Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Alıntı Nıka Kelevic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hotrlatacağım ama başlık kirliliği olmasın buradan devam.
    Durulo Unili vb. ucuz lastikler performans olarak iş görüyor mu ? Dolma lastik taksam benim lastiklerden iyi olacaktır büyük ihtimalle ama bu lastikler ne kadar iş görür merak ettim . B irde sanırım IRC falan var.. Ne yapmak gerekir Gökçeada öncesi değiştireyim bari.

Akın, bende Tuğrul ile aynı görüşteyim.
    Şanslı idim, iyi fiyatla aldım. Ama bulamasaydım paraya acımayarak, ağlaya ağlaya iyi bir lastik alacaktım. İyi ki almışım, İYİ BİR LASTİK, küçük sürücü hatalarını TOLERE ediyor.
    Motor değiştirmeyeceksen, kullanıma devam edeceksen paraya kıy......

Nıka Kelevic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akın Civelek
    Satış Temsilcisi
     Transalp 650 XL
     İstanbul - Göztepe (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    13
    Motoru öok büyük ihtimalle bu sezon sonu elden çıkartacağım.
    Ucuz yollu ama sıfır bir lastik takayım idare etsin hem de alacak olan kişi en azından yeni lastikle binsin arkamdan kötü konuşmasın. Motora daha fazla para harcamak istemiyorum benim için görevini layıkıyla yaptı ama seneye artık daha büyük bir motora geçme planım var. Sezon bitmeden ayrılırız gibi Pezazu ile

Eser
    Aras.Gör
     Regal Raptor Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Merhabalar, bugun ben de islak zeminde fena kayinca lastik konusunu ciddi dusunmeye basladim, kusura bakmayin deneyimli olmadigimdan fazlaca naif bir soru soracagim, ama omce bugunku korkumu anlatayim yagmur sonrasi islak zeminde yesil isiga yetisemeyince ani fren yapmam gerekti, arka frene abandim durmayinca biraz on fren sikayim dedim ki pek zorlamadigim halde fena kaydi, dusecegimi anlatinca frenleri biraktim , neyse ki soldan arabalar durumu gorup cikmadilar yoksa kotu olabilirdi durum, neyse aslinda sormak istedigim, islak zeminde ani fren yapilmasi gerektiginde ne yapmam gerekiyor ya da yagmurda motosiklet kullanmamak mi gerekir en son olarak da lastik degistirmenin yaninda baska ayar da yaptirmali miyim motosiklete? :(

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı Nıka Kelevic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motoru öok büyük ihtimalle bu sezon sonu elden çıkartacağım.
    Ucuz yollu ama sıfır bir lastik takayım idare etsin hem de alacak olan kişi en azından yeni lastikle binsin arkamdan kötü konuşmasın. Motora daha fazla para harcamak istemiyorum benim için görevini layıkıyla yaptı ama seneye artık daha büyük bir motora geçme planım var. Sezon bitmeden ayrılırız gibi Pezazu ile
    Bu kesinlikle benim kişisel görüşümdür; bence satacağınız aracın lastiklerini değiştirmeyin. Yeni sahibi bütçesini ona göre yapsın ve kendi kafasına göre lastik alsın.

Örneğin, benim ailecek kullandığım araç Viano. Eski sahibi "masrafsız" satayım diye yeni lastik takmış ama taktığı lastik "taş gibi" kamyonet yük lastiği. Ben aracı alınca neredeyse 0 lastiği değiştirmeye kıyamadığım için (3 kuruşa 2. el satmaya içim el vermedi) yaklaşık 1 yıldır bu halde kullanıyorum ama her uzun yola çıktığımda eski sahibine söyleniyorum.

Dediğim gibi bu benim kişisel görüşüm.
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı atagenes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bugun ben de islak zeminde fena kayinca lastik konusunu ciddi dusunmeye basladim, kusura bakmayin deneyimli olmadigimdan fazlaca naif bir soru soracagim, ama omce bugunku korkumu anlatayim yagmur sonrasi islak zeminde yesil isiga yetisemeyince ani fren yapmam gerekti, arka frene abandim durmayinca biraz on fren sikayim dedim ki pek zorlamadigim halde fena kaydi, dusecegimi anlatinca frenleri biraktim , neyse ki soldan arabalar durumu gorup cikmadilar yoksa kotu olabilirdi durum, neyse aslinda sormak istedigim, islak zeminde ani fren yapilmasi gerektiginde ne yapmam gerekiyor ya da yagmurda motosiklet kullanmamak mi gerekir en son olarak da lastik degistirmenin yaninda baska ayar da yaptirmali miyim motosiklete? :(

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Çok geçmiş olsun. Baya ucuz atlatmışsın.

Ne yaparsanız yapın, ıslak zeminlerde tekerler daha çabuk kilitlenme eğilimindedir (ıslak zeminin sürtünme katsayısının daha az olması nedeni ile). Motorsiklette yapabileceğin tek ayar ön fren ayarını yumuşatmak olabilir. Ama onuda ayarında yapmalı.

Ben mümkün olduğunca ıslak zeminde kullanmamaya çalışıyorum. Eğer zorunda kalırsam normal kullandığım hızdan 20-30 km daha yavaş gidiyor ve virajlarda mümkün olduğunca yatmadan dönmeye çalışıyorum.

Ama tüm dikkate rağmen, birkaç sefer yazın çim sulama bahanesi ile yolu ıslatanlar yüzünden (özellikle virajlarda bir anda görünüyor bu sabotajlar) kelime-i şaadet getirmişliğim var.
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

grolof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Yeniden konu açıp kirlilik yaratmamak için burdan yazıyorum.
    Motoru ilk aldığımda ırc marka lastik almıştım ama 3 sene geçti, ben yaz kış motora bindiğim için yeni lastik almak istedim. İnternette satılan lastikleri pek güvenemedim O yüzden Samsun'daki michelin bayisine gittim ve bizim normal ebadımız 130/90/15 olan ölçülerde lastikleri olmadığı için 130 80 15 ebadında plastik ısmarladım Sanırım 1 santim kadar daha ufak benzinde çok fark eder mi bilmiyorum ama en azından kayma açısından daha güvenli olsun diye onu tercih ettim. Ön lastik ebadı 90 90 18 ikisini 9 ay taksitle 525 liraya aldım.

Ebat farkı problem yaratırmı, daha evvel alıp kullanan olmuşmudur. Herkese selam ve sevgiler.
    Birde yeni konu açamıyormuyum bilmiyorum ama seçenek göremedim. Mesaj yazabiliyorum ama konu açamıyormuyum merak ettim.
    Ömer (07.Kasım.2017), spue (07.Kasım.2017) Bunu beğendi.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Alıntı grolof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeniden konu açıp kirlilik yaratmamak için burdan yazıyorum.
    Motoru ilk aldığımda ırc marka lastik almıştım ama 3 sene geçti, ben yaz kış motora bindiğim için yeni lastik almak istedim. İnternette satılan lastikleri pek güvenemedim O yüzden Samsun'daki michelin bayisine gittim ve bizim normal ebadımız 130/90/15 olan ölçülerde lastikleri olmadığı için 130 80 15 ebadında plastik ısmarladım Sanırım 1 santim kadar daha ufak benzinde çok fark eder mi bilmiyorum ama en azından kayma açısından daha güvenli olsun diye onu tercih ettim. Ön lastik ebadı 90 90 18 ikisini 9 ay taksitle 525 liraya aldım.

Ebat farkı problem yaratırmı, daha evvel alıp kullanan olmuşmudur. Herkese selam ve sevgiler.
    Birde yeni konu açamıyormuyum bilmiyorum ama seçenek göremedim. Mesaj yazabiliyorum ama konu açamıyormuyum merak ettim.
    Selamlar Gürol,
    Hayırlı olsun. Hem klasik hem de spyder kullanımında bende Michelin Lastik kullandım/kullanıyorum. Değişim tablolarında +/- 2% bir oranına kadar değişim olabileceği kabul ediliyor. Yakıt konusunda istanbul trafiğinde ne kadar etkilediğini hesaplamak çok zor. Ama iyi bir lastik kullanıyor olmak kafayı rahatlatıyor. Hep iyi bir lastik yaptığımız küçük hataları tolere eder diye düşünüyorum.
    Sorunsuz, keyifli sürüşler...
    CELİL (07.Kasım.2017) Bunu beğendi.

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    [QUOTE=spue;298182]Selamlar Gürol,
    Hayırlı olsun. Hem klasik hem de spyder kullanımında bende Michelin Lastik kullandım/kullanıyorum. Değişim tablolarında +/- 2% bir oranına kadar değişim olabileceği kabul ediliyor. Yakıt konusunda istanbul trafiğinde ne kadar etkilediğini hesaplamak çok zor. Ama iyi bir lastik kullanıyor olmak kafayı rahatlatıyor. Hep iyi bir lastik yaptığımız küçük hataları tolere eder diye düşünüyorum.
    Sorunsuz, keyifli sürüşler...[/QUOTE
    Teşekkür ederim Süleyman kardeşim, yakıtı pek önemsemiyorum. Dediğin gibi en azından sürüş esnasında tedirgin olmuyorsun. Aslında bende scooter kullanırken michelin lastik kullanıyordum. Fiatıda çok uçuk değildi galiba ön 175 arka 350 liraydı.
    Bende herkese kazasız sürüşler diliyorum.
    CELİL (07.Kasım.2017), Ömer (07.Kasım.2017), spue (07.Kasım.2017) Bunu beğendi.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

Metout - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Metin metin
    Mühendis
     Regal Raptor DD250-E9
     Kayseri
    Beğenmiş
    40
    Beğenilmiş
    7
    ben 250e-9b motorumu ikinci el aldım, üzerinde fabrika çıkışı olduğunu düşündüğüm lastikleri var nylon ön 90/90-18 arka 130/80-15 ebatlarında. lastikleri yenilemem gerekiyor. senin aldığın lastikten alacağım en yakın zamanda

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Alıntı Metout Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 250e-9b motorumu ikinci el aldım, üzerinde fabrika çıkışı olduğunu düşündüğüm lastikleri var nylon ön 90/90-18 arka 130/80-15 ebatlarında. lastikleri yenilemem gerekiyor. senin aldığın lastikten alacağım en yakın zamanda
    Sağlam bir sürüş için bencede en önemli olan şey lastikler.Benimki normalde 130/90/15 idi ama michelin marka o ebadı bulamadığım için 130/80/15 aldım.Biraz daha alçak ama asfaltı tutuş ve kaymama yönünden çok memnunum.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)