Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Suzuki intruder C800
aidikurt tarafından Combined Rating: 4.8
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
2007 model Suzuki Intruder C800 Sahibi olarak kaynaklardan faydalanarak derlemiş olduğum incelemeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Klasik Chopper kültürünün merkezine ağırlık koyan bir makinadır.Bir kaç ekleme ve aksesuarlarda tadından yenmez . Dikkat çekici özellikleri Su soğutma , şaft ve enjeksiyonlu olmasıdır . En sağlam Japon Motosikletleri arasındaki yerini almıştır.
Artıları (+)
Eksileri (-)
  • Şaft
  • Su soğutma
  • Enjeksiyon
  • Torku Yüksek
  • Ağırlık Merkezi çok iyi dengelenmiş
  • Arka Fren Kampana
  • Yedek deponun otomatik oluşu (Barlı benzin göstergesinin olmaması)
Renkler Siyah, gümüş-beyaz, kırmızı-siyah
Garanti 2 yıl veya 30.000km

4-zamanlı,
SOHC,
45° V-twin,
Elektronik yakıt enjeksiyonu

Sübaplar 4, silindir başına
Soğutma sistemi Sıvı soğutmalı
Silindir hacmi 805 cm3
Çap 83,0 mm
Strok 74,4 mm
Sıkıştırma oranı 9,4 : 1
Maksimum güç 52 hp / 6000 dd
Maksimum tork 69 Nm / 3500 dd

Tipi Şaftlı
Şanzıman sıralaması 5-vites

Ateşleme tipi Elektronik ateşleme (Transistörlü)
Çalıştırma sistemi Elektrikli marş

Toplam uzunluk 2510 mm
Toplam genişlik 970 mm
Toplam yükseklik 1105 mm
Aks arası mesafe 1655 mm
Zeminden yükseklik 140 mm
Sele yüksekliği 700 mm
Kuru ağırlık 246 kg
Yakıt depo kapasitesi 15,5 Litre

Ön süspansiyon Teleskopik çatal, helezon yay, yağ sıkıştırmalı
Arka süspansiyon Eklem tip, helezon yay, yağ sıkıştırmalı amortisör
Ön fren Disk
Arka fren Kampana
Ön lastik ölçüsü 130/90-16 M/C (67H) İç lastikli
Arka lastik ölçüsü 170/80-15 M/C (77H) İç lastikli

2007 model Suzuki Intruder C800 Sahibi olarak kaynaklardan faydalanarak derlemiş olduğum incelemeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Klasik Chopper kültürünün merkezine ağırlık koyan bir makinadır.Bir kaç ekleme ve aksesuarlarda tadından yenmez . Dikkat çekici özellikleri Su soğutma , şaft ve enjeksiyonlu olmasıdır . En sağlam Japon Motosikletleri arasındaki yerini almıştır.
Motor Özellikleri
Kızımız 4 zamanlı 2 silindir 45 derece v motor yapısına sahip. Motor 805 cm3 hacminde. 5 vitesli şanzıman olmazsa olmaz tabiki de.
Şasi
Ön fren disk ve manet kavrama tepkisi ilk günden itibaren kullanım rahatlığı ve panik frende olabildiğince kolay ve etkili tepkimeye sahip. Arka fren kampana. Kuru ağırlığı 277 kg (ancak aksesuarlarımla 300 kg’ı aşan) bu geniş hacimli ve ağır motorda ”ne kampana mıı” seslerini duyar gibiyim. Ancak bir cruiserda kampana arka frenin durdurmada tek başına yeterli olmadığı bilinci olası kazalardan korunma için yeterli çünkü panik fren kombinasyonunda motosikletin terazi ve kampanasının dengeli işleyişi kaymayı ve savrulmayı milimize etmiş. Benim birçok panik frende kazadan başarıyla kurtulmamı sağladı.
Gidonun tasarımı ve elciklerin sürücüye uzanışı kontrolünüz altında konforlu bir seyahat için en iyisi. Sele su geçirmez ve olabildiğince rahat. Pedlerin ve pedalların konumu bir cruiserda ne kadar rahat seyahat edebilirimin tanımı olsa gerek. Evet keskin yorumluyorum biraz ama bu kız beni kendine aşık etti ve hakkını da vermeliyim.
Motosikletin iyi yanları
Cruiser kültüründe alışılagelmiş hava soğutmanın aksine su soğutma kızımızı dinamik ve dayanıklı kılmakta. Cruiser tarzın getirisi olan anlık tork şaşırtıcı; ancak anlık. 300 Kg üzerine yolcu ağırlığını şahlamak kolay bir şey değil tabiki de. Uzun yolda sabit seyir hızınızın maksimum limitin konforla birlikte sağlanabilmesi için 140 km hızı geçmemek yerinde bir eylemdir. Hız göstergesinde üst limit 180km/s olmakla birlikte benim gördüğüm maksimum hız 170km/s oldu. Ancak bu hızda seyretmek vücuda yapılan işkence oluyor. Yüksek vibrasyon performanstan ve konfordan fedakarlık demek bildiğimiz üzere. Kullandığım 2007 modeli baz alacak olursak bir cruiserda şaft, su soğutma ve enjeksiyon benim kullanım prensiplerime göre rakiplerinin yanında yıldızını parlatan ana hatlar.
Şehir içi ve şehirlerarası yolculuklar
Şehir içinde sahip olduğum Intruder’ın bagger tarzından kaynaklı geniş hacmi ve kendinden gelen ağırlığı ile trafik çekilmez olabiliyor. Ancak akan bir trafikteki heybetiniz diğer araçlar tarafından görmezden gelinemeyecek kadar mükemmel. Egzozun performansının ulaştığı limite kadar yollar sizin için açılıyor. Ülkemizdeki trafikteki motosikletin arabalar gözündeki yeri ve uğranan tacizlerin aksine kesinlikle ego tatmini için trafiğe çıktığım zamanları inkar edemem.
Motorun orijinal egzozu bir cruiserın hakkını veremeyecek kadar pasif; yani modifiye egzoz gerekiyor. Onun dışında ikinci el aldığım aksesuarlı bu kızın mevcut tarzı ve donanımı bana hiçbir şeyi aratmadı. Fabrika çıkış donanımına kefil olamam ancak bir cruiser kullanıcısıysanız ya da meraklısı, birkaç özel aksesuar eklemeden tat alamayacağınızı bilirsiniz.

Benzin giderleri:
İzmir şehir içi trafiğinde bir depoyla 220-260 km yol yapmakta
Şehirler arası yolda ortalama 120 km/s ile 290 km yol yapmakta
Sabit 90 km/s ile hiç gitmeyi denemedim heralde böyle gidilebilse 300-350 km arası yol yapabilir.
Yorumlar
Yorum ekleme yetkiniz yok.
CELİL 23.Eylül.2017

Alper Emeğine sağlık

acryvz 14.Ağustos.2017

elinize sağlık

Ömer 14.Ağustos.2017

Alper Emeğine sağlık güzel bir çalışma olmuş.

Acar beyden biraz katkı gelir diye düşünüyorum.

Ali ÜNVERDİ 14.Ağustos.2017

Alper ellerine sağlık güzel bir inceleme olmuş.

FouL 14.Ağustos.2017

Yedek deponun otomatik oluşu gerçekten üzücü

Değerlendirme
Gönderenin Puanı
Motor:
Malzeme:
Aksesuar:
Frenleme:
Üye Puanı
Motor:
Malzeme:
Aksesuar: