PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet eldiveni ve önemi

sercan.m
29.Nisan.2014, 10:43
Motosiklet kazalarında en çok yaralanma el ayak ve kafa bölgelerinde oluyor.
Ben dahil motosiklet kullanan pek çok insanın almaya bile tenezzül etmediği, aslında olmazsa olmaz bir koruyucudur. Yerine göre motosiklet montundan bile daha önemlidir. Olayı sadece düşünce ellerinizi asfalta yapıştırmak olarak düşünmeyin. soğukta eldivensiz motor kullanırsanız, soğuk sayesinde kısa sürede elleriniz hissizleşmeye başlar ki motora olan hakimiyetinizi önemli ölçüde kaybedersiniz. Yazın ise hem sıcak hem güneş ellerinizi yakmaya başlar ve bu da hissizlik ya da can yanmasına sebebiyet verir ki yine motor hakimiyetinizi kaybedersiniz demek olur. Herkesi en kısa sürede bu ucuz ama önemli ekipmanı temin etmeye davet ediyorum.

Saygılar...

https://www.facebook.com/photo.php?v=634451689966783

UCANLAZ
29.Nisan.2014, 10:58
Çok doğru..eldivenim çok kaliteli olmasada iş görür şekilde var ama trafikte çok yoruyor ellerimi.Motoru çok seyrek kullandığım için kaslar alışık olmuyor ama uzun yolda sürekli kullanıyorum.Ayakkabı araştırıyorum.Yarımlar var birde çizme şeklinde olanlar.Güvenlik için çizme şeklinde olanlar daha iyi ama bizim motorlarda çok kötü duruyor..

06-SPYDER CUSTOMS
29.Nisan.2014, 11:11
Arkadaşlar bundan 2.5-3 sene önce 20,30km hızla şeridimden giderken,ters şeritden bi araç sinyal vermeden zırt diye döndü,üstüme doğru kaçmaya çalıştıysamda motor yatdı.
Sonuç serçe parmağımda iki kırık ve yara, yanındaki parmağımda yarıldı...
Mont,kask olduğunda diğer yerlerime hiç bişey olmadı.
Annemde eldivenimi getirdi ve tak oğlum dediydi,ama ben yok anne hemen gelicem dedim di:(

A. Emre GÜVEN
29.Nisan.2014, 12:54
ben de benzer bir başlık açayım diyordum.

23 nisan kızılcahamam pikniğinde dikkatimi çeken konulardan biriydi. eldivensiz botsuz kullanan arkadaşlar vardı.

ben eldiveni aldığım gün düştüm iyiki giyiyormuşum yoksa eldivendeki yaralar elimde olacaktı