PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motordan anlamamak=cahıllık=rezillik:)))

sancezz
08.Temmuz.2007, 20:54
dostlar sıze yakın zamanda basımdan gecen bır olayı anlatmak ıstedım motoruma ön cam almak ıcın sırkecıye gıttım ve bır moruk motorumu oyle bır karıstırdıkı anlatamam bır an eskı harleycılerden olabılırmı acaba dedım ve arkasından bana ılk soruyu sordu ?
'BU HARLEYIN HANGİ MODELI'
BENDE SES YOK
'HAAA REGAL RAPTOR MODELII IYI IYI GUZEL YAPMISLAR'
BENDE UFAKTAN BI SIRITMA
SONRA YOK AMCACIGIM BU HARLEY DEGIL TABI AMCA OLURMU IDDA EDIYO
'BU HARLEYIN ISARETI'
INANDIRDIM OLMADIGINA
'PEKI BUNLARIN DIZELI YOKMU'
DIYINCE BIRDARALMA BIR ISYAN GELDI YASI GEREGI SIRITTIM YINE '
'BIZIM TORUN ALDI KULLANIYO COK GUZEL ADIDA MENDİYAL(MONDİAL)
DEYINCE BEN KOPTUM :)))
'BU MOTORLARA ONDEN CEKIS NEDEN YAPMIYOLAR DEDI'
VE O AN ALLAHTAN CAM GELDI DE TAKMAK BAHANESIYLE MOTORUMLA UZAKLASTIM ALLAH KIMSENIN BASINA BOYLE BIR KAZA VERMESIN :D :cheesy:

müslüm baba
08.Temmuz.2007, 21:02
İyiki ver bir tur atayım demedi sana :mrgreen:

doğan
08.Temmuz.2007, 21:32
seni kafaya almış olmasın :) şaka gibi valla :mrgreen:

birkanemre
08.Temmuz.2007, 22:54
baba motorun rengi super kzasız belasız kullan

handojoe
09.Temmuz.2007, 00:36
insanlar motor bilmeye bilir bu gayet normal bunun neresi cahillik rezillik anlamadım herkes herşeyi bilmek zorunda değil

ne kadar güzel o motora bindiğin için seni onure etmiş gurur duymalısın...

belki uzun uzadığa anlatmassın ama bir tebessüm edersin olur biter...

saygı duymaya bilirsin ama hoşgörü şart

HANDO hoşgörmek lazım gelir diyor... :D

okan
09.Temmuz.2007, 09:47
sen yinede adamlık yapmışsın .. amcayı ti ye almaman bile senin ne kadar efendi bir insan olduğunu gösteriyor...bazen yaşlı insanlar benim isyerimin önünde motorun başında aynı muhabbeti yapıyorlar .. onlara sabırla ve muhabbetle cevap vermeye çalışıyorum.. unutmayın hepimiz o günlere geleceğiz.... :cry:

infinitedreams
09.Temmuz.2007, 12:23
Dün 2 Regal 1 Honda Tekirdağ'a gittik (saat 16.00 gibi çıktık). Merkezde bir köftecinin önüne parkettik. Adamın biri gelip bana yukardaki aynı soruyu sordu; "bu Harley kaç model?"

"2006" dedim "...ama Harley değil bu"
Sonra yanındaki bir başkası fiyatını sordu. Diyaloğu bire bir yazıyorum.

"Valla abi, sıfırı beş buşuk falan olması lazım..."
"Beş buçuk?.. Elli beş milyar yani di mi?"

gecee
09.Temmuz.2007, 14:08
benzeri bizimde başımıza geldi ...
Alper_Tim, ayhan ve ben kadıkoyde motorları park ettik arkadaşları bekliyoruz ...
Bi kızla erkek geciyolar önümüzden..

KIZ : aaaa harleyy ...
Erkek :Kendinden emin bilir kişi ve kıza havada atacakya ... yok ya bunlar Harley 'in sahtesi ...

Biz tabi koptuk.... :D

inci
09.Temmuz.2007, 14:13
bana okulda çocuklar bile soruyo( ki bunlar yeşilköy çocukalrı) :mrgreen:
Hocam bide" maaşımız az dersiniz ama bakın harley bile alabiliyosunuz" :D

handojoe
09.Temmuz.2007, 14:14
BU GİBİ ŞEYLER HER ZAMAN OLUYOR

BANA "HARLEY DAVİDSON'MU ABİ" DEDİKLERİNDE

BENDE " HAYIR, HALLEY CHARLESTON" DİYORUM OLUYOR BİTİYOR

MAKSAT BU GRUR KIRICI SORUYU UYGUN BİR ŞEKİLDE BERTARAF ETMEK DEĞİL Mİ?

hando ELEŞTİRİ OKLARINDAN SAKINMA YÖNTEMİ GELİŞTİRİR... :x

FATİH
09.Temmuz.2007, 14:22
sen yinede adamlık yapmışsın .. amcayı ti ye almaman bile senin ne kadar efendi bir insan olduğunu gösteriyor...bazen yaşlı insanlar benim isyerimin önünde motorun başında aynı muhabbeti yapıyorlar .. onlara sabırla ve muhabbetle cevap vermeye çalışıyorum.. unutmayın hepimiz o günlere geleceğiz.... :cry:

Evet o günlere bizde geleceğiz...
Amca sana demişki "benim torunumda da mondial var" demekki bir motor kullanıcısı dostumuzun , belkide forumlarda yazıştığımız bir arkadaşımızın , beraber çay içip muhabbet ettiğimiz bir motor sevdalısının , yolda giderken yanından geçip tanımadığımız halde korna çalıp selamlaştığımız bir kardeşimizin dedesi.. Her ne kadar benim dedem vefat etmiş olsa da bizim de dedemiz yada babamız başka motor kullanıcılarını yolda görüp onlara sorular sorabilir..Ki Okan abimin de belirttiği gibi sen o insanla dalga geçmeyerek efendiliğini yapmışsın...Ama dalga geçilmesi de eminim hepimizi üzerdi..Belki o yaşlı amca da hep motoru olsun istedi ama onun zamanında imkanların zorluğu ve yokluk nedeni ile motoru hiç olmadı..Şu an her isteyen motor alabiliyor , banka kredileri düşük , motor fiyatları uygun cebindeki paraya göre iyi yada kötü bir motosiklet alabiliyor insanlar..

yenikoylu_ua
09.Temmuz.2007, 14:50
Evet bir gün bizde o yaşa gelicez ve o zamanlarda bizimde bilgi sahibi olmadığımız birşeyler hakkında sorular soracağız ve aynı tepkilerle karşılaşacağız kendimize yapılmasını istemediğimiz hiç birşeyi başkasına yapmıyalım.Bu topigi açan Sancezz arkadaşıma teşekkür ediyorum çünkü bu konu baya uzar nedeni her an her yerde yani bişi oluyo ve bizi gülümsetiyo paylaştıkçada eğlendiriyo.Benim söylemek istediğim her insan bilmediği konuda cahildir ama bu rezillik değildir.cahillik rezillik yerine komik diyaloğlar ve ya benzeri bişi yazsak daha hoş olur gibi tabi bu benim fikrim herkezin düşüncesinede saygı duyarım

emrahss
09.Temmuz.2007, 15:12
Benim bu konuda bir şanssızlığım var. Genelde Ayhan'la beraber geziyoruz. Herkesin ilgisi de doğal olarak o eski, benzin düşmanı Voyager'de oluyor :evil: Bazan lastiklerini kessem mi diye bile düşünüyorum :cheesy: O yüzden siz siz olun, sizinkinden daha gösterişli motorlara binmeyin :cheesy: Yaşar Babaaa, alsana abicim şu motoru artık, kıy biraz paraya, sen de kurtul, ben de :mrgreen:

inci
09.Temmuz.2007, 15:18
Benim bu konuda bir şanssızlığım var. Genelde Ayhan'la beraber geziyoruz. Herkesin ilgisi de doğal olarak o eski, benzin düşmanı Voyager'de oluyor :evil: Bazan lastiklerini kessem mi diye bile düşünüyorum :cheesy: O yüzden siz siz olun, sizinkinden daha gösterişli motorlara binmeyin :cheesy: Yaşar Babaaa, alsana abicim şu motoru artık, kıy biraz paraya, sen de kurtul, ben de :mrgreen:

Emrah komtanım ahdım vardı şu voyager"e" binecektim ,ama bizi öle güzel ağırladınız ki ; :cheesy: bir an boş kalmadık ben de unuttum :( :cry: ...şimdi dövünüp duruyorum .... :cry: :cry: :(

emrahss
09.Temmuz.2007, 15:24
Boşver, binme hocam, çok sarsıyor, hiç güzel değil, kaka, ööğğğ, hehehehehe...

inci
09.Temmuz.2007, 15:29
Boşver, binme hocam, çok sarsıyor, hiç güzel değil, kaka, ööğğğ, hehehehehe...

ben de öle tahmin ettim zaten :evil: :evil: :evil: KAKA VOYAGER :evil: :evil: zaten araba gibi her türlü konforu var kötü öğğğğ :evil: :evil: :evil: :mrgreen:

özgür
10.Temmuz.2007, 15:48
YA ARKADAŞLAR BU MOTOR DÜŞMANLIĞI BENİ YEDİ BİTİRDİ ALDIRMIYOLAR BANA MOTOR EŞİM BİR YANDAN ANAM BİR YANDAN AĞLIYACAĞIM ARTIK SİNİRDEN BANA YARDIM EDİN......

emrahss
10.Temmuz.2007, 17:17
Özgür dostum, ilk mesajın olduğu için tanımıyorum seni ama sormak istiyorum, sen neden onlara soruyorsun? Parasını ödeyecek ya da binecek olan sen değil misin? Ne çeşit bir yadım bekliyorsun, topluca gelip onları ikna etmeye mi çalışslım :? :cheesy:

yenikoylu_ua
10.Temmuz.2007, 17:18
YA ARKADAŞLAR BU MOTOR DÜŞMANLIĞI BENİ YEDİ BİTİRDİ ALDIRMIYOLAR BANA MOTOR EŞİM BİR YANDAN ANAM BİR YANDAN AĞLIYACAĞIM ARTIK SİNİRDEN BANA YARDIM EDİN......
Bak arkadaşım daha evvel bu sorunu yaşayan bir arkadaşa verilen taktigi aynen yazıyorum.

Önce gidip motoru alıyosun .Güzel bi otopark ayarlıyosun arada mahalleye motorla gelip evin önünden geçiyosun tabi kendini göstermen şart.Soran olursaki kesin olur siz bana aldırmadınız bende arkadaşımınkine biniyorum diyosun.15 ila 20 gün sonra motoru kapıya çekiyosun arkadaş tatile gitti motoruda bana bıraktı 15 gün bende kalıcak diyosun.Sonrada çaktırmadan aşıya başlıyosun gel bi tur atalım falan gibi zaten bir kere bindirdinmi film orda kopuyo hadi bidaha derseki kesin gerisinden korkma 15 ila 20 gün sonra arkadaş sıkışmış çok ucuzdu aldım zate taksitle ödücemle karışık biraz mırmır işlem tamam.Tabi bunları yaparken ruhsatı kimseye göstermiyosun bide bu siteyi okumadıklarından emin oluyosun aksi taktirde yandın

emrahss
10.Temmuz.2007, 17:19
Bak arkadaşım daha evvel bu sorunu yaşayan bir arkadaşa verilen taktigi aynen yazıyorum.

Önce gidip motoru alıyosun .Güzel bi otopark ayarlıyosun arada mahalleye motorla gelip evin önünden geçiyosun tabi kendini göstermen şart.Soran olursaki kesin olur siz bana aldırmadınız bende arkadaşımınkine biniyorum diyosun.15 ila 20 gün sonra motoru kapıya çekiyosun arkadaş tatile gitti motoruda bana bıraktı 15 gün bende kalıcak diyosun.Sonrada çaktırmadan aşıya başlıyosun gel bi tur atalım falan gibi zaten bir kere bindirdinmi film orda kopuyo hadi bidaha derseki kesin gerisinden korkma 15 ila 20 gün sonra arkadaş sıkışmış çok ucuzdu aldım zate taksitle ödücemle karışık biraz mırmır işlem tamam.Tabi bunları yaparken ruhsatı kimseye göstermiyosun bide bu siteyi okumadıklarından emin oluyosun aksi taktirde yandın

Kubilay, bravo abi valla yaw. Şeytanın aklına gelmez valla :D Kendin de de uyguladın mı bu taktiği yoksa uygulanmışını mı gördün :D

yenikoylu_ua
10.Temmuz.2007, 17:25
Yok komtanım ya ya burda yada başka bir sitede okumuştum tam hatırlamıyorum.Ama çok hoşuma gittiği için aklımda kalmış

Zaten benim ole şeylere pek ihtiyacım yok komtanım alıyorum dedim aldım heeyyyyyt

bizimki sitede yok dimi

emrahss
10.Temmuz.2007, 17:38
Heheeeyt, abime bak.. Masaya yumruğu da vurdun di mi? Yaw, senin jenerasyon Çanakkale Savaşında kaldı diye biliyordum ben, sen geri bölgede filan mıydın o zaman, firar mı ettin, naaptın :D :D :D :D :D

yenikoylu_ua
10.Temmuz.2007, 17:43
Nede olsa onlar atalarımız kan çekiyo işte

emrahss
10.Temmuz.2007, 17:46
iyi geyik döndü bu arada.. Yannız Okan nerelerde ya, hala atlamadı mevzuya :lol:

yenikoylu_ua
10.Temmuz.2007, 17:57
Okanın dükkan bugün müşteri kaynıyo herhalde hiç girmedi galiba

Maşşallah maşşallah nazar değmesin :cheesy:

emrahss
10.Temmuz.2007, 18:00
Bu arada bu topiğin başlığını bi değiştirse yazan arkadaş. Rezillik filan gözü tırmalıyor sanki..

yenikoylu_ua
10.Temmuz.2007, 18:02
Bende yazdım ama ya görmedi ya siteye girmiyo herhalde dünden beri değişir herhalde

aslanburclu
10.Temmuz.2007, 19:10

hey allahım hey ya sizin hafızanızda bir problemmi var bu takdiği bizim siteye üye salih ismli arkadaşa hani alıpda ailesi baskısı ile hemen satan bir arkadaşa benim gençliğimdeki maceramı anlatmıştım ne çabuk unuttunuz ha birde okan bugün servise çıkmış ben aradım babası çıktı o söyledi motorlamı dedim yok dedi işte motorsuz ne servisine çıktıysa

yenikoylu_ua
10.Temmuz.2007, 19:13
Yavuz :duvar::duvar: olucaktı galiba komtanım bakın nasıldahatırladım ama en azından hikayeyi doğru hatırlamışım dimi :alkis: :alkis:

aslanburclu
10.Temmuz.2007, 19:20
vallahaaaaa prafooooooo sana