PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu kask iş görür mü?

CHEV
14.Eylül.2014, 23:09
Arkadaşlar kaskı iş yerinde ki çocuğun teki nasıl takılıyo diye elinde tutuyordu. açma yerini tutup çektim çocuk sıkı tutmuyormuş yere düştü ve bu hale geldi. 450 tl 'm de çöpe gitmiş oldu :(
yaklaşık bel hizasından beton zemine düştü boyası çıktı ama çatladımı anlamadım.
yaklaşık bi kaç ay sonra arai almayı planlıyordum zaten bunuda kardeşime vericektim.
bu kask iş görür mü kazaya kadar?
kask marushin daisho 777
http://i.hizliresim.com/R6bdPn.jpg
http://i.hizliresim.com/Dk8nym.jpg
http://i.hizliresim.com/3R1yE5.jpg

CELİL
14.Eylül.2014, 23:26
marushin daisho o kadar darbeyle zarar görmemesi gerekir ama çatlak olup olmadığından emin olmak lazım çatlak yoksa idare eder bence 8)

Ergenekon
14.Eylül.2014, 23:28
Tüccar mantığına göre 450 liralık kask ise iş görür . :)

Elinizle bastırdığınızda göçme olmuyor ise sanırım çizikten başka bir şey yoktur . Tecrübe değil sadece mantık kurarak söylüyorum .İsterseniz ayağınız ile üstüne çıkın veya bir beze sarıp sert bir yere kuvvetlice vurun . Kırılma veya göçme olmuyorsa testi geçmiştir

Ergenekon
14.Eylül.2014, 23:31
Nihayetinde marka ve pahalı kasklar beter işkencelere tabi tutularak test ediliyor

CHEV
14.Eylül.2014, 23:34
marushin daisho o kadar darbeyle zarar görmemesi gerekir ama çatlak olup olmadığından emin olmak lazım çatlak yoksa idare eder bence 8)

Tüccar mantığına göre 450 liralık kask ise iş görür . :)

Elinizle bastırdığınızda göçme olmuyor ise sanırım çizikten başka bir şey yoktur . Tecrübe değil sadece mantık kurarak söylüyorum .İsterseniz ayağınız ile üstüne çıkın veya bir beze sarıp sert bir yere kuvvetlice vurun . Kırılma veya göçme olmuyorsa testi geçmiştir

Nihayetinde marka ve pahalı kasklar beter işkencelere tabi tutularak test ediliyor

şimdi gidip kaskı elle sıkıştırıcam eğer ses gelmezse sorun yok dedi birisi doğrumudur?

Ergenekon
14.Eylül.2014, 23:38
şimdi gidip kaskı elle sıkıştırıcam eğer ses gelmezse sorun yok dedi birisi doğrumudur?

Beni kast ediyorsanız dediğim gibi mantık yürütüyorum . İsterseniz youtube ye " Kask testleri" diye aratın ve seyredin. Belki fikir verir .

CELİL
14.Eylül.2014, 23:44
Elle sıkıştırma basıncı bence yeterli olmaz ama yere koyup üzerine çıkarsan anca yeterli olur çatlamışsa çıtır çıtır ses yapması lazım (tahmin yürütüyorum)

CHEV
15.Eylül.2014, 08:05
Beni kast ediyorsanız dediğim gibi mantık yürütüyorum . İsterseniz youtube ye " Kask testleri" diye aratın ve seyredin. Belki fikir verir .

yok hocam başka bi forumda ki arkadaş bu tekniği tavsiye etti

CHEV
15.Eylül.2014, 08:08
Elle sıkıştırma basıncı bence yeterli olmaz ama yere koyup üzerine çıkarsan anca yeterli olur çatlamışsa çıtır çıtır ses yapması lazım (tahmin yürütüyorum)

hocam 128 kiloyum eğer üstüne çıkarsam kask ikiye ayrılabilir :)
beni bi kaç ay idare etsin arai veya shoei almayı planlıyorum

Bahadır
15.Eylül.2014, 09:52
Kulak hizalarından içe doğru basınç uygularsan esneme yapar ve içindeki sert köpük malzemeye zarar verir :evil: Buna dikkat et! :)

Ömer
15.Eylül.2014, 10:56
Ben iki kaskıma da otopark testi yaptım. Tabi kazara oldu. Otoparktan çıkışta 45 derece eğimli bir rampadan 20 metre yuvarlandılar ve otopark zeminine geldiğinde ufak tefek çizikler vardı. Kasklar bel seviyesinden 1 metre civarı betona düşüp sonra bu eğimde ve mesafede yuvarlandılar. Zemin beton ve üzerinde suya yön vermesi için V şeklinde su kanalları mevcut.
Bu kasklardan birisi 100 TL'lik GDR diğeri 200 TL'lik LS2.
Marushi bu darbede böyle tepki veriyorsa kafanda taşımasan daha iyi olur diye düşünüyorum.
Kullanıp kullanmama konusunda karar senin...

CHEV
15.Eylül.2014, 23:46
beyler bu sabah kaskın üstüne çıktım banamısın demedi 128 kg yim.
işe gittiğimde yine düşürdüm biraz daha açıldı ama hala sağlam gibi.
bi kaç kişi üst tabakasında ki kısmı çatlamış diyor. herneyse polise gidip bu çocuğu şikayet edicem bakalım alabilcekmiyim paramı.

CHEV
15.Eylül.2014, 23:50
Kulak hizalarından içe doğru basınç uygularsan esneme yapar ve içindeki sert köpük malzemeye zarar verir :evil: Buna dikkat et! :)

hocam dambıll hummerda 25 kg yapan adamım kaskı 1 milim bile esnetemedim.
128 kg yim üstüne çıktım banamısın demedi

CELİL
15.Eylül.2014, 23:54
beyler bu sabah kaskın üstüne çıktım banamısın demedi 128 kg yim.
işe gittiğimde yine düşürdüm biraz daha açıldı ama hala sağlam gibi.
bi kaç kişi üst tabakasında ki kısmı çatlamış diyor. herneyse polise gidip bu çocuğu şikayet edicem bakalım alabilcekmiyim paramı.

hocam dambıll hummerda 25 kg yapan adamım kaskı 1 milim bile esnetemedim.
128 kg yim üstüne çıktım banamısın demedi
Bence kask 128 kg testinden geçtiyse rüştünü ispatlamış sayılır :mrgreen:8)

CHEV
15.Eylül.2014, 23:58
Bence kask 128 kg testinden geçtiyse rüştünü ispatlamış sayılır :mrgreen:8)

:( :cry: :(

CoMProG
16.Eylül.2014, 02:53
Kaskda kullanılan malzemeler hakkında pek fazla bilgim yok ancak, darbe emici malzemelerin çok hassas bir malzeme olduğu söyleniyor. örnek vermek gerekirse cam hassasiyeti iyi bir örnek olacak diye düşünüyorum. Ufak düşmelerde bile bunların parçalar haline gelip özelliğini yitirdiği bilinen şeyler. Kaza anında kaskınız parçalanmaz, karpuz gibi ortadan yarılmaz, sizi dış kanamalardan vs. korur. Ancak iç beyin kanamaları, travmalar, çeşitli sendromlar yaşanabilir; çünkü darbe emici özelliği zarar görmüş olabilir. ve bir kere sönümlenmiş, çatlamış malzeme birdaha kullanılmaz, rafa kaldırmak gerekir. Bazen markaların kullandıkları kimyasallardan dolayı kazadan sonra bile dış kabuğa birşey olmamış gibi durabiliyor ancak özelliğini kaybetmiş oluyorlar. Bence hiç riske girmeyin, tercih ettiğiniz yeni kaskınızı alın ve bu kaskınızı da artçınıza kullandırmayın (tabi sevmediğiniz birileri varsa onlar hariç :))

ereneren
16.Eylül.2014, 10:12
çatlak falan varmı bilmiyorum ama dışı sapasağlamda olsa en iyi kasklardanda olsa darbe ömürleri oluyo onların yani korumasını kaybetmiş baya azalmışda olabilir

CHEV
16.Eylül.2014, 23:08
çatlak falan varmı bilmiyorum ama dışı sapasağlamda olsa en iyi kasklardanda olsa darbe ömürleri oluyo onların yani korumasını kaybetmiş baya azalmışda olabilir

az daha kullanıcam yarın polise gidip görütülerle düşüren şahsı şikayet edicem inşallah paramı alabilirim

ereneren
16.Eylül.2014, 23:58
az daha kullanıcam yarın polise gidip görütülerle düşüren şahsı şikayet edicem inşallah paramı alabilirim

inşallah alabilirsin polisler laftan anlarlarsa hani bişey yok kaskta diyip yollayabilirlerde herşey beklenir

CHEV
17.Eylül.2014, 00:01
inşallah alabilirsin polisler laftan anlarlarsa hani bişey yok kaskta diyip yollayabilirlerde herşey beklenir

video kaydı var düşürürken. polisler yardımcı oluyor sağolsun.