PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artçı İçin Kesin Çözüm..

OturanBull
16.Temmuz.2007, 15:05
Dostlar Artçısı Rahatsız Olduğu İçin Yolun Zevkini Çıkartamayanlara Hem Onları Rahat Ettiricek Hemde Denge Sorunarı Yaşatmayacak..
Klasik Bir Çözümün RR lerimiz Üzerindeki Uygulaması.. Düşünenler Olmuştur Belki..
Uygulamalısını Görürseniz Karar Vermenize yardımcı Olur Diye Düşündüm..

http://img530.imageshack.us/img530/3562/artcitz4.jpg

Kino
16.Temmuz.2007, 15:09
dostum muhteşem :cheesy: :shock:

iyi bulmuşsıun diyecem .yoksa sen yaptırın mı ?? :?

ama ben yine de artcımın arkamda bana tutunmasını tercih ederim .

yoksa allah göstermesin bir bakmışsın sağ tarafta bir şey yok.. bom boş..:lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

OturanBull
16.Temmuz.2007, 15:11
:) yok ben yaptırmadım.. almanya lokasyonlu bir sitede denk geldi.. hemen kaptım tabi görüntüyü.. uzun yol için aslında çok konforlu bence..

Aksu
16.Temmuz.2007, 21:17
Oturanbull kardeşim araştırman çok güzel ve Regal e de yakışmış. Ancak Müslüm ün rahmetli babası da eski motorcuymuş ve de sepetlisi varmış. Müslüm ün dediğine göre onları kullanmak çok daha zor acemi biri hemen devirir demişti. Okursan bu satırları belki iki kelam edersim Müslüm Baba.

ozzymania
16.Temmuz.2007, 21:24
sırf artçı için değil çok fazla eşya taşımak içinde bir alternatif ama anlayamadığım neden kullanması bu kadar zor.
Dengesini ve yük ağırlığını ortalayamadığımız içinmi?

RızaHoşgör
16.Temmuz.2007, 23:12
bunu Türkiyede bulabilirmiyiz arkadaşlar?

handojoe
16.Temmuz.2007, 23:15
dönüşler abilerim dönüşler

HANDO işte böyle der... :x

KIZILELMA
16.Temmuz.2007, 23:36

Rıza kardeş aynı şeyi dşündük galiba.Çocuklarımız.Her anneme bıraktığımda motoramı bineceksiniz diye soruyor :D

RızaHoşgör
16.Temmuz.2007, 23:38

Rıza kardeş aynı şeyi dşündük galiba.Çocuklarımız.Her anneme bıraktığımda motoramı bineceksiniz diye soruyor :Daynen öyle kardeş
biricik kızım zülal tosya ya gelmek istiyor ve ben şu samsunlu okan a kendimi konuşturup otomobille gidip kelebek olacağım

yenikoylu_ua
16.Temmuz.2007, 23:46
Yaw bunu takıp çıkarması kolay olurmu acaba gerçi alışkanlıktan aralara dalarsak vay halimize

okan
17.Temmuz.2007, 00:14

Rıza kardeş aynı şeyi dşündük galiba.Çocuklarımız.Her anneme bıraktığımda motoramı bineceksiniz diye soruyor :Daynen öyle kardeş
biricik kızım zülal tosya ya gelmek istiyor ve ben şu samsunlu okan a kendimi konuşturup otomobille gidip kelebek olacağımgel be kardeşimm.... gelde neyle gelirsen gel.. bi kaç günlüğüne kelebek olmuşun çokmu yani... :lol: :lol: :lol: rızam benim.....canım kardeşim... :roll: :cheesy:

aslanburclu
17.Temmuz.2007, 00:35
evet bunu kullanmak kolay ama nasılmı suda yelkenli tekne kullanma gibi bişey dönüşlerde yatma olayı yok tamamen denge ve hız olayı örnek keskin viraja kesinlikle hızlı değil dengeleme hızıyla girilir gerisi kolay

takımı ise kullanıcının ve ardcının ayak koyma yerleri kalkar sepetin dengeli bağlantı yerleri buralara takılır .bağlantıda motor muhakkak 90 derece bir duruşla bağlantı yapılır .bağlantıdan sonra motor boşa alınır düğz bir arazıde arkadan itilir motor ve sepeti belli bir miktar gidon sağa sola dönmeden motor giderse iki parçanın dengeli bağlantısı yapılır ve yolda hiç bir şekilde sağa sola çekmeden kullanıcının yön tayinine göre gider.

yenikoylu_ua
17.Temmuz.2007, 00:40
Yok be komtanım dertli bu hani hafta sonları çoluk çoçuk gezeriz hafta arasıda çıkarsak olurmu diye düşünmüştüm ama zor ve zahmetli iş valla hiç üğraşılmaz

sancezz
17.Temmuz.2007, 00:55
:evil: :cheesy: :roll: :P :oops: komık gelcek belkım ama sol tarafınada bırtane yapılırsa en az araba kadar guvenılır olur ama ne varkı bızım devlet baba bunu gorup hemen olaya parmagını basar ve vergısını masrafını arttırır yıne zararla otururuz sanırım

müslüm baba
17.Temmuz.2007, 09:19
Oturanbull kardeşim araştırman çok güzel ve Regal e de yakışmış. Ancak Müslüm ün rahmetli babası da eski motorcuymuş ve de sepetlisi varmış. Müslüm ün dediğine göre onları kullanmak çok daha zor acemi biri hemen devirir demişti. Okursan bu satırları belki iki kelam edersim Müslüm Baba.

Evet Mehmet beni yine eskilere götürdün benim rahmetli babam sepetliyi memlekette (kayıklı diyorlar) sürekli kullanırdı buna rağmen ölmeden daha bir ay önce takla atmıştı bu sepetli motorla ve köprücük kemiğini kırmıştı onu toprağa verdiğim de köprücük kemiği kırıktı neyse yine hatırlattın bana rahmetliyi.

Evet arkadaşlar ben bu sepetli motoru uzun süre kullandım gerçekten kullanması çok yorucu ve virajları da bir o kadar tehlikeli sürekli sağa çektiğinden uzun yolda kolları mahvediyor hele birde yük ağırlık yolcun olursa yandın bence kısa mesafe yolculukları için olabilir, benim size başka bir önerim olacak eğer bagaj veya yolcu için düşünülüyorsa motorun arkasına bir romork takılabilir bunun örnekleride var ama ben bulamadım .

dd100e
17.Temmuz.2007, 10:30
ii renç olmuş rr yakışırmı bu o zaman araba al

Topuz
18.Temmuz.2007, 22:09
oturanbull;

sepeti kaç tl ye almıştınız.

ugurcuk
18.Temmuz.2007, 22:22
topuz kardes oturanbull bunu internetde bulmuş kendisi yaptırmamış. almanyada bi siede bulmuş:D