PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ah Be Tıngırdama Kutucuk..

OturanBull
20.Temmuz.2007, 15:27
Selam Dostlar,

Daha Önceden http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=922 linkinde belirttiğim kutucuğun nikelajlısını aykut nickli üyemizden temin ettim ve montajını yaptım.. eski sol kutucukdaki contalarıı alıp yeni kutucuğa taktım lakin sol kutucuk hep yerinden çıkıyor.. acaba geçmeli olan kısımların içine az silikon sıksam.. motor servise gittiğinde çok sorun yaratırmı.. (akü olmayan kısımdaki kutucuğu kast ediyorum.. akü olan kısımdakinde sorun yok..)

tt06
20.Temmuz.2007, 15:29
iyice yerine oturttuğundan eminmisin oturmadığı için çıkıp duruyordur uğra istersen bi ara bakalım

OturanBull
20.Temmuz.2007, 15:31
selam türkay oturtum.. yumrukladım tekmeledim.. burhan abi ilede baktık o da bir girişti.. ama motorun üstüne biniyorum bir gaz veriyorum çıkıyor yerinden.. sanki bunun yuvaları biraz daha geniş gibi geldi..

Birkan
20.Temmuz.2007, 16:26
Benim sol kutuda sürekli yerinden çıkıyo. Hatta bi arkadaşınkide düşmüş. Hepsi sorunlu galiba bunların.

DONDES
20.Temmuz.2007, 16:41
Arkadaşlar o sorunu gidermek çok basit.Kutuların vidaları somunlu olup,zaman içinde tak çıkar veya bunun ne gereği var diye çıkarılıyor.O vidaya bir somun takılıp (kapağın vida giriş haznesinden büyük olmayacak),somun vidanın baş kısmına doğru yeterli mesafeye kadar,yani kutu tıngırdaması geçene kadar sıkılacak ve sonra vida kapak haznesine takılıp denenecek.Aynı şeyi bende yaşadım.Kapak vidası özel yapılmıştır bunların.Vida belirli bir yere kadar kanallı olup,orta kısmında ince ve düz bir kısım vardır,somun'da buraya kadar bilezik gibi geçerek kapak mesafe ayarını sağlar.İyi şanslar.

OturanBull
20.Temmuz.2007, 16:59
Arkadaşlar o sorunu gidermek çok basit.Kutuların vidaları somunlu olup,zaman içinde tak çıkar veya bunun ne gereği var diye çıkarılıyor.O vidaya bir somun takılıp (kapağın vida giriş haznesinden büyük olmayacak),somun vidanın baş kısmına doğru yeterli mesafeye kadar,yani kutu tıngırdaması geçene kadar sıkılacak ve sonra vida kapak haznesine takılıp denenecek.Aynı şeyi bende yaşadım.Kapak vidası özel yapılmıştır bunların.Vida belirli bir yere kadar kanallı olup,orta kısmında ince ve düz bir kısım vardır,somun'da buraya kadar bilezik gibi geçerek kapak mesafe ayarını sağlar.İyi şanslar.

dostum evet senin dediğin konu doğru bir konu.. lakin olay o değil.. kapağın sağ üst kısmı durduk yere kendi atıyor..

emrahkucukgirgin
20.Temmuz.2007, 17:10
Aynı şey bende de oldu. sol tarafta... contayı 90 derece çevirip takıyordum 1-2 gün idare ediyordu sonra tekrar çıkıp takırdamaya devam edyordu... Bir ara sol elim sürekli üstünde gezdim. Sonra sorunum çözüldü 3 ay oldu hala çıkmadı yerinden...

İşte çözüm:

İki adet yeni conta, servisten...

Muhahaha bu kadar basit...

Hade hayırlı tıraşlar...

OturanBull
20.Temmuz.2007, 17:12
:) evet kesin çözüm o gibi

emrahkucukgirgin
20.Temmuz.2007, 17:24
En temizi ben 3 ay falan mücadele etmiştim...

tt06
20.Temmuz.2007, 17:35
hallolmuyacak bişey değil ya hallolur olmassa delikleri takviyelerle daraltılır

OturanBull
20.Temmuz.2007, 17:36
tamam olmazssa yarın uğrarım size orada olurmusun yarın sen

tt06
20.Temmuz.2007, 17:41
yarın burdayım gelirsen halletmeye çalışırım izne çıkacaktım ama elemanlar sorunu yüzünden bi hafta daha ankaradayım

MEHMETONUR
20.Temmuz.2007, 18:16
Benim civata somun 500km bakımında serviste kalmış. Usta takmayı unutmuş. Cırt cırt taktım sıktım. Gayet de oldu yani...

sancezz
20.Temmuz.2007, 21:15
sanırım uretılen motorlardakı sorunlar ıscılerın kaytarıklıgından meydana gelıyo ne o yaaa mesaı bıtmeden sunu takmam lazımmı dıyolar yanı eve gec kalmamak ıcınmı salla gıtsın yapıyolar anlamıyrm kı ve sanırım motorun saglam olanında yıne ıscı kaytarıklıgı aman vakıt gecsın sunu daha ıyımı sıkayım dıyolar anlamıs degılım bunların kalıte kontrol ekıplerı dahı olmak uzere alayı kaytarık :evil: :evil: :evil: :oops:

OturanBull
25.Temmuz.2007, 18:12
Sonuç Hakkında Bilgilendirme:

TT06 Contaların Geçtiği Çubuğu Elektrik Bantı İle Bantlıyıp Kalınlaştırdı Ama Yine Biraz Kullanınca Olduğu Yerden Attı..

Kuruçayırlı Vasıtası İle 1 Adet Garanti Dahilinde Hava filtresi Kapağı Sipariş Verdik. İnş Değişince Çözülecek..

tt.custom
28.Eylül.2007, 00:38
kapağın geçtiği yerdrki plastiği değiştirin alt zincir kapağına esnedikçe zıy zıy ses yaparsa 2 yönlü yapışkan bant var hop yapıştır araya sorun bitti

aslanburclu
28.Eylül.2007, 01:31
kapaktaki tırnağı ısı yolu ile ek bir mika yapıştırarak kalınlastır tırnaklarınıda kapağın dışa gelmemesi için tırnak yap