PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hiç aklıma yatmadı....?

toothbrush
07.Temmuz.2007, 17:27
Arkadaşlar motorun sol tarafında dayama ayagı ve çevresi 1-2 haftadır yağ oluyor.hatta yere bile 1-2 damla damlıyor.Motoru servise götürdüm.Serviste zincirin bağlı olduğu dişlinin kendikendini ve zinciri yağladığını söylediler.Benim pek aklıma yatmadı.Regalde böyle bir sistem varmı?..Başka bir usta ise zinciri döndüren dişlinin göbeginde bir keçe oldugunu ve bu keçenin kaçırıyor olabileceğini söyledi.Başına böyle birşey gelen varmı?Ne yapmalıyım...Yardım lutfen..saygılar

aslanburclu
07.Temmuz.2007, 17:34
güzel kardeşim o sana kendi kendine yağlıyor diyen servis ve ustası halt yemiş regallerde öyle bişey yok daha tatmin olman için o taraftaki kapağı sök göreceksin göbekten gelen mil üstüne dişli ve üzerinde yürüyen zincirler başka bir numara yok ama 2 nci ustanın dediği doğrudur hatta motor bu başka taraftan atıp obölgeye toplanıyo olabilir

okan
07.Temmuz.2007, 18:56
harbiden ii sallamışlar yanii.. kendi kendine yağlama işini... şanzıman milinin keçesi olma ihtimali yüksek gözüküyo.. ama başka bi yerden contadan felan kaçakda olabilir.. motoru ayaklıkta bırakınca yağ o tarafa doğru birikip toplanabilir...yaşar baba da değinmiş zaten bu konuya...
bi bezle iyice kurulayıp kendinde kontrol edebilirsin....

yenikoylu_ua
07.Temmuz.2007, 23:42
Niye küçümsüyonuz motorumuzu yapar bunlar yağlamayı hatta yağı bile kendi üretiyo içerde

şaka maka banada oldu sorun aynıolmaya bilir tabi Aliustaya gittim bakımdanda yeni çıkmıştım deriyaj telinin içine sıktığı yagın sıcaktan aktıgını ve baglantı kollarının olusturdugu yoldan motorun alt tarafına geldigini korkulacak bişi olmadığını söyledi hakkatende bir gün sonra bidaha yapmadı dikkat ediyorum bakımdan sonra hava çok sıcak oldugunda telin dibinden yağgeldiğini görüyorum test etmekte fayda var

moonchild
08.Temmuz.2007, 13:44
Benim geçtiğimiz haftalarda başıma gelen olayın aynısı gibi geliyor kulağa. İkinci ustanın bahsettiği sıkıntı büyük ihtimalle başına gelmiştir. Oradaki parça değişiyo, iş bitiyo. İnşallah böyle tanımlanmış bişeydir de rahatça halledersin! Zaten kapak açıldığında o keçeden sızan yağ yol yapmış oluyo, direk belli oluyo!

toothbrush
09.Temmuz.2007, 18:24
teşekkürler .göstereyim bir keçeyi.inşallah oradandır.ama bu iş yag degişiminden sonra başladı.alakası var mı acaba

moonchild
09.Temmuz.2007, 18:37
Valla komik gelecek ama bende de yağ değişiminden sonra başlamıştı! :)

lunatic
10.Temmuz.2007, 19:46
Valla komik gelecek ama bende de yağ değişiminden sonra başlamıştı! :)
Fazla yağ komuş da basınç patlatmış olmasın. Benim yağı değiştirdiklerinde kontrol ettim. Fazlaydı ve hortumla geri çekmek zorunda kaldım.

handojoe
10.Temmuz.2007, 23:44
Arkadaşlar motorun sol tarafında dayama ayagı ve çevresi 1-2 haftadır yağ oluyor.hatta yere bile 1-2 damla damlıyor.Motoru servise götürdüm.Serviste zincirin bağlı olduğu dişlinin kendikendini ve zinciri yağladığını söylediler.Benim pek aklıma yatmadı.Regalde böyle bir sistem varmı?..Başka bir usta ise zinciri döndüren dişlinin göbeginde bir keçe oldugunu ve bu keçenin kaçırıyor olabileceğini söyledi.Başına böyle birşey gelen varmı?Ne yapmalıyım...Yardım lutfen..saygılar

ustanın dediği gibi zinciri çeviren dişli keçelerinden olabilir ve contadan kaçırıp o tarafa akabilir benim başıma geldi... yağı fazla koyduysalar basınç fazla olacağından keçeyi yada contayı yemiş olabilir bir göster sen

HANDO fikir söyledi... :x