağıma gösterip geçerim, kafamda rahat olur cüzdanım da:)

Geçen hafta da motorumu aldım. Ama neymiş? Motor için ehliyet yetmiyormuş, sağlam bir de şanzıman lazımmış:)

Bugün Ali ustanın başını ağrıtacağım. İnşallah motor yatıya kalmaz.

Keyifli sürüşler...

siyahus
09.Temmuz.2007, 15:05
9 ay oldu A2 alalı , 11 senedir B var . Ehliyeti aldıktan sonra 2 kez polis çevirdi baktılar evrak tamam süper , git yoluna. Ehliyet olmasa 900 kaat ceza bide mahkeme aboovvv.
Temde sürekli emniyet şeridinden gidiyom , polise selamı çakıp devam ediyom bişey demediler henüz. Ama tırsıyom aslında emniyet şeridi yasak diyip basarlarmı cezayı acep ??? Geçen bi tanesi yavaşla dur işareti yaptı , sıçtık dedim içimden . Tam önüne geldim geç dedi , valla terboşaldı sırtımdan. Ama kask,dizlik,mont,eldiven tam koruma yani. Belki ondan bıraktı bilemedim...

MEHMETONUR
09.Temmuz.2007, 15:21
Bu topik beni biraz hızlandırdı herhalde ehliyetimi almak için bu sabah Bostancı Polis karakolu'na gittim. Önceki gittiklerimle aynı idi ama daha erken gittim ve 75 numarayı alabildim. Öğleden sonra gel dediler. Tam bırakıp gidecekken bir bayan 55 numara ile değiştirmek istedi. Kendisi öğleden sonra gelmek istiyormuş. Saat 11:30 da ancak sıra geldi ve başvuruyu yaptım. Yarın alacağım hayırlısıyla...

inci
09.Temmuz.2007, 15:24
Bu topik beni biraz hızlandırdı herhalde ehliyetimi almak için bu sabah Bostancı Polis karakolu'na gittim. Önceki gittiklerimle aynı idi ama daha erken gittim ve 75 numarayı alabildim. Öğleden sonra gel dediler. Tam bırakıp gidecekken bir bayan 55 numara ile değiştirmek istedi. Kendisi öğleden sonra gelmek istiyormuş. Saat 11:30 da ancak sıra geldi ve başvuruyu yaptım. Yarın alacağım hayırlısıyla...

nasıl yani yaa? :? :? :? :? :? bu kadar uzun mu sürüyo :? :? :( ama ben çok çabuk almıştım.....

MEHMETONUR
09.Temmuz.2007, 15:35

nasıl yani yaa? :? :? :? :? :? bu kadar uzun mu sürüyo :? :? :( ama ben çok çabuk almıştım.....

Sertifikadan sonra 3-4 kez gittim. Bostancı'da 150 tane numara veriliyor. Sabah 7:30 da gittim birkere sıra gelmedi. Sertifikayı alan doluşmuş haklı olarak. Ayrıca karakolun çevresindeki trafik müşavirleri kendileri sıra oluşturuyor bir kağıda,8:30 da karakol açılınca memurlar o kağıttan okuyordu ona göre numara veriyordu. Müşavirlere 10-15 ytl verirsen hem sıraya giriyordun hem de mavi ya da pembe bir dosya içinde evraklarını hazır ediyorlar. Ben ilk 2 gidişimde sistemi ancak çözdüm. Ayrıca sıra çok yavaş ilerliyor. 30dk da ortalama 8-9 kişi... Tabi ki aralara kimler giriyor malum...

speedygonzales
09.Temmuz.2007, 16:12
Niye , - EHLİYETİM YOK , KEYFİM GICIR seçeneği yok?

OturanBull
09.Temmuz.2007, 16:24
Niye , - EHLİYETİM YOK , KEYFİM GICIR seçeneği yok?

Ehliyetsiz Kullanmanın Doğru Olmadığını Vurgulamak İçin..

speedygonzales
09.Temmuz.2007, 17:13
Yaw yapmayın, geyik muhabbetleri konusunun altında yazıyoruz. Yani , seçeneklerde olduğunu varsayalım. Hangimiz bunun doğru olduğunu iddia eder?

yenikoylu_ua
09.Temmuz.2007, 17:51
Yaw yapmayın, geyik muhabbetleri konusunun altında yazıyoruz. Yani , seçeneklerde olduğunu varsayalım. Hangimiz bunun doğru olduğunu iddia eder?
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

speedyim gonzalesim Ergünüm sanki sen iddia edercekmişsin gibi duruyon ama

afaydin
09.Temmuz.2007, 21:11
Ben de 1994 ten beri E sınıfı ehliyete sahibim.
Universite hocasına E sınıfı ehliyete ne hacet diyeceksiniz ama işte abartınca insan ne yapacağını bilemiyor.
Bir de ilginç anektodum var bununla ilgili.

Direksiyon sınav günü, otobüs muavini arkadaşlar gelmişler, idealleri E sınıfını almak,
birseyler anlatıyorlar motorun ince noktaları hakkında, tabi hiç bir şey anlamıyorum, ne işim var burda diye içimden soyleniyorum.
En sonuncu olarak da ben girecem, herkes doluştuk 25 lik midibüse.
Her seferinde izliyorum çok sert frenleme yapıyor herkes.
Neyse en son sıra bana geldi, 1-2 derken vitesi 3'e attım.
Komisyon sağa çek dedi, hiç kimseye boyle yapmamışlardı. Kaldık galiba dedim içimden.
Neyse frene basıcam ancak ben de cinim ya ötekiler sert bastılar, ben yumuşak basayım dedim.
Once dokundum olmadı, bastım olmadı, çift ayak üstünde tepindim gene olmadı.
Bu arada hızda artmış durumda. Bildiğim tek alternatif el frenini çekmek ama biliyorumki el freni bu araçta havalı yani bir anda
tekerlekleri kilitliyor. O hızda takla atma imkanıda var.
Döndüm komisyona, "Bu arabanın freni patlak sıkı tutunun dedim...!" (Komisyondakilerin gözlerini görecektiniz, çok acınası gözüktüler bana :lol:

Çektim el frenini kafa yere bir yapıştıki sormayın. Allahtan ters bir sey olmadan durdurabildim.
Araba incelendi ve gerçekten frenler patlamıştı.
O muavin arkadaşlar 80-90 puanlar aldı ama o halde otobusu durdurabilen kişi olarak tek 100 ü bana vermişlerdi.

Sonra da motorsiklet aşkı başlayınca A2 yi de sanırım 1990'ların sonuydu aldığımda.
Motosikletim olmadığından ehliyet kursunun yeşil dumanlı Jawası ile girmiştim.
Oyle bir dumanki sanırım sivrisinek ilaçlamada kullanılıyordu o alet :D

O gun iki kişi girmiştik A2 sınava yanımda ki arkadaşta tekstilci ve Harleyi ile gelmiş.
Su hale bakın yaaa, böylede yapılmazki dedirtecek bir durum :(
Dizdiler kukaları dar aralıkla ve arasında durmadan 8 çiz dediler,
valla dumandan ne ben ne de komisyonun sekizi gordugunu sanmıyorum.

Ehliyet diyince hep aklıma bunlar gelir gülerim.

Ne olursa olsun ehliyetsiz olmaz, olmamalı da, uğruna fren patlatmaya değer yani :mrgreen:

RoS
10.Temmuz.2007, 01:19
Slm arkadaslar bende 7 temmuzda girdim sınava bilmiorum sonuc ne biras kötü gecti ama :) sınav sonuclarını bekliorum inş bende alacam eğer kazanırsam sınavı :)

inci
10.Temmuz.2007, 01:23
alırsın inşaallah ...şimdiden hayırlı olsun :)

RoS
10.Temmuz.2007, 01:26
saol :)

faati
11.Temmuz.2007, 00:34
hocam valla ben yeni alıyuorum ehliyeti

o yuzden de bi agız tadıyla gezemiyorum valla 7 temmuzda yazııya girdimm insallah agustas da da direksiyona giricem

ama sanırım o sezonda bayagı kişi ehliyet sahibi olacak o zatı muhteremlerle sıoyle baba bi bulusma ayarlasak pes pese dizilip soyle bi turlasak istanbulun caddelerinde diyorum....