Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    EagleRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre
    Yazılım Geliştirici
     Regal Raptor Daytona 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

2005 ve üzeri BMW F650 GS

Merhaba,

Bütçem dahilinde bu motosiklete karşı acayip ilgi duyuyorum. Daytona 250 kullanıyorum motosiklet yeni 3 aylık sıfır aldım. Yaz öncesi ya da sonrası satıp temiz bir gs almak istiyorum.
    Makina eski olacak sonuçta en az 10 yıllık. Sorun çıkarır mı başım ağrır mı yoksa şans işi mi diyorsunuz. Tecrübeli fikirlere ihtiyacım var.

dragut_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Akif ZİLCİ
    Uzman Jandarma
     Regal Raptor Daytona 350
     Muğla
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı EagleRider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bütçem dahilinde bu motosiklete karşı acayip ilgi duyuyorum. Daytona 250 kullanıyorum motosiklet yeni 3 aylık sıfır aldım. Yaz öncesi ya da sonrası satıp temiz bir gs almak istiyorum.
    Makina eski olacak sonuçta en az 10 yıllık. Sorun çıkarır mı başım ağrır mı yoksa şans işi mi diyorsunuz. Tecrübeli fikirlere ihtiyacım var.
    Selamlar.BMW F650 GS gayet iyidir.Aktif olarak mesleğim gereği kullandım.fakat tel janttan ziyade absli ve çelik jantlı yeni modellere bakın derim elcik ısıtma vs var.kışın süper oluyo

Mehmet.m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet m.
    kamu personeli
     Yamaha XVS 650 A Dragstar
     gaziantep
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Merhaba,

Aradığınız motosikletle ilgili hiç bir fikrim yoktu merak edip internetten baktım. Tek silindir 650 cc enduro bir motosiklet. Tarz değiştiriyorsunuz anladığım kadarıyla

Enduro hakkında bilgim yok ama 10 yaşında bir motosiklet sahibi olacaksanız lütfen detaylı bir ekspertiz yaptırın derim. Mümkün olduğu kadar az km'li, passız, temiz, ciğeri sağlam ve orjinal km'li olsun. Sizden önceki sahiplerini muhakkak sorun motoru aldığınız kişiye. Eli yüzü düzgün sorumluluğunu bilen biri ise malını değer ve dikkat gösterir unutmamak lazım Almadan önce yedek parça fiyat ve bulunabilirliği, servis ve usta kalitesi gibi etmenleri de göz önünde bulundurun..

Tekeriniz düz bassın, Allah gönlünüze göre versin

EagleRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre
    Yazılım Geliştirici
     Regal Raptor Daytona 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tarz olarak enduro olabilir fakat ağırlıklı olarak sürüş amacım şehir içi ve uzun yol. Arazi çok yoğun olmayacaktır. Tam bahsettiğiniz sorular benimde kafamı karıştırmakta. Motosikletin geçmişi önem arz ediyor bu yaştaki makinada. km ile de oynama işleri çok oluyor tabi. Güvenemiyoruz malesef. Tam karamboldeyim
    Tarzda değişiklik yapmak istiyorum cruiser dışında bir makina almayı düşünüyorum. Naked makinaları yakın buluyorum kendime. Dediğim gibi temiz bir gs bulabilirsem düşüneceğim. Olmadı farklı alternatiflere yöneleceğim. Artçı ile kullanımda önemli bir konu seçerken onu da düşünmek durumundayım. Artçı için rahat makinalar var mı önerebileceğiniz.

m.kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mahmut kaptan
    yönetmen
     daytona 350
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    650gs dusunuyorsan aprillia pegaso 650 lere de bakkabilirsin.. cok bir bilgim yok ama aynı motor blogunu kullanıyormus diye biliyorum... bende daytona almadan once bu modellere cok bakmıstım.. gonulde cruiser olunca vazgecmiştim..

ama pegasoları hem daha yeni hem de daha ucuz bulabiliyorsun...

bütcen varsa eger kle 650 ler gayet guzel eger bütcen yoksa kle 500 lerde gayet guzel o sınıfta... =)

Mehmet.m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet m.
    kamu personeli
     Yamaha XVS 650 A Dragstar
     gaziantep
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tarz olarak enduro olabilir fakat ağırlıklı olarak sürüş amacım şehir içi ve uzun yol. Arazi çok yoğun olmayacaktır. Tam bahsettiğiniz sorular benimde kafamı karıştırmakta. Motosikletin geçmişi önem arz ediyor bu yaştaki makinada. km ile de oynama işleri çok oluyor tabi. Güvenemiyoruz malesef. Tam karamboldeyim
    Tarzda değişiklik yapmak istiyorum cruiser dışında bir makina almayı düşünüyorum. Naked makinaları yakın buluyorum kendime. Dediğim gibi temiz bir gs bulabilirsem düşüneceğim. Olmadı farklı alternatiflere yöneleceğim. Artçı ile kullanımda önemli bir konu seçerken onu da düşünmek durumundayım. Artçı için rahat makinalar var mı önerebileceğiniz.
    Ne yazık ki orjinal km çok başa bela bir durum. Eğer ki düzenli muayene'ye gitmişse plakayı mesaj atarak kaç km de gitmiş öğrenebiliyorsunuz ve az buçuk km yi kestirebiliyorsunuz tabi muayneye gittiği km de orjinalse. Bir nebze de olsa faydası olacaktır. Onun dışında tamamen insaf'a kaldınız. Mesela bizim dragstarlarda km telini söktüğünüzde motor çalışır 90'ı geçince motor arıza ışığı yanar ama sürmeye devam edebilirsiniz. Adam teli yuvasından çıkarır 3000 km yol yapar geri takar teli sayaç yeniden saymaya başlar ve size motoru satar. sizde düşük km li motor buldum aldım diye sevinirsiniz Bunu anlamanın bildiğim kadarıyla bir yolu yok.

Hangi motoru alırsanız alın özellikle eski motorları alırken çok ama çok dikkatli olmak lazım. Bildiğiniz, güvendiğiniz ve işinin ehli bir ustaya muhakkak gösterin beğendiğiniz motoru. Şase de paslanma var mı yok mu boya dökülmüşmü orjinal stickerlar sökülmüş mü bunlar önemli. Bir de motor'unu tanımayan adamdan motor almayın. Bir Önceki sahibi sizin motoru alacağınız sahibini aldatmıştır, adamda bilmeden sizi aldatır. Sonra bir sorun olursa başınız ağrır.

Hiç bir şeyin 2. elini sevmem ve imkan varsa almam. Ama ne yazık ki maddiyat bir çoğumuz için bir sorun. Bu sebeple imkan varsa ( 10 yaşında bir motor sahibi olarak ve çok şükür bir sorun yaşamasam da ) mümkünse ya sıfır ya da en fazla 2-3 yaşında bir motor almanızı öneririm.

Birde sahibinden deki fiyatlarına baktım bmw nin temizi 17-20.000 TL bantlarında geziyor 2005-2007 modellerin. Bu bütçelere çıkacaksanız ve naked de dediğiniz için ;

http://www.yamaha-motor.eu/tr/produc.../mt/mt-07.aspx

Bu motorun sıfırı bayide 19.000 TL. Değerlendirebilirsiniz bunu. Ama enduro da naked de artçının rahat edebileceği motorlar var mıdır, varsa hangileridir bilemiyorum

Allah gönlünüze göre versin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)