Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Mrh.Eray makina çok temiz sayılmaz ama fena değil bu fiyata daha iyisi zor Makina 19 bin km de bu modellerin şanzuman dişli ömrü 20 -25 bin km gibidir ama bu kullanıma göre değişebilir komple şanzuman yenilemesi 700- 800 tl yi buluyor daha önce dişliler yenilenmişmi şanzumandan uğultu sesi geliyormu sor uğultu sesi geliyorsa şanzuman dişlisinin ömrü bitiyordur almadan bir servise kontrol ettirirsin servis ok verirse alırsın hayırlısı olsun

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrh.Eray makina çok temiz sayılmaz ama fena değil bu fiyata daha iyisi zor Makina 19 bin km de bu modellerin şanzuman dişli ömrü 20 -25 bin km gibidir ama bu kullanıma göre değişebilir komple şanzuman yenilemesi 700- 800 tl yi buluyor daha önce dişliler yenilenmişmi şanzumandan uğultu sesi geliyormu sor uğultu sesi geliyorsa şanzuman dişlisinin ömrü bitiyordur almadan bir servise kontrol ettirirsin servis ok verirse alırsın hayırlısı olsun

Celil bey,sorsam dahi dürüst bir cevap alırmıyım bilemem?Gittiğimde kontrol ettirmem gerekecek ki servisler bu konuda maalesef dürüst davranmiyor.Hatta bazı yerlerde angarya iş görülüyor veya alıcı ile satıcı arasına girilmek istenmediğinden yuvarlak konuşuluyor.Keşke Denizli de bir arkadaşımız olsa da baktırabilseydik.Kozmetik durumunu çok takmıyorum açıkcası.Aldığımda boyasını veya cilasını zamanla yaptırırım.Satarken elden çıkarmakta zorlanırsam da ucuza veririm.Maksat şimdilik iş görüp beni alıştırsın.Tabi böyle derken de tamamen de herşeyi göz ardı ettiğimi düşünmeyin.Bahsettiğim şey ufak tefek çizikler ve arızalardır.Ancak şanzuman yenilenmesi epey ciddi bir mesele olacaktır.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Eray hoşgeldin. Şanslısın buradasın, şanslısın Antalya'da sana yardımcı olabilecek dostlarımız var.
    En kısa sürede uzun bir zaman sıkılmadan kullanabileceğin bir motora kavuşman dileğiyle tekrar hoşgeldin.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Arkadaşlar bu arka dişli dedikleri parça şanzuman dişlisi değil sanırım?Bir de Denizli de Regal Raptor servislerinden güvenilir olanı hangisi yada tavsiye edeceğiniz birisi varmı?

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı Snowblind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arka dişli dedikleri parça şanzuman dişlisi değil sanırım?Bir de Denizli de Regal Raptor servislerinden güvenilir olanı hangisi yada tavsiye edeceğiniz birisi varmı?
    Arka dişli arka tekerlekteki zincir dişlisidir büyütmek son hızı az arttırır ama yokuşlarda çekişi düşürür orjinalini takmak istersen 40 tl gibi fiyatı var
    motora bakmaya giderken yanında kullanmayı bilen tecrübeli bir arkadaş olsa iyi olurdu denizliden üye arkadaşlarımız var ama pek aktif değiller

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka dişli arka tekerlekteki zincir dişlisidir büyütmek son hızı az arttırır ama yokuşlarda çekişi düşürür orjinalini takmak istersen 40 tl gibi fiyatı var
    motora bakmaya giderken yanında kullanmayı bilen tecrübeli bir arkadaş olsa iyi olurdu denizliden üye arkadaşlarımız var ama pek aktif değiller

Teşekkür ederim Celil bey.Yanımda bu motorun aynısını kullanan (2008 model) bir arkadaşım ile gideceğim almaya.Arkadaş kullanıcı ancak teknik özelliklerden pek anlamaz maalesef.Ancak yine de benden on gömlek daha tecrübelidir.Arka dişliyi satıcının ustası değiştirmek istemiş.Performansını arttırıp motoru rahatlatacağını söylemiş.30 lira gibi bir rakam istemiş.Gereksiz bir şey ise ve yokuşlarda sıkıntı yaşatacaksa değiştirtmeyeyim?Şanzuman dişlisinin ömrünü tamamlamak üzere olduğunu ses harici anlamak mümkünmüdür?Ayrıca o ses dediğiniz uğultu ne tarzdadır?Bilirsem ona göre dinlemeye çalışırım.

Sizleri bunaltmayacaksam bir sorum daha olacak.Motorun nikelajları az solgun duruyor.Bunları parlatmak mümkünmüdür yoksa değişmesi mi gerekir?

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Teşekkür ederim Celil bey.Yanımda bu motorun aynısını kullanan (2008 model) bir arkadaşım ile gideceğim almaya.Arkadaş kullanıcı ancak teknik özelliklerden pek anlamaz maalesef.Ancak yine de benden on gömlek daha tecrübelidir.Arka dişliyi satıcının ustası değiştirmek istemiş.Performansını arttırıp motoru rahatlatacağını söylemiş.30 lira gibi bir rakam istemiş.Gereksiz bir şey ise ve yokuşlarda sıkıntı yaşatacaksa değiştirtmeyeyim?Şanzuman dişlisinin ömrünü tamamlamak üzere olduğunu ses harici anlamak mümkünmüdür?Ayrıca o ses dediğiniz uğultu ne tarzdadır?Bilirsem ona göre dinlemeye çalışırım.

Sizleri bunaltmayacaksam bir sorum daha olacak.Motorun nikelajları az solgun duruyor.Bunları parlatmak mümkünmüdür yoksa değişmesi mi gerekir?
    Dişliyi istersen değiştirebilirsin çok büyük bir fark yapmaz yokuşta bir vites daha azaltma ihtiyacı olur ama ben orjinalden yanayım fabrikası onu uygun görmüş
    yanında aynı makinayı kullanan bir arkadaş olması iyi test yapaken bir terslik varsa karşılaştırma yapabilir fark eder şanzuman sesi motoru sürerken her vitesi deneyin ve her viteste içten kısık siren sesine benzer bir ses varmı bakarsınız başka turlü anlamak biraz zor servisteki ustalar daha iyi bilir
    nikalaj yerleri yapı marketlerde krom parlatıcı kremler var onlarla parlatabilirsin

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Celil bey çok teşekkür ederim.Yani inanılmaz yardımcı oldu herkes.Acayip mutlu oldum ve sevindim.İlk motorum olacak olması sebebiyle heyecanım da tavan yapmış durumda.Bu motoru alırım artık.Arıza,çürük durumu artık biraz da kısmet ve acemilik işi olacak.Sene sonu veya sene başı tecrübem arttıkça 600 veya 750 cc lik bir makinaya geçiş yapar veya Regal in 350 cc lik bir sıfır motoruna geçiş yaparım.İnşallah herşey çok güzel olacak.Şimdiden acayip sabırsızlanıyorum.

Motorun arka ve arka yan çantaları yok.demir raptiyeliden ziyade suni deri olup daha sade duran çantalardan alacağım.Uygun fiyata temin edebileceğim bir yer tavsiyeniz varmı?

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Celil bey çok teşekkür ederim.Yani inanılmaz yardımcı oldu herkes.Acayip mutlu oldum ve sevindim.İlk motorum olacak olması sebebiyle heyecanım da tavan yapmış durumda.Bu motoru alırım artık.Arıza,çürük durumu artık biraz da kısmet ve acemilik işi olacak.Sene sonu veya sene başı tecrübem arttıkça 600 veya 750 cc lik bir makinaya geçiş yapar veya Regal in 350 cc lik bir sıfır motoruna geçiş yaparım.İnşallah herşey çok güzel olacak.Şimdiden acayip sabırsızlanıyorum.

Motorun arka ve arka yan çantaları yok.demir raptiyeliden ziyade suni deri olup daha sade duran çantalardan alacağım.Uygun fiyata temin edebileceğim bir yer tavsiyeniz varmı?
    İkincel motor şans işidir Hayırlısı olsun inşallah
    Çanta alttaki link imalatçı firma çok çeşit var kargo ile gönderiyor ama internetten gittigidiyor ve sahibindende daha uygun fiyata bulma şansı var araştırmak lazım
    http://www.motosay.com/heybeler.html

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Arkadaşlar,bahsetmiştim.Arkadaşımda alacağım motorun aynısı mevcut.Sadece 2 yaş daha genç ve kilometre olarak da 3000 km. daha az yapmış durumda.Bugün yanıma çağırdım geldi sağolsun.Motora bindim ve şekline baktım.Resim çektirdim ve resimlere baktıktan sonra moralim biraz bozuldu açıkcası.Motor altımda çok ufak kalmış gibi.Ben motorun kendisi kadar varım yani.Sizin fikrinizi almak istiyorum.Hem beni tanımış olur hem de görüntü hakkında fikir beyan edersiniz lütfen.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Alacağım motorun arka sırt dayaması epey geriye çekilmiş.Görüntü olarak daha büyük,uzun gösterecek.Ama çok bir şey fark eder mi sizce?Resim alttaki;

[IMG][/IMG]
    Konu Eray Aksoy tarafından (17.Haziran.2015 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)