PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Parça fiyatları neden bu kadar arttı?

argon
23.Temmuz.2007, 01:52
Parça fiyatları nedense birden bire fazlası ile arttı bunun farkında olan var mı?
sebebini sormak lazım.

okan
23.Temmuz.2007, 13:47
bütün satılan motorların garantileri dolmaya başladı da ondan heralde... :roll: :roll:

Engin
23.Temmuz.2007, 14:09
Arkadaşa RR alacaktık, sarıkayalara aradığımızda artık RR satmıyoruz dediler. Geçen gün sarıkayaların (Denizli) servisine gittim. Ordaki arkadaşla muhabbet ederken sordum Sarıkayalar RR satmıyor mu diye, artık satmıyormuş, farklı bir firma ismi söyledi şu anda hatırlıyamıyorum. Yeni firma satacakmış artık RR leri, sarıkayaların vereceği desteği o firma verecekmiş. Belkide onun için parça fiyatları artmış olabilir.

aslanburclu
23.Temmuz.2007, 14:27
ya kardeşim herkes bi laf söylüyo yok 400 lükleri gelmiş depodaymış yok bilmem neymiş yok b9 ların ithalatı durmuş ellrinde e9 varmış yok 250 lik makinaları uygun fiyatla 400 lükle değişeceklermiş ........ ya arkadaşalar artık terbiyem müsade etmesede ağzımı bozacam az kaldı bakmayın sununa bununa kardeşim piyasadaki bütün çin mallarının kanuni dahil birbirine uyuyor alın değiştirin anlamıyosanız bilmediğiniz makinaya binmeyin bu firmaların da çok adi reklamlarını yapmayalım saten anlamıyan bilmeyen alıyo iyi bi makinaymış gibi sonra yandım allah bağırıyo bilinki ucuz etin yahnisi hesabı alın binin atın kardeşim yani nerde trak orda bırak bidefa üzülürsünüz binin binin bindiğinize sayın

gecee
23.Temmuz.2007, 14:36
comtanım aynen dediğin gibi.... :cheesy:

ÇeLeBi MuRaT
23.Temmuz.2007, 14:50
Engin kardeşim millet polianna masalı yazıyor sen kulak asma bunlara Sarıkayalar emre ltd bi dünya regal sattı motorların garantileride dolmak üzere bu işin birde kaymağı var adam al ben yiyemiyom X firma sen ye diyecek...Babababaaaaa

OturanBull
23.Temmuz.2007, 14:51
bana spekülasyon gibi geliyor bunlar..

yenikoylu_ua
23.Temmuz.2007, 14:56
Banada pek inandırıcı gelmiyo işin kaymağı garantiler bittikten sonra yenir bırakacağını zannetmiyorum.Bide Dipsizgöl de sponsör oldular orda gelen RRlara bakım yapılaçağını söylediler bu işi bırakacak adamlar niye uğraşsınki bu işlerle

Engin
23.Temmuz.2007, 15:00
Açılan diğer firmada zaten Sarıkayaların firmasıdır. Belki bunlar yanlış olabilir ama şunu söyliyim. Ben Denizli deyim, servise gittiğimde bi parça gerekli olduğunda telefonda konuştuktan sonra fax çekip parça beklenmiyor. Hemen fabrikaya gidip gerekli parçayı 20 dk içinde getiriyor. Oradan Sarıkayalar büyük bir firma gibi görünebilir ama buradan sanayideki dükkan komşusu gibi.

Valla herkes birşey diyor, bende duyduğumu söyledim.

yenikoylu_ua
23.Temmuz.2007, 15:10
Sana hak vermemek mümkün değil herkez bişi diyo hatta ilgili firma elemanları bile bişiler diyip duruyo ister istemez işgilleniyo insan.Bu arada som mesajındaki tespit doğru olabilir.Ek bi firma kurmuşlardır kendi ithalatçı firma öteki dağıtıcı firma elden ele hem motorun fiyatı artar hem yedek parça fiyatı

KIZILELMA
23.Temmuz.2007, 18:49
Arkadaşlar durun bir saniye.Konu başlığını açan arkadaşın daha 1. mesajı bu.Kim olduğunu bilen tanıyan varmı?.Regal kullandığını bilen varmı?.O zaman fikir alışverişide yok.Önce tanışalım.

okan
23.Temmuz.2007, 18:54
Arkadaşlar durun bir saniye.Konu başlığını açan arkadaşın daha 1. mesajı bu.Kim olduğunu bilen tanıyan varmı?.Regal kullandığını bilen varmı?.O zaman fikir alışverişide yok.Önce tanışalım.hakkatten yavv ben farketmemiştim..... sazan gibide atlamışım ilk olarak... :roll: :(

Engin
23.Temmuz.2007, 19:02
Farkındaysanız hep aynı şeyleri , yeni gelen arkadaşların açmış olduğu başlıklar altında tekrar tekrar yazıyoruz. Bir yönden iyi, konuşacak konu kalmadı, bir yönden de artık sıkıcı gelmeye başladı.

Yakında konu başlığından üyenin yeni mi yoksa eski mi olduğunu çıkartacağız.

yeaks
23.Temmuz.2007, 20:37
gerçekten pahalı bu rr parçaları geçen koruma demirini sordum 100 ytl dediler :S

Topuz
01.Ağustos.2007, 18:32
arkadaşlar, konu başlığını açanı tanımıyor olabiliriz. ama yazdığı doğru değil mi?

ben de 28.07.2007 tarihi itibariyle sarıkayalar ve emre ltd. ile yaptığım telefon görüşmeleri sonucu yedek parçanın pahalılığını anlamış oldum. sorunun detaylarını aktarayım.

benzin musluğumda kaçırma olmuştu. musluk için, emre ltd 25, sarıkayalar 22 tl dedi.

bu arada, benzin musluğu ile uğraşırken, karbüratöre bağlanan emme manifoldları ve karbüratörden hava filtresine giden y biçiminde hava hortumunda da sıcaklık nedeniyle çatlamaların olduğunu gördüm. aslında bu çatlamaları daha önceden de forumda okumuş, benim motorda da var mı diye baktığımda biraz olduğunu görmüştüm. bu çatlamalar, zaman geçtikçe motorun kullanılması ile artıyor. sarıkayaları aramışken, bu hortumları da sordum. fiyatlar bana göre biraz fazla. mesela: emme manifoldları tanesi, 23 tl. ikisi birden 46 tl ediyor. hava hortumu ise, tek satılmıyor. set halinde satılıyor; galiba regalin fiyat listesinde "Hava Filtresi Muhafaza Seti" isminde satılıyor. bu da 54 tl. benzin musluğu ile birlikte olsa; 122 tl ediyor. bence fiyatlar ucuz değil. hele hele, emme manifoldlarının tanesi 23 tl bana inanılmaz gibi geliyor. yani o kauçuk hortum aşağı yukarı 5 cm çapında ve 10 cm uzunluğunda bir parça. bunun neresi 23 tl ediyor sormak lazım.

regalin fiyat listesini yaklaşık 1 yıl ya oluyor ya olmuyor, forumdan almıştım. bu fiyat listesini incelediğimde bunların fiyatları; benzin musluğu 8 tl, emme manifoldları tanesi 8 tl, hava filtresi muhafaza seti 20 tl idi. şimdi ne oldu da fiyatlar böyle uçmuş. halbuki $ da yerinde duruyor. en azından motorun 2005 yazında Türkiye ye girdiği zamandaki $ kurundan daha düşük bir seviyede. son durum, yukarıda yazılanlara katılmak oluyor galiba, kaymağı yeme olayı, yada değişik bir anlatımla "kazığı yeme" durumu. bu durum rr için hiç de iyi olmayacak, rr almayı düşünenler diyecek ki, motor sorun çıkarana kadar iyi de sonrası kötü.. çünkü yedek parçaları çok pahalı. bu zihniyet değişmeli diye düşünüyorum. yada mantıklı açıklaması olan bir yetkiliden "mantıklı bir cevap" almayılız. böyle bir yetkili çıkıp da yazacak olursa, muhtemelen: "siz diğer motosiklet yedek parça fiyatlarına baktınız mı?" diye soracaktır. bilmem.. bakanlar oldu mu acaba. mesela; diğer çinli cruiser lerde (kanuni, mondial, bisan vd) yedek parça nasıl? bilen var mı?

ayrıca bir başka detay, parçaları almak için sarıkayalar a havale yapmak gerekiyor ya. sarıkayalar bana izmir de Çetincan Ltd. diye bir adres üzerinden parayı göndermem gerektiğini söyledi. parça siparişi filan vermedim ama, bu duruma da bir anlam veremedim. yukarıda sarıkayaların artık regal satmayacağı yazılmış. bu durumda yukarıda yazılanlardan şöyle bir çıkarıma gidersek, sarıkayalar gerçekten bu işten vaz mı geçiyor sorusunu sormamız gerekir?

tt06
03.Ağustos.2007, 14:45
Arkadaşlar , Devlet geçen yıl ithalatı koruma adı altında geçici bir vergi koymuştu . İşte o Bu mayısta kesinlik ve süreklilik kazandı. Yani sadece Çinden Gelen Motorlarda 50 - 250 cc arası 250 $ 250 cc ve üstü için 350 $ fon konmuştu işte motosiklet fiyatlarını artıran bir etkende konulan bu fondur. Parça Fiyatları anormal şekilde artınca bende bu parçalrın neden bu kadar pahalı olduğunu sordum onlar konulan bu fonların yedek parçalara da uygulandığını söyledi. Banada mantıklı geldi çünkü geçen yaz 169 ytl olan egzostlar bu yaz 337 YTL bence uçuk bir fiyat

yenikoylu_ua
03.Ağustos.2007, 17:53
İyi güzelde bu fon aşagı yukarı yüzde 5 le yüzde yirmi arası fark gelir çin motorları için söylüyorum parçalara yüzde yüzmü fark gelmiş hiç mantıklı değil

Aksu
03.Ağustos.2007, 18:02
Şimdi eksozun mu geberdi gideceksin iyi bir eksozcuya yaptıracaksın iyi bir eksoz verecen 150 TL. civarı. Balatan mı bitti ara daha kalitelisini bulursun hemde ucuz fiyata, başka ne lazımsa daha kalitelisi ve ucuzu çok piyasada, bırak ucuzu aynı olsa bile kalite farkı yeter. Sihirli eller İzmir den Tosya ya geldi gaz teli kopmuş, Sarıkayaların servisi baktı çift telin biri gitmiş, dedim ne iş abi adamlar bisiklet teli takmış biri kopmuş bende kopuk olanı söktüm tekiyle idare eder İstanbul a kadar orada kalite bir tel taktırır dedi. Tel ilk koptuğunda Sihirli eller arkadaşımız servise deseydi bırak kardeşim takma dışarıdan alayım kalite birşey de onu tak diye belki yollarda uğraşmayacaktı.
Ben şahsen garantiden değişecek diye değeri az olan kalitesiz bir parçayı taktırmam paramla alırım sağlamını onu taktırırım. Dağın başına sorun olunca o paranın 10 katını da versen seni kurtarmıyor yerine göre.

sihirli_eller
03.Ağustos.2007, 18:18
abi cok haklısın taktırmamam gerekliydi acele ettim bir asn önce olsun diye ama gaz teli en ufak sey mootorum şimdi yine serviste sekman kaynattı inşallah tamir olurda yalovaya yetişirim

Aksu
03.Ağustos.2007, 18:23
Geçmiş olsun, ya komutan sendeki şansa bak tam gezmeye çıkmıştın seni yarıda bıraktı. Artık iyice bir bakım yap da bir daha uğraştırmasın seni. Daha ay sonu Ankara ya gelecen.

tt06
03.Ağustos.2007, 18:26
İyi güzelde bu fon aşagı yukarı yüzde 5 le yüzde yirmi arası fark gelir çin motorları için söylüyorum parçalara yüzde yüzmü fark gelmiş hiç mantıklı değil
Valla Bildiğim kadarıyla bu fon sadece çin motorlarına uygulanıyor ve Yüzde hesabı olark değil direkt rakam belirterek 250$ - 350 $ arası diye tabii distiribütörler de bunu fırsat bilip fona bahane bularak yüklendiler Yedek parçaya

sihirli_eller
03.Ağustos.2007, 18:28
öyle yada böyle gelcem ankaraya abi şimdi iyice her şeyine baktırıyorum

yenikoylu_ua
03.Ağustos.2007, 18:48
Valla Bildiğim kadarıyla bu fon sadece çin motorlarına uygulanıyor ve Yüzde hesabı olark değil direkt rakam belirterek 250$ - 350 $ arası diye tabii distiribütörler de bunu fırsat bilip fona bahane bularak yüklendiler Yedek parçaya

Zaten bende öle düşündüm 250$ 50 cc de 1500 civarı yüzde 20 ye gelir en pahalısı bizimki yüzde 5 veya 6 ya gelir gibi ama parçada uzun atlamışlar çokta ayıp etmişler

dhnsyd
06.Ağustos.2007, 16:46
Walla ne yalan söyliyeyim ben bu sorunlardan çok duydum ondan belkide RR almayacağım.Belkide bana kızacaksınız ama..Hani derler ya ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye bir söz vardır ya...Japon malı alacam Honda CBR 125..Marka,kalite..Bari Paramızla rezil olmayalım...Bana şimdiden kırılanlardan özür dilerim..Bilmiyorum bana katılan varmı??2. el ilanlarına bakıyorum bu mondıal 250cc ler 2000-1850 arası değişiyor millet elinden çıkarmaya bakıyor..Alllah uzak tutsun bu çekik gözlülerden :oops: :(

handojoe
06.Ağustos.2007, 17:02
Şimdi eksozun mu geberdi gideceksin iyi bir eksozcuya yaptıracaksın iyi bir eksoz verecen 150 TL. civarı. Balatan mı bitti ara daha kalitelisini bulursun hemde ucuz fiyata, başka ne lazımsa daha kalitelisi ve ucuzu çok piyasada, bırak ucuzu aynı olsa bile kalite farkı yeter. Sihirli eller İzmir den Tosya ya geldi gaz teli kopmuş, Sarıkayaların servisi baktı çift telin biri gitmiş, dedim ne iş abi adamlar bisiklet teli takmış biri kopmuş bende kopuk olanı söktüm tekiyle idare eder İstanbul a kadar orada kalite bir tel taktırır dedi. Tel ilk koptuğunda Sihirli eller arkadaşımız servise deseydi bırak kardeşim takma dışarıdan alayım kalite birşey de onu tak diye belki yollarda uğraşmayacaktı.
Ben şahsen garantiden değişecek diye değeri az olan kalitesiz bir parçayı taktırmam paramla alırım sağlamını onu taktırırım. Dağın başına sorun olunca o paranın 10 katını da versen seni kurtarmıyor yerine göre.

işte bu canım bırakın parçayla servisle uğraşmayı

benim gibi yapın kendi işinizi kendiniz görün...

BRAVO AKSU ABİ sen yazda okusun APACHE'LER...

argon
22.Ağustos.2007, 00:43
Arkadaşlar durun bir saniye.Konu başlığını açan arkadaşın daha 1. mesajı bu.Kim olduğunu bilen tanıyan varmı?.Regal kullandığını bilen varmı?.O zaman fikir alışverişide yok.Önce tanışalım.

Tabi hakslısınız önce kendimi tanıtmalıydım. Adım Ertuğrul 32 yaşımdayım, sayısını hatırlamadığım kadar RR kullandım ve ilk satıcılarındandım. Aslında birkaçınız beni xxxx motor (ismini boşverin) olarak tanır. bu başlığı açmamdaki sebep: fiyatların bidenbire artması, parça bulunamaması ve aksak garanti sisteminin bizleri firma ile müşteri arasında zor durumda bırakması idi. Bu durum en çok sizlerin sorunu olduğu kadar bizlerinde sorunu. bunu dillendirmek istedim.

ozzymania
22.Ağustos.2007, 00:47

Tabi hakslısınız önce kendimi tanıtmalıydım. Adım Ertuğrul 32 yaşımdayım, sayısını hatırlamadığım kadar RR kullandım ve ilk satıcılarındandım. Aslında birkaçınız beni xxxx motor (ismini boşverin) olarak tanır. bu başlığı açmamdaki sebep: fiyatların bidenbire artması, parça bulunamaması ve aksak garanti sisteminin bizleri firma ile müşteri arasında zor durumda bırakması idi. Bu durum en çok sizlerin sorunu olduğu kadar bizlerinde sorunu. bunu dillendirmek istedim.

Arkadaşım neden xxx motorun ismini boşverelimki.Sen isim vermeyerek bütün firmaları zan altında bırakıyorsun şimdi.Yoksa biz zaten bütün dist. satıcıları az çok tanıyor biliyoruz bu forum sayesinde.

argon
22.Ağustos.2007, 01:05

Arkadaşım neden xxx motorun ismini boşverelimki.Sen isim vermeyerek bütün firmaları zan altında bırakıyorsun şimdi.Yoksa biz zaten bütün dist. satıcıları az çok tanıyor biliyoruz bu forum sayesinde.
reklam olmasın dedim.
Gazi Motor
ayrıca zan altında kalacak bir durum yok ki.
motor kullanıcıların menfaatini düşünmek kötü birşey mi

ozzymania
22.Ağustos.2007, 01:34
reklam olmasın dedim.
Gazi Motor
ayrıca zan altında kalacak bir durum yok ki.
motor kullanıcıların menfaatini düşünmek kötü birşey mi

Motor kullanıcılarının menfaatini düşünmek tabiki güzel bir davranış şekli olur.
Ama geşen gün bu siteden birisinin başına bir kaza geldi belki okumuşsundur.
http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=1392&viewall=1
Sizin servisten çıktıktan sonra olmuş.Gerçi kendisi yok şu anda ama ben aklıma gelmişken söyliyim dedim.
Kazanın olus yeri bakımından yinede çok şanslı.

tt06
23.Ağustos.2007, 10:45

Bir Bayii olarak parça fiyatlarının neden artığını ilk önce senin bilmen gerekir.