PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DD125E KIRMIIZ ALDIMMERAK EDENLER İÇİN

sertel
21.Temmuz.2007, 17:12
Merhaba arkadaşlar; motoru henüz yeni aldım. 10 gün kadar oldu olmadı. Sizin DD250 ile herşeyiyle; yani boyu, genişlik hacmi aynısıdır. Sadece 145kg dır. Yani 250'den 20 kg hafiftir. Motorum henüz 80 km'de rotajı iyi yolda 1.si gayet vitesi gayet iyi fakat 2 ve yukarsında bayır veya hafif bayır yolda bayılmalar oluyo. Yavaş yavaş düzeliyor gibi. Arkadaşlare en yakın sürede fotoğraflarını ekliycem ve çok şaşırcaksınız. Çünki sizin motorların yapı olarak aynısı, sadece radyatör yok.
Ben bu sitede henüz yeni üye oldum arkadaş tavsiyesi, eğer fiyatı, ve nasıl aldığımı merak ediyorsanız soramanız yeterli.

yenikoylu_ua
21.Temmuz.2007, 17:15
Hayırlı olsun kardeşim aramızada hoşgeldin katılımcı olman dileğiyle

ozzymania
21.Temmuz.2007, 18:16
Hayırlı olsun sertel.Motorunun keyfini çıkarman dileği ile.

okan
21.Temmuz.2007, 18:16
sertel kardeşş. hoşgeldin.....

altug
21.Temmuz.2007, 18:35
hayırlı olsun. fotoları görelim.

drali
21.Temmuz.2007, 19:35
Kazasız kullanmanızı dilerim fotoğraflar acil siteye gelsin.

OturanBull
21.Temmuz.2007, 20:10
Hoşgeldin Dostum,

Sağlıklı ve Dengeli Sürüşler Dilerim..

sancezz
21.Temmuz.2007, 23:06
hayırlı olsun hos geldın dostum fıyatını merak ettım?

Engin
21.Temmuz.2007, 23:16
Kardeş hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

RızaHoşgör
21.Temmuz.2007, 23:17
tekerine taş değmesin

sertel
22.Temmuz.2007, 03:14
Gerçekten çok teşekkur ederim. Bana yazdığınız cevapları gördüğümde iyiki kayıt olmuşum dedirttiniz bana:) sağ olun, var olun. Motorun fiyatı; bu arada ruhsatta 2006 model, ve öle olduğu için, normalde bir site var sizde bilirsiniz www.emreltd.net burdaki fiyatı 3900ytl. Benim model düşüklüğü nedeniyle motora, plaka ruhsat dahil 3200ytl diye konuştum. 700ytl peşin verdim geriye kalan 2500ytl'de 260ytl vade farkı koydu. Verdiğim peşin paradan sonra 12*130,00ytl word kredi kartıyla aldım. Bu aldığım motor tek numuneydi, tek kalmıştı. Başka yoktu orada, bu arada aldığım yer motomax bağlarmaşı mehmet abi.
Motorun yanında 120 ytl'lik kaskı 40ytl vererek. Birde nasıl diğil adını tam hatırlıyamadım ama ön teker çamurluk üstü simit çanta hediye edildi :)
Arkadaşlar şöle güzel yaz ve kış giyebileceğim fazla para vermeden bir mont almak istiyorum. Sonra eldiven, dizlik, motor bırandası sırasıyla alıcam sizin tavsiye ettiğiniz bir yerden alırım.
Siz benden deneyimlisiniz, rötajını nasıl yapmalıyım veya bunun gibi bana yardımcı olabileceğiniz konularda görüşlerinize açığım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Rommel
22.Temmuz.2007, 03:23
güle güle kullanman dileğiyle...

sertel
22.Temmuz.2007, 03:42
Arkadaşlar fotoyu bir hafta sonra atabilirim. Şehir dışına çıkıyorum.
Motoru nasıl aldığımı size anlatmak istiyorum. Duygularımı sizinle paylaşıyım.
İnternet üzerinden motor arar delisi olmuştum. Nerdeyse deliksiz 2 ay hergün sitelere giriyor motorları inceliyor. Forum sitelerine giriyor motor modellerinde arkadaşarın yazdıklarının teker teker okuyordum. Artık bir motor almalıydım ve harbiden kafayı sıyırcaktım. Bu nasıl bir hastalıksa beni çok kötü sarmıştı. İlk başta ne alabilirm diye kendi kendime sorup duruyordum. Bir modele odaklanıp onun herşeyine bakıyor, inceliyor sonra resmen bütün hevesimi onu inceliyerek azaltmaya çalışıyordum. İlk başta scooter düşünüyordum modelim bisan senatördü, scooterların içersinde fiyat ve kalite olarak en iyisi olduğunu düşünüyordum.Deliksiz yaklaşık 1 ay kadar inceledim. Sonra birgün çok sevdiğim bir arkadaşım motor aldı hiç aklımda olmayan benim düşünemediğim bir modeldi honda cbr. Kaça aldığını öğrenince şok oldum. Honda ve bu fiyat. Ama motor üzerine oturduğun zaman biraz küçük gibi kalıyordu. Ama buna rağmen bir an almayı düşündüm. Sonra arkadaşımla konuşurken uzun boylusun motorun üzerindeyken kötü durmuyosun dimi dediğimde. Ben bu motoru severek ve isteyerek aldım. Hayalimdeki motor butip bir motor. Yakında bunun, motor hacmi olarak büyüğü olucak. ve kimse umrumda diğil. Ben hep bunu almak istiyorum dedi bana. O akşam eve gittiğimde kafamda çanlar çalıyordu. Yani ben hep çocukluğumdan beri ne zaman motor hevesi düşse içime cooper gelirdi. Ve inceledim sizin sitenizi arkadaşımdan doğru buldum. Motor hakkındaki görüşlerinizi okudum. Başka modellere baktım bu sitedeki şeyler beni regal konusunda etkiledi. Motoru aldığım yer evime çok yakın. Bakınırken motoru gördüm ve işte o an ilk görüşte aşk :) buna derler galiba.

Jedaykin
22.Temmuz.2007, 13:23
hayırlı olsun dostum. kazasız belası güle güle kullan.

sancezz
22.Temmuz.2007, 16:45
cok ıyı bır fıyat gercektende secımın guzel bu fıyata bundan daha ıyısını alamazdın ıse yaramaz mondıalle arora bıle daha fazla fıyat verıyorlar akıllı secım tekrar hayırlı olsun:)))

sertel
24.Temmuz.2007, 17:25
Teşekkur ederim bende ucuza aldığımı düşünüyorum fakat bu benim motordan başka hiçbiryerde göremedim o canımı sıkıyor bu motordan alan kullanan arkadaş varmı merak ediyorum. Bu motorun mikelajları küflenirmi temizlemek için ne kullanmamı tavsiye edersiniz ve nesıklıkla kullanmalıyım. Bişiyler yazın arkadaşlar aynısından sizde olmasına gerek yok motor gerçekten dd250'nin aynısı kırmızı rengi.

sancezz
24.Temmuz.2007, 22:02
DOSTUM SENDE BIR MOTORCUSUN OYLE DEGILMI SEN BILIRSIN ISINI NASIL TEMIZLEYECEGINI BIZ SANA ANCAK FORMALITE NIKELAJ KORUMA PAS SOKUCU WD 40 YA KULLAN DERIZ VS HADI MOTORUNADA KENDINEDE IYIBAK

ghostrider
26.Temmuz.2007, 20:52
sancezz hiçkullandın mı bilmiyorum ama mondial o kadar da işe yaramaz değil be dostum, bu şekilde öldürülebilecek gibi hiç değil hem de..

sancezz
26.Temmuz.2007, 21:35
DOSTUM BEN MONDIAL ARORA DEDIM VE BENDE ARORADA VAR VE GARAJIMDA DURUYO AMA NE VARKI BU MOTORLA KIYASLAYINCA BU FIYATA COK IYI BIR KARAR VERMIS BUNU ACIKLAMAK ISTEDIM HAA MONDIALIN ILK GELEN SERIDEKI MALLARI GERCEKTENDE COK SAGLAM BENIMBIR ARKADASTA 125 LIK VAR MONDIAL 12 BIN DE VE TIK YOK MOTORDA CANAVAR GIBI AMA SON GELEN MONDIALLERE ELINI SUREMEZSIN BUNU ANLATMAYA CALISIYORUM BIRDE KULLANICI PROFESYONELLIGI MOTORUN OMRUNU IKI KAT ARTTIRIR BUNUDA EKLEMELIYIM KALITESIYLE ILGILI :cheesy: :cheesy: :cheesy:

ghostrider
28.Temmuz.2007, 01:39
Eyvallah dostum...

sertel
28.Temmuz.2007, 10:58
sancezz kardeş motorunun öncamını nerde ve kaça taktırdım bilgi verbilirmisin. Bu arada fotondaki motor çok temiz ve bakımlıya benziyo, alalı ne kadar oldu ve kaçbin km'de merak ettim

sertel
30.Temmuz.2007, 21:37
işte arkadaşlar dd125e regal raptor bakalım beyenmisiniz:)
http://upload2.postimage.org/37398/IMGA0006.jpg (http://upload2.postimage.org/37398/photo_hosting.html)

sertel
31.Temmuz.2007, 11:13
http://upload2.postimage.org/45299/IMGA0005.jpg (http://upload2.postimage.org/45299/photo_hosting.html)

MEHMETONUR
31.Temmuz.2007, 11:26
Bu başlığı görmemiştim diğer başlıkta fiyatını merak etmiştim. Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.Bence çok güzel...

_METEOR_
02.Ağustos.2007, 15:27
peki regal 250 lıklerın verdiği performansı yada sesi werebiliomu iş sadece görünüşte deil bende regal alcam onun için soruyom motrun hayırlı olsun hakkaten güzel

ness
02.Ağustos.2007, 15:34
Hayırlı olsun sertel,güle güle ama dikkatli kullan.

okan
02.Ağustos.2007, 17:20
kasa olarak aynı gibi görünüyo 250 lik le.. acaba aynımı.. yoksa resim mi yanıltıyo.... bi tek yan kapakları boyalı ....

sihirli_eller
02.Ağustos.2007, 20:05
kazasız belasıs hayırlı olsun kardeş

müslüm baba
02.Ağustos.2007, 22:17
Kardeşim güle güle kullan aynen 250 lik kasaya koymuşlar motoru ,kafan kızarsa motoru 250 cc likle değiştirebilirsin.

sertel
06.Ağustos.2007, 14:50
250liğin verdiği sesi ve verdiği verimi veriyormu onu tam olarak bilemiyorum ama benim motorum yolda giderken daha çok bağırıyo:) Direksiyon sınavına gittiğimde çıkarken bi arkadaş durdurdu beni onda 250liği varmış benimkinin 125lik olduğunu anlamayamadı. Bana sorduğu soru eksozların çok güzel alt altalar benimkilerinde böle olmasını isterdim dedi, bende haklısın ama benim motor 125lik dediğimde gerçekten şaşırdı, sonra yazısını gösterdim:) motorlarını yan yana getirdik. Herşeyiyle aynı yalnız koruma demirleri, radyötörü, arka yan çantaları olduğu için 250lik biraz daha heybetli gösteriyo.
Motorum şuan 150km oldu ve rötajı çok iyi bir şekilde düzelmeye normale gelmeye başladı bayırda bayılmalar, gaz yememeler gibi durumlar ortadan kalkmaya başladı. E5 yolunda 110a kadar çıktım ama yol bayır aşağıya doğruydu. Motor 80 km'ye ulaştığı zaman 5şinci viteste oluyo erkenmi 5'e çıkıyo motor küçük ondanmı veya rötajı tam olmadığı içinmi bilemiyorum.Bunu zaman göstercek sizce nasıl olur?

nurhanucar
03.Temmuz.2011, 01:51
bende de 125 cc lik regal var kardes 130 km yi görüyorum. ilk aldıgımda kalkısta 250 cc lik bilegecemiyordu ama gecen hafta ön disli ve arka dişliyi deiştirdim. on disliyi 1 kaç numara buyuk arka disliyide biraz ufak taktırdım . cekişi yine aynı fakat hızı ve titremesi ortadan kalktı motor sankidaha cok rahatladı. düz yolda 4 viteste 110 görüyorum ve motorda bagırma hiç yok normal bir sekilde calısıyor sonra 5 e takıyorum 130 civarında gidiyo görenler inanmıyor 125 cc lik olduguna