PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taşıt alım vergisi

Jedaykin
16.Temmuz.2007, 14:07
Bizim motorların taşıt alım vergisi ne kadar oluyor? Bilgisi olan var mıydı?

Kino
16.Temmuz.2007, 16:22
jedaykin dostum bu linke bir bakıver oralarda yazıyor olması gerekli

http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=61-2007-yili-mtv-vergi-fiyatlari.html&theme=4

kaldera
16.Temmuz.2007, 16:26
ben cuma günü ödedim 32 ytl..

müslüm baba
16.Temmuz.2007, 19:13
Bu küçücük aletlerdende plaka vergisi alıyorlar ya helal olsun bu hükümete zaten her yerde araba gibi ödeme yapıyoruz köprü otoban falan bir de plaka vergisiymiş ödiyeceğiz başka çaremiz yok kanuna boynumuz eğri 32 ytl ödeyeceğiz Sayın unakıtan mutlu olsun

aslanburclu
16.Temmuz.2007, 20:01
250cc 32 ytl ise 500cc 64 ytl.mi olacak şimci :P :P :P :P :P

yenikoylu_ua
16.Temmuz.2007, 20:42
Benmi yanlış okuyorum arkadaş satıştaki noter masrafınımı soruyo yoksa yıllık motorlu taşıtlar vergisinimi

Kino
17.Temmuz.2007, 11:16
250cc 32 ytl ise 500cc 64 ytl.mi olacak şimci :P :P :P :P :P

ee o zaman 1000 likler 128 mi olacak 1500 lükler ise 192 ytl mi :lol: :lol: :mrgreen: :P :P :P

ödemezsek cezası ne oluyor gerci sonuçta satarken yine alıyorlarda satmayacak ve antika yapacaksam (yani babadan evlada kalacaksa)
vede ödemezsem ne yapacaklar kiiii taaa ki yakalayana kadar cezası ne kadardır acaba.

UA abicim , valla helal olsun gargaraya getiremedik yani :lol:
ne yapacaksın yeşlılıktan yanlış anlamışım be abicim :cry: :cry:
ahanda soran dostumuza taşıt alımları ile ilgili link yani noter satışları ile ilgili olan
http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=338&theme=4

Jedaykin
19.Temmuz.2007, 00:17
hayır sorduğum noter masrafı veya motorlu taşıtlar vergisi değildi. aslında mesele başka. motoru alalı 1 ay kadar oldu. temmuz da geldi. vergiyi yatırayım diye bankanın sitesinden baktım. tamam benimde bildiğim gibi 32ytl görünüyor. ancak ayrı bir kalem olarak da 114ytl var. ikisi için de temmuz 2007 diyor. bu dedim olsa olsa taşıt alım vergisidir. henüz yatırmadım aslında bir fırsat yaratıp gidip vergi dairesinden sorayım diyorum öncelikle ama ay sonu da yaklaştı fırsat olmadı. o açıdan sormuştum yakın zamanda alanlardan belki bilen vardır diye.

aslanburclu
19.Temmuz.2007, 01:00
kardesim 114 ytl.olarak bir vergi falan ben daha duymadım bu arada plakana ceza falan yemiş olmayasın

müslüm baba
19.Temmuz.2007, 09:16
Onlar ne diyosa odur karıştırmayın devlet yanlış yapmaz ver diyorsa vereceksin niye bu kadar diye sormayacaksın burası TÜRKİYE

Jedaykin
19.Temmuz.2007, 14:50
haklısın müslüm baba ver dedilerse vericez zaten kaçarı yok. :) yine de bir sorayım diyorum yoksa içim rahat etmeyecek bu şekilde. haftaya sabahtan bir uğrayıp sorucam vergi dairesine hem neymiş öğreneyim hem de elimde makbuz olsun yatırdığıma dair. ne olur ne olmaz.

yenikoylu_ua
19.Temmuz.2007, 15:43
Bence sen vergi dairesine bisor genede Yaşar komtanın dediği gibi trafik cezası filandır o

MEHMETONUR
19.Temmuz.2007, 15:51
Ben de 22 mayısta aldım motoru. 2007-1 ve 2007-2 olmak üzere toplam 64 milyon ödemem gerekiyormuş. Yeni öğrendim. Trafikte olmadığım ilk 5 ay 20 gün için bile vergi ödüyorum...??motorlu taşıtlar vergisi.

Dönemde ödemezsek sonra daha zor oluyor. Her banka almıyor. Vergi dairesi malum ana-baba günü.
Ve yurtdışı çıkışlarında problem oluyor benim bildiğim kadarıyla.

sancezz
19.Temmuz.2007, 22:10
VALLA DOSTUM NE YALAN SOYLIMM KENDI ARACIM VARKENDE ODEMEZDIM TAKI MUAYNE ISTASYONUNDA CIKANA KADAR TOPLU HALDE DAHA RAHAT OLUYOR HEM ARABANIN SICILI BIRGUNDE TEK ISLEMDE TEMIZLANIYO COK AZ BIR CEZASI VAR EMIN OLUN MOTORUMDADA AYNISINI YAPARSAM PEK FARKETMEZ :cheesy: :P :lol: :lol:

Jedaykin
25.Temmuz.2007, 11:53
bu sabah gittim vergi dairesine. sordum bu diğer kalem 114.50lik vergi nedir diye. baktılar plakanın önceki sahibinin çıktı. adam nisanda iade etmiş plakayı temmuzda vergisi çıkmış tekrar. plakadan bakınca bende görünüyo tabi. siz bunu haziranda almışsınız zaten iptal edelim siz normalini ödeyin dediler, 32 ödedim çıktım. o 114'ü gözden çıkarmıştım ödemeyince sabah sabah piyango vurmuş gibi geldi. :cheesy: :cheesy:

cuneyt
26.Temmuz.2007, 05:00
Kesin vergi miktarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adresten bakabilirsiniz:

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html

1-3 yaş 250cc'lik motorların yıllık vergisi 64 YTL.

infinitedreams
26.Temmuz.2007, 11:29
Taşıt Alım Vergisi?

Hocam bu bildiğimiz Motorlu Taşıt Vergisi (MTV). Sadece alırken ödediğimiz bir vergi değil ki... Her Ocak ve Temmuz'da -güncel fiyatla- 32 YTL ödüyoruz.

tt06
26.Temmuz.2007, 12:31
Ben bu mtv leri bankaya yatırmayın direkt gidip vergi dairesine yatırın derim.
Çünkü sattığım 2. ellerin temiz kağıdını almadan önce sahibine herhangibi bir borcu falan varmı diye soruyorum onlar hayır yok diyorlar. Ama her seferinde borcu çıkıyor . Adamlar bana bankaya yatırdığına dair dekontu gösteriyorlar ama vergi dairesinde borç görünüyor. Bu benim başıma 5 kez geldi bankalar parayı mı tutuyor yada vergi dairesiyle arasında bi kopukluk mu var bilmiyorum ama motorun ilk sahipleri; ben o görünen borcu yatırdığım için iki kez aynı vergiyi ödemiş oluyorlar.
Bilginize..

yenikoylu_ua
26.Temmuz.2007, 12:39
Orjinal dekontları vergi dairesine ibraz ettiginizde vergi dairesi işleme hemen sokuyo ve temiz kağıdını çıkarıyo fotokopiyse yapmıyorlar.Bu arada sadece ziraat bankasına yatırılanlar online vergi dairesinde gözüküyor galiba

tt06
26.Temmuz.2007, 13:12
zaten onlarda öyle yaptılar v.dairesine dekontu götürp alıyorlar ama biraz bürokrasiyle uğraşıyosun

iakyurek
26.Temmuz.2007, 13:12
ahan benim ilgi alanım. dostlar ben her zaman internet bankacılığından öderim MTV yi.
babamın aracı için yıllarca ödedim. burdaki sorun şu kurum yeteneksiz olduğundan bankalarla online çalışamıyo, her gece aslında ödenen tutarları biz kuruma gönderiyoruz ama sıkıntı onlarda. bunu bildikleri için dekontu kabul ediyolar. dekontu herhangi bir şubeden alın ve saklayın, canım memleketin
kurumlarının nasıl işlediğini hepimiz çok iyi biliyorusss. dekontu kaybetti iseniz şubenize gidin bana kuruma iletebileceğim imzalı bir yazı verin derseniz
çıkarıp vermek zorundalar. bu yazı şube yetkilisinin ıslak imzası olduğundan dolayı kabul görür.