Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Metbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mete Baş
    Barmen
     RR Daytona 250
     İstanbul- Kağıthane (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Ses sorunları

Merhaba abilerim kardeşlerim böyle ara ara motorun ön tekerinden sesler geliyor motoru yeni 15 dk önce servisten aldım ön frenim yokuşta boşalıyor sanırım tutmuyor teker dönmeye Başlıyor bunun nedeni hakkında bir görüşünüz var mı ve ön taraftaki ses hakkında bir bilgisi düşüncesi olan var mı ?
    34.EZ.5091

ersupalit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Suphi Ilhan Yılmaz
    Dişhekimi
     RR Daytona 250cc Beyaz
     Antalya
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    5
    Fren diskinde ya da kaliperde problem var gibi geldi bana. Gerçi çok yeniyim ben de ama şu anda benim oğlan serviste aynı ses problemi yüzünden. Ön disk değişiyo garantiden, hatalıymış. Uzun süreli kullanımda da balataları yiyip kaliperi bozuyormuş.

Fren bırakma probleminde senin de kaliper bozulmuş olabilir diye düşünüyorum.

Mete Baş
    Barmen
     RR Daytona 250
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Peki ses sorunu için diskleri değiştirmek yeterli mi , frende de Dediğin gibiyse balatalar mı değişmeli çözüm yolu nedir ?
    34.EZ.5091

ersupalit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Suphi Ilhan Yılmaz
    Dişhekimi
     RR Daytona 250cc Beyaz
     Antalya
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    5
    Celil Abi kooooşşşşşş )))

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,671
    Beğenilmiş
    5,819
    Alıntı Metbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim kardeşlerim böyle ara ara motorun ön tekerinden sesler geliyor motoru yeni 15 dk önce servisten aldım ön frenim yokuşta boşalıyor sanırım tutmuyor teker dönmeye Başlıyor bunun nedeni hakkında bir görüşünüz var mı ve ön taraftaki ses hakkında bir bilgisi düşüncesi olan var mı ?
    Merhaba Mete serviste frenlerde işlem yaptılarsa ondan olabilir fren merkezi hava almıştır o zaman fren tutmaz boşalır frenin havasının alınması gerekir o değilse fren merkezinde sorun olabilir
    Ötme sesi ilk kalkış ve duruşlarda cik cik yapıyorsa fren balatalarının sertliğinden olabilir iyi balata takınca kestiği söyleniyor bunun dışında nadiren ersupalit 'in makinada olduğu gibi diskte sorun olabilir servisin kontrol etmesi gerek kolay gelsin

Mete Baş
    Barmen
     RR Daytona 250
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Abi teşekkür ederim frene baktırıp düzeltirim bir şekilde çünkü hiç Güvenli gelmiyor Beşiktaş'tan taksime çıktım simdi içim hep bir huzursuz , ses konusunda abi enteresan belirli bir durumda değil Sürüş esnasında debriyaj sırasında giderken de geliyor böyle bir sürtme sesi gibi canımı sıktı anlamadım nedendir..
    34.EZ.5091

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,671
    Beğenilmiş
    5,819
    Alıntı Metbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi teşekkür ederim frene baktırıp düzeltirim bir şekilde çünkü hiç Güvenli gelmiyor Beşiktaş'tan taksime çıktım simdi içim hep bir huzursuz , ses konusunda abi enteresan belirli bir durumda değil Sürüş esnasında debriyaj sırasında giderken de geliyor böyle bir sürtme sesi gibi canımı sıktı anlamadım nedendir..
    Sürtme sesi motor boşta çalışırken yapmıyor sadece hareket halinde yapıyorsa ses hareketli noktalardan geliyor demektir oda fren balataları , jant göbek rulmanları veya zincirin bir yere sürtmesinden gelebilir ustanın inceleyip bulması gerek ama önemli bir durum değil sıkma canını halledilir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)