PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herkese yalovadan selamlar

dhnsyd
14.Temmuz.2007, 14:38
Selamlar herkese.Ben motorları çok seviyorum ama su ana kadar hiç motorum olmadı maddi açıdan sorunlardan dolayı su anda biriktiriyrm ve gün sayıyrm.Çanakkalede okudugum için motorlara daha fazla deli oldum içimdeki motor aşkını alevlendirdikçe alevlendirdi.Çünkü herkesin altında motor kısaca her 5 ailede bir motor var.Birde oraya motsiklet grupları geliyor o zman daha fazla deliriyorum.Banada nasip et allaım :frown:

yenikoylu_ua
14.Temmuz.2007, 21:26
Öncelikle aramıza hoşgeldin arkadaşım inşallah en kısa zamanda kavuşursun motoruna

aslanburclu
15.Temmuz.2007, 12:30
Selamlar herkese.Ben motorları çok seviyorum ama su ana kadar hiç motorum olmadı maddi açıdan sorunlardan dolayı su anda biriktiriyrm ve gün sayıyrm.Çanakkalede okudugum için motorlara daha fazla deli oldum içimdeki motor aşkını alevlendirdikçe alevlendirdi.Çünkü herkesin altında motor kısaca her 5 ailede bir motor var.Birde oraya motsiklet grupları geliyor o zman daha fazla deliriyorum.Banada nasip et allaım :frown:

güzel kardeşim motor almak veya binmek çok kolay mühim olan motosiklet sürücü,ve motosikletle trafik kurallarına tam uyum işaret ve işaretcilerine tam bağlı kalmak tır birde azda olsa motor teknik bilgi ... işte sen önce bu konulara tam eğim gföster her haliyle bu konuları benliğine yerleştir

okan
15.Temmuz.2007, 14:03
Selamlar herkese.Ben motorları çok seviyorum ama su ana kadar hiç motorum olmadı maddi açıdan sorunlardan dolayı su anda biriktiriyrm ve gün sayıyrm.Çanakkalede okudugum için motorlara daha fazla deli oldum içimdeki motor aşkını alevlendirdikçe alevlendirdi.Çünkü herkesin altında motor kısaca her 5 ailede bir motor var.Birde oraya motsiklet grupları geliyor o zman daha fazla deliriyorum.Banada nasip et allaım :frown:inşallah nasip olur.....alırsın bi raptor binersin çanakkalenin caddelerinde...tor tor tor... :cheesy: :cheesy:

dhnsyd
15.Temmuz.2007, 20:08
önce bi ehliyet alcam araba ehliyeti eylül civarı o bittikten sonra motorsiklet ehliyeti alcam.daha sonrada kask mont eldıven dizlik alcam bunlar bıraz malıyetlı oldugundan motosıkletımın modelı bıraz duşecek ama olsun önce güvenlık zamanla yükseltiriz modelını

aidikurt
15.Temmuz.2007, 23:40
aramıza hoşgeldin kardeşim en kısa zamanda motoruna kavuşman dileğiylee.

polo
16.Temmuz.2007, 00:17
aramızahoş geldin enkısa zamanda motoruna kavuşmak dilegimle bende sabrettim oldu seninde olur inşallah................... 8)

ilkerkoparal
16.Temmuz.2007, 10:33
DOSTUM HOŞGELDİN. SEN EN KISA ZAMANDA ERGÜNLE YANİ NAMI DİĞER SPEDDYGONZALES İLE TANIŞ KENDİSİDE YALOVALI DELİNİN TEKİ İLLE YARDIMCI OLUR SANA

altug
16.Temmuz.2007, 10:36
HOŞ GELDİN .EN KISA ZAMANDA MOTOURNA KAVUŞMANI DİLERİM

carvalho
16.Temmuz.2007, 12:03
önce bi ehliyet alcam araba ehliyeti eylül civarı o bittikten sonra motorsiklet ehliyeti alcam.daha sonrada kask mont eldıven dizlik alcam bunlar bıraz malıyetlı oldugundan motosıkletımın modelı bıraz duşecek ama olsun önce güvenlık zamanla yükseltiriz modelını

Dostum hoşgeldin. Motorun modelini düşürmek pahasına korumalara verdiğin önemi ayakta alkışlıyorum :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

dhnsyd
16.Temmuz.2007, 19:37
Tabi güvenlik öncelikli bana bişey olduktan sonra en en en son model motor olsa ne farkeder?değil mi ama?bazılarını görüyorum altında hatrı sayılır motor var ama güvenlik 0 yada kask var kafada ama sadece süs diye duruyor takmamış kaskının kopçalarını.!!Birşey soracam bilgisi olan varmı?araba ehliyeti ile morosiklet ehliyetını aynı anda alsam acaba fiyatta bir düşüklük olur mu?Keeway superlight 150 hakkında ne düşünüyorsunuz tecrübesi olan varmı?

yenikoylu_ua
16.Temmuz.2007, 20:52
Arkadaşım bence bulandırma kafanı Al bi RR bitir işi.Adminin eski motoru SL 150 idi galiba o sana yardımcı olur bu konuda

Alırsın RAPTOR gidersin TOR TOR

MEHMETONUR
16.Temmuz.2007, 22:04

Kesinlikle kardeşim korumaları ihmal etme.Özellikle kaskı gücünün yettiği kadar iyi almaya çalış. Ben küçük bir kaza yaşadım o korumalar olmasaydı çoktan satmıştım motoru.
Bütün otoriteler boşuna söylemiyor. Mutlaka full koruma...
Hayırlısı olsun...İnşallah istediklerin hayırlıyısla olur...

dhnsyd
16.Temmuz.2007, 23:37
direk ehliyeti aldıktan sonra r.r almak biraz abest değil mi?hani tecrübe edinmeden direk büyük bişey almak.önce bi scooter alsam 2. el diyorum ama sonrada para kalmaz büyük alacak.ikilem içinde kalıyor insan.ama bu motor sevdası söz geçiremiyorsun kendine...:D....Ama olmuyor gözümün önünde vzı vız geziyorlar iştahım kabarıyor kardeşim:D:D....ayıp ya..:D..yardım fonu acacam garibana bir motor diye..:D...söyle düşünün karınınız çok aç gözünüzün önünde yemek yiyorlar hemde en sevdiğiniz yemeği..Buda onun gibi bişey işte...oFFFFF oFFFFFFF...:D:D

KIZILELMA
16.Temmuz.2007, 23:43
İnşallah günün birinde kavuşursun.Ama 2.el regal bile almaya kalksan fiyatını öldürme olurmu?Sonra sahibi sana cebir kullanabilir.sitemiz bunlardan sorumlu değildir :D

handojoe
16.Temmuz.2007, 23:44
bırak skotırı sen rr ni al öğrenirsin çok zor bişey değil nasıl mı

üzerine bin, motoru çalıştır, debreyaja bas vitese tak yavaşça debriyajı bırak ve bir miktar gaz ver

ve yoldasın... gidiyorsun ama YAVAŞ YAVAŞ...

HANDO nasıl yapılacağını izah eyledi... :cheesy:

yenikoylu_ua
16.Temmuz.2007, 23:54
Arkadaşım denge sorunun yoksa daha evvel bisiklet kullandıysan ve illa motor alıcam diyosan vitesli motor kullanmak scoter kullanmaktan daha kolay ve güvenli merak etme pişman olmazsın tabi bir süre daha dikkatli daha ağır kullanmak şartıyla o korumalar seni korur ama onların seni korumasına ihtiyacın olmasın inşallah

sancezz
17.Temmuz.2007, 01:01
:cheesy: :D dostum kımse anasının karnında ogrenmedı bu motoru sen al kullanırsın kendıne guven haa bu arada hando abım yaa cok ıyı anlatmıssında benım kabılıyetsız bır dostum vıtslı motora gecerken cok fena uctu hanı araba kullanmayı ogrenırken patı cekersın zar zor kaldırdıktan sonra ve gazıda heycandan bırakamayanlar olur bızımkıde ole motorla fırladı dustu yerlerde surundu ama o gazı bırakmadı ve motorun altından cıktıgında ılk soyledıgı motorda bı sorun var ahhh
dostum hala bozuntuya vermemeye calısıyon gıt elını yuzunu yıka besmelesız cıkma su veledın ustune :oops: :lol:

ToMCaT
17.Temmuz.2007, 01:12
hoş geldin en kısa sürede kendi motoruna kavuşmanı dilerim..

aslanburclu
17.Temmuz.2007, 01:16

hadi koçum sen modelini yükselt kendine güven arkandakileri üzmeyeceğine inandır( TABİ AİLENİ) kaskın,eldivenin dizliğin benden

müslüm baba
17.Temmuz.2007, 09:41
Tabi güvenlik öncelikli bana bişey olduktan sonra en en en son model motor olsa ne farkeder?değil mi ama?bazılarını görüyorum altında hatrı sayılır motor var ama güvenlik 0 yada kask var kafada ama sadece süs diye duruyor takmamış kaskının kopçalarını.!!Birşey soracam bilgisi olan varmı?araba ehliyeti ile morosiklet ehliyetını aynı anda alsam acaba fiyatta bir düşüklük olur mu?Keeway superlight 150 hakkında ne düşünüyorsunuz tecrübesi olan varmı?

Kardeşim hoş geldin, önce güvenlik ve ehliyet demen beni sevindirdi çünkü hala aramızda ehliyeti olmayanlar var onlarada buradan son çağrıyı yapayım artık ehliyetsiz sürüşlere gelmeyin.

Kardeşim iki ehliyeti bir arada alamazsın önce birini alacaksın sonra ötekini alacaksın ama az masraf olsun istiyorsan birinci ehliyeti kazanıp dosyasını alıyorsun ama ehliyetini çıkarmadan bekleyip diğer ehliyet için baş vurup bir 3 ayda onu bekliyorsun onu dakazandıktan sonra iki dosyayla müracat edip ikisini beraber çıkartıyorsun bu şekilde 200-250 ytl kazancın oluyor.

Keeway e gelince 150 lilik superlight çok güzel bir motordur ilk başlangıç için ideal bir motor bende var ama ufak geldiği için yeğenime verdim o da tepe tepe kullandı bir kere vites kolu kırıldı başka da bir arıza çıkartmadı kötü bir motor olsa bizim çılgın kovboy kapıdağ gezisinde 2000 km yol yaptı motor tık demedi sen motorun kapasitesini zorlamadıktan sonra güzel motor bence ilk motor olarak alabilirsin ama 1000ytl daha fazla vererek bir regal almanı da tavsiye ederim regal kullanımı çok kolay bir motor zorlanacağını sanmıyorum benim oğlum Osman regalle başladı hiç de zorlanmadı.

dhnsyd
17.Temmuz.2007, 19:48
Verdiğiniz bilgiler,öğütlerden dolayı tşkler.Acaba motora ses sistemi takma olayı varmı?Biraz görgüsüzlük gibi olacak ama:DDenge sorunu olmaz çünkü 4yaşımdan beri bisiklet kullanıyorum....Yaz kış demeden kullanıyorum son 6 yıldır...Ulaşımda iyi oluyor sıkısık trafıkte ama ne zmana kadar bisiklet di mi ama?:D