PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : REGALLERIMIZ VE BENZIN IBRESI HAKKINDA YORUMLARINIZ!!!

sancezz
09.Temmuz.2007, 21:36
regalımı alalı 1,5 ay oldu ve 2000 km yol yaptım fakat 3 kez benzınım bıttı yolda ve bagajımda yedek sıse benzın tasıyorum bu kotu bır durum degıl ıbresı olan da olmayanda her motorcu yanında guvenlık amacıyla tasımalı ama durumu merak ettım ve bır kac regalcı abımle konustum.
ABI YAA BIZIM BENZIN IBRESI NEDEN YOK
''BU MOTOR PROFESYONEL OLDUGU ICIN TAKILMAMIS''
DEDİ HOSUMA GITTI FAKAT O YOLDA TIN TIN TIN YAKIT BITME SESI GELINCE KENDIMI HALA ACEMILER GRUBUNA ATTIM :mrgreen:
DIGER BIR ABIME SORDUM ODA ESPIRILI BIR CEVAPLA
''NAPCAZ IBREYI YAA BITTIGI YERDE SISEYI BOSALTIRIZ'' :lol:
VE REGALI OLMAYAN JINLUN SAHIBI BIR DOSTUMA SORDUM
''YAA BOSVER IBREYI BEN MOTORU ALDIM ILK 100 KM DEN SONRA FULL DEPO GOSTERGESI KOPTU HALA YAPTIRMADIM :mrgreen:
YANI DOSTLAR IBRENIZE BAKIN 340 KM YAPTIGINIZDA MOTOR YEDEK DEPOYA GECMENIZI ISTIYOR VE BEN 2 HAFTA ONCE IGNE ADA GEZIMIZDE 380 KM YAPTIM YEDEK DEPO DAHIL BENZINLIGE ATABILDIM KENDIMI VE BIRDE SU SEKIL REGALINIZE BAKIN YAKIT IBRESI YOK AMA NE MUTHIS BIR GORUNTUSU VAR MESELA ARARO MOTORUN CHOOPER TIPI GERCEK ACEMI ISI OLSA GEREK BIR CHOOPER DA DEVIR SAATI AKU VOLTAJ SAATI OLMASI BENCE ABEZ KACIYOR BU YUZDEN MOTORUMUZUN DIZAYNI COK GUZEL : REGALCI OLMAK BIR TUTKU :cheesy:

Tayfun
09.Temmuz.2007, 22:53
Dostum sen motorunun kullanım klavuzunu neden okumadın, bizim motorlarımızda benzin ibresine gerek yok, rezerv denen yedek depo olayı var, ana depo bittiğinde benzin musluğunu saat yönünde dik konuma getirirsin ve yedek depoya geçersin bu andan itibaren motorunun bakımına göre 30 ila 50 km arası yol yapabilirsin, bu kadar basit bir olay için 3 kere yolda kalmışsın, kitapçığını oku çoğu şeyi orda bulursun ;)

polat
10.Temmuz.2007, 10:29
senin abiler biraz saçmalamışş dostumm TAYFUNUU dinleeee

müslüm baba
10.Temmuz.2007, 10:35
Sancezz bizle kafa bulmuyorsun dimi kardeşim.

RoS
10.Temmuz.2007, 15:07
offf motoru aldımda benzin göstergesi kaldı :):):)

yenikoylu_ua
10.Temmuz.2007, 15:18
Alırsın alırsın dert etme o kadar.

drali
10.Temmuz.2007, 17:09
300 km yol yaptım,silkeledi ve motor durdu yedeğe aldım tekrar marş 28 km yolve benzin aldım sorun yok ki?

emrahss
10.Temmuz.2007, 17:12
Motorda benzin taşımak hem de pet şişe ile , sizce ne kadar güvenli? Mazot olsa neyse de benzin gibi son derece yanıcı bir malzeme?

polat
10.Temmuz.2007, 18:35
Motorda benzin taşımak hem de pet şişe ile , sizce ne kadar güvenli? Mazot olsa neyse de benzin gibi son derece yanıcı bir malzeme?

doğru söylemişin dikkat yolda kalmayalım derken başka kazalara sebebiyet vermeyinn :scared:

okan
10.Temmuz.2007, 18:43
yavvv .. bazen harbiden makaraya alındığımızı düşünüyorum....alla alllaa.... :P

aslanburclu
10.Temmuz.2007, 19:39
Motorda benzin taşımak hem de pet şişe ile , sizce ne kadar güvenli? Mazot olsa neyse de benzin gibi son derece yanıcı bir malzeme? emrahım kardeşim taşımanında şekli var inci hocam gibi pet şişeyi bebek gibim sararsan altınada bi çocuk bezi :P :P hani pet kaçırır falan çokk emniyetli olur çokkkkk :P :P :P :P :P :evil: :evil: :evil: ahanda gerçek görüntüsü
http://upload9.postimage.org/215132/DSCF0127.jpg (http://upload9.postimage.org/215132/photo_hosting.html)

http://upload9.postimage.org/215132/DSCF0127.jpg (http://upload9.postimage.org/215132/photo_hosting.html)
http://upload9.postimage.org/215175/DSCF0126.jpg (http://upload9.postimage.org/215175/photo_hosting.html)

sancezz
10.Temmuz.2007, 20:48
tayfuncugum yedek depo olayı dedıgımız o kol her motorda var en ufak 50 cc mobılyetlerde bıle var kı bu aslında sakıncalı bır durum o kol cevrıldıgınde sozde bızım yedek dedıgımız depo olayı varya boyle bırsey yok o kolu ortaya aldınmı benzın kesılır alta cevırdınmıde deponun dıbınde bırıken yakıtı toplar ve gonderır aslında bu cok acıl durumlarda kullanılması gereken bır durum ve dıbındekı pıslıklerıde gonderır fakat bu olayda fıltreler tıkanır bır kac zaman sonrada motora pıslık kacınca basınız agrabılır :oops: :!:

yenikoylu_ua
10.Temmuz.2007, 21:32
Arkadaşım bence sende bi hata var çünkü deponun dibinde biriken benzinle öle 50km yapman imkansız

sancezz
10.Temmuz.2007, 21:37
yenıkoylu dostum ınan bana cumartesı gece aksam ıgne adaya yola cıktık ve pazar eve dondugumuzde ıbrem 580 dı yanı ben uzn yol yaptım bu yakıtı gercekten etkılıyor :cheesy:

aslanburclu
10.Temmuz.2007, 22:26
tayfuncugum yedek depo olayı dedıgımız o kol her motorda var en ufak 50 cc mobılyetlerde bıle var kı bu aslında sakıncalı bır durum o kol cevrıldıgınde sozde bızım yedek dedıgımız depo olayı varya boyle bırsey yok o kolu ortaya aldınmı benzın kesılır alta cevırdınmıde deponun dıbınde bırıken yakıtı toplar ve gonderır aslında bu cok acıl durumlarda kullanılması gereken bır durum ve dıbındekı pıslıklerıde gonderır fakat bu olayda fıltreler tıkanır bır kac zaman sonrada motora pıslık kacınca basınız agrabılır :oops: :!:

eyyyyy çok bilmiş güzel kardeşim sen o dediğin vanayı kırmadan bir sök ve rezerve olayını bi çöz bak bakalım yapım tarzı nasılmış anlatması uzun söküp bakıp takması daha kolay haaaa sana bide tiyu o vana gibi teşkilatın içinde ortalama bi 7 veya 8 cm.lik ucu filitreli bir hortum var onuda bi incele hadi sana kolay gelsin diyelim hatta fotosunu da çek anlamadsığın bişey olursa onuda sana gösterelimmm

handojoe
10.Temmuz.2007, 22:58
şu yedek depo saçmalığıda ne tıpkı türkcell in kontor sıfırlandıktan sonra hariçten 20 kontör daha harcatması gibi sonra 100 kontör yükleyince ibre

yine seksene düşüyor tam bir aldatmaca insanları aptal yerine koyma küstahlığı...

yedek depo tam bir saçmalık böyle bir depo yok...

sen motorunun en kötü ve zor şartlarda 1 litre benzinle kaç km gideceğini bileceksin ilk önce

gerisi gereksiz...

HANDO yine konuştu...

inci
11.Temmuz.2007, 00:08
benim tayımda ;
hararet göstergesi,
yakıt göstergesi
vites (1-2-3-4-5-boş)göstergesi
yağ göstergesi
her bişeyi mevcut :P :P :P :P :evil:

Tayfun
11.Temmuz.2007, 13:52
Olaya son noktayı koyuyorum komtanım, bunuda anlamayan çıkarsa regalini yaksın hemen :D krokide benzin deponuzun içini çizdim arkadaşlar, renklerle ayırdımki anlayasınız diye, biride çıkıp bana yanlış yaptın derse deponu kes getir derim ona göre ;) yeni arkadaşlara yardımcı olması dileğiyle sevgiler ve saygılar mujuksss

http://img521.imageshack.us/img521/4520/depokrokipd0.th.jpg (http://img521.imageshack.us/my.php?image=depokrokipd0.jpg)

okan
11.Temmuz.2007, 14:05
olay budur işte tayfun kardeşim.... eline koluna sağlık...diyorum yaa bazen makaraya alındığımızı düşünüyorum .. çok basit sorularla karşılaşmak hakikaten bu fikri bırakıyo bende...

yenikoylu_ua
11.Temmuz.2007, 14:20
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Tayfun
11.Temmuz.2007, 14:27
REja ederiz ne dimek :)

cuneyt
14.Temmuz.2007, 00:01
O pis tortulları temizlemek için bir ipin ucuna yuvarlak bir mıknatıs takıp en dibe doğru sallasak :p İp koparsa fena olur tabi:)

Valla onu geçtim de arada bir depoyu söküp suyla güzelce çalkasak işe yarar mı ki?

Altunizade'deki Opet'ten 97 oktan benzin almıştım. Debriyaj sorunu için Ali usta baktığında "Bu benzin çok pismiş" demişti. Bilginiz olsun oradan almayın.

BULL
14.Temmuz.2007, 00:23
Beyler elbetteki Çinli kekolar essas depo - yedek depo olayında biz Türkleri hesaba katmamışlardır bence :):):)
Biz herşeyden max fayda bekleriz :mrgreen:
Köküne kadar kullanmak isteriz - para verdik kardeşim bu merete - :D
ama ne yapmalı?
biraz gözü tok olmalı...
essaz depo gümleyinceee işin yedek depoya kalıncaaaa
benzinci beğenme lüksünden kaçmalı...
en azından kendi benzincine gidecek kadar 3-5 atmalııı
dimi abiler???? :cheesy:

bu arada Tayfun kardeşim harbiden nokta budur...
saygılar...

aslanburclu
14.Temmuz.2007, 10:06
Olaya son noktayı koyuyorum komtanım, bunuda anlamayan çıkarsa regalini yaksın hemen :D krokide benzin deponuzun içini çizdim arkadaşlar, renklerle ayırdımki anlayasınız diye, biride çıkıp bana yanlış yaptın derse deponu kes getir derim ona göre ;) yeni arkadaşlara yardımcı olması dileğiyle sevgiler ve saygılar mujuksss

http://img521.imageshack.us/img521/4520/depokrokipd0.th.jpg (http://img521.imageshack.us/my.php?image=depokrokipd0.jpg)

:oops: :oops: yinede olmamış kardeşim depoyuda hayatta getirmem de kestirmemde yav hani vana tertibatının içindeki filitre saten piyasadada yokk allah allahhhhhh :P :P :P :P :P

yenikoylu_ua
14.Temmuz.2007, 11:01
Yawww herşeyi anladıkta şimdi benzin alınca 3 ayrı renktemi duruyo depoda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bide niye tortulu benzin kırmızı renkte Yıllardır kırmızı benzin kullanan şanlı Silahlı Kuvvetlerimizin benzinine tortulumu demek istiyonuz.Komtanım bi el at şu işe :P :P :P :P :P :P :P :P :P

aslanburclu
14.Temmuz.2007, 13:00
Yawww herşeyi anladıkta şimdi benzin alınca 3 ayrı renktemi duruyo depoda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bide niye tortulu benzin kırmızı renkte Yıllardır kırmızı benzin kullanan şanlı Silahlı Kuvvetlerimizin benzinine tortulumu demek istiyonuz.Komtanım bi el at şu işe :P :P :P :P :P :P :P :P :P

yawww bizim deli zabit kendi gibi düşünüp bizde anlayalım diye yapmış çocuk bişiler hani fenada olmamış evet doğru diyon bi zamanlar askeri benzinler kırmızıydı ve çok rezil bir benzindi bu yüzden çok yollarda kaldık askeri araçlarla o benzinler bide leş gibi pas kokup haftalarca üst baştan kokusu çıkmazdı ama hepsi geçti halkımızın verdiği vergilerle artık türk silahlı kuvvetleride çağ atladı araçlar bayağı modernize ve dizel olduarıza derdi kalmadı sadece bazı komutan araçları ve makam araçları vede özel protokol araçları benzin kullanıyor onlarda motorlarının durumuna göre

ozzymania
14.Temmuz.2007, 14:06
ee peki ya tortulu benzini temizlemek için motorumuzu tersmi çevirmemiz gerekicek. :D
yoksa vakumlu bi cihazı içine sokupmu temizlemek gerekir ve halı yıkama makinesi bu işi görürmü ? :D

yenikoylu_ua
14.Temmuz.2007, 23:07
En mantıklısı depoyu söküp basınçlı suyla temizlemek hatta mümkünse benzin veya mazotla bunun içinde tecrübeli birinden yardım almak şart hele benzinle yıkayacaksak

Tayfun
18.Temmuz.2007, 01:31
Yok be kubilay abi, o kadar profesyonel olmaya gerenk yok, depoyu 4 tane vida tutuyor zaten, önce onları sökeceksin, sonra benzin filtresinin altındaki hortumu çıkartacaksın ve alacaksın depoyu motorun üzerinden, sonra uygun anahtarla benzin musluğunu söküp yıkama işlemini yapacaksın, bir gerçek varki depolarımızın sacı çok dandik ve pas yapıyor azda olsa, bunun için su gibi birşeyi kullanmayı sakın denemeyin, uygun sıvı neyse onu kullanın ;)

handojoe
18.Temmuz.2007, 01:34
gaz abi gaz gazzzz

çünkü gaz benzin ve mazottan daha incedir

bir miktar gaz koy içine sonra kapağı kapa

veee... çalkala yavrum çalkala sağa sola salla yavrum salla

HANDO dans eder gibi diyor... :P