PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön çatal açısını artırmak ve uzatmak

emrahkucukgirgin
18.Temmuz.2007, 14:02
Millet içimdeki canavar yine uyanmaya başladı...

Motora 1 aydır birşey yaptırmıyorum batmaya başladı rahat...

Ön çatalın açısını artırmak ve uzatmak mümkün mü acaba?

Hiç deneyen var mı? Sadece uzatmaktan bahsetmiyorum.

Düşüncelerinizi merakla bekliyorum...

aidikurt
18.Temmuz.2007, 14:05
kardeşim benim bununla ilgili bir başlık vardı yanar kardeşimizin yaptığı bir modifiye aratır istersen siteyi.

emrahkucukgirgin
18.Temmuz.2007, 14:14
Alperim onu biliyorum o sadece uzatmış... Ben açıdan bahsediyorum ;-)

aidikurt
18.Temmuz.2007, 17:26
valla açısını değiştirmek için cok ama cokkkkkkkkkkkk uğraşman lazım bence bu sevdadan vazgeçççççç

emrahkucukgirgin
18.Temmuz.2007, 17:27
Fuar da bir Jinlun'a yapmışlardı ama firma bilgilerini alamadım... Çok güzel oluyor... Makine acayip heybetli duruyor...

yenikoylu_ua
18.Temmuz.2007, 17:33
Valla açıyı değiştirmek için hiç uğraşma derim çok teferruatlı ve tehlikeli bi iş açmak için şaseyi kesmek şart onuda kestikten sona dengede yeniden kaynatmak zor iş en ufak hata yolda adama dünya değiştitirir allah korusun

emrahkucukgirgin
18.Temmuz.2007, 17:37
Doğru söylüyorsun ancak kesmeden önce iyice tutturulursa bir düzeneğe ve sadece açısı arttırılıp dikey açı bozulmadan yerine oturtulursa olur... AMa öyle bir düzenek nerde.. hem motoru hem de ön takımı ayrı ayrı sabitleyecek... Şu Spider'ı getirmedi ki adamlar, o zaman hiiç uğraşmazdık...

ozzymania
18.Temmuz.2007, 18:24
açısı dengesi gibi işleri en iyi yapan yer istanbulda Custom Chopper diye biliyorum.Özel dizayn motorlar yaptıkları için herşeyiyle tam istediğin şekilde dört dörtlük işi sadece orası yapabilir diye düşünüyorum.
Ama orasıda oldukça tuzludur.

ercan
15.Eylül.2007, 01:25
hocam ben yenıyım ama bn derımkı arcısıyla oynama manevra kapesıtesı dusuyo bn oynadıgımdan bılıyorum motor yere yakın zaten dahada yakınlasıyo!!!!

infinitedreams
15.Eylül.2007, 11:10
Hocam tavsiyen için teşekkür ederim. Arkadaşın sorduğu sorunun cevabını biliyorsun galiba. Nerde, nasıl yaptırdın... biraz açar mısın?
Manevra yeteneğinin düşeceğini biliyordur da arkadaş. Başka bir dezavantajı var mı?

emrahkucukgirgin
15.Eylül.2007, 13:48
Yeterince uzatılırsa motor yere yaklaşmaz, açı artınca manevra kabiliyeti kesinlikle düşer... Biz de ona göre kullanırız... Önemli olan iki tekerleğin aynı hiza da kalabilmesi... Bunu yapacak bir baba yiğit ben tanımıyorum İstanbul'da...

Tayfun
15.Eylül.2007, 14:55
Bu topik 1 yıllık topik değilmiydi yaw :S

sancezz
15.Eylül.2007, 17:22
açısı dengesi gibi işleri en iyi yapan yer istanbulda Custom Chopper diye biliyorum.Özel dizayn motorlar yaptıkları için herşeyiyle tam istediğin şekilde dört dörtlük işi sadece orası yapabilir diye düşünüyorum.
Ama orasıda oldukça tuzludur.cevap bu ıste ozzı abım ama oraya gıdıp bır modıfıye yaptırmak mılım2 heabı cebını yakar tuzdan uzak kal bence :idea:

MotoJunior
16.Eylül.2007, 06:30
yapanın işi çok iyi bilmesi lazım. yoksa çöpe gider motor. jinluna yapıldı çünki ön taraf onlarda bizden geniş

sancezz
16.Eylül.2007, 11:10
yapanın işi çok iyi bilmesi lazım. yoksa çöpe gider motor. jinluna yapıldı çünki ön taraf onlarda bizden geniş aman ustacıgım jınlunun takoz oldugunu hepımız bılıyoruz onun on catal ı guzel de ok arka da ne sısı barı nede dıger tertıbatları 5 para etmez elektırıklı sandalyeden hıcbır farkı olmayan bızım motorumumuzun oncatalı daha genıs olsaydı ve lastık ebadı daha kalın olsaydı bencede cok guzel dururdu :| :| :|

MotoJunior
16.Eylül.2007, 15:35
incelik isteyen bi iş

yeaks
16.Eylül.2007, 16:02
motorlarla fazla oynamamak lazım

alıntıdır....... :mrgreen: :mrgreen:

MotoJunior
16.Eylül.2007, 16:03
aynen öyle oynamak iyi değildir

aslanburclu
16.Eylül.2007, 16:31
oynanır oynanır tornacıda üst tarafa 15 cm.lik bir uzatma canavar olur canavar yanlız fazla uzatmayın fren,elk,kablo ve hortumları kısa kalmasın ...

ulen yine sallıyonuz bilirinize bilmezinize hatta neymiş çimentoyla motoru parlatıyorlarmış...

inci
16.Eylül.2007, 16:40
ya oynamayın motorlrınızla ...tecrübe konuşuyo :P

trapezus
16.Eylül.2007, 18:11
bu tarz degişiklikler motora farklı bır hava katmakta ancak emın ellerde olmak kaydıyla.. yıne de orjınal kalmalı..

aslanburclu
16.Eylül.2007, 19:42
oynayın arkadaşlar oynayın her şeyini oynayın öğrenin bilginiz kültürünüz artsın ya w ne korkuyonuz insanlar öğrenmek için nelerini veriyolar sizde şurda nerdeyse sıfır makina 2650'e satılamıyo ama 350X2=700 e eksost almıya kalkılan bir motoru yok kurcalamayın yok bilmem ne yapmayınmış ne valla anasını bile ağlatırım nasıl olsa sarıkayalarda parçada bitmiş artık bu modellerden ithal de et miyomuş eeeee bide palavraları kasımda 450 lik makina geliyomuş yaww hiç inanasım gelmiyo ama... bizim mehmet junıur da bunlara kefil oluyo bakalım görecez... ama kasımın 15 inde ortaya çıkaramazlarsa .................................................. .........

sancezz
16.Eylül.2007, 20:25
ya oynamayın motorlrınızla ...tecrübe konuşuyo :Pıste ben buna gulerım :P :P :P :P :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hocam cok haklısınız tecrube hemde cok acı bır tecrube dınleyın hocamı :mrgreen:

sancezz
16.Eylül.2007, 23:41
oynanır oynanır tornacıda üst tarafa 15 cm.lik bir uzatma canavar olur canavar yanlız fazla uzatmayın fren,elk,kablo ve hortumları kısa kalmasın ...

ulen yine sallıyonuz bilirinize bilmezinize hatta neymiş çimentoyla motoru parlatıyorlarmış...komutanım yasar babam bende aynen oyle alay edıyordum ama gozlerımle gordum bu topıgı actıysam eger gozumle gordugum ıcındır ama bırdahakı toplantıya cımento getırıp herkezın onunde sılıcem motoru bakalım o zaman boyle komıkgelcekmıı :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

MotoJunior
19.Eylül.2007, 17:19
oynanmaya oynanır elinizin altında usta yada kademe varsa olur

aslanburclu
19.Eylül.2007, 21:59
oynanmaya oynanır elinizin altında usta yada kademe varsa olur

ülennnn memet kardeş sen var ya sennnnn .....
bunumu demek istiyon...aşağıda

http://upload3.postimage.org/161892/FOTO_104_.jpg (http://upload3.postimage.org/161892/photo_hosting.html)

bak buda tek silindir anladın sen onu

http://upload3.postimage.org/162261/FOTO_106_.jpg (http://upload3.postimage.org/162261/photo_hosting.html)

ozzymania
19.Eylül.2007, 22:42
benım çatal 15 derece acılmıs kazadan sonra.bide motoru atıp 400 lük bişi koyarsak en has chooper benım olcak :)

speedygonzales
20.Eylül.2007, 14:47
Heee, oldu gözlerim doldu !
Yok olmadı, seninkine Bambam'ın makineyi koycaz. (1500 cc 'cik)