PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklette ölüm freni

sayhat
01.Mart.2014, 21:35
son bir hafta içinde keşfettiğim bir ani fren şekli yorumlarınızı bekliyorum. aşağıdaki videoda detaylı anlattım

Emre77
02.Mart.2014, 02:43
Hocam yapmaya çalıştığın şey güzel birşey saolasın ancak eleştrilere açıksan şunu söylemek istiyorum anlatımın çok kötü
gerçekten 2dakika zar zor izledim kapattım ama karşılık beklemeden insanların yararı için bilgi ve tecrübelerini paylaşman denemeler yapman çok güzel bişey sadece şu anlatımını braz geliştirirsen daha yararlı olacağını zannediyorum 8)

Fren konusuna gelirsek birkaçkez ani fren yapmam gereken yerlere denk geldim ön ve arka frene birden asıldım sdce arka frene braz az bastım motor olduğu yere çakıldı direk ben bunu kullanyrm gayet işe yarıyor

inancalio
02.Mart.2014, 22:59
Sevgili dostum senden ricam bu videoyu kaldırmandır. İyi niyetle yola çıkmış olduğun için seni takdir ediyorum ancak anlattığın %100 fren sıkma durumu maalesef senin motosikletin için geçerli. Diğer bir çok motosiklet için bahsettiğin şekilde fren yapmak ÖLÜMCÜL sonuçlar doğuracaktır. Motosiklet üzerinde doğru frenleme tekniği genel kural olarak ön ve arka frenin birlikte sıkılmasıdır. Farklı tip motorlarda (örn. cruiser, enduro, commuter vb) ön - arka fren farklı oranlarla sıkılacaktır. Lütfen kendi deneme yanılmalarınızı tüm motosiklet tiplerine maletmeyiniz. Tescilli bir merkezden ileri sürüş eğitimi almanızı öneririm. Motosiklet üzerinde hepimiz can taşıyoruz. Yanlış veya eksik bilgilendirme ile lütfen başkalarının hayatını da tehlikeye atmayalım.

adliyeci
03.Mart.2014, 00:16
90 km.hızla giderken denedim diyo, sizin motosikletiniz daha hızlı gidiyorsa siz deneyin diyo, arkadaşım sen ne demek istiyorsun yaa, insanları öldürmeye mi çalışıyorsun. bırak yaa. moderatörden rica ediyorum bu konuyu silin lütfen. burada motosiklete yeni başlayan, başlayacak olan bir sürü arkadaşımız var. arkadaşlar lütfen dikkate almayın, canınızdan olmayın

CELİL
03.Mart.2014, 00:20
Linki kaldırdım 8)
Bu işin uzmanları ve belirlenmiş kuralları var yanlış yönlendirme yapmayın bu çok ciddi tehlikeler yarartır 8)

sayhat
03.Mart.2014, 08:13
videoyu değiştirdim motorla çekim yaptım
https://www.youtube.com/watch?v=8iYJy87l6LE

mrtckrt
03.Mart.2014, 09:45
Arkadaşlarım tamam emeğe saygı ok
Niyeti iyi ok
Ama makul mantıklı bişey değil lütfen dikkate almayın neden mi?:
Adamın motorunda muhtemelen tek veya çift piston 1 kaliper ve ufak bir de disk vardır yani fren gücü muhtemelen çok ama çok düşük bu da on tekeri kilitlemeye yetecek gücü üretemiyor demekki
Bizim ki gibi çift piston 2 kaliper 30 küsur cm diskleri olan motorlarda hatta 6 piston olan motorlarda on freni asılır asılmaz yere yapisiriz sakın arkadaşlar
Birde sorum olacak madem motor kizaklamiyor adamlar neden AbS takıyor motora ?

CELİL
03.Mart.2014, 12:10
videoyu değiştirdim motorla çekim yaptım
https://www.youtube.com/watch?v=8iYJy87l6LE

Arkadaşım bu işe gerçekten emek vermişsin fakat hiçbir şartta dediğin gibi ön fren ani ve sert sıkılmaz senin asya 150 scoter in frenleri hiçbir standarta uymuyor bu testlerini genellemeye kesinlikle sokma senin makinaya ait bireysel bir sonuç

Teknik anlamda birdaha genel yorum yapmamanı rica ediyorum :evil:

UCANLAZ
03.Mart.2014, 12:22
Yeni üye olanların konu açması,link,resim,video v.b eklemeler yapması belirli bir mesaj gönderme sayısına erişene kadar engellense mümkünmü bilmiyorum ama iyi olur sanki..
Ara ara bazı apaçiler geliyor yeni üye ve direkt konu açıp tek bir mesaj yazıp ortadan kayboluyorlar..Her forumda var bunlardan..

Rona
03.Mart.2014, 14:28
Arkadaş intihara meyilli galiba..........:x :hırr: :hırr: :hırr: :ban: :ban: :dil: :dil: :dil:

İyi tutan fren sistemi olan motosikletlerde uygulandığında başlıktaki gibi "ölüm freni"gerçekten.......
Hayatından sıkılan için bulunmaz nimet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sayhat
04.Mart.2014, 08:10
yakında gündüz videolar çekme niyetindeyim yokuş aşağı kuru ziminde duruşumu görünce acaba ne diceksiniz. madem güçlü motor da olmuyo biriniz 150 lik motorda denesin sonucu buruyu yazsın. ıslak zemin yokuş aşağı çalıştım dün artırarak ön fren yaptım durmaya yakın arka kullandım oldu gibi ama bunda eksiğim var çalışmalara devam etmeye çalışacam

Emrehan
04.Mart.2014, 10:53
yakında gündüz videolar çekme niyetindeyim yokuş aşağı kuru ziminde duruşumu görünce acaba ne diceksiniz. madem güçlü motor da olmuyo biriniz 150 lik motorda denesin sonucu buruyu yazsın. ıslak zemin yokuş aşağı çalıştım dün artırarak ön fren yaptım durmaya yakın arka kullandım oldu gibi ama bunda eksiğim var çalışmalara devam etmeye çalışacam

Neyin peşindesin Mehmet? :?

Emre
04.Mart.2014, 12:00

Mehmet çaba sarfetmen paylaşımcı olman çok güzel, bu konuda emek sarfedenleri çok taktir ediyorum. Ancak bu işe daha fazla mesai ayırmış abiler gece gündüz testler yaparak eğitim kurumları kuruyorlar. Velhasıl bu işin böyle olmadığını, nasıl fren yapılması gerektiğini çok net anlatıyorlar. Bu konunun sana göresi, bana göresi olmaz. Yani olay suyun 100 derecede kaynaması gibi kesin kabuldür. Fren teknolojisi değişmeden bu konuda yeni bir şey bulmanında mümkünatı yoktur.

Bu sebeple, belki daha farklı noktalarda araştırma yapman hem sana zaman kazandıracaktır, hemde bize fayda sağlıyacaktır. 8)

CR0W
04.Mart.2014, 12:34
motoru yeni aldığım dönemde arka freni pek kullanmıyordum ve bir defasında yine ön frene asılmamma motorun yalpalaması bir ve savrulması bir oldu çabuk toparladım ancak o zaman motorlarda fren sistemlerini ve uygulamalarını araştırdım kendi deneyimlerinden önce uzmanlar tarafından belirtilmiş fren kurallarına uymalısın bence yarın birgün motorunu değiştirdikten sonrada aynı kafada gidersem eminimki çok geçmeden sıkıntı yaşıcaksın

sayhat
04.Mart.2014, 21:06
Neyin peşindesin Mehmet? :?

ya harbiden bu buluş benide hayacanlandırdı. görüyom ki sizide heyecanlandırdı. amacım bu buluşu yaymak. ben 2 yıllık motorcuyum ama napim ki ben buldum. madem buldum sahipleniyom işte. sizde bana yardımcı olun dünyaya yayalım bunu. bu arada bazı sorularım var, ben çözemedim. yokuş aşağı kuru zeminde ve düz ıslak zeminde bu teknik başarılı ama az bir eğim de olsa yokuş aşağı ıslak zeminde başarısız ve teker kitleniyor, işte bunun mantığını çözemedim. öbürlerinde kitlenmiyorda yokuş aşağı ıslak zeminde neden kitleniyor. 70 km hızla denedim yokuş aşağı ıslak zeminde, 40 metre sürüklendim geçende, vidyoda anlattığım gibi. bir arkadaş da bana akıl verdi, kask kamerası al dedi, elinle yüzde yüz ön freni sıktığını görsünler, yoksa seni gale almazlar dedi.

özgürr
04.Mart.2014, 21:13
ya harbiden bu buluş benide hayacanlandırdı. görüyom ki sizide heyecanlandırdı. amacım bu buluşu yaymak. ben 2 yıllık motorcuyum ama napim ki ben buldum. madem buldum sahipleniyom işte. sizde bana yardımcı olun dünyaya yayalım bunu. bu arada bazı sorularım var, ben çözemedim. yokuş aşağı kuru zeminde ve düz ıslak zeminde bu teknik başarılı ama az bir eğim de olsa yokuş aşağı ıslak zeminde başarısız ve teker kitleniyor, işte bunun mantığını çözemedim. öbürlerinde kitlenmiyorda yokuş aşağı ıslak zeminde neden kitleniyor. 70 km hızla denedim yokuş aşağı ıslak zeminde, 40 metre sürüklendim geçende, vidyoda anlattığım gibi. bir arkadaş da bana akıl verdi, kask kamerası al dedi, elinle yüzde yüz ön freni sıktığını görsünler, yoksa seni gale almazlar dedi.

Ya ben videoyu izledim deneyeyim dedim yola ciktim tan denicem bi gulme geliyo yapamiyorum acaba neden abi sendede hic oldumu? :[

sayhat
05.Mart.2014, 00:06
Ya ben videoyu izledim deneyeyim dedim yola ciktim tan denicem bi gulme geliyo yapamiyorum acaba neden abi sendede hic oldumu? :[
benle dalgamı geçiyon yoksa dorumu diyon

serkangungor
05.Mart.2014, 00:24

:cheesy: ahahahahahahahahaahhahahahahah

serkangungor
05.Mart.2014, 00:32

Öncelikle selamlar, şahsen ileri sürüş teknik eğitimleri almış, frenlemeyi de bu eğitimlerde öğrenmiş biri olarak size tavsiyem bu deneylerinizi bırakmanız, bulmaya yada yapmaya çalıştığınz şey sizi yakın zamanda sakatlayabilir, yapmanız gereken en önemli şey iyi bir eğitim almak. Kendi kendinize zarar verme olasılığınız çok yüksek. Ayrıca bindiğiniz motosikletin fren mekanizması, frenleme merkezi, kaliperi, pistonu diğer motosikletlerden çok daha farklı, ağırlık denge oranınızı bir daha ki frenleme deneyinizde tutturamayıp uçurumdan uçarsınız, aklınızda bir tavsiye olarak bulunsun 8)

Emre77
05.Mart.2014, 00:51

Şeydendir o motor hızla giderken motorun yaptığı titreşim merkezkaç kuvvetinden yararlanarak vucudun endorfin salgılamasını sağlıyor sağ kolda ileri uzanınca insanda bi gülme hissi uyandırıyor arkadaşın yaptığı buluşu dünyaya yaymak istemesinden yola çıkarak eğer başarırda bu yöntem dünyada uygulamaya geçerse insanlık tarihinde ilk defa dünya barışı sağlanıcak herkez kahkaha atarak motor kullanmaya başlıcak ve herkez bukadar iyi olursa belki şirinleri bile görebileceksiniz :cheesy:

yada sadece kafayı gözü dağıtırsınız buda bi seçenek veriler çok net değil :+1:

özgürr
05.Mart.2014, 02:04
Şeydendir o motor hızla giderken motorun yaptığı titreşim merkezkaç kuvvetinden yararlanarak vucudun endorfin salgılamasını sağlıyor sağ kolda ileri uzanınca insanda bi gülme hissi uyandırıyor arkadaşın yaptığı buluşu dünyaya yaymak istemesinden yola çıkarak eğer başarırda bu yöntem dünyada uygulamaya geçerse insanlık tarihinde ilk defa dünya barışı sağlanıcak herkez kahkaha atarak motor kullanmaya başlıcak ve herkez bukadar iyi olursa belki şirinleri bile görebileceksiniz :cheesy:

yada sadece kafayı gözü dağıtırsınız buda bi seçenek veriler çok net değil :+1:

ya benim motor seyir halindeyken godonilyum hipotansları impormetrik parametlerle birleşince merkezkaç kuvveti gerçekten bi vibrasyon yaratiyo bende bu şekilde yorumluyorum ama bilemedim tekrar denicem gibi benim motor müsait bu frenleme tekniğine