PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : buraya dikkat (fides dişli sistemi)

istikrar
13.Temmuz.2007, 01:50
BEN KÜTÜĞÜM

Tayfun
13.Temmuz.2007, 01:56
Genç kardeşim, VİTES DİŞLİSİ olmasın senin dediğin, fides diye birşey yok motorda, yeni arkadaşlar yanılıp fides dişlisi arayacaklar şimdi gündüz gece :D

ukala
13.Temmuz.2007, 02:07
zaten o mıotor ne kadar dısardan jan janlı gözüksede Made in China bunu bilmeyen varmı yoq sen kendini kandırmıssın iyi bişe oldugunu düşünmüssün yani aslında iyi ama diyosunki ani kalkıslar iyide arkadasım 3 viteste zaten kalkamassın seyir hallindeykende onun biraz kırılması zor bunu yapman için tam bi motor kırıcı olman lazım tabi söyle bişe var eger 2 vitesten 3 e çok sert atıyosan olabilr buda bi ihtimal motorunu yagsız bırakma ....sevgiler.

carvalho
13.Temmuz.2007, 09:19
Ukala, istikrar, kendinizi bir tanıtsanız tanışma topiğinde; motora bilahare çamur atarsınız...

okan
13.Temmuz.2007, 09:28
Ukala, istikrar, kendinizi bir tanıtsanız tanışma topiğinde; motora bilahare çamur atarsınız...bencede....önce tanışalım kimsiniz nesiniz necisiniz niye geldiniz... :lol: :lol:

speedygonzales
13.Temmuz.2007, 09:29
Çin min, benim nası kullandığımı bilirler, lastik yakarım, 4 ten 1 e atarım kayarak dururum , şükür daha "tık" demedi ! :twisted: :twisted: :twisted:

yenikoylu_ua
13.Temmuz.2007, 10:31
Arkadaşlar nekadar para o kadar köfte ben alırken araştırdım neler olabileceğini ve kabullenerek aldım gerçi şu ana kadar tık demedi 2 ayda 5500 km yol yaptım ist-erdek ist-eskişehir ist-edirne bunların içinde bu arada daha evvel vitesli kullanmadığım için acemiligimide bu motorda attım umduğumdan daha dayanıklı oldugunu söyliye bilirim.

carvalho
13.Temmuz.2007, 10:44
Kubilay, motoru menşei ile yargılamak saçmalığını birçok internet sitesi de yapıyor. Hatta çin malı motor kullanıyor diye sitede yazılan post'lara cevap vermeyen bir dolu hödük lümpen var. GS1200'lerin arasında yakıştıramıyorlar bizim motorları.

Kapıdağ'a giderken yol bozuk, bu yoldan gidemem diye geri dönen GS1200 kullanıcılarını hatırladıkça gülüp geçiyorum gerçi onlara...

Ben gördüğümü bilirim, yaptığım km'leri sorunsuz yapıyorsam olay bitmiştir.

Başlıktaki fides'i de doğrusuyla değiştirelim de rezil olmayalım ele güne...

okan
13.Temmuz.2007, 10:47
Kubilay, motoru menşei ile yargılamak saçmalığını birçok internet sitesi de yapıyor. Hatta çin malı motor kullanıyor diye sitede yazılan post'lara cevap vermeyen bir dolu hödük lümpen var. GS1200'lerin arasında yakıştıramıyorlar bizim motorları.

Kapıdağ'a giderken yol bozuk, bu yoldan gidemem diye geri dönen GS1200 kullanıcılarını hatırladıkça gülüp geçiyorum gerçi onlara...

Ben gördüğümü bilirim, yaptığım km'leri sorunsuz yapıyorsam olay bitmiştir.

Başlıktaki fides'i de doğrusuyla değiştirelim de rezil olmayalım ele güne...olay budur zaten yaa... sorunsuz yapılan km...bravo toprağım ....güzel yazmışın.... :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

yenikoylu_ua
13.Temmuz.2007, 10:51
Aynen öle kardeşim Onlar yargıya devam etsin biz gezelim ben halimden memnunum.

Aksu
13.Temmuz.2007, 10:52
Evet birde siteye üye olur olmaz, daha üyelik bilgilerini bile doğru dürüst yazmadan hemen ahkam kesenlere de sinir oluyorum. Ya kardeşim şu il adını Türkiye yerine hangi ildeysen onu yaz sonra da siteyi geçmişden itibaren şöyle bir başlıklara bakarak bir göz gezdirin sonra da yazın çizin. Eve yeni gelen misafir biraz oturmasına kalkmasına dikkar eder.
Mesaj bir şu şöyle böyle mesaj 2 millete akıl vermeye kalkılıyor. Haydi hayırlısı bu böyle gitmez ve geri geri gitmeye başlarız sonra, benden hatırlatması. Çoğu arkadaşımız bu gibi durumlardan şikayetçi. Yönetim olarak bir önce önlem alınması gerekli diye düşünüyor çoğu arkadaşlar.

OturanBull
13.Temmuz.2007, 10:59
Tartışmayı Yada Birinin Fikrini Kötülemeyi Çok Sevmem Ama Şöyle Bir Olay Anlatayım Çoğu Zaman Hepimiz Yaşamışızdır Tahminimce. Ankara da Yaşıyanlar Bilir Arjantin Caddesini.. Buradaki Cafelerin Önünde Çeşit Çeşit Porsche Ferrari Harley Rs Mares Hepsi Olur Bu Mevsimde.. Yine Böyle Bir Haftasonunda Saygı Değer Bir Harley Davidson Kullanıcısı Yanıma Geldi ve Motorum Hakkında Bilgi Aldı.. Yaşı Benden Baya Yüksekti.. Konuşmamızın Sonu; Bende Oğluma Alıcam Bir Tane Nerden Alabilirim Diye Bitti.. Gerisine Siz Karar Verin.. Önceleri Bende Çok Düşünmüştüm Çin Malı Almadan.. Ama Çok Memnunum.. Bu Fiyata Bu Performans ve Bu Görsellik Başka Hiçbir Motorda Yok Türkiye de Bence..

doğan
13.Temmuz.2007, 11:04
arkadaş bizim siteyi diğer abuk subuk , isteyenin istediği gibi konuşup belden aşağı karikatürlerin gönderilebildiği bir site sandı herhalde :oops:

siyahus
13.Temmuz.2007, 12:27
Geçmiş olsun arekadaşım ; hatırlarsanız bende motoru aldığımda 2ile 3 arasında boş vites var demiştim ilk günlerde :) meğerse 3. fides dişlisi (fides daha güzel) kırıkmış benimde. Komple dişli takımı değiştirdim sanki yere atsam parçalanacak gibi meretler.Ama nasıl kırılıdı seninkileranlatırsan bizde dikkat edelim. bide tesadüf 3. fides dişlişiydi benimkide , bu arada mct 250 ile şanzımanımız birebir aynı bunuda bilin . mct250 nin yedek parçası kesin daha ucuzdur.

tt06
13.Temmuz.2007, 12:53
Büyük bir ihitimalle Rrları baltalamak için üye olmuş olmalılar
Ayrı ayrı topikler açıp RR karalayarak kime prim yaptırdıklarını bilmiyorum ama iyi niyetli olmadıklarından eminim vites yazmasını bile bilmeyen gelmiş RR vites dişlisi şöyle yok efendim koruma demiri bilmem bi yerime kacaçaktı gibi topiklerle fitne fesat sokuyorlar
Egerki RR nda varsa bir problem tek bi topik de veya varolan bir topik de hepsini belirtip yardım istersin öneri istersin öyle Vur - kaç yok senin Bir RR olmadığına başka bir amaçla bu siteye üye olduğuna eminim

polat
13.Temmuz.2007, 12:54
Büyük bir ihitimalle Rr kardeşliğini baltalamak için üye olmuş olmalılar
Ayrı ayrı topikler açıp RR karalayarak kime prim yaptırdıklarını bilmiyorum ama iyi niyetli olmadıklarından eminim vites yazmasını bile bilmeyen gelmiş RR vites dişlisi şöyle yok efendim koruma demiri bilmem bi yerime kacaçaktı gibi topiklerle fitne fesat sokuyorlar
Egerki RR nda varsa bir problem tek bi topik de veya varolan bir topik de hepsini belirtip yardım istersin öneri istersin öyle Vur - kaç yok senin Bir RR olmadığına başka bir amaçla bu siteye üye olduğuna eminim

belliki koruma demiri kaçmışş bir yerlereee

altug
13.Temmuz.2007, 13:17
DEĞERLİ ARKADAŞLAR ,

BENİM GİBİ HENÜZ MOTORUNU ALAMAMIŞ ARKADAŞLAR BU YAZILANLARDAN MUTLAKA ETKİLENİYORDUR.

AMA YENİ MOTOR ALACAK ARKADAŞLAR ŞUNA DİKKAT ETMELİDİR.

BU MOTOR ÇİN MALIDIR. ÇİN MALI DİYE KÖTÜ DAMGASI YEMEMELİDİR. MOTORUN İYİ VEYA KÖTÜ OLMASI DAHA ÇOK KULLANANIN ONA İLGİSİNE VE SEVGİSİNE BAĞLIDIR.

AYRICA ÖNEMLİ OLAN BİR ÜRÜN ALINDIĞINDA ÜRÜNLE BAŞBAŞA KALMAK DEĞİL SIKINTILARINA ÇÖZÜM BULABİLMENDİR.

VE ŞUNU TEKRAR SÖYLEMEK İSTİYORUM. BENİM MOTOR ALMA İSTEĞİMİN OLUŞMASININ SEBEBİ % 70 BU SİTEDE OKUDUKLARIM VE BU SİTEDEKİ DEĞERLİ ÜYE ARKADAŞLARIMIN BİRBİRLERİNE YAKLAŞIMLARI , İLGİLERİ VE BİRLİK HALİNDE HAREKET ETMELERİ.

BU NEDENLE REGAL RAPTOR HAKKINDA ELEŞTİRİLER VE SIKINTILAR MUTLAKA OLACAKTIR. AMA YENİ MOTOR ALACAK ARKADAŞLARIM BU SİTEDE YAZILANLARIN HEMEN HEMEN HEPSİNİ OKUMALIDIR VE ONA GÖRE KARAR VERMELİDİR.

BELKİ BU YAZDIKLARIMIN YERİ BU TOPİK DEĞİLDİ AMA İÇİMDEN GELENİ SÖYLEDİM. BU GRUPTAN 1-2 KİŞİDEN BAŞKA KİMSEYİ TANIMIYORUM AMA SANKİ HERKESİ UZUN ZAMANDIR TANIYORMUŞUM GİBİ HİSSEDİYORUM. VE YARGISIZ İNFAZ YAPAN ARKADAŞLARIMA KIZIYORUM.

EKONOMİK KOŞULLARA GÖRE SAHİP OLUNABİLECEK EN İYİ VE ÜZERİNDE EN ÇOK OYNANABİLECEK MOTORU ARIYORSANIZ BENCE DOĞRU YERDESİNİZ.

SEVGİYLE KALIN

Aksu
13.Temmuz.2007, 13:51
Evet Altuğ haklısın. Doğru söze ne denir.

tt06
13.Temmuz.2007, 13:59
HANİ GELMEDİN AKSU

handojoe
13.Temmuz.2007, 14:21
çin malı niye kötü olsun ki...

biz türklerin yaptığı bir yanlışlıkta aldığımız bir ürünün kullanma klavuzunu okumamamız.

ve o ürünü gereği gibi kullanmamamız...

benim motorla aynı zamanda alınan ve aynı modelde olan bir arkadaşım... 17 800km de motoru benim 9700km

bir arka sinyalden başka hiçbirşey değişmedi motorunda. ve ben km de 130 ykr yakarken o 85ykr yakıyor hemde şehir içi

ve de tek çiziği yok

tek farkı kullanma klavuzu her zaman çantasında ben yırtıp atmıştım.

burdan çıkarılacak sonuç: motorların arızalarının büyük bır kısmı bizlerin yanlış ve bilgisiz kullanımımızdan kaynaklanıyor...

HANDO bir örnek verdi.... :x

kaldera
13.Temmuz.2007, 14:40
bir dostum jınlun motoru ile şuan 50.000 kmde.

KALDERA'da örnek verdi.

thoraman
13.Temmuz.2007, 20:07
Büyük bir ihitimalle Rr kardeşliğini baltalamak için üye olmuş olmalılar

belliki koruma demiri kaçmışş bir yerlereee

iyi hoş eleştiriyoruz ama bence seviyeyi korursak daha güzel olur.

MEHMETONUR
13.Temmuz.2007, 20:55
Bence de niyet belli... 1 günde bu kadar olur yaniiii...
Admin bişeyler yapsın... BAN BAN BAN BAN
Kişisel görüşlere saygım var ama bunlar görüş değil...

ozzymania
13.Temmuz.2007, 23:10
motor kullanmasını bilmeyen insana hondada verseniz harleyde verseniz fides dişlilerini bir yerine kaçırabilir.
motorun :evil:

istikrar
15.Temmuz.2007, 00:46
BEN PUŞTUM

RızaHoşgör
15.Temmuz.2007, 11:36
hahahahhaa
benmi motor kullanmasını bilmiyorum akıllı olun arkadaşlar
bu sitenin ismi regal diye regalin kötü yönlerini anlatmayalımmı
motor sırtında 40 50 kilometre gidipte ahkam kesmeye gerek yok
hem biniciyim hemde amatör olarak motor kartelinde oynamalar yaparım
ve regal kadar dişli sistemi kötü bir başka motor görmedim bunu söyleyeyim
kavrama yı onarıp bu motora binenler şanzımanı eline alır ben sizlere söyleyeyim
motorda zaten kavrama balatalarında sorun var iyi sıkmıyor yani kalkışlarda motorum %40
kayıpla kalkıyor bu nedemek anlayan varsa o yazsın hadi hayırlı tıraşlarhey .ordaki.adın istikrarmı her ne karın ağrısıysa.
regal i tabiki eleştirme hakkın var.senin elştirdiğin konuları zaten tüm dostlar biliyor.
amaaaaaaaaaaaaa
asla bu site sakinleriyle alay edici uslupta yazamazsın.herkes haddiini bilecek
hadi hayırlı traşlar

okan
15.Temmuz.2007, 13:31
hahahahhaa
benmi motor kullanmasını bilmiyorum akıllı olun arkadaşlar
bu sitenin ismi regal diye regalin kötü yönlerini anlatmayalımmı
motor sırtında 40 50 kilometre gidipte ahkam kesmeye gerek yok
hem biniciyim hemde amatör olarak motor kartelinde oynamalar yaparım
ve regal kadar dişli sistemi kötü bir başka motor görmedim bunu söyleyeyim
kavrama yı onarıp bu motora binenler şanzımanı eline alır ben sizlere söyleyeyim
motorda zaten kavrama balatalarında sorun var iyi sıkmıyor yani kalkışlarda motorum %40
kayıpla kalkıyor bu nedemek anlayan varsa o yazsın hadi hayırlı tıraşlarkardeşim üslubuna biraz dikkat edermisin....
anlattığın konular bu sitede çok önceleri tartışıldı konuşuldu...bilinmeyen bişi kalmadı artık motorla ilgili.. ,
ayrıca bu sitenin amacı yeni arkadaşlar yeni kardeşlikler kurmaktır.. ticari kaygısı olmayan bi sitedir....
hiçbir tanışma topiği açmadan direkt karalama kampanyasına giriyorsun.. senin regal kullanıcısı olduğuna bile inanmıyorum....
bence sen tam manasıyla ortalık karıştırmak için girmişsin bu siteye...bu saatden sonra seni ciddiye almak dahi istemiyorum...

aslanburclu
15.Temmuz.2007, 14:10
tamammmmmmmmmmm arkadaşlar fazla üstüne gitmeyin bu kardeşimizin
saten koruma demirlerinede bir yazı yazmıştı bende son olarak bir iki kelam yazdım orayıda okur inşallah bu kardeşimiz anladığım kadarıyla yanlız kalmış ve bu yanlızlığın altındada çırpınışlara başlamış tabii bu çırpınışlarda hem bizi hem kendini kıracak buna son verelim kucak açalım (eğer isterse ) gelir gerekli toplantılara ve organizazyonlara bu meselelerin hiç bu kadar problem olmaması gerektiğini anlar..... her ne kadar motorunu sevmesede ortamı ,durumu sever sonrada kendi aramızdaki dayanışma ve arkadaşlığı görerek ister motorunu değiştirir ister zevkle biner....

handojoe
16.Temmuz.2007, 00:26
bu APACHE (İSTİKRAR)...

engin bilgisi ve motor sürüşü ile farklı olduğunu anlatıyor dostlar...

takdir edilmek, saygı duyulmak, el üstünde tutulmak istiyor...

verin arkadaşa ünvanını, şanını, apoletlerini ve madalyaların

RAPTOR kabilesine REİS yapalım heryere resimlerini asalım

totemini yapıp altına hediyeler sunalım...

HANDO söylüyor bütün bunları... :x ı

okan
16.Temmuz.2007, 00:28
saten koruma demirlerinede bir yazı yazmıştı bende son olarak bir iki kelam yazdım orayıda okur inşallah bu kardeşimiz anladığım kadarıyla yanlız kalmış ve bu yanlızlığın altındada çırpınışlara başlamış tabii bu çırpınışlarda hem bizi hem kendini kıracak buna son verelim kucak açalım (eğer isterse ) gelir gerekli toplantılara ve organizazyonlara bu meselelerin hiç bu kadar problem olmaması gerektiğini anlar..... her ne kadar motorunu sevmesede ortamı ,durumu sever sonrada kendi aramızdaki dayanışma ve arkadaşlığı görerek ister motorunu değiştirir ister zevkle biner....yaşar baba .. biz traşmı yapıyoruz.. arkadaş hayırlı olsun diyo.. ii sabır var sendede baba yaaaa...

aidikurt
16.Temmuz.2007, 00:31
arkadasımıza biraz hosgoru ve sabır gosterelim tanımadan onyargıyla yaklasmayalım

aslanburclu
16.Temmuz.2007, 00:41
saten koruma demirlerinede bir yazı yazmıştı bende son olarak bir iki kelam yazdım orayıda okur inşallah bu kardeşimiz anladığım kadarıyla yanlız kalmış ve bu yanlızlığın altındada çırpınışlara başlamış tabii bu çırpınışlarda hem bizi hem kendini kıracak buna son verelim kucak açalım (eğer isterse ) gelir gerekli toplantılara ve organizazyonlara bu meselelerin hiç bu kadar problem olmaması gerektiğini anlar..... her ne kadar motorunu sevmesede ortamı ,durumu sever sonrada kendi aramızdaki dayanışma ve arkadaşlığı görerek ister motorunu değiştirir ister zevkle biner....yaşar baba .. biz traşmı yapıyoruz.. arkadaş hayırlı olsun diyo.. ii sabır var sendede baba yaaaa...

okanım

insanı kırmak çok kolay ama kazanmak çokkkkk zor boşver biz zor olanla başlıyalım :idea: :idea: :idea: :idea:

okan
16.Temmuz.2007, 00:43
tamam yaşar baba
emrin başım üstüne...