Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Bu konu bir nihayete varsaydı da uykularımız kaçmasaydı

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı FeLiX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu bir nihayete varsaydı da uykularımız kaçmasaydı
    Kardeş ilk önce kendini tanışma bölümünde başlık açarak tanıtsaydın da, biz de kime cevap vereceğimizi bilseydik

Barış Oral
    Finans
     Daytona DD250
     İzmir / Göztepe
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    13
    Aslında bu koruma demiri konusu benim de çok kafamı kurcalayan bir konu.
    Koruma demirim yok ve açıkcası taktırıp taktırmamak arasında gidip geliyorum diyebilirim.
    Olası küçük bir kaza anında motoru korumak adına mantıklı bir önlem olduğu şüphesiz.

Ancak, kafamı kurcalayan şu;

Örneğin CELİL üstad' ın paylaştığı koruma demiri çok güzel duruyor ( şimdiye kadar internetten baktıklarım arasında en güzeli diyeyim hatta ). Eminim ki monte edildikten sonra motorun üzerinde de hoş duracak, hatta kimisinin zevkine göre belki motora çok daha güzel bir hava katacak.

Peki bu tip koruma demirlerinin kaza sebebiyle katlanıp bacağı sıkıştırması/batması ya da monte edildiği noktalardan çıkarak uç kısımların bacağı yaralaması ( tarantino filmine gönderme gibi oldu ama umarım aklımdakini doğru aktarabilmişimdir ) gibi durumlar konusunda fikirleriniz nedir ?

Kafanızda yanlış canlanmasın, çok şiddetli bir kaza senaryosundan bahsetmiyorum. Orta ölçekli bir kaza anını düşünelim. 40-50 km hızda kaydık düşüyoruz, ya da çok çok hızlı olmamakla birlikte yandan gelen davetsiz bir misafir ile çarpışmak gibi tatsız bir durum yaşayacağız diyelim...

* Bu tarz koruma demirlerinin darbeye karşı mukavemeti aşağı yukarı nedir ?
    ** Yine paylaşılan resim üzerinden soracağım, bu koruma demiri eğer yanılmıyorsam krom malzemeden değil mi ? Krom malzeme kullanmak ne kadar sağlıklı bir tercih olur ? Ya da sizler hangi malzemeyi tercih ediyorsunuz ?
    *** Kullanılacak koruma demirleri arasından hangisi şekil itibariyle bizim motorlarımıza daha uygundur ? Hem görsel anlamda, hem de sürücü için en az riski taşıyan şekli tercih edebilmek adına.

Uzun lafın kısası, bir süredir bu konuyu araştırıyordum. Bu tarz konuların konuşulduğu diğer platformlarda bir taktırın risk almayın diyen var, bir taktırmayın katlanır, kırılır bir yerinize zarar verir vs diyen var...Kafamda deli sorular

Motorumu çok seviyorum, gözüm gibi de bakmaya çalışıyorum ama, sırf 1-2 çizik almasın diye de kendim için riski arttıracak uygulamaya girmek istemiyorum.

Görüşleriniz benim için çok önemli, kusurum olduysa affola ;)

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Mrh. Barış Öncelikle Daytona ve Spyder için orjinal koruma demiri yok takdığımız koruma demiri RR küçük klasik kasanın demiri ve başka seçeneğimiz yok malesef (özel yapım hariç )
    Koruma demiri sağlam bir malzemeden yapılıyor orta şiddetdeki bir kazada katlanma kopma yapmaz yüksek şiddette bir kazada yamulabilir kopma bacağa saplanma gibi olay çok zor yani kolay kolay sürücüye zarar veremez makinayı ve sürücüyü korur takılmalı

Barış Oral
    Finans
     Daytona DD250
     İzmir / Göztepe
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    13
    Celil abi çok teşekkür ederim, içime su serptin resmen. O zaman tamamdır, ben bu koruma demiri olayına %100 varım diyorum

Celil abi resmini paylaşmış olduğun koruma demiri İstanbul' da alışveriş ettiğiniz bir yerde 100 TL civarı bir fiyata satılıyor sanırsam ? İzmir' de bu tarz ürünlerde afaki fiyat farkları var, daha detaylı araştıracağım ama, eğer mümkünse bu demiri temin ettiğiniz dükkan ya da ustanın telefonunu paylaşmanız mümkün mü ?

En kötü ihtimal adama göndereyim parasını kargolasın demiri

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Alıntı Draven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil abi çok teşekkür ederim, içime su serptin resmen. O zaman tamamdır, ben bu koruma demiri olayına %100 varım diyorum

Celil abi resmini paylaşmış olduğun koruma demiri İstanbul' da alışveriş ettiğiniz bir yerde 100 TL civarı bir fiyata satılıyor sanırsam ? İzmir' de bu tarz ürünlerde afaki fiyat farkları var, daha detaylı araştıracağım ama, eğer mümkünse bu demiri temin ettiğiniz dükkan ya da ustanın telefonunu paylaşmanız mümkün mü ?

En kötü ihtimal adama göndereyim parasını kargolasın demiri
    Barış üstte lnki olan demirtaş motordan temin edebilirsin (koruma demiri linki aşağıda) koruma demirini takan ustanın üst bağlantısı için delik delip uydurması gerekiyor burdaki servisler üst bağlantısı için işlem yapıp takıyorlar
    http://www.regalraptor.org/regal-rap...product_id=217

Barış Oral
    Finans
     Daytona DD250
     İzmir / Göztepe
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    13
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Barış üstte lnki olan demirtaş motordan temin edebilirsin (koruma demiri linki aşağıda) koruma demirini takan ustanın üst bağlantısı için delik delip uydurması gerekiyor burdaki servisler üst bağlantısı için işlem yapıp takıyorlar
    http://www.regalraptor.org/regal-rap...product_id=217
    Celil abi tekrardan çok teşekkürler. Ustama güveniyorum, becerikli adamdır bulur bir yolunu Koruma demirinin üzerindeki montaj delikleri sabit anladığım kadarıyla, bu durumda üst bağlantılar için motor üzerinde delip uyduracak değil mi ?

Abi çok özür dilerim, çok soru sordum, ben bile kendimden sıkıldım ama çaylaklığıma ver olur mu

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Alıntı Draven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil abi tekrardan çok teşekkürler. Ustama güveniyorum, becerikli adamdır bulur bir yolunu Koruma demirinin üzerindeki montaj delikleri sabit anladığım kadarıyla, bu durumda üst bağlantılar için motor üzerinde delip uyduracak değil mi ?

Abi çok özür dilerim, çok soru sordum, ben bile kendimden sıkıldım ama çaylaklığıma ver olur mu
    Evet alt bağlantılar uyuyor üst taraf radyatörün üzerindeki koruma demirinin denk geldiği perde saça ve koruma demirine delik delinip takılıyor

nickziki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat Uysal
    Dış Ticaret
     gitti gül gibi daytonam :(
     Antalya
    Beğenmiş
    278
    Beğenilmiş
    20
    Aslında güzel bi çizimini yapabilecek olsa ben yaptırabilirim sanırım. adetli yaptırırsak çok pahalı olmaz. denemeye değer.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler