Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

grolof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82

Lastik önerisi

Arkadaşlar
    Motosikletimde ön ve arkada duro lastik var ama bilhassa ön lastik ıslak zeminde çok kayıyor.
    Dün gece bir kavşağa yaklaştığımda bana yeşil yanıyordu ve hızımı kesmeden geçmek istedim ama polis ekip arabası kendisine kırmızı yanarken geçince sanırım 10 senelik scooter den gelen alışkanlıktan olsa gerek debriyajla ön freni sıktım ve bir güzel kayarak yere yapıştım.
    Allahtan sadece sis lambamın biri kırıldı ve bende çok ufak bir omuz ağrısıyla kurtardım.
    Geçenlerde yine ıslak zeminde yeni hareket ettiğimden sağ ayağımı henüz pedala almadan ana yola çıkarken araba görünce mecburiyetden ön freni sıkınca kayarak motoru yatırmıştım.
    Hata her ne kadar benden kaynaklansada ön lastiğin çok kolay kaydığını düşünüyorum.
    Tabiki ıslak zeminde kaymayan lastık olmaz ama en az kayan lastik modeli ve markasını önermenizi istiyorum.
    Her ikisini değişmem gereksede şu anda sadece ön lastiği değiştirsem hangisini önerirsiniz.
    Birde motoru satmayı düşünmediğim için bu scooterdaki fren alışkanlığımı nasıl gideririm.
    Çok dikkat ediyorum ve genelde arka fren ağırlıklı kullanıyorum ama demekki ani bir durumda alışkanlık öne çıkıyor.
    Önerilerinizi bekliyorum.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

ahmet ateşler
    nc operatör
     spyder250e 10 2014
     bornova/İZMİR
    Beğenmiş
    259
    Beğenilmiş
    98
    Bence on lastigin fren ayarini biraz dusur fren yapinca kitlemesin lastiği en iyi lastik bile frende kitlenirse kayar

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Alıntı ster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence on lastigin fren ayarini biraz dusur fren yapinca kitlemesin lastiği en iyi lastik bile frende kitlenirse kayar
    Ön fren ayarı nasıl düşürülür.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

ahmet ateşler
    nc operatör
     spyder250e 10 2014
     bornova/İZMİR
    Beğenmiş
    259
    Beğenilmiş
    98
    Ben 2 kere kaydirdim motoru allahtan dusmedim motorcu arkadasima anlattım durumu ayarladi su anda kitlemiyor lastik ve cok faydasını gördüm ben nasıl ayarlanır bilmem ama motorcular ayarlıyor istersen sorup öğreniz ama

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Alıntı ster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2 kere kaydirdim motoru allahtan dusmedim motorcu arkadasima anlattım durumu ayarladi su anda kitlemiyor lastik ve cok faydasını gördüm ben nasıl ayarlanır bilmem ama motorcular ayarlıyor istersen sorup öğreniz ama
    Tamam hallederim,teşekkür ederim.Yinede lastik işini halletmem lazım.Nerden baksan 2008 de trafiğe çıktı ama üretim tarihi 2006 olduğuna göre lastik de seretleşmiştir.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

ahmet ateşler
    nc operatör
     spyder250e 10 2014
     bornova/İZMİR
    Beğenmiş
    259
    Beğenilmiş
    98
    Hamuru güzel metzeler var ondan sonra Michelle geliyo bana gore bende on Michell arka metzeler var ikiside iyi hamurlu lastik

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,454
    Beğenilmiş
    5,743
    Gürol öncelikle geçmiş olsun Allahtan ucuz atlatmışsın ön frene ptatik yaparak el alışkanlığı kazanman lazım tabi lastikler çok önemli faktör sendeki duro yazın idare eder ama kışın kayar özelliklede sertleşmişse lastikleri yenilemek lazım en iyi yumuşak hamurlu yeri iyi tutan lastik michelin dir ama biraz tuzludur o olmazsa orjinal bilinen iyi markalarında lastikleri olur iki lastiği takım değiştirmek lazım tek değişirsen yeni olan yeri tutar ama bu sefer diğer taraf kayar kontrolü kaybettirir koloay gelsin

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürol öncelikle geçmiş olsun Allahtan ucuz atlatmışsın ön frene ptatik yaparak el alışkanlığı kazanman lazım tabi lastikler çok önemli faktör sendeki duro yazın idare eder ama kışın kayar özelliklede sertleşmişse lastikleri yenilemek lazım en iyi yumuşak hamurlu yeri iyi tutan lastik michelin dir ama biraz tuzludur o olmazsa orjinal bilinen iyi markalarında lastikleri olur iki lastiği takım değiştirmek lazım tek değişirsen yeni olan yeri tutar ama bu sefer diğer taraf kayar kontrolü kaybettirir koloay gelsin
    Doğru söylüyorsun teşekkür ederim.
    Scooter aldığımda her iki lastiğide michelin almıştım,sanırım çiftini 220 liraya almıştım ama hem ebadı ufaktı hemde enaz 5-6 sene evveldi.
    Lastikleri incelediğimde ebadı aynı olduğu halde arka ve ön olarak ayrılıyormu.
    Mesela 90/90-18 diye aratınca arka lastik diye çıkıyor.
    Birde mesela michelin ve bu ebat ama iki ayrı modeli oluyor,model olarak önerebileceğiniz bir lastik varmı.
    Başka yerlerden kısıp lastik almam gerekecek.
    Bu arada verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,454
    Beğenilmiş
    5,743
    Alıntı grolof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyorsun teşekkür ederim.
    Scooter aldığımda her iki lastiğide michelin almıştım,sanırım çiftini 220 liraya almıştım ama hem ebadı ufaktı hemde enaz 5-6 sene evveldi.
    Lastikleri incelediğimde ebadı aynı olduğu halde arka ve ön olarak ayrılıyormu.
    Mesela 90/90-18 diye aratınca arka lastik diye çıkıyor.
    Birde mesela michelin ve bu ebat ama iki ayrı modeli oluyor,model olarak önerebileceğiniz bir lastik varmı.
    Başka yerlerden kısıp lastik almam gerekecek.
    Bu arada verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
    Açıkcası ebatlarda arka ve ön ayrımı varmı benimde o konuda pek bilgim yok desen değişikliği farklı kullanım koşullarına göre değişebiliyor bu bilgileri en doğrusu satıcıya sormak lazım

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Geçmiş olsun, Allah korusun ucuz atlatmışsınız.

Alıntı grolof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    Motosikletimde ön ve arkada duro lastik var ama bilhassa ön lastik ıslak zeminde çok kayıyor.
    Dün gece bir kavşağa yaklaştığımda bana yeşil yanıyordu ve hızımı kesmeden geçmek istedim ama polis ekip arabası kendisine kırmızı yanarken geçince sanırım 10 senelik scooter den gelen alışkanlıktan olsa gerek debriyajla ön freni sıktım ve bir güzel kayarak yere yapıştım.
    Allahtan sadece sis lambamın biri kırıldı ve bende çok ufak bir omuz ağrısıyla kurtardım.
    Geçenlerde yine ıslak zeminde yeni hareket ettiğimden sağ ayağımı henüz pedala almadan ana yola çıkarken araba görünce mecburiyetden ön freni sıkınca kayarak motoru yatırmıştım.
    Hata her ne kadar benden kaynaklansada ön lastiğin çok kolay kaydığını düşünüyorum.
    Tabiki ıslak zeminde kaymayan lastık olmaz ama en az kayan lastik modeli ve markasını önermenizi istiyorum.
    Her ikisini değişmem gereksede şu anda sadece ön lastiği değiştirsem hangisini önerirsiniz.
    Birde motoru satmayı düşünmediğim için bu scooterdaki fren alışkanlığımı nasıl gideririm.
    Çok dikkat ediyorum ve genelde arka fren ağırlıklı kullanıyorum ama demekki ani bir durumda alışkanlık öne çıkıyor.
    Önerilerinizi bekliyorum.

Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)