PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telli Jantlar

Kino
21.Şubat.2007, 12:46
:cheesy: tecrübeli arkadaşlardan feyz almaya devam ; :cheesy:

Telli jantların ne gibi faydaları , ne gibi zararları tehlikeleri vardır. :? :? :? (tellerin ayarları vardır Ok , başka :?: )
frenleme mesafesini (+ , - ) etkilermi, tellerin en az kaç adet olması gerekir , çok tel olursa daha mı iyidir
Çukurlarda kasislerde jantların egilmesi yamulması gibi dikkat edilmesi gereken hususlar...

Telli jantların iyi markaları ve fiatları nedir :?: Çok hoş gözüküyorlar görüntü güzel ammaa :cry: sı varmı :?:

Fuara gidecek olan arkadaşlar :pls: bu konuda bulabilirlerse fiat ve marka sormayı da hatırlarlarsa çok sevinirim.

bizim jantlar güzelde pek hoş değil gibi bilmiyorum sizlerin düşünceleri nedir :?

madasret
21.Şubat.2007, 12:52
baba ben tecrübeli diilim ama tecrübeli arkadaşlardan öğrendiğime göre darbe vs. gibi sorunlara telli jant daha iyi direniyormuş. dediğin gibi eksisi ayar yaptırmak gerekmesi o da zahmetli bi iş olduğu için pahalıya patlıyormuş. bizim motora takmayı düşünürsek (benim de görüntü çok hoşuma gidiyor) sanıyorum motorun ikizi olan honda rebel in jantları cuk oturacaktır.

aslanburclu
21.Şubat.2007, 21:46
telli jantların temizliğide zorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
ayrıca çok çabuk paslanıyor.
kasislerde hemen akorttu bozuluyor.
sert bir zemine biraz sert girerseniz teker 8 bveya avel oluyor avel

dinleyin bu ihtiyarı dinleyin.

eğer tel jantlar dayanıklı veya kullanışlı olsaydı hayabuso.larıda tel jantlı yaparlardı dimi efemmmm.

yine son takdir sizlerin benimki sadece tavsiye.

okan
24.Şubat.2007, 15:12
telli jantların temizliğide zorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
ayrıca çok çabuk paslanıyor.
kasislerde hemen akorttu bozuluyor.
sert bir zemine biraz sert girerseniz teker 8 bveya avel oluyor avel

dinleyin bu ihtiyarı dinleyin.

eğer tel jantlar dayanıklı veya kullanışlı olsaydı hayabuso.larıda tel jantlı yaparlardı dimi efemmmm.

yine son takdir sizlerin benimki sadece tavsiye. :cheesy: :cheesy: aynen katılıyorum komutanım.. :cheesy: :cheesy:

agresus
27.Şubat.2007, 22:57
Küçük bi anektod... tel jantlar daha çok endro diye tabir ettiğimiz arazi tip makinalarda kullanılır ki; arazide kullanım sırasında ki darbeleri emsin, daha rahat bi sürüş imkanı sunsun diyedir, bunun yanında bizlerin japon taklitleri olan makinalarda da kullanılır ki; özellikle arka amortisörün kısalığı sebebiyle yolda girebilme ihtimalimiz olan çukurların şidetini bi miktar daha indirmek, ve klasik bi görüntü katmaktır(atalarımız tel jantlı idi)... bunun yanında hondanın magna'sında da çelik jant vardır... eğer ki sevgili Kino kardeşim, kaliteli bi telli jant bulduysan- iç lastik ve buna uygun dış lastik almak sureti ile çünkü tel janta tubless olmaz- albilir ve kullanabilirsin; fekat yukarıda gomtanımın söylediği her şeye katılmaktayım... bakımı zor, arada bi akord ister, ve lastiğin patladığında- eğer yarık diilse- çelik jantla hava basar gidersin, tel jantta patladığı yerde kalırsın.... Saygılar.

Bu arada taktığın camı çok sevdim.. hayırlı uğurlu olsun.. Allah kaz bela vermesin..

mes
27.Şubat.2007, 23:06
evet döküm jant bence de daha iyiydir.Yanınızda patlak spreyi taşıyın bu sayede lastik patladığında spreyle şişirir devam edersin. :D te jantla nerdeeee :x

okan
28.Şubat.2007, 00:31
yeni yeknolojide telli cantlarada tubeless lastik oluyor...bknz.. aprillanın bütün endru modelleri.. 8)

agresus
28.Şubat.2007, 03:46
bilgi eksikliği için özür dilerim... ama yinede bilidiğim kadarıyla telli jantların bizim motora uyarlanacak ebatlarında hala şambrelli lastik kullanılmakta... ama eksik biliyosam tekrar özür dilerim... :?

Kino
28.Şubat.2007, 14:47
paylaşımlarınız için cok teşekkür ederim arkadaşlar
Peki bizim jantları kromaj mıdır nikelaj mıdır yapsakda şöyle parıl parıl dursa acaba

cancanlı dururmu :?: albenili olurmu :?:

RR zaten bagırıyor ben burdayım diye de bunuda yaparsak pozitif olarak sesini diğer mahalleye de ulaştırırmı :lol: :lol:

" sende taktın jantlara gidiyorsun, jant sendromumu var kardeşim sende " :P falan diyebilirsiniz ama hani diyoruz ya fiziksel modifiye yani bir şeyi yapmadan önce sizlerle paylaşıp fikirlerinizi alıp sonra yapmayı düşündügümden dolayı bu tür fikirleri koyuyorum ortaya kusura bakmayın :?
yani yap boz olmasın diye..

agresus
28.Şubat.2007, 18:06
Kinom, güssel insanım, kıymetlim... Niye diyelim sana böölee şeyler... Hattı zatında sayende bilgi tazeleme şansımız da oluyo... Hem kim karışır senin ne yapacağına... + güsssel ve kaliteli bi tel jantta yakışır bu makinaya... :D

okan
28.Şubat.2007, 18:09
BU TEL JANTI KİM TAKACAK MOTORUNA ÖNCE ... ÇOK MERAK EDİYOM VALLA...

Kino
01.Mart.2007, 14:56
saolun dostlar

şimdi tel olayını çözüme kavusturduk da

üzerindeki jantları nikelaj veya kromaj yaptırsan şöyle parıl parıl dönse nasıl olur
nikelaj falan dökülürmü acaba ?

GOKHAN
02.Mart.2007, 02:20
saolun dostlar

şimdi tel olayını çözüme kavusturduk da

üzerindeki jantları nikelaj veya kromaj yaptırsan şöyle parıl parıl dönse nasıl olur
nikelaj falan dökülürmü acaba ?
evet kino türkiyede krom kaplama yapamıyorlar bende bi 1965 -750 cc moto guzzi var antika diye yapırıyım dedim eniyi tıbbi cihazlar kaplayan bı fırmaya eksoz ları yaptırdım rezil ettiler bi müddet sonra kabuk kabuk kalkıyor yenisini yaptırmak daha mantıklı regalın cantları alimiyum eloksal kaplama kımyasal ıle ( camaşir suyu,kezzap,cif,sellozik tiner) ovulmazsa uzun süre parlaklığını muhafaza eder.

okan
02.Mart.2007, 02:35
kinoı sana bi takım cant hediye edcem haa..üzülüyom bu haline .. :D

Kino
02.Mart.2007, 13:50
ahanda yakaladım walla çelebi muratın jantları telli...... :mrgreen:

inanmayan bakınız ;

http://regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=9&theme=4

murat nasıl jantalardan memnunmusun. :?

emrahkucukgirgin
02.Mart.2007, 13:56
O motor raptor değil galiba...

Kino
02.Mart.2007, 17:19
farketmez

ama jantlar Teldir. :mrgreen:

agresus
02.Mart.2007, 17:58
murat kardeşimizi de motorunu da bilmekteyimdir...ama üzgünüm Kino onun RR telli diil... eğer tele bakıcaksan düzgün bi tell jant almazsan olmaz... mondialinkiler falan ii diil bilesin...

Kino
03.Mart.2007, 15:26
agresus
murat celebinin motorunun resmi değil mi bu? tamam RR degil ama ..

http://upload6.postimage.org/487240/photo_hosting.html

ön teker ne iş abicim.. :? :?

belkide degiştirdimi acaba

agresus
03.Mart.2007, 15:34
Kino abey... daha 2 hafta önce altında bi regal raptor var idi... önce ki motorunu bilmiyorum.. fekat makina bi miktar çin gibi duruyo... ya du ya... buldum... ben sana fuardan şu suziki taklidi güssel bi makina vardı... onun tel jant fiyat ve ebatlarını aliim.. onunkiler güssel gibiydi... olmadı bi araştriim bakalım.. bizim makinaya uygun bişi bulabilicez mi?.. sen taktın madem ... bakıcaz artıkın... :?

okan
03.Mart.2007, 16:31
Çok kötü taktı hemide ... belkimde rüyasında bilem görüyodur telli telli... :D

Kino
08.Mart.2007, 12:27
agresus
allah razı olsun walla iyi olur fuardan bir fiat öğrenebilirsek en azından ön jant telli olsa ne olur hiç bir şey
farklı olur
ya ne yapalım taktık işte bir kere incinin RR de telli vede güzel görünüm..

Kino
11.Nisan.2007, 18:19
tüh işte bak efendimmmmm haaaa

tabiii tabii yine telli jant durumları kino kafayı yediiiii diyorsunuzzzz yooo

agresussss hani abicim fuardan bir fiat falan diye mesaj yazmıştık yerin dibine girdin dimiii yaa yaaa unuttun tabiii :P :P

yani inci hocamın telli jantlarını gördüğünüz halde hiçmi beni hatırlamıyonuzz :( :(

inci öğretmenim sizin jantlarla ilgili bir sorununuz varmı acaba hani telli olmasından dolayı.. hem telli hem de içlimi sizin lastikler..

inci
11.Nisan.2007, 20:00
evet telli jantlarım, hemde içli , ayrıca lastiklerimde de kabartmalı orjinal REGAL RAPTOR yazıyor

okan
11.Nisan.2007, 20:04
kino baba yine telli cant aşkın depreşti.... :| :) :lol: :mrgreen:

agresus
11.Nisan.2007, 20:13
babacım ne desen haklısın... amma velakin telli jant mevzuuyla ilgili kimselerde yoktu... sadece çanta felan satıcıları vardı... hatta bazı markalar sadece katalog vermekle yetindiler felan... ama telli janta çok ciddi eğildin mi dersen... abi ne desen haklısın derim... bu aralar kendi derdime fazlasıyla düştüm sanırım... bu gün yarın regalimi de satışa çıkarabilirim.. hatta eli kulağında... satıyorum bile diyebilirim... du bakalım.. bi iş var.. belli olur olmazz bakıcam bi çaresine... eski scooterımı yaptırıyorum.. toplansaın bakalım da önce... ama dediğim gibi ne desen haklısın...

aslanburclu
11.Nisan.2007, 20:17
volkan hayırdır sıkıntın ne bir yardımım olabilirmi

agresus
11.Nisan.2007, 20:20
saolasın gomtanım... dermanım derdin içinde de ben bulamıyorum bu aralar... şu hafta sonu bi geçsin bakalımda... bi cşehir dışı mevzuum var.. bakalım hayırlısı Mevlamdan... ne eylerse güsel eyler Mevlam diip bakıcass yolumuza... şu hafta sonu bi geçsin de... bakıcasss... tekrar saolasın gomtanımmm...

ÇeLeBi MuRaT
11.Nisan.2007, 20:23
Olaya son noktayı koyuyorum.O motor benim değil Mondial MCT bir arkadaşın hiçte memnun değil zırt bırt akortu bozuluyor.Hele bide iş çin olunca bişe diyemiyorum.Bu arada halen daha motorum hakkında hiç bir gelişme yok altan motor karbüratör diyaframlarında sorun olduğunu soyledi.Sarıkayalardan cevap bekliyoruz.Bakalım ne olucak ağmı olucak karamı olucak..Ya biz bu sevdaya nokta koyucaz yada gaz kesmeden devam edicez...

Kino
11.Nisan.2007, 20:41
haydaaaa yauuu telli jant bahaneee tamam boşverdim walla bidaha bahsetmiyecem

bir bahsettim millet sevdaya nokta koyuyoooo

agresus hayırdır abicim ne diyon sen yaaaa daha mersin e gelecen samsuna gitcennnn

celebi muratım diyafram miyafram bıraksınlar baba bu işleri karbüratörü komple isteyinnn veya isteyelimmmm

ÇeLeBi MuRaT
11.Nisan.2007, 20:48
Kino baba motor sevdasına dedim yanlış anlama.Valla abi bana karbürator dediler solventli benzin yüzünden diyaframlar deforme oldu dediler.Bakalım ne olucak..

Kino
11.Nisan.2007, 21:02
anladım celebim muratım yani bir bu olaydan dolayı motor sevdasına nokta konurmu?

bende bunu derim ahaaa agresus da satacam diyor scooteru toplatıyom der..

allah allah

ÇeLeBi MuRaT
11.Nisan.2007, 21:57
Abi walla bezdim 1 hafta oldu motor halen daha yatıyor.Bu gün aradım Altan motoru Sarıkayalardan cevap bekliyoruz dediler olumlu veya olumsuz.Bekliyoruz..

agresus
11.Nisan.2007, 23:09
Muratım nedir yani... hani bu adamlar sarıkayalarla konuştuydu .. hani sarıkayalar parça gönderiyolardı bila bedel... herkesler yalancı yawww.. olm.. makinenin sorunu karbüratörden diil diyo bak gökhan abi... bi şekilde göndersin buraya bakalım diyo...

aslanburclu
11.Nisan.2007, 23:33
arkadaşlar milletin demesine bakmayın herkes kendi motorunun arızasını bilecek bildiği yönden tamir ettirme yoluna gidecek bilmiyen motoruna binemiyecek işte durum bakın ben ne diyordum benim motorda takur tukur ses var diye sarıkayalara (yani denizliye fabrikaya )gidecekti sonra servisteki usta göndermeye gerek yok tamam senin istediğin türde burda bakalım dediler ve dediğim yere doğruldular ben başından beli piston silindire vuruyo diyordum yok olmaz diyorlardı ( aslında bilmiyorlar ben 1975 yılından beri bu konulardada yetişdirildiğimi **** elk...elkt... ve motorlar..araçlar...) ve motor 3500 den sonra 4200 km.de tekrar söküldü ve durum aşağıdaki resimde pistonlar silindire vurması ve takur tukur vuruntu ve ses eh artık fazla açıklama yapmayım servislere ayıp olur valla sebebide resimden sonra yazayım

bir piston üzerindeki vuruntu
http://upload7.postimage.org/659919/Resim_4_.jpg (http://upload7.postimage.org/659919/photo_hosting.html)

iki piston üzerindeki vuruntu

http://upload7.postimage.org/659935/Resim_7_.jpg (http://upload7.postimage.org/659935/photo_hosting.html)

ve vurma noktası silindirlerin alt kısmı size göre baktığınız üst yer pistonların silindire girme yerleri

http://upload7.postimage.org/659972/Resim_10_.jpg (http://upload7.postimage.org/659972/photo_hosting.html)

ve motorumun dağınık bütün parçaları

http://upload7.postimage.org/659990/Resim_3_.jpg (http://upload7.postimage.org/659990/photo_hosting.html)
evet buna sebebmi çokkkkk artık bir toplantımızda beraber olduğumuz arkadaşlarla anlatarak tartışırız

ustam dağıttığı gibi sarıkayaların yeni gönderdiği parçalarla toplıyacak bakalım nasıl olacak göreceğiz

okan
11.Nisan.2007, 23:40
yavv agesusum .. sıkıntın olduğunu hissediyordum zaten.. :( elimizden bişey gelirmi sen onu söyle...sıkıntın aşılamayacak kadar büyük değildir inşallah...cenabı allah darda koymasın kardeşimi.. :( :( :(

agresus
12.Nisan.2007, 03:53
Allah razı olsunkardeşim... Şükür Elhamdülillah... sıkıntıyı veren Mevlam demanınıda gönderir... Mevlam cümlemizi darda koymasın...

Gomtanım sen o işi Ali ye bırakırsan yanmışsın.. tikkat et... hayır adamın suçu diil... adam sadece usta diil...

ÇeLeBi MuRaT
12.Nisan.2007, 08:51
Volkan abi bana adamlar telde yolladık parça bekliyoruz dediler.Hatta Tüyaptaki fuar dönüşü uğradım dükkana piknikteydiniz konuştum adamlarla tamir takımları veya karburatörün yenisi yollicaklar dediler.Walla artık çileden çıkıyorum ya motorda büyük bir sorun var beni başlarından bir türlü savmaya çalışıyolar yada ne bilim.Ustalarda ahilik kalmamışki arkadaş tutan tutana geçirmeye kaz gibi yolmaya çalışıyor.İki karbürator 400$ olurmu yaa soruyorum.İyi o zaman japon binenler yandı.Şimdi benim canım yandı diyede demiyorum bu adamların yani sarıkayaların sloganı ucuz parça bol parça ne oldu altı üstü çinde yapılmış bir motor TR gelişi nedirki eminim çok ucuza fiyatlara geliyordur.Yeşilköye giderken sahilde benzin aldım OPET ten başıma gelenlere bak.Benim sadece sizden tek bir isteğim var alper ve yaşar komtanım işi yokuşa süreceklerse bende adli yönü neyse elimden geleni yapıcam.

emrahss
12.Nisan.2007, 09:21
Yaşar Baba, sen '75 mezunu musun ya. Hay maşallah :cheesy:

Tayfun
12.Nisan.2007, 23:25
Hele şükür komutanım ya sonunda neticeye varılacak yani, bide murat arkadaşımızın derdi çözümlense iyi olacak, hepberaber baskı yapalım arkadaşımız yalnız kalmasın, fax telefon ne grekiyorsa yapalım, mektup yazalım, ben gerekirse taksim meydanında ateş yakıp dumanla haber gönderiyim denizliye yapalım işte birşeyler, bugün murat yarın belki biz, birlikten kuvvet doğar çünki.

ÇeLeBi MuRaT
12.Nisan.2007, 23:34
Eywallah tafunum zabitim sağolasın düşünmen bile yeterli.

aslanburclu
13.Nisan.2007, 00:40
arkadaşlar mesele sarıkayalarda değil servislerde adamlar (yani sarıkayalar) işi biliyor anladığım kadarıyla servisler abuk supuk şeyler istiyor onlarda haklı olarak kasıyor ne dedim arızanızı bileceksiniz bilmesseniz işte çelebim gibi motora binemiyeceksiniz arızayı bildikten sonra servisle birlikte garanti safhasında isteyeceksiniz mlz.yi ayrıca bende diyorumki garantiliyken makinalar herşeyini öğrenin garanti bittikten sonra valla yandınız ki hemde ne biçim

Tayfun
13.Nisan.2007, 20:41
Oda ayrı bir konu tabiki, iyi de komtanım siz varsınız açarız size bi servis biz ya ;)

aslanburclu
13.Nisan.2007, 21:16
yok beya kim uğraşcak çinin mlz.leri ile daha bakarken nerdeyse üstüne kalıyor başka işler bakalım başka işler şöle sermayesiz 100%1000 kazanacak oturduğumuz yerden (nerdeeee büle biş görürsen haber ver.

Tayfun
13.Nisan.2007, 21:26
Komtanım varda bizi bozar o işler yani :D :D :D annadın sen onu annadın gomtanım :D

ÇeLeBi MuRaT
13.Nisan.2007, 21:27
Arıcılık komutanım....100 kovan arı çık engin dağlara offfff pöfür pöfür oksijen Regalinlede çarşıya gidersin..Erzak almaya ahşaptan güzel bir ev offf bee.Benim 40 senem var emekliye :cry: bitermi sizce :?

Tayfun
13.Nisan.2007, 21:41
Sen bendende beter durumdasın murat yaf :)

Kino
14.Nisan.2007, 14:26
celebim muratım nasıl 40 sene var senin emekliliğe

niye sen kundaktamısın yaaauuu harbiden 40 sene atıyoooonnnnn

ÇeLeBi MuRaT
14.Nisan.2007, 19:45
Yok be kino baba valla 40 senem var yaş 25 60 yaşında emekli oluyom 2004 te sigortam başladı.

Kino
16.Nisan.2007, 14:59
yapma yaa niye bu kadar geç başladın ki

tabii vardır sebebi bende laf ola beri gele diye soruyorum

bir şey diyeyim mi kafanı buna takmıyacaksın biraz zaman gecince dönüp bakıyorsun ki yaşlanmışsınemekli olmuşsun

zaman çok hızlı geçiyor kıymetini bilmek gerekli.

şimdi konuya atıfta bulunalım biraz telli jant dedim durdum bak zaman ne kadar cabuk geçti halen telli jant diyorum :mrgreen:

ÇeLeBi MuRaT
16.Nisan.2007, 15:34
Askere gittim geldim baba parası yedim :D şaka abi ya işçilik hayatım böyle başladı...Halen daha MAHLE adında piston ve hava filtresi üzerine dünyada tek bir firmada çalışıyorum.Telli jant üzretmiyoruz. :D

Tayfun
16.Nisan.2007, 21:06
Askere gittim geldim baba parası yedim :D şaka abi ya işçilik hayatım böyle başladı...Halen daha MAHLE adında piston ve hava filtresi üzerine dünyada tek bir firmada çalışıyorum.Telli jant üzretmiyoruz. :D

Eeeee o zaman bizim filtreleri sen finanse edeceksin muratcım, itiraz istemz ;)

Darkness
16.Nisan.2007, 23:48
konuyu yeni gordum eski konularqa pek bakmıyorum :)

simdi size kısaca telli cantlarla celik cantların farkını bildigim kadarı ile acıklayayım
bilen bilir benim zuzuki on arka her iki cantta telli uzun yolda lastigim patladı 3 km kadar itmek zorunda kaldım :(((
deedimki celik cant uydurcam buna
gene bilen bilir duyan duymustur gecenlerde kamyondan onume galas dustu cantı feci yamulttum dedim fırsat bgu fırsat belkim serviste bi arastırıp sormaya basladım
aldıgım yanıtlar bu darbeyle celik cant olsaydı cantın parcalanabilir catalı direct asvalta sokar takla atabilirdin yada catlayabilir azcık kırılabilir hava kacırır yolda kalabilirdin
cemberin yamulmus ama hayatın kurtulmus dedi
hani derler ayıptır solemesi iki ucu .... degnek diye :(
simdi celik taksak allah korusun gene sert bi darbe alsam bidert lastigim patladıgında buyuk rahatlık bide kucuk cukurlarda azar azar yamulma duzeltme derdi yok
teli cantta ise saglam darbe emici temizligi biraz zor malzeme ii oldumu pas yapmıyo arkadaslar benden solemesi
ama degistircek oldugunuzda gobekle birlikte degistirmeniz gerekecek buyuk ihtimalle cunku ben orjinal almak zorunda kalacagım sanırım cemberi yakında tel uzunlugu tel adedi hepsi etken az farklıoldumu acordu tutmaz felan filen 1e1 aynı olmadımı komple fren diski ve balata kısmı haric komple degisiyor yada orjinal alcaksınız
ben sahsen son olaydan sonra telli cantta karar kıldım varsın lastik patlarsada bi 3km daha iteyim :)
herkese saygılar iyi surusler :)

Tayfun
17.Nisan.2007, 00:05
Geçmiş olsun ayhan ya, bu karabulutlar üzerinden gitmedi gtti ya, senide okuyup üflesekmi ne yapsak.

Darkness
17.Nisan.2007, 00:15
valla sorma kardes trafikte ne kadar okuz varsa bana rastlıyoo :P
ben yollarda oldugumda o istikametteki arkadaslar korkmasınlşar fazla :P
sizi rahatlatmak adına butun okuz insanlıktan nasıbini almamıs ve turlu enterasan olayları cekiyorum ustume :P
neyse saka bi yana bende de bisi olmaz olmaz bole enteresan olaylarla cıkarım zaten karsınıza alın yazısımı disem ne desem ilginc ilginc seyler kamyondan kalas dusermi duserde tam benim serit degisirken 5-10 mtre onumemi duser anlamadım gitti bide sehirler arası yolda kimbilir ne kadarda yol yaptı meret dusurmedi beni bekledi sanki
allahtan gidonu saglam tutan biriyimde yatırmadım motoru neyse cok buyutecek bisi de degildi ama gec farketseydim bir facia olabilirdi o yuzden akıl selim degilken yol yapmamak lazım
tayfuncum bu arada aydan yazmıssın ( ayhan ) :D
:P millette bayan sancak :P

Tayfun
17.Nisan.2007, 00:21
Valla mesajı yayınladıktan hemen sonra görüp değiştirdim, valla çok güldüm burda ya, ama sana bişe söyliyim mi benim çok hoşuma gitti bundan sonra sana aydan dersem hiç şaşırma valla, hala gülüyorum yaaaaaa :lol: :lol: :lol:

Darkness
17.Nisan.2007, 00:28
ivalla senin hatrınımı kırcam bide cinsiyet degistirirm olur biter isme uyum saglamak lazım demi ama :P

Tayfun
17.Nisan.2007, 00:34
Yok yok olmaz öyle şey, inci hocam kıskanır sonra belki, sen erkek ol ama biz sana aydan diyelim :P

Darkness
17.Nisan.2007, 00:46
oda olmaz tayfun yakısmıyo ya ole ya bole :P
iki secenek var bu isin ucunda
sen en iisi dehistirmeden hitab et ki baska seylerde degismesin :)

Tayfun
17.Nisan.2007, 00:57
Ben sana kıyarmıyım ayhanım ya, sana yamuk yapan adamı T gidon yapar uzun yolda rahat edesin diye eline veririm valla ;)

ÇeLeBi MuRaT
17.Nisan.2007, 10:18
Tamam tayfun Accen eran varsa sana bir adet filtre benden hediye keşke Regale üretebilsek hergün filtre değişirim.. :mrgreen:

Tayfun
17.Nisan.2007, 21:09
Tamam tayfun Accen eran varsa sana bir adet filtre benden hediye keşke Regale üretebilsek hergün filtre değişirim.. :mrgreen:

Alsun genç kardeşim oda olur, satarım o filtreyi regal filtresi alırım hayret bişi :D

bedo
21.Temmuz.2013, 02:11
valla vırajsever olarak tel jantlarda ıyı olmuyorcelık yada dokum yanı tek parca malzemede hem tepkı suresı kısa hemde fren mesafesı daha ıyı dozajlana bılıyor ama

tecrubelı arkadaslar ne dusunur bılmem

bence dokum tek parca jant....