Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ümit turgay
    petrol müh.
     regal raptor 150
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Arkadaslar hepinizin görüş ve önerilerinize teşekkür ederim. Görüşlerinizi servisle paylaşacağım. İşin gerçeği çin malının kalitesiz olduğu görüşüne hiç bir zaman katılmasam da burada da servis, bayii, usta farkından kaynaklandığını düşünüyorum. (Bir hız göstergesi bile elime bir yilda gecti) Sonuçta daha basit bir motor düzeneği. Ancak problem çıkması, hem moral bozukluğuna hem de "yav para olsaydı da daha kaliteli birsey alsaydık " sorusunu sormama neden oluyor. Eski dogan,sahin, 131 lerle büyümüs ve onlara bile nispetle bakmiş birisi olarak bizim regaller de doğanlar gibi mi sizce? Cok sevdiğimiz, güzelleştirmeye uğrastığımız, kendi kendimizi tatmin ettiğimiz, parasızlıkdan daha iyisine ulaşamadığımız, para olunca değiştirmek için fırsat kollayacağımız. :((

m
    ö
     r
     i
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Alıntı ганник Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hepinizin görüş ve önerilerinize teşekkür ederim. Görüşlerinizi servisle paylaşacağım. İşin gerçeği çin malının kalitesiz olduğu görüşüne hiç bir zaman katılmasam da burada da servis, bayii, usta farkından kaynaklandığını düşünüyorum. (Bir hız göstergesi bile elime bir yilda gecti) Sonuçta daha basit bir motor düzeneği. Ancak problem çıkması, hem moral bozukluğuna hem de "yav para olsaydı da daha kaliteli birsey alsaydık " sorusunu sormama neden oluyor. Eski dogan,sahin, 131 lerle büyümüs ve onlara bile nispetle bakmiş birisi olarak bizim regaller de doğanlar gibi mi sizce? Cok sevdiğimiz, güzelleştirmeye uğrastığımız, kendi kendimizi tatmin ettiğimiz, parasızlıkdan daha iyisine ulaşamadığımız, para olunca değiştirmek için fırsat kollayacağımız. :((
    Ümit Abi, hislerini çok iyi anladığımı düşünüyorum, sana moral vermek istiyorum ama sence bu "daha iyisi" muhabbetinin bir sonu var mı? Chopper virüsüne yakalandıysak bu sıkıntılar olacak...

Harley-Davidson olsun isterse, problem çıkartmayacak bir motor var mı? Daha az çıkartanın, bakım masraflarını biliyor muyuz? Regal'in ustası-servisi sıkıntı, eyvallah, peki memlekette Harley- davidson ustaları çok mu iyi? Ya da var mı?

Ben felsefeci olduğum için mütemadiyen soru soruyorum, yanlış anlama... Emsallerine oranla fiyat/performans konusunda belki de en iyi motor bu... Yoksa ben de isterim görüntüsü spyder gibi olsun, abs li olsun, otomatik vites olsun, klimalı olsun ama maalesef yok böyle bir chopper...

Benim şu an için Harley-Davidson alma imkanım da var, hatta arabamı satıp alayım yarın en pahalısını... Eee sonra? Debriyaj balatası 500 euro, bilmemne hödösü 650 euro... şimdi hiç değilse 70 lira atıyosun servise bi de çay ikram ediyolar... Gene işe gelip giderken tır tır tır 40 km ile gelecem... Önemli olan sana ne hissettirdiği... Eğer "öperim böyle aşkın ızdırabını" noktasına geldiysen bilemem ama o kadar da değilse, hiç sıkma canını... her arızada eskisinden daha sağlam oluyor, parça parça model yükseltiyorsun, öyle düşün

Ekrem Özdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ekrem ÖZDEMİR
    Mühendis
     Yamaha XVS 950A
     İstanbul - Çekmeköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    48
    Ümit abi, tabi ki olay ekonomik gelirimizle alakalı, Kimin hayali değildir ki bir Harley'i olmasın.
    Yinede Regal raptor verdiğin para ve aldığın verim kıyaslamasında öteki çinlilerden ve klasmanında iyi bir motordur.
    Bazı şeyleri satın alamazsın; Uğruna savaşıp kazanmak gerekir

ümit turgay
    petrol müh.
     regal raptor 150
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Arkadaslar tabi haklisiniz tüm dediklerinizde. Ama kırmızı isiga yaklastıgında stop eden bir motor, bazen kenara çekip çalıştırmaya ugrasmak, kufurler savurmak da insanin moralini bayagi bozuyor. İkince el almıs olsa idim motoru derdim ki satan kakalamıs. Ama sıfır motorda boyle problemler ile karsılasmak pek hos olmuyor. Ne diyelim Alhah herkesle birlikte kazasız sürüsler nasip etsin. Motorun aynasına CD takana kadar sorun yok

Deniz Baykal
    İnşaat Mühendisi
     Regal Raptor Daytona
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Rolanti ayarını yukseltince sorun hala devam ediyormu. Boş viteste iyice gaz verip denediniz mi stop edip etmediğini.

ümit turgay
    petrol müh.
     regal raptor 150
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Rolantiyi yükseltmedim henuz, işin gerçeği kendim yapmak konusunda tereddüt yaşadım. Bosta gaz verdim herhangi bir stop olma durumu gerçekleşmedi.

ümit turgay
    petrol müh.
     regal raptor 150
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Dün tesadüf bu forumda benim şikayetime benzer birinin yazdıklarını okudum. Ona da rolantiden, karbüratöre, subapdan jikleye bir sürü tavsiyede bulunulmuş. Oda hepsini yapmış ama sorunu yok olmamiş. Bildiğim kadari ile motorlar parça halde gelip servisce birleştiriliyor. Bence montaj esnasin da bir yerlerde eksik yapılan veya kontrolden kaçan bir nokta var. Özellikle tamir konusunda tecrübeli arkadaslarin ve benzer problemleri yasayan arkadaslarin cabasi ile bu ve buna benzer konularda neler yapılabileceğini set edebiliriz. Hatta forum içinde yalnızca arizaya yönelik bir yer olusturabiliriz. Boylece kafamizdaki sac oraninin azalma ihtimalini durdurabiliriz.

Herkese keyifli kazasiz sürüsler dilerim.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,564
    Beğenilmiş
    5,789
    Merhaba Ümit motorlar yurt dışından kasa içinde bütün geliyor serviste sadece tekerlekler ve gidon yerine takılıyor
    Teknik bilgiler ve arızaların çözümü için bir başlığımız var (biraz güncelleme ihtiyacı var)
    http://www.raptorriders.com.tr/forum...ead.php?t=6929
    Ana sayfanın sol üstündeki tamirci resminin üzerine tıkla

ümit turgay
    petrol müh.
     regal raptor 150
     ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Celil Hocam, benim demek istediğim genelden özele gidişti. Orası cok güzel hazırlanmış ancak sorunun kaynağını bilmeyince hepsini okumak gerekiyor. Benim yaptığım gibi

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)