Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: RR 150 egzoz

DeliKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serdar
    Serbest
     RegalRaptor DD 150 E2
     Ankara
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    5

Post RR 150 egzoz

Merhabalar...
    Bu egzoz konusuyla ilgili daha önce bir çok konu açıldı, yorum yapıldı ama benim sorum sadece RR 150cc lik olan motorun egzozuyla ilgili. Fabrika çıkışlı olan egzozda susturucunun bulunduğu kısmı tamamen boşaltmayı düşünüyorum. Aramızda bunu yapan arkadaşlarım abilerim ne önerir öğrenmek istiyorum. Işıklarda yanıma duran kanuni 150cc egzoza ne yapmışsa gürül gürül ses verirken benim motor kendi içinde patır patır ediyor. Artık buna dur demek istiyorum teşekkürler
    Üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türk bodun iliŋin törüŋün kim artatı udaçı erti!

ereneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı DeliKurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar...
    Bu egzoz konusuyla ilgili daha önce bir çok konu açıldı, yorum yapıldı ama benim sorum sadece RR 150cc lik olan motorun egzozuyla ilgili. Fabrika çıkışlı olan egzozda susturucunun bulunduğu kısmı tamamen boşaltmayı düşünüyorum. Aramızda bunu yapan arkadaşlarım abilerim ne önerir öğrenmek istiyorum. Işıklarda yanıma duran kanuni 150cc egzoza ne yapmışsa gürül gürül ses verirken benim motor kendi içinde patır patır ediyor. Artık buna dur demek istiyorum teşekkürler
    bendede 150vardı sattım bence egzozla hiç uğraşma ben egzozun motora bağlanan kısmında tek egzona yaptırdım contasız direk vidayla bağlattırdım ordan açtır harley gibi ses cıkıyo inanmicaksın belki ama yaptırırsan sende baya şaşırcaksın :D motora falan bi zararı olmadı ve harika bi ses vardı bütün arabalarda beni duyup görüyodu kaçıyolardı hatta önümden :D

Serdar
    Serbest
     RegalRaptor DD 150 E2
     Ankara
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    5
    Alıntı ereneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede 150vardı sattım bence egzozla hiç uğraşma ben egzozun motora bağlanan kısmında tek egzona yaptırdım contasız direk vidayla bağlattırdım ordan açtır harley gibi ses cıkıyo inanmicaksın belki ama yaptırırsan sende baya şaşırcaksın :D motora falan bi zararı olmadı ve harika bi ses vardı bütün arabalarda beni duyup görüyodu kaçıyolardı hatta önümden :D
    Önerilerin için teşekkür ederim kardeşim Bu bahsettiğin uygulamanın görüntüleri mevcut mudur? Mevcut ise paylaşabilir misin?
    Üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türk bodun iliŋin törüŋün kim artatı udaçı erti!

ereneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Önerilerin için teşekkür ederim kardeşim Bu bahsettiğin uygulamanın görüntüleri mevcut mudur? Mevcut ise paylaşabilir misin?
    yok mevcut değil titreşimden egzozu motora bağlayan somunmu vidamı neyse kırılmıstı :D baktım cok fena ses cıkıyo abartıyorum gibi düşünebilirsin ama inanamicaksın sesi duyunca :D contasız bağlattır basit iş hemen yapıyo ücret bile vermemiştim tamirciyide tanıyodum :D vida bidaha kırılmadıda motorada zarar olmadı yani öyle seylerde gelmesin aklına :D motoru sattım daytona 250 alcam onada aynısını yaptırrım :D

cnrsgr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Caner Sağır
    Grafiker
     Regal Raptor 125E
     Samsun - İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Merhabalar...
    Hocam aynı dertten muzdaribim bende, bir çözüm bulabildin mi, bir yol katedebildin mi?

Serdar
    Serbest
     RegalRaptor DD 150 E2
     Ankara
    Beğenmiş
    9
    Beğenilmiş
    5
    Alıntı cnrsgr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aynı dertten muzdaribim bende, bir çözüm bulabildin mi, bir yol katedebildin mi?
    Bu konuyu bir süreliğine sineye çektim ama aklımın köşesinde hala takılı kaldı, yapmayı planladığım bazı düşüncelerim var gerçekleştirince paylaşım yapacağım.

Caner Sağır
    Grafiker
     Regal Raptor 125E
     Samsun - İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bu konuyu bir süreliğine sineye çektim ama aklımın köşesinde hala takılı kaldı, yapmayı planladığım bazı düşüncelerim var gerçekleştirince paylaşım yapacağım.
    Bende gördüğüm motorculara uğrayıp soruyorum ama hepsi sadece nasihat veriyor yaş genç olduğu için ''yapma, etme, polis var, polis şöyle, cezası var, ceza yersin'' demekten ileri götüremiyorum muhabbeti malesef :S

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    150nin sesi cok cirtlak oluyor ya bulasmayin hic
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

Caner Sağır
    Grafiker
     Regal Raptor 125E
     Samsun - İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı berkehrercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    150nin sesi cok cirtlak oluyor ya bulasmayin hic
    Sesin cırtlak olmasından ziyade; nasıl yapılacağını bilmek daha yeterli olacaktır diye düşünüyorum hocam. Arabada yapılan mantık gibi; susturucu çıkartma muhabbeti mi var, abarth egzozlar motorlarda da var mı veya başka bir yöntem ile motorun sesini yükseltebiliyor muyuz gibi zibilyon tane soru var kafamda )

Caner Sağır
    Grafiker
     Regal Raptor 125E
     Samsun - İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Ben konuda bi güncelleme olmayınca eskiden müşterim olan bir egzozcuda aldım soluğu. Hem biraz ticaret konuştuk, hemde fikir alışverişi yaptık. Kendisi, sesde biraz yükselme ve motordan çıkan havayı rahatlatmak adına egzoz kafalarını biraz kesmemizi tavsiye etti. Yaklaşık 3 cm mesafeden, egzozların uçlarını kestik. Sesi biraz daha güzelleşti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)