PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin göstergesi

Hayalet
18.Nisan.2014, 15:41
Slm arkadaslar...daytona350 yi yeni aldim...ama depom dolumu bosmu yedek deposu nerde? Göstergesi varmi? Bi tanidik yan tarafda bi dügmeyi cevirip duruyordu surasi yedek depo ve bu halide ana depo diyordu..pek bisey anlamadim.Gidip depoyu full doldurdum km ye sifirladim su an 90km gitmisim. Full depoyla nekadar yol yapabilirim? ve ciklle diye birsey diyordu inip kaldiriyodu motorun sol tarafinda..motoru calisdirdiktan sonra on dügmeyi oynatdiktan sonra motor kapaniyor..nedense anlamadim. Daha anlamadim cok seyler varda hepsini sorsam rezil kepaze olurum haha....

Hayalet
18.Nisan.2014, 16:12
Hellooooooo

sercan.m
18.Nisan.2014, 16:18
a.s
bence biraz forumu kurcala aradığın bilgilere çok rahat ulaşacaksın
Gösterge yok
Musluk sol tarafta deponun altında
Full depoyla sabit gidilebilecek bir km yok kullanım durumuna göre değişiyor. Yakıt tüketinmi ile ilgili konularda var ya da 350cclik kullanan arkadslardan bilgi alabilirsin
Cikleyi soguk havalarda motoru çalıştırırken kullanın açık unutmayın motora zarar verirsiniz

Hayalet
18.Nisan.2014, 18:40
Cikleyin acik ve kapali hali nasil...benimki simdi kapalimi acikmi bilmiyorum.

CELİL
18.Nisan.2014, 21:35
Slm arkadaslar...daytona350 yi yeni aldim...ama depom dolumu bosmu yedek deposu nerde? Göstergesi varmi? Bi tanidik yan tarafda bi dügmeyi cevirip duruyordu surasi yedek depo ve bu halide ana depo diyordu..pek bisey anlamadim.Gidip depoyu full doldurdum km ye sifirladim su an 90km gitmisim. Full depoyla nekadar yol yapabilirim? ve ciklle diye birsey diyordu inip kaldiriyodu motorun sol tarafinda..motoru calisdirdiktan sonra on dügmeyi oynatdiktan sonra motor kapaniyor..nedense anlamadim. Daha anlamadim cok seyler varda hepsini sorsam rezil kepaze olurum haha....
Merhaba Fatih Bizim motorlarda benzin göstergesi yok biz her zaman aynı tl veya litre benzin alıp km saatini sıfırlıyoruz bir sonrakinde ne kadar gideceğini biliyoruz hesabı karıştırırsan benzin bittiğinde yedek depoya geçersin oda seni 30 km daha götürür benzinciye varırsın benzin aldıktan sonra yedek depo anahtarını ana depoya çevirmeyi unutma
benzin yedek depo anahtarının konumu nasıldır yatay (yan) dururken kapalıdır yukarı çevirince (üzerindeki ok işareti yukarı bakınca) ana depodan benzin alır tam tersine aşağı çevirirsen yedek depodan benzin alır
jikle deponun altında karbiratörün üzerindeki yassı siyah düğme motor soğukken kolay çalışması için kullanılır aşağı sonuna kadar bastırınca jikle açılır yukarı kendine doğru çekince kapanır 3-5 dakika jiklede çalışınca motor ısınır ısınınca jikleyi kapat jikle açıkken hareket etme jkleyi kapadıktan sonra hareket et motor sıcakken jikleyi açarsan motor stop eder
Depo ne kadar gider sorusunun cevabı alltaki linkte var 8)
http://www.regalraptor.net/forums/showthread.php?t=8890&highlight=yak%FDt

Opie
18.Nisan.2014, 21:52
Hayırlı olsun motorunuz :) Arkadaşların da bahsettiği gibi forumu kurcalarsanız rahatlıkla aradığınız sorulara cevap bulabilirsiniz , kazasız belasız sürüşler dilerim 8)8)

Hayalet
18.Nisan.2014, 22:10
Simdi anlasildi sagol...depoyu doldururken yedek depo otomatik beraber doluyormu ? Yoksa ayari yedek depoya alip onuda tek olarak doldurmak zorundamiyim??

CELİL
18.Nisan.2014, 22:19
Simdi anlasildi sagol...depoyu doldururken yedek depo otomatik beraber doluyormu ? Yoksa ayari yedek depoya alip onuda tek olarak doldurmak zorundamiyim??
Benzin aldığında Yedek depo otomatik dolar 8)
http://www.regalraptor.net/forums/showthread.php?t=7072&highlight=yedek+depo

Merak ettiklerini ana sayfanın solundaki arama motoruna yaz ilğili konulara ulaşırsın

KnnTkn
19.Nisan.2014, 13:20
Motosikletinize her bindiginizde benzin depo göstergesi (anahtarı) yedekde mi anadepoda mı kontrol etmenize fayda var.

Tecrübeyle sabit okuldaki öğrencilerin depoyu yedek tarafa çevirmesi sonucunda ,benzin bitince depoyu yedege almaya çalıştım ama nafile zaten benden önce yedege almışlar sağ olsunlar. :?