PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor hareket etmiyor:(

cuneyt
06.Temmuz.2007, 16:35
Merhabalar,

Aranıza yeni katıldım, RR'imi da yeni pazartesi aldım zaten. 3 gündür gayet güzel güzel giden motorumla bu sabah işe geldim. İşyerimin hemen önünde otoparka girerken çıkılan çok hafif eğimli 5 metre mesafeli bir yokuş var. Burada motorum kaldı. 1. viteste 4 kere stop etti. Her çalıştırışımda 1 metre yürüyüp durdu. Neyseki yokuşu aştım. Garaja girip kenara yanaşacaktım ki motorun viteste gitmediğini farkettim.

Hayretle kenara doğru gidip boşa aldım. Tekrar 1e taktım hafif hafif debriyajı bıraktım ama kavrama yapmıyor, sanki boş viteste debriyajı bırakıyormuş gibi davranıyordu. Durdum boşa aldım bu sefer 2. vitese taktım yine hareket etmeye çalıştım yine aynı durum.

Motorum olduğu yerde kaldı. Hiç bir şekilde viteste kıpırdamıyor. Balatalardan şüphelendim ama balata olsa hafif yanık kokusu yapar, ne bileyim biraz sürtünme sesi gelir benimkinde hiç bir şey yok. İçimden bir ses Volan dişlisinin uçtuğunu söylüyor ama bilemiyorum. Motor 14.000 km'de.

Sanki gidiyormuş gibi viteste duruyor ama tık yok. Vitese geçmiyordur diye motoru ileri geri birkaç kez hareket ettirdim ancak malesef. Motoru viteste bırakıp stop ettiğimde debriyaj kolu çekili değilken bile iterek yürütebiliyorum, vitese takılı kalması gerekirken.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cüneyt ARKIN

OturanBull
06.Temmuz.2007, 16:38
Anladığım Kadarı İle Debriyaj İşlevini Yitirmiş, Muhtemelen Amiyane Tabirle Balatayı Yemiştir..

okan
06.Temmuz.2007, 16:50
bencede debriyajın sıyırmışş... yağlı çalıştığı için koku yapması imkansızdır...ama vitese takıp parketrtiğinde gidiyosa kesin debriyajdır....

müslüm baba
06.Temmuz.2007, 17:00
Geçmişolsun debriyejine 70 YTL sıkışmış.

yenikoylu_ua
06.Temmuz.2007, 17:04
Büyük bir ihtimalle debriyajı sıyırmış inşallah şanzumanla alakalı bişi değildir en doğru karar sökülünce ortaya çıkar sana en yakın servis dikilitaş Ali usta bi irtibat kur derim ben

cuneyt
06.Temmuz.2007, 17:18
Ali usta ile konuştum, bu hafta şehirdışındaymış. Bakmadan birşey söylemek zor diyor ama debriyaj balatası olma ihtimali yüksek gözüküyor dedi.

Taaa pazartesiye kadar motorum yatacak. Haftasonunun geçmesini beklese olmaz sanki :(

Teşekkür ederim yorumlarınız için...

emrahkucukgirgin
06.Temmuz.2007, 18:02
Geçmiş olsun hocam ne kadar uyuz bir durum. sen yepyeni motora bineme... allah korusun. acil şifalar...

yenikoylu_ua
06.Temmuz.2007, 18:36
Emrahım önce bende öle zannettim bu çinlilerde iyice azıttı diye düşünürken motorun 14000de oldugunu farkettim