PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İflas edicem galiba :D

yeaks
20.Temmuz.2007, 20:34
şimdi geçtim motorun karşısına baktım baktım ne lazım diye bi liste çıkardım sizinle paylaşiyim dedim :)

Koruma demirimi bugün dayım yamulttu 1 adet koruma demiri

2. vitesimde sorun var Şanzıman dişlisi değişecek

Motorun önüne baktım çok boş duruyo sis farları ve sosis çanta lazım :D

evet arkada hiç çanta yok arkasıda boş arkaya da 3 tane çanta :D

e xenon farsız olmaz tabi 1 adet te xenon far

deponun üstünde çizikler var kapatmam lazım depo üstü çantası şart :)

km saatim kırık ses yapıyo e bide km saati

hmm ne kaldı e bide hararet göstergesi taktırim bari

para buldukça motora yatırıcam bi adam ediyim şu motoru gezilere gelirim artık :)

boşa konu açmış mı oldum yoksa :S

lunatic
20.Temmuz.2007, 20:45
Eğer motorla evlenmeyi düşünmüyosan bu kadar para harcama derim. :mrgreen: Ayrıca sosis çantadan şikayetçi olanlar var. Kırık parçaların garantisi yok mu? Garantiden değiştirmeye bak.

yeaks
20.Temmuz.2007, 20:46
ben evlenmeyi düşünüyorum galiba :D sosis çantanın ne şikayeti varmışki ? garantisi yok galiba 2005 model motorum

lunatic
20.Temmuz.2007, 20:50
satış tarihi kaçki ilk. O önemli. Modeli değil.

yenikoylu_ua
20.Temmuz.2007, 20:54
Yap kardeşim yap güzel oluyo sosise gelince firene bastıkça ön çamurluga temas ediyo zamanla boya çıkıyo çokta önemli değil

Ahmet abi doğru söylüyo eger 2005 temmuzdan sonraysa garanti devan eder

sancezz
20.Temmuz.2007, 20:57
takma kafana dostum borc harc bul bı yerden onumuz kıs calısır oderın hem o kadar para harcamazsın kısın ama yazın tadını cıkarmaya bak bır an once :cheesy:

aslanburclu
20.Temmuz.2007, 21:00
:? :? :? :cry: :cry: fazla dışarlarda dolaşma herhalde kafana güneş geçmiş :P :P

yeaks
20.Temmuz.2007, 21:00
ya ne gerek var borç harca ya aslan gibi sanatçı dayımız var :D o ne güne duruyo

yenikoylu_ua
20.Temmuz.2007, 21:01
Doğru diyon zaten korumademirinide kırmış

sancezz
20.Temmuz.2007, 21:02
valla dostum ne yalan solım bızım sulaleden adam cıkmamıs sanatcı bır dayımız yok alayı zurnacı calgıcı :lol: :lol:

Deli çerkes
20.Temmuz.2007, 23:45
Diğer malzemelere bir şey diyemem ama Xenon farlar bildiğim kadarıyla çift olarak satılıyor. pazarlıkla 550 $ civarı olması lazım. geçen sene bir arkadaşla başka bir amaçla kullanmak için bir tane almıştım

Yanlzı şöyle bir sıkıntı var. arabamın bakımını yapan usta Motorsiklet altarnetöründen 55 Amperden az akım geliyorsa takma dedi. lamba bir ara devresiyle beraber satılıyor. ve 12 Volt 35 Watt 5200 kelvine yakın bir renk sıcaklığı var ( öğle vakti güneş ışığı ortalam 5300-5500 kelvin arasıdır)

bir başka usta da ( hem oto elektirik hemde elektronik ustası ) piyasada kasap çok ,tak bir şey olmaz dedi.ve yine aynı usta bulabiliyorsan 14 amperlik akü veya montaj yapacak yer varsa mevcut bir aküye pararlel bir akü tavmamı tavsiye eder.

Anlayacağınız bu değişimle yapmak istemek yetmiyor. hem maddi olarak bedelini ödemek hemde bu işlerden anlayan iyi bir ustaya denk gelmek gerekiyor.

------------
Söz dayılardan açılmışken. benim dayım Hakim. ama mekanik yetenek özürlü bir adam. yıllar önce, evinin sigortalarını sarmayı beceremiyor diye tüm sigortaları otomatik olanlarla değiştirmiş. ancak sigorta atınca eve yine elektrikçi çağırıyor.
3 arabanın gireceği yere anca park eder. ancak hakim olduğundan yolda bunu gören yol veriyor. kazayla çarparız marparız. ne olur ne olmaz diye.yanlız çok sert hakim . Allah kimseyi adliyede sanık sandalyesinde karşısına çıkartmasın.hele birde tehdit edilirse Allah tehdit edene acısın

yeaks
21.Temmuz.2007, 10:43
beyler ön çamurlukta kırılmış benim ya ah dayı aaaaaah :| :| :frown: :frown: :cry: kaç para bu ön çamurluk bilgisi olan varmı ??? :(

kaldera
21.Temmuz.2007, 10:55
60 ytl +KDV....

deep-impact
21.Temmuz.2007, 13:12
bu ön çamurluğu 1.5 ay evvel 80 ytl verip çetincandan aldım bende ufak bir kaza geçirip ön çamurluğu kırmıştım.

yeaks
21.Temmuz.2007, 13:53
kardeş izmirde orası yaw :D saol fiyat için

lunatic
21.Temmuz.2007, 15:50
Ön çamurluk 68 YTL+5YTL kargo parası.
Xnonlar için buraya bak.
http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=253701&productid=otm011761
http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=253701&productid=otm011759
Bunların sadece kısa farı var. Aşağıdakinin her ikisi de
http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=252884&productid=otm011747
Bir de bunların ampulü 35 veya 50W oluyor. Zaten Üstündeki 35W. 50W'ı da kaldırır rahatlıkla.

müslüm baba
21.Temmuz.2007, 17:03
Biz bu motorla nikahı kıydık zaten yengeniz sen üstüme kuma getirdin diyor, abicim bir pavyon .......suna bile bu kadar para harcanmaz, japon motoruna bile bu kadar para harcanmıyor, meğer biz çin prensesiyle evlenmişiz de haberimiz yok.

okan
21.Temmuz.2007, 18:23
ben bi taktik veriiim...hepsini birden yapma .. yavaş yavaş yap.. o zaman harcadıın para da gözüne gelmezz... ben ölle yaptım valla her gün bişi taktım... şimdi takmaya yer kalmadı... :P

yeaks
23.Temmuz.2007, 19:00
abilerim dün çantalarımı aldım sisy bar çantası yan çantalar depo üstü koruma sosis çanta aldım elcikleri değiştirdim bide depo üstü koruma aldım onun üstünede ipod umun deri kılıfını diktim süper oldu valla çantalar motoru bayağı değiştiriyomuş ya geriye kaldı diğerleri :) bu arada lunatic abime teşekkür ederim linkler için abi adın neydi birde bir sorum olacak sitedeki üyelerin kişisel bilgilerine nerden ulaşacağım ? yaşı mesleği ismi vs...

Aksu
23.Temmuz.2007, 19:11
Fun club için üye ol, ondan sonra ulaşırısın. Sen önce Çarşamba toplantıya gel bi yaw acele etme sabret biraz. Motoru alalı 3 gün oldu kırk yıllık motorcuları geçtin be aksesuar konusunda. Yavaş yavaş fazla asılma ip kopar sonra.

yeaks
23.Temmuz.2007, 19:17
aksu abim ehliyetim yok genede gelebiliyomuyum ? bide yeri ve saati ne acaba ? birde bi sorum olacak bu xenon far kısa olunca ne oluyo uzunu yanmıyomu ? kafam karıştı uzun kısa olan nie bu kadar pahalı :S:S 2 katı fiyatı var nerdeyse

lunatic
23.Temmuz.2007, 22:38
abilerim dün çantalarımı aldım sisy bar çantası yan çantalar depo üstü koruma sosis çanta aldım elcikleri değiştirdim bide depo üstü koruma aldım onun üstünede ipod umun deri kılıfını diktim süper oldu valla çantalar motoru bayağı değiştiriyomuş ya geriye kaldı diğerleri :) bu arada lunatic abime teşekkür ederim linkler için abi adın neydi birde bir sorum olacak sitedeki üyelerin kişisel bilgilerine nerden ulaşacağım ? yaşı mesleği ismi vs...
Adım Ahmet. İster elekronik parça daha teferruatlı de ister adam istediği fiyatı koyuyor de ama fiyat bu işte. Sadece kısa far bana yeter uzunla işim olmaz dersen kısa al. Yok isteyince uzunları da yakarım dersen uzun ve kısa hüzmeleri olanı al ve fazla para öde. Sadece kısa da yeter zannedersem ama sonra pişman olursan geri dönüşü yok. Şu anda kullandığuım uzun da kısa da bi işe yaramıyor (bence).

yeaks
23.Temmuz.2007, 22:41
yok abi para biriktrip uzun kısa yı aliyim almışken saolasın fiyatlar için

polo
23.Temmuz.2007, 22:46
aksu abim çarşamba toplantı nirede bir bilgin varmı şimdiden teşekkür.

Aksu
24.Temmuz.2007, 11:20
aksu abim çarşamba toplantı nirede bir bilgin varmı şimdiden teşekkür.
http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=1157

yeaks
02.Eylül.2007, 11:04
şimdi xenon far alıcam ama bu far tasını eritirmi benim far tası plastik :?

sancezz
02.Eylül.2007, 12:00
dostum sen ta erıtırse degıstırırsın ye :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: aksım

lunatic
02.Eylül.2007, 12:12
Xenonlar da genelde ya 35W dır ya 50W. Şu anki kullandıkların da 35 watt. Ayrıca xenonların verimi daha yüksek yani görünür bölgedeki ışıma daha fazla. Diğerlerinde ise çoğu kızıl ötesi yani ısı olarak yayınlanır. Bu nedenle 50W ın bile eriteceğini sanmıyorum. Ama 35W zaten yeterli olmalı. Rommel le biz de ABD'den spariş etmeyi düşünüyorduk ama onun alet şimdi yamuldu. Belki ilerde. Orda 50-100$ arası bulabiliyorsun. (e-bay'den bak)

Rommel
02.Eylül.2007, 14:23
şşşş lunatiğim ahmetimm.. :) benim motoruma yamuk deme .. kendisi yakınım olur alınabilir.... :):):):):):):)

evet.. bu xenon far olayını epeydir inceliyorum.. ahmetlede paylaştım konuyu.. kelvin'i (6000 ve 8000 K seçeneklerinde istemiş olduğunuz renk ile ilgili olarak size dönüş yapılacaktır) düşük olandan almak mantıklı geldi..

diğerlerinin renkleri güzel ama.. ışıması düşüyor o zamanda.. 12000 k war mesela efletun mor arası güzel görünüyor ancak ışıma az...

ahmet tamir işini halledelim getirtiriz ..

lunatic
02.Eylül.2007, 14:32
tamam olur. Ben bugün gene bir baktım. 90-160$ arası çifti var. Teleskopik ya da eğilen olmayınca fiyat artıyopr. Bir ikisinde 2 lamba var gibiydi bitişik biri uzun diğeri kısa için. Kimisinde de selenoidle kontrol edilen metal ekran var. Japon malı alman malları bööle. Diğerleri ucuz. Hatta motosiklt içi 35$ a bile var sadece kısası. 4300 veya 6000K iyi 6000 sadece 200 lümen daha az ama ışığı daha iyi gibi. Alınabiir. Ben de şu çantalara led işini bitirirsem öne bir xenon 2 çift de sis lambası. Okana da söylemiştim bir çiftini sağ ve sola çevireceğim sinya verince köşeleri aydınlatacak dönüş için iyi olur. Nissan stanza da vardı öyle bir sistem. Kör dönüşlere artık son olucak. Onları 5W lık ledlerle de yaparız yük olmaz. Neyse önce senin yamuğu pardon yani artık çok düz olmayanı bir düzeltelim. Ötekiler ıvır zıvır.

Rommel
02.Eylül.2007, 14:39
hah şöleee...

motorum için ''çok düzgün olmayan'' deyimi daha az gururunu kırar sanırım....

yanlız maşa arkaya eğilince alet race motor gibi oldu..

acaba eğik maşa mı taktırsak ahmetim :):):):):) race görünümlü chopper mı yapsak napsak...

lunatic
02.Eylül.2007, 14:58
Hehehe. Hasarlı chopperları racing/sport filan diye sonra da satarız. :P Kullanımı kolaylaştımı bari artık virajları daha iyi alırsın...

yeaks
02.Eylül.2007, 20:08
saolun abilerim bilgiler için :)

matemmatik
27.Şubat.2008, 04:18
Arkadaşlar xenon far bir ara benimde aklımdaydı fakat 5 ytl ye beyaz ampul buldum bir tane fara taktım iki tanede sislere gayet güzelde işimi görüyor... Bizim burdaki başkanın bir sözü vardır; Motor delikli kumbaradır, atarsın parayı doydum demez. (ben pek takmam) Bu arada çin prensesi esprisine çok güldüm abi ağzına sağlık...