Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: italya turu

pacasi_camurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Furkan Senses
    insaat muhendisi
     regal raptor dd 250cc
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

italya turu

iyi günler.

arkadaşımla yeni aldığımız DAYTONA DD250E6C motorlarımızla italya turu yapmak istiyoruz

daha önceden gitmiş olan yada gitmeyi niyetlenip araştırıp gidememiş olan , uzun yol tecrübesi olan ve ben gitsem şöyle gider şunu yapardım diye fikiri olanlar bize yardımcı olursa çok memnun oluruz.

kaba taslak gidiş ve dönüş rotasını tamamladıktan sonra ( yüksek ihtimal sınırdan çıkınca her şey spontane gelişecek )
    bize yolda lazım olacak eşyaları tamamlayacağız
    motor bakımını yapacağız ve yola çıkma zamanını bekleyeceğiz

Şuan google earth den rota hazırlıyorum bunu bi gps cihazına atacağım kullandığınız bildiğiniz bi gps navigatör var mı neyi tavsiye edersiniz

malzemeleri koymak için geniş hacimli çantalardan da lazım beyaz motora yakıuşacak ve ihtiyaçlarımızı karşılayacak çanta önerileriniz nedir

jazzbaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

baran
    öğrenci
     daytona 250
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    kahretsin ben gidiyorum diye program var youtube da bizim bilkentten bi adam yapmış izle istersen ankaradan başlıyo çeşmeye gidiyo ordan yunanistana gemiyle geçiyo motoru yükleyip. ordanda dolaşıyo avrupayı italyayı falanda ama şunu belirtmek lazım adam harleyle yapıyo bu turu yani yol yardım desteği falandan var adamda.Bizim makinelerle bu kadar rahat olacağını sanmıyorum açıkcası yolda bırakır bizimkiler
    Konu jazzbaran tarafından (11.Mart.2015 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Niye yolda bıraksınki?Sonuçta ege turunda 2000-2500 kmlik yolu sıkıntısız tamamlayanlar var.Regal sorunsuz tamamladı dragstar arıza yaptı.Regal daha iyi demiyorum yanlış anlaşılmasın.Ama nerede ne olacağını bilemezsiniz.

raptors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uğur Avsr
    SERBEST
     DD250E6C daytona 2013
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    lastik tamirspreyi, yedek motor yağı,bi wd40,bir tornavida bi kaç İngiliz anahtarı,zincir yağı olası durumlarda durumu kurtarmaya yardımcı olur bunlarla daytonayla dünyanın etrafında rahat bi kaç tur atarsın. sygic navigasyon programı telefonda yukleyebiliyorsun tavsiye ederim çok kullanışlı.

Furkan Senses
    insaat muhendisi
     regal raptor dd 250cc
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı jazzbaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kahretsin ben gidiyorum diye program var youtube da bizim bilkentten bi adam yapmış izle istersen ankaradan başlıyo çeşmeye gidiyo ordan yunanistana gemiyle geçiyo motoru yükleyip. ordanda dolaşıyo avrupayı italyayı falanda ama şunu belirtmek lazım adam harleyle yapıyo bu turu yani yol yardım desteği falandan var adamda.Bizim makinelerle bu kadar rahat olacağını sanmıyorum açıkcası yolda bırakır bizimkiler
    Eyvallah sabahtan beri.izliyorum on numara oldu adam da kafa tavsiyeleri güzel

Rsptors sygic gibi değil de ( ben igo kullanıyorum) kendi rotamı oluşturacağım için gps aleti lazım. Belki telefon tutacağı bulabilirsem dediğin gibi telefon dan da halledebilirim.

Celil başkanım bi konuda aküden elektrik alıp usb şarj yapmaya yarayan alet anlatılmıştı. Onu yapsam telefon kamera falan şarj edebilir miyim ne dersin

m.kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mahmut kaptan
    yönetmen
     daytona 350
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    motosikletle degil ama yayan olarak avrupa turu bende yapmıstım zamanında...
    rota olarak sana tavsiyem edirne ustu yunanistana girip yunanistanda da patra dan bariye feribotla geçmen.. hem eglenceli bir rota hem de çeşme den direk feribotla geçmekten daha ucuz bir yol muhtemelen...

onun dısında teknik olarak cok tevrubeli olmasam da yanınıza aşırı yük almamanızı öneririm.. bir backpack yeterli cadır uyku tulumu bir kaç tshirt sort yeterli olur fazla bile gelir =)

hee bir de regalle okdr uzun yol yapılmaz diyenlere hangi motosikletlrle dünya turu yapmıslar zamanında azcık google yapılırsa bulunur... cok ilginc makinalarle dünya turu yapanlar var... motorunu üzme yagını suyunu eksik etme hic birsey olmaz =) yanına alacagın bir kaç yedek parça yıda unutma tabii ki =)

leonraptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Han_zade
    Memur
     Regal Raptor Daytona DD 250 6c
     Amasya
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    26
    Olmaz diye bir şey yok :-) sadece gerçekten istemek ve gözü kara olmak gerekiyor araba ile bile sorun olabilir biraz şans biraz da hazırlıklı olmak gerekebilir bekar olsam bunu yapmayı çok isterdim çünkü kaç insan bu ayrıcalığı gerçekleştirebilir ki ama yola çok sıkı dostlarla çıkmak lazım her koşulda destek ;-) umarım gerçekleşir B-)
    Her gün, ilk gün gibi yaşamak, sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmek, sağlığına şükretmek... Yaşamak her şeye rağmen güzel

Furkan Senses
    insaat muhendisi
     regal raptor dd 250cc
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    İkimizde de bal porsukluğu fazlasıyla var işi ayarlasak bizde sıkıntı yok.

Şarjın yanında diğer sorun interneti nasıl kullanacağız orada o konuda bilgisi olan var mı

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Korhan B.
    End.Müh.
     Gitti kuzucuk..
     İstanbul - Göztepe (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Kardeş,
    evvelki sene ipsala dan, selanik, oradan atina yaptım.
    geçen sene bu sefer selanik , kyllini oradan zakynthos adasına geçtikten sonra ayni rotadan döndüm.
    Eğer yunanistan in guneyine kadar inmem dersen;
    patrasa kadar inmene gerek yok, birde köprü parası vereceksin o kadar otoban parasindan sonra,..
    sana tavsiyem, ipsala, selanik, chalkadiki, sonra da igoumenitsa dan feribot binip, birindisi yada ancona ya gecmen.
    lastik tamir spreyi, Yağmurluk, yedek buji,(2 adet), buji lokması , yedek far ampulu , yedek sigorta, zincir spreyi, debriyaj ve gaz teli ve belki bir hararet müşürü, birde avadanlik takımı ını al devam et derim...
    Konu Potenza tarafından (11.Mart.2015 Saat 23:59 ) değiştirilmiştir.
    Ederinden fazla değer, adamı soytarı eder...(Kertenkele)

jazzbaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

baran
    öğrenci
     daytona 250
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    internet için vodafonun paketleri var ben bu yaz interrail yaptım bilenler bilir öğrenciler için tren yollarıyla avrupa turu orda hiç sıkıntı çekmedim internette vodafonla ama bakın ben hala söylediğimin arkasındayım tabi sizler kadar tecrübem yok ama bizim makinelere güven olmaz 2000-2500 km sorun değil tamamdır ama nerden baksak burda 9-1000 kmden bahsediyoruz yol yardım desteği olmadan bence çıkmak sıkıntı sana söylediğim videoda adam harley le yapıyo o kadar yolu ve yol yardım desteği var o yüzden çok rahat ama bırak harleyi bizimkiler japon bile değil o yüzden ben pek güvenmezdim ama tabi eğer giderseniz hikayelerinizi zevkle dinlerim

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)