PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motoru yaktım dedim heyecan yarattım!! :D

moonchild
10.Temmuz.2007, 12:49
Korkmayın arkadaşlar!! Motoru yakmadım henüz ama geçen Çınarcık'ta biraz canımı sıktı! Hala da saçmalıyo... Buyrun saçmalıklara:

1- Motor zaman zaman öksüre öksüre duruyo! Carvalho'nun sevdiği tabirle "keh keh" yapıyo duruyo... 1 haftadır yapmıyodu! Dün yine aynı şekilde durdu... Hava almıyo olmalı ki, depo kapağını açınca düzeliyo! Sağolsun Çınarcık'ta çaresiz kalıp da aradığımız Rıza usta keşfetti mevzuyu!

2- Ben bu durumdan yakınırken geçen hafta motorun sol tarafında beyaz lekeler gördüm.. Tıpkı radyatör delinmesi vakalarında görülen türden.. Ha bu arada ben motorumun suyunun olup olmadığını göremiyorum. Yani radyatör kapağını açınca hep su var gibi, alttaki hazneyi de motoru sallayarak göremiyorum... Tamamen görsel bi olay yani :) Neyse su ekledim tekrar çıktım yola, baktım temizlediğim sol taraf yeniden lekelenmiş.. Biyerden patlamışız sanırım dedim... Çözemediğim kısım bundan sonra başlıyo:

Motora tekrar su koydum alt taraftan... Ve o haznenin tahliyesinden su gelene kadar, yani ağzına kadar koydum suyu... Üzerinden 1 hafta falan geçti, hiçbir leke yok.. Su miktarını göremediğim için, motor suyumu su koyarak kontrol ediyorum :) Ve motorda su var! Allah allah, heralde motor kendi kendine düzeldi derken -ve işte şimdi bomba geliyo- dün motor durdu ve aynı akşam sol tarafta yeniden su lekeleri gördüm!!

Buyrun burdan yakın!! Şimdi bu rastlantı mı sizce? Motor bana ne anlatmaya çalışıyo? Olayı nedir? Ben alete fazla mı ağır gelmekteyim? :D Bu da böyle geyikle karışık, motor problemi başlığı olsun!!

yenikoylu_ua
10.Temmuz.2007, 13:00
Yok yok motor sana uyarıda bulunuyo ''devamlı yakıcam değiştiricem deme bi gün biyerde bırakırım çalışıyım diye yalvarttırırım aklına başına al''diyo

Kino
10.Temmuz.2007, 13:03
evet raptor sana uyarıda bulunuyoo

yeter bunca zamandır pislik atıp tutuyon adam gibi ustaya götürmedin beni diyo

sana bir leke atarım bir daha üstünden o lekeyi sökemezler diyo.

moonchild
10.Temmuz.2007, 13:07
Yaaa parasını verip aldığım alete eyvallah etmek bana ters abilerim :) Efendi benim, bunu hiç unutmaması lazım JarJar'ın!! Esas ben ona uyarıda bulunuyorum!! Aklını başına toplasın!

Bu arada Kino baba, adam gibi ustaya götürmez olur muyum yaaa!! Hep "adam gibi" ustaya götürüyoruz motorumuzu ama bu vicdansız motor yüz buldu astar diye tutturdu!!

inci
10.Temmuz.2007, 13:11
ben de diğer topikte okuyunca EYVAH :shock: dedim ...neyse ki dediğin anlamda bişey yokmuş şükü :D r...amaaaaaan yaaa ne korkutuyon bizi yaaaa :P :P :P

Kino
10.Temmuz.2007, 13:16
şaka bir yana da bu lekeler suyun kireçinden falan olmasın hani

veya depfrizden ( mealini inci hocam iyi bilir)

bende ne diyorum yaa.

al eline bir kırbaç gidiyon mu gitmiyon mu diye .. bak nasıl gidecek..

carvalho
10.Temmuz.2007, 13:17
Heyecan yaptık yaktım deyince.. Amman diyim...

Bence motor adını beğenmemiş. "Jar jar" değil "keh keh" olsun diyor... Lucas abimizin hayal dünyası seninkini pek enterese etmiyor, görünen o...

inci
10.Temmuz.2007, 13:21
şaka bir yana da bu lekeler suyun kireçinden falan olmasın hani

veya depfrizden ( mealini inci hocam iyi bilir)

bende ne diyorum yaa.

al eline bir kırbaç gidiyon mu gitmiyon mu diye .. bak nasıl gidecek..

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

moonchild
10.Temmuz.2007, 13:22
Hah Kino baba! Şimdi benim dilimle konuşmaya başladın :)

Selçuk kardeşim, Lucas babanın hayal dünyasını hor gören motor, benim altımda yol alamaz!! Zaten adıyla uygun anahtarlığı da perişan etmişti, o zaman anlamalıydım!! Vay şerefsiz motor, demek başından beri adına garez bu!! Şu andan itibaren motorum satılıktır arkadaşlar!! hahahaha!!

iakyurek
10.Temmuz.2007, 13:22
moon kardeşim benim sıkıntıların en büyüğü bunlar olsun aman diyim halledilirrrrrrr.

cemcem
10.Temmuz.2007, 15:02
Serhat, senin motora Gürbüz ismini takmak istiyorum ben... Anladin sen onu ;-)

moonchild
10.Temmuz.2007, 15:09
:cheesy: :cheesy: :cheesy:

Ooooooo Gürbüz'ü nasıl unuttum ben ya!!! Olur abi!! Benim motor bundan böyle Gürbüz'dür!! Satacağıma adını değiştiririm daha iyi!!!

GÜRBÜÜÜÜÜÜÜÜZ!!! HASTASIYIIIIIIIIZZZZZ!!!