Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yardım !!

erkan baykal
    öğrenci
     regal raptor Daytona 250 6c
     gaziantep
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Yardım !!

Merhabalar RR ailesi .. Bugün talihsiz olaylar yaşadım sizden yorum almak istiyorum bu konuda belki daha önce sizde yaşamıssınızdır .. Öncelikle motorumu yıkadım ..(motor kısmına tazyikli su vurmadan ). Sonra derse gittim.2 Saat sonra dersten cıktım motorla yemek yemeye gittim .. 20 dk sonra lokantadan çıktım ve motorum çalışmadı .. Hiç bir şekilde elektrik yok motorda.. Dedim bu kadar çabuk akü bitemez .. Heralde sigortası yandı .. Neyse vurdurdum gittim motorcuya sigortasını değiştirdiler .. Ama bana - abi bak motorun sesi iyi değil tek piston çalışmıyor felan dediler .. Yarın sabah bırakacaktım .. Akşam binerken motor gaz kesiyordu gaz yemiyordu .. Ve birde ışıklarda durduğumda sanki motora gaz veriyormuşum yada jikle açıkmış gibi baya gürültülü yüksek devir çalışıyordu .. Ürktüm istop ettim .. Sonra çalıştırdım o halde motorcuya giderken sanki benzin bitiyormuş gibi tekledi istop etti ..yedek depoyu açtım çalıştırdım zar zor motorcunun oradaki yokuşa kadar gittim .. Yine istop etti .. Birde boşa geçmedi .. Yokuşun yarısını ittim .. Sonra zorla boşa geçti çalıştırıp hiç durmadan ustanın dukkana surdum verdım motoru .. Problem sızce nedir .. Bir motor nasıl durduk yere bır anda gaz verıyormusum gıbı kendılıgınden yuksek devır calısır .. ? Ayrıca her yıkamada ben sıgortamı yakacam ? acaba bı yerde kısa devre mı var ?

erkan baykal
    öğrenci
     gaziantep
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Fikir verecek kimse yok mu ?

Irmakhan Çağlayan
    Senatör
     Regal Raptor DD 150 e2
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Dostum çok yüksek ihtimalle ateşleme bobinleri, yarın ilk iş onları değiştir ustaya vermeden önce. aynı sorunu yaşadım üç ayrı ustaya 400 lira yedirdikten sonra sorunun 7 liralık bobin olduğunu anladım.

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Atilla Türkulusu
    memur
     DD350E-6C DAYTONA
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Elektrik tesisatının herhangi bir yerinde su kaçmasından dolayı kısa devre var bunu bulmak çok zordur servise gitmeden önce motosikleti bir süre kullanma bırak her bir tarafı kurusun sonra çalıştır eğer tekrar aynı sorun devam ederse servise götür.

Bence sorun buji kablosu veya arkadaşın dediği gibi ateşleme bobini olabilir.Sağ ve sol olmak üzere sırayla(ikisi aynı anda değil) buji kafalarını(pipoyaya benzer) bujiden çıkart buji kafasının temas noktasına tornavida ucunu yaklaştır marşa bas tornavida ucuna kıvılcım atması lazım atmıyorsa ateşleme bobin arızası olduğunu düşünebiliriz.Canını sıkma o kadar halledilir.

Yıkatma konusuna gelecek olursak.Bu sorun her yıkamada başına gelebilir de gelmeyebilir de yıkamacının tecrübesine bağlı .Basınçlı su yüzünden lastikleri parçalanan kişiler var.Elektrik tesisatınını bulunduğu bölüme kesinlikle basınçlı su vurdurtma en ufak boşluğa su kaçar ki senin başına gelmiş şu an.Arızayı bulana kadar kök söktürür uyanık servisler de paranı bayağı bir eksiltirler.Bu durum sadece Regal Raptorda olmuyor tüm motosiklet markaları için geçerlidir.Basınçlı su ile motosikletlerimizi yıkatmayalım.Yıkatacaksak ta alt bölümleri yıkatalım depo altı ,koltuk altı ve radyatör gibi bölümlere su tutturmayalım.Bahçe sulama hortumu ,bir oto yıkama fırçası veya sünger işimizi hayli hayli görür. Geçmiş olsun.

erkan baykal
    öğrenci
     gaziantep
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Teşekkür ederim.. Bakalım verdik ustaya ..Gaziantepde ki servisini bilmiyorum ama burda Tales adında bir yer var belki bilen avrdır .. Oraya verdim .. Keşke forumdaki deneyimli abilerimiz video çekse bakım nasıl yapılır .. Olası arızalarda nereyi sökeriz nasıl değiştiririz gibi

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Erkan öncelikli geçmiş olsun, zaten artık motorun serviste ve senin yapabileceğin birşey kalmamış .
    Arkadaşlarda yeteri kadar cevap vermişler...

Benim sana tavsiyem çok fazla tazzikli su ile yıkatma, gerçi ben hiç yıkatmıyorum. WD40 candır. her derde deva...
    Hem güzel temizler, hem yan etkisi yok, hem motorun tüm aksamlarını korur, hemde parlatır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)