PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sissy bar çantası stop lambasını kapatıyor

lordskeldan
16.Temmuz.2007, 03:05
arkadaşlar sissybara asılabilir çanta aldım
bu arada sissy barı biraz da uzattım
şu an foto makinem olmadığı için son halini gösteremiyorum :cry:
neyse sorun şudur ki ; stop lambasını kapatıyor, asarsam da arkadan pek farkedilmiyor
bu konuda ne önerebilirsiniz ???
alet şöyle bişeye benziyor
http://upload9.postimage.org/296608/sis_anta.jpg (http://upload9.postimage.org/296608/photo_hosting.html)

arkada çok güzel duruyor ama işte :frown:

ugurcuk
16.Temmuz.2007, 09:43
bluetoothla calışan kaska yapışan stop lambaları var onlarla sorunu çözebilrisin bence

müslüm baba
16.Temmuz.2007, 10:01
Bunu bende çok düşündüm en sonunda stop lambasının yerini plaka aydınlatma lambasıyla değiştirmeye karar verdim,yada plaka lambasının yerine başka bir stop lambası monte edeceğim.

okan
16.Temmuz.2007, 10:06
ben kask lambası kullanıyorum...bu da artçıyla giderken problem oluyo...ama yakın bi zamanda bi çözüm getirecem.. buradan paylaşırım sizlerle...

Tayfun
16.Temmuz.2007, 10:15
Bunun için arka sisibara çanta demiri koymanız gerekli, benim motoruma yeni taktım ve harika oldu, üzerine çanta harici uzun gezilerde çadır torpa poşet ne koyarsan koy stop lambası kapanmıyor, resim koyarım görürsünüz ;)

lunatic
16.Temmuz.2007, 22:19
ben kask lambası kullanıyorum...bu da artçıyla giderken problem oluyo...ama yakın bi zamanda bi çözüm getirecem.. buradan paylaşırım sizlerle...
Kaskı artçıyla değiştir ozaman :mrgreen:

yenikoylu_ua
17.Temmuz.2007, 01:25
Tayfun kkardeşime katılıyorum bendede aynısı var gerçekten hem uzunyolda çamurlugun üzerine koymak zorunda kaldığımız çadır yatak vs nin çamurluğu çizmesini engelliyo hemde stop lambasının kapanmasını engelliyo

aslanburclu
17.Temmuz.2007, 07:34
arkadaşlar sissybara asılabilir çanta aldım
bu arada sissy barı biraz da uzattım
şu an foto makinem olmadığı için son halini gösteremiyorum :cry:
neyse sorun şudur ki ; stop lambasını kapatıyor, asarsam da arkadan pek farkedilmiyor
bu konuda ne önerebilirsiniz ???
alet şöyle bişeye benziyor
http://upload9.postimage.org/296608/sis_anta.jpg (http://upload9.postimage.org/296608/photo_hosting.html)

arkada çok güzel duruyor ama işte :frown:

güzel kardeşim forumun aksesuarlar bölümünü okusan aklına bile gelmiyen her türlü aksesuar olayını göreceksin... tabiii bu arada diğer arkadaşlarada duyurulur. :P :P :P :P :P :P

lordskeldan
17.Temmuz.2007, 15:10
aslanburclu, abicim sorun zaten aksesuar değil, aksesuardan kaynaklı bir problem
resimi koyma maksadım da zaten olayı daha iyi yansıtabilmekti
diğer arkadaşlara da teşekkürler , bende plakanın hemen altına yeni bir stop lambası düşünüyorum
belki de kuyruğun hemen sonuna birtane , proje çok ama bakcaz artık :frown:
kararsız kaldım

ToMCaT
18.Temmuz.2007, 01:48
stop lambası deyince emrahss e bir danışmanı tavsiye ederim o bu konuda motorunda bir düzenleme yaptı.

aslanburclu
18.Temmuz.2007, 01:50
aslanburclu, abicim sorun zaten aksesuar değil, aksesuardan kaynaklı bir problem
resimi koyma maksadım da zaten olayı daha iyi yansıtabilmekti
diğer arkadaşlara da teşekkürler , bende plakanın hemen altına yeni bir stop lambası düşünüyorum
belki de kuyruğun hemen sonuna birtane , proje çok ama bakcaz artık :frown:
kararsız kaldım

stopunu 10 cm geriye kaydır alt tarafı iki delik tamamdır.ondan sonra prblemin biter

emrahkucukgirgin
18.Temmuz.2007, 10:38
Bunu bende çok düşündüm en sonunda stop lambasının yerini plaka aydınlatma lambasıyla değiştirmeye karar verdim,yada plaka lambasının yerine başka bir stop lambası monte edeceğim.

Müslüm baba ben de aynı şey yapmayı planlıyorum, geçenlerde bir çinli gördüm stop ve plakalık çamurluğun içindeyi, kawasakiler gibi. ama markasını modelini alamadım. Sen bir şey bulursan beni de haberdar eder misin?

Yaşar abi alt tarafı iki delik demişsin, arka lastik ve çamurluk sökülmeden olur mu o iş?

yenikoylu_ua
18.Temmuz.2007, 12:34

Müslüm baba ben de aynı şey yapmayı planlıyorum, geçenlerde bir çinli gördüm stop ve plakalık çamurluğun içindeyi, kawasakiler gibi. ama markasını modelini alamadım. Sen bir şey bulursan beni de haberdar eder misin?

Yaşar abi alt tarafı iki delik demişsin, arka lastik ve çamurluk sökülmeden olur mu o iş?

Sökmeye gerek kalmıyo kardeşim ama önden gelen kabloları biraz uzatman gerekiyo milim milim kesmişler kabloları insan bi 15 cm uzun bıraksa onada gerek kalmazdı ya maliyet hesabı öle tutmuş herhalde

emrahkucukgirgin
18.Temmuz.2007, 13:45
Sökmeden nasıl olur yahu? ben boyatırken hatırlıyorum alttan civatalıydı... Kabloları çamurluğun içinden gidiyordu...

yenikoylu_ua
18.Temmuz.2007, 14:11
Kablolar artçı koltugunun altında plakanın altındaki boş yere ektra bir firen lambası takmıştım Eskişehire giderken yolda problem olmasın diye civataya gelince görmedim şu anda motor yanımda değil bakamıyorum ama arkadaki plaka bağlanan aparat çamurluğun altından üç somunla tutturulmuş el araya giriyo söktükten sonra stopun civatalarıda sökülür ordaki ara el girecek kadar genişti hareketler yavaşta olsa sökmek zor olmasa gerek

emrahkucukgirgin
18.Temmuz.2007, 14:16
Ok saol...

Tayfun
18.Temmuz.2007, 16:28
Onla bunla uğraşmanıza gerek yok abiler ablalar, arkaya 1 tane çanta demiri koyacaksınız derdiniz bitecek hemen, ahanda benim motorumdaki çanta demiri, daha çantam yok ama seksi duruyor çok ;) aynısı bir zamanlar adminin motordada vardı çok şık ve aradığınız şey bu ;)

http://img107.imageshack.us/img107/722/sisiho6.th.jpg (http://img107.imageshack.us/my.php?image=sisiho6.jpg)

lordskeldan
19.Temmuz.2007, 01:07
tayfun, görünüş süper ama gece farkedilebilir mi ,önemli olan bence bu
ama şu kaydırma işlemi mantıklı geldi, lambaya biraz daha arkaya kaydırmak sorunu çözcek gibi
herkese ilgisinden ve tavsiyelerinden dolayı teşekkür ederim :cheesy:

aslanburclu
19.Temmuz.2007, 01:11
kaydır abicim kaydır sen ......................haa bide yeri gelmişken çamurluk altındaki kablolarınıda bi elden geçir farkında olmadan sarkma falan yapmıştır sonra arka tekerle temes ediyor kabloları koparıp birbirine dolaştırıyor al sana kısa devre sonra tesisatı yakarsın onuda geç hiç ummadık yerde yolda kalırsın o daha bişdert

lordskeldan
19.Temmuz.2007, 01:39
geçenlerde şöyle bir göz gezdirdim, sağlam gibiydi, tavsiye için teşekkürler
zaten işlemleri serviste yaparım , başımda ustanın olması daha iyi :D