Arkadaşlar
Motosikletimde ön ve arkada duro lastik var ama bilhassa ön lastik ıslak zeminde çok kayıyor.
Dün gece bir kavşağa yaklaştığımda bana yeşil yanıyordu ve hızımı kesmeden geçmek istedim ama polis ekip arabası kendisine kırmızı yanarken geçince sanırım 10 senelik scooter den gelen alışkanlıktan olsa gerek debriyajla ön freni sıktım ve bir güzel kayarak yere yapıştım.
Allahtan sadece sis lambamın biri kırıldı ve bende çok ufak bir omuz ağrısıyla kurtardım.
Geçenlerde yine ıslak zeminde yeni hareket ettiğimden sağ ayağımı henüz pedala almadan ana yola çıkarken araba görünce mecburiyetden ön freni sıkınca kayarak motoru yatırmıştım.
Hata her ne kadar benden kaynaklansada ön lastiğin çok kolay kaydığını düşünüyorum.
Tabiki ıslak zeminde kaymayan lastık olmaz ama en az kayan lastik modeli ve markasını önermenizi istiyorum.
Her ikisini değişmem gereksede şu anda sadece ön lastiği değiştirsem hangisini önerirsiniz.
Birde motoru satmayı düşünmediğim için bu scooterdaki fren alışkanlığımı nasıl gideririm.
Çok dikkat ediyorum ve genelde arka fren ağırlıklı kullanıyorum ama demekki ani bir durumda alışkanlık öne çıkıyor.
Önerilerinizi bekliyorum.