PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin Depom Problemli

HONEY
09.Temmuz.2007, 15:48
Garip bir problemim var

Depoyu fullersen depomdan benzin sızıyor benzin yarıya inince sızıntı bitiyor :( sanırım depo değişmesi gerekecek

MEHMETONUR
09.Temmuz.2007, 15:53
Ya kardeş biliyorum sendeki problemi musluktan ya da filitreden sanmıştık!!

Depo mu kaçırıyor? Full doluyken tabi ki basınç daha fazla oluyor ve kaçak yapıyor herhalde!

Benim de hala filitreden kaçırıyor. Alıştım artık devamlı kontrol ederek kullanıyorum...

yenikoylu_ua
09.Temmuz.2007, 15:54
Sızıntı nerden yapıyo depo kapağındanmı yoksa aşağıdan biyerdenmi

HONEY
09.Temmuz.2007, 16:08
Sızıntı nerden yapıyo depo kapağındanmı yoksa aşağıdan biyerdenmi

depo kapagından değil, depo ile koltuğun birleştiği yerin altından krom kaplı kapağın üzerine çok hafif damlıyor

tarifim biraz kötü oldu :)

daha önceden musluğun ordaki filtlerinin etrafından damlıyordu söküp tekrar takıp sıkıcınca sorun düzeldi bir daha ordan hiç damlamadı

FATİH
09.Temmuz.2007, 17:48
Bu sorun eğer benimki ile aynıysa deponun değişmesi farz olmuş kardeşim...
Benzin depo kapağını açınca kapağın oturduğu yerdin ön tarafında küçük yuvarlak bir delik var ve o delik deponun hava tahliye deliği..Bildiğiniz gibi hava tahliye deliği deponun en üstünde olur ki benzin seviyesi oraya kadar çıkamasın..Bu deliğin arkasında deponun altına gelen bir boru depo içinden gidiyor ve drpo altından da lastik hortum vasıtası ile hava alması sağlanıyor..Buraya kadar her şey normal ama içerdeki boru kırıldığında işler sarpa sarıyor ve 30 ytl ye depo fullediğimde nerden baksanız 10 ytl lik benzinim yere akıyordu..İçerdeki borunun kırıldığı hiza deponun neresine denk geliyorsa o seviyenin üzerinde benzin alamıyorsunuz...Dediğim gibi yere akan benzin çok miktarda ve belli bir süre akıp kesiliyor , tekrar fulleyince akmaya başlayan tarzda bir olaysa depo içindeki tahliye borusu kırılmış ve benzin deposunun değişmesi gerekiyor...