Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Kawasaki Vn900B Classic (Vulcan900 Klasik)
Ali ÜNVERDİ tarafından
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
  • Review Image
Çeşitli internet kaynaklarından derlediğim bir incelemedir.
Artıları (+)
Eksileri (-)
  • Bence yok
1 of 8

[IMG]file:///C:/Users/Ali/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.jpg[/IMG]
Kawasaki VN 900 Classic
Kawasaki VN 900 Classic

Kawasaki VN 900 Classic
Kawasaki VN 900 Classic

Kawasaki VN 900 Classic
Kawasaki VN 900 Classic
[IMG]file:///C:/Users/Ali/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg[/IMG]
Kawasaki VN 900 Classic
Kawasaki VN 900 Classic

Kawasaki VN 900 Classic
Kawasaki VN 900 Classic

Kawasaki VN 900 Classic
Kawasaki VN 900 Classic
[IMG]file:///C:/Users/Ali/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.jpg[/IMG]
Kawasaki VN 900 Classic
Kawasaki VN 900 Classic

Kawasaki VN 900 Classic
©Kevin Wing, Birmingham, Alabama, VN900D8F_89020.CR2, Cruiser, Vulcan 900 Classic LT
Kullanışlı görünüşü, tel jantlı, geniş lastikli bir motor hayal edin bu hayal etttiğiniz işte o VN 900 Classic bir kawasaki klasiğidir. Sürün ve geri dönmek için acele etmeyin, doğru yoldasınız. Kawasaki VN 900 Classic ile yollar sizin, hayranlık uyandıran Kawasaki VN 900 Classic ile iyi yolculuklar.
Özellikler

[IMG]file:///C:/Users/Ali/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.jpg[/IMG] [IMG]file:///C:/Users/Ali/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image005.jpg[/IMG]
Kesik Egsoz Görünümü
Gürültü ve emisyon regulasyonuna rağmen, Kawasaki mühendisleri kesik egsoz görünümü ile istenileni veriyor.
İnce Yapı
Ön çatal ve tel jantları VN900 Classic’e klasik görünüm sağlamaktadır.
[IMG]file:///C:/Users/Ali/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image006.jpg[/IMG] [IMG]file:///C:/Users/Ali/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image007.jpg[/IMG]
Yeni Eski ile Buluştu
Geleneksel tel jantlar, modern disk freni ile buluştu.
Depo Üzeri Gösterge
VN900 Classic’inizin üzerinde iken, depo üzerine konumlandırılmış göstergeden hız ve yakıt durumu kolaylıkla görebilirsiniz.
[IMG]file:///C:/Users/Ali/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image008.jpg[/IMG] [IMG]file:///C:/Users/Ali/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image009.jpg[/IMG]
Motor Gücünden daha fazlası
Bir çok cruiser ürünü, görünümde büyük ama güç iletiminde düşüktür. VN900 Classis’te bunlara yer yok.
Çift gaz kelebekleri
Güç artışı ve ikinci beyin kontrolü gaz kelebeklerinin kullanım bakımından büyük kolaylık sunuyor.

Teknik Detaylar
Makine Tipi
4-zamanlı,su soğutmalı,V – Çift silindirSilindir Hacimi
903 cc
Silindir,Çap x Strok
88.0 x 74.2 mm
Sıkıştırma Oranı
9.5:1
Sübap Sistemi
SOHC,8 Sübap
Maksimum Güç/Tork
50 PS 5700 rpm / 78 Nm 3700 rpm
Karbüratör
Full enjektör
Ateşleme
Dijital
Marş Sistemi
Elektrik
Şanjman
5 – vites, kayış tahrik
Şasi Tipi
Çift kızak çelikKaster/Trail
32′ / 160 mm
Süspansiyon,Ön/Arka
41 mm çatal / Gaz dolumlu amörtisörler ile Uni-Trak
Lastik,Ön/Arka
130/90-16 / 180/70-15
Fren,Ön/Arka
Tek Disk 300 mm,Çift piston kaliper / 270 mm Tek disk çift piston kaliper
Tekerlek Çalışması,Ön/Arka
150 / 103 mm
U x G x Y
2465x1005x1065
Aks Açıklığı
1645 mm
Sele Yüksekliği
680 mm
Yakıt Kapasitesi
20 Lt
Dolu Ağırlık
282 kg

Fiyat : 10.150 €

Benim en çok beğendiğim değerlendirmelerden bir tanesi
Alıntıdır:

Öncelikle görünüş olarak agır heybetli ve tam bir tork canavarı odugunu duruşundan belli eden bir motor 2.465 cm boyuyla 1.005 genişligiyle 1.065 yüksekligiyle ve 253 kg agırlıgıyla sunuyor kendini.enjeksiyonlu oluşu kimilerine göre artı kimilerine göre ise eksi yöndedir.(benim fikrimde eksi yöndedir)neden derseniz benim için nekadar az elektronik okadar az agrızadır.tabi yakıt konusundada artıları yok degil.yakıt demişken yaklaşık 100 km de 5 litre yakıyor tabi 100 km hız la gidilirse.size türk usulu yakıtıda söyleyeyim 3.65 tl litresi olan bir benzinde 73 tl ye full depo 400 km yok yaparsınız.şehir içinde bu 350 320 e düşebilir.. bu shadow ve c800 e göre baya uygun,tabi bu benim görüşüm…otomatik jikle oluşu bir artı diger manuel jiklelerde aman boguldumu,aman gaz verme bogulmasın, yada birileri kurcalarken gaz veripte bogulma derdi yok. ben shadowda çok yaşadım bunu..çalıştırdıgınızda eger jikle devreden çıkana kadar bekleyip sonra hareket ederseniz torununuza saklarsanız motoru ve kesinlikle jiklede çalışırken gaz vermeyin .zaten bu motoru alıyosanız onuda bilirsiniz niye söylediysem bunuJ neyse

sürüş esnasında kesinlikle sizi yormuyor uzun yol ayaklıgı ve gidonun yan açı topuzların uzun olmasıyla sizi üzmüyor,..çukurları ve yoldaki bozukları gidona,sürücüye,ve artıca hissettirmiyor ve rahat,güvenilir,konforlu bir sürüş sunuyor size… koltugu oldukça rahat hele hele artçı için mükemmel rahatlıkta. 2 kişi yolculukta artçıyla sürücü arasına 1 kişilik yer kalıyor .dönüşlerde sıkıntı vermiyor. şehir içinde,shadowda dönüşlerde tam tur yaptıgınızda dizinize çarpıyor gidon topuzu ama vn 900 de bu sorun yok gidon genişligini baya uzun tutulmuş..

Göbekten tek amtsör oldugu için virajlarda mükemmel bir performans veriyor..kawasaki virajlarda çok iyi derlerdide inanmazdım…900 ün viraj alışı mükemmelmiş. ben agva yolunda o virajları bilen bilir,yan ayaklıgı sürtecek kadar yatırdım, vn 900 büyük bir başarıyla benden tam not aldı.daha önce 2 sene kullandıgım shadow en küçük virajlara giremiyordum çünki yatmıyor,ben shadowa bu yüzden (hacı yatmaz) lakabını taktım,virajara girdikçe nekadar yatarsan yat seni yine düz bir şekle aldırıyordu.ama bu tork canavarı için en keskin virajlarda kendimi güvende hissederek giriyorum.tork deyince bütün torku 3.500 devirde verip size mükemmel bir keyif veriyor ve maksimum gücü şu şekildedir TORK : 54 PS 6000 rpm / 82 Nm 3500 rpm.

Kayış aktarma olması oldukça artı bir faktör. bilmeyenler için motordaki gücü zincir % 5 saft %10 azaltıyor kayış ise hiçbir güç kaybı olmadan direk o motorun gücü ve beygiri tekerlege iletiyor ve size mükemmel bir keyif veriyor.ayrıca zincir yaglama gibi bir derdiniz yok ve yağ pisliklerini temeizlemek gibide …son hız olarak ise katranda 200 yazıyor ama 200 ben görmedim. yol kalmadı ve pekte saglıklı degil bu tarz motorlar için. en son gördügüm hız vn 900 de 180 dir, şunu biliyorumki 200 ü görür bu makine çünki benim yolum kalmamıştı ve dip gaz degildi..
Fren merkezleri oldukça başarılı hele hele benim gibi seri kullanan birisi için arka frenin disk olması ayrıca bi güzel..

Yükesek hızlarda sizi rahatsız etmiyor 130 140 la giderken diger curiser motorlarda oldukça rahatsız ediyordu fakan vn900 yüksek hızlarda oldukça başarılı. sabit 130 km hızla ilerliyobiliyosunuz hiçbir rahatsızlık vermeden.

Başımdan geçen bir olayı anlatayım e5 de 4. vitesde 90 la giderken orta şeritte arkamdan bir tane reno europa 96 model yanılmıyosam, sürekli selektör yapmaya başladı diger şeritler doluydu o sırada. ben 5 vitese atıp gazı açtıgımda yaklaşık 3 4 saniyede 150 km hıza çıkarak beni oldukça mutlu etti ve ordanda kendi adıma benden tam not aldı.

Aksesuar olarak kesinlikle tam bir custom yapmaya uygun bir makine vn 900..örnegin ape hanger gidon(yüksek gidon) sevenler için oldukça elverişli,sizde bilirsinizki bu tarz bir gidon yapmak isteyenler gaz,debriyaj,fren hidrolik hortumları, uzatmak için baya masraf ve zaman harcıyor,ama vn900 okadar cömert davranmışki kabloları baya uzun tutmuşlar 45 cm yüksekliginde bir gidon için hiçbir masraf yapmadan kullanabilirsiniz(bende yüksek gidon kullandım fakat higway hawk ın gidonunu kullandıgım için 55 cm yüksekliginde,mecburen debriyaj teli ve firen hidrolik hortumunu degiştirdim)dedigim gibi eger 40 45 cm yüksekliginde gidon takarsanız hiçbir sorun ve masraf yapmadan kullanabilirsiniz…

ön cam ben pek tercih etmiyorum.motorun hızını 10 km kadar azaltıyor aldıgı rüzgarla. fakat gereklimidir!kesinlikle gerekli!tabi cam oldugunda dahada bi hoş gözüküyor vn 900

Ayrıca bu tarz motorlarda ses oldukça önemlidir,çünki altındaki gücü,ses olarak duymak istersiniz ama ojinal egsozda bunu duymak mümkün degil.
Bunun için en iyi sesi cobra egsozda bulabilirsiniz,mükemmel bir ses tonu var,cobra egsozun vn 900 üstünde.fakat ben bulamadıgım ve uzun ugraşlar sonucunda hüsrana ugradıgımdan dolayı yerli bir egsoz yaptırdım ve oldukçada memnunum hemde düşük maliyete..
Bilindigi gibi yeni model motor egsozlarında Avrupa standartına uyumlu olsun diye egsoz sensörleri mevcut ve şimdiki cobralarda mevcut degil.yerli egsozda bu sorunu ortadan kaldırıp bir sensör yeri yapıp taktık böylece sorunda kalmadı..fakat sesli egsoz taktıgınızda beygir 1 2 derece azalıyor.yani ses le güç aynı zamanda olmuyor.tercihinizi yapıp ya ses yada gücü tercih etmeniz gerekiyor.ben sesi tercih ettim

Eksi yönlerine gelince en önemlisi servisdir.parça sıkıntısı,bilindik istanbuldaki kawasaki servisi,parçaların aşırı derece pahalı olması ve ardıgınız parçaların stokta olmamasıdır.bir hava filitresi 100 lira

birde benim açımdan enjeksiyonlu olmasıdır yani daha önce yazımdanda belirttigim gibi nekadar az elektronik okadar az agrızadır. Ve enjeksiyon olması gaz tepkilerini geç vemesidir .ama yakıt konusunda ehhh biraz etkisi yok degil..
Ayrıca egsoz monifot çıkışlarındaki egsoz boruları çok ince,dışındaki nikalaj kapagı kaldırdıgınızda size okadar komik bi işçilik çıkarıyoki !yuhhh artık kawasakinin işçiline ve kuallandıgı magzemeye bak! dedirtecek kadar zayıf bir malzeme,elinizle neredeyse bükebilirisiniz.gerçi yeni nesil makinalarada bu çok kullanıyolar maliyet düşürmek için,örnegin,eski vn ve shadowlar sac çamurluktu şimdi ise maliyetten yırtmak için plastige döndüler bu artı mıdır eksimidir orası göreceli.

Birde vn 900 lerin kronik arızası.. sadece benim motorda oldugunu sandıgım ve sonradan bütün vn 900 lerde oldugunu ögrendigim ön far sallanması.sürüş esnasında sanki selektör yaparcasına hareket etmesi önfarın.
Kaç kişi sürüş sırasında !!nevar kardeşim ne selektör yapıyon!! dedigini ve kaç arkadaşım grup sürüşünde bişey var sanıp durdugunu hatırlamıyorum.bütün vida ve somunları sıkmama ragmen hala giderebilmiş degilim bu agrızayı.giderken farın zangır zangır sallandıgını görbiliyosunuz..sonradan ögrendim bütün vn 900 kılasiklerde bu sorun varmış,ya ampul patlamasın diye kasnaktan oynuyo yada bütün türkiyeye gelen vn 900 ler üretim hatalı.. hayırlısı artık

Yedek depo olmaması bi eksi benim açımdan (buda görecelidir)onun yerine benzin göstergesi yapmışlar.ehhh olsun artık

Dönüşlerde tur alması çok zayıf en geniş açılarda bile 2 3 tur almanız lazım,gerçi bu tarz motorlarda pekde yadırganmıyacak bi sorun.fakat shadow ve c 800 e göre biraz daha geniş bir açıyla dönmeniz gerekiyor.agır oluşu oldukça rahatsız edici olabilir hele hele sıkışık trafikte.
Fakat ben kendi adıma söyleyeyim benim için bu sorun degil .. 170 boyunda 62 kilo adamım hiç zorlanmıyorum..hep tarz motor kullanmışımdır onun içindir heralde kimbilir

Vites geçişleri oldukça sert tabi bu 10bin km devirince düzelirmi bilmiyorum ama kullananlar düzelecegini söylüyor hayırlısı artık.bujilerin oldugu yere anahtar sokmak çok dert çünki okadar içeri yapmışlarki deponun tam altı eh buda bi eksidir heralde

Ama her şeye ragmen bu motor bütün sevgiyi hak ediyor..gülü seviyosan eee dikende batsın artık yaww

Yorumlar
Yorum ekleme yetkiniz yok.
Ömer 4 Hafta önce

Ali abi emeğine sağlık...

WOLF 17.Ağustos.2017

abi baya bir açıklayıcı olmuş.

bana sorarsan VN 900 anlatılmaz sürülür

CELİL 15.Ağustos.2017

Ali emeğine sağlık güzel bir değerlendirme olmuş

FouL 15.Ağustos.2017

Harika anlatım teşekkürler..

acryvz 14.Ağustos.2017