Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546

Exclamation Daytona veya Spider Alınır !!!

Merhaba Arkadaşlar,

Adım Eray ve aranıza yeni katıldım.Uzun zamandır bir türlü başlayamadığım bu hobiye ilk adımımı A2 ehliyetine başvurarak attmış bulunmaktayım.Vitesli motor hiç kullanmadım.Sadece biraz Scooter tarzı motorlar ile hevesimi gidermeye çalıştım.Ancak artık bir tane edinmek ve bu zevke ortak olmak istiyorum.Henüz daha vitesli kullanmayı dahi bilmediğimden alacağım motoru da üst sınıf tercih etmiyorum.Gerek acemiliğim gerek şu anki maddi olanaklar sebebiyle maksimum 4000 - 4500 lira gibi bir bütçe ayırabiliyorum.Kısmet olur da aradığım zevki bulabilirsem 2016 başları üst sınıf bir motora geçiş yaparım.

Vücut yapım oldukça iri olduğundan 250 cc den ufak bir motor olmaması gerek.Model ve kozmetik sıkıntıları çok önemli değil.Nasıl olsa geçiş motoru olacak.Bu şartlar altında elindeki motoru satmak isteyen veya çevresinde satacak arkadaşı olanlar bana ulaşırlarsa çok minnettar kalırım.Antalya ve yakın iller tercih edilir.

Sevgi ve saygılarımla,

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    4000-4500 liraya daytona veya spyder alamazsın.Balansörsüz 250 cc klasik kasa yada yeni model 150 cc alabilirsin anca

Tuğrul Baylan
    Piping Designer
     Kawasaki Vulcan 800/Vn800
     İstanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20
    Eray öncelikle aramıza hoşgeldin demek istiyorum.

Bence çok doğru bir karar almışsın motosiklet dünyasına adım atarak. Daha önceden motosiklet kullandıysan ve dengede bir sıkıntı yaşamıyorsan vitesli makinada maksimum üç günde alışkanlık kazanırsın. Geri kalan gerşey tecrübeyle artarak sana gelecektir zaten.

Ben de senin gibi alt segment model olarak Kuba Superlight 200 cc(vitesli) makina ile başladım. Fakat uzun vadede ihtiyacımı gidermediğinden sattım regal raptor daytona 250 cc aldım. Vücut yapını bilemiyorum ama iriliğini ön planda tutarsak Spyder daha hoş gidebilir. Tabi daytona da göze hoş geliyor ama nihai karar elbette sana ait.

Şahsi görüşüm önden A2 ehliyete başvurduysan peşinden de motosiklet almadan önce Kişisel Koruyucu Ekipmanlarını almandır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Farın ve yolun açık olsun.

Sevgiler.

tb

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Bahadır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4000-4500 liraya daytona veya spyder alamazsın.Balansörsüz 250 cc klasik kasa yada yeni model 150 cc alabilirsin anca

Bahadır bey eldeki para şu anda budur.Sormak,araştırmak bedava nasıl olsa.Bulabilirsek ne ala.Bulamazsak da başka modellere bakacağız mecburen.Ancak Regal Raptor bulabilmek adına titizlikle araştırıyoruz.Umarım bulabilirim...

Alıntı tbaylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray öncelikle aramıza hoşgeldin demek istiyorum.

Bence çok doğru bir karar almışsın motosiklet dünyasına adım atarak. Daha önceden motosiklet kullandıysan ve dengede bir sıkıntı yaşamıyorsan vitesli makinada maksimum üç günde alışkanlık kazanırsın. Geri kalan gerşey tecrübeyle artarak sana gelecektir zaten.

Ben de senin gibi alt segment model olarak Kuba Superlight 200 cc(vitesli) makina ile başladım. Fakat uzun vadede ihtiyacımı gidermediğinden sattım regal raptor daytona 250 cc aldım. Vücut yapını bilemiyorum ama iriliğini ön planda tutarsak Spyder daha hoş gidebilir. Tabi daytona da göze hoş geliyor ama nihai karar elbette sana ait.

Şahsi görüşüm önden A2 ehliyete başvurduysan peşinden de motosiklet almadan önce Kişisel Koruyucu Ekipmanlarını almandır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Farın ve yolun açık olsun.

Sevgiler.

tb

Hoşbulduk.Çok teşekkür ederim.Denge ve viteslerde sıkıntı olmaz çok şükür.Vitesliye bir kaç saatlik pratik sonrası belirttiğiniz gibi üç günde alışırım tahminimce?Vücudum epeyce bir iri.Uzun yıllar spor yaptıktan sonra biraz da üzerine göbek ekledim 200 lük bir motor bebek bisikleti gibi kalır altımda.En az 350 lik bir motor lazım ancak bütçe durumundan ötürü 250 lik bir tanesiyle idare edip tecrübe kazanacağım mecburen.Seneye de bazı durumlar bana intikal edeceğinden dolayı maddi sıkıntım olmayacak.

Kişisel ekipman ise burada epeyce bir sıkıntılı.Ürün var ancak havalar gölgede bile 55-57 dereceyi görebildiğinden dolayı kullanması pek mümkün olmuyor.Ancak 300 euro ya çok güzel bir kask aldım.Yurtdışından getirttim.Getiren arkadaş yarı parasını almadı sağolsun.Araç üstünden geçse dahi kırılma veya ezilme olmuyor.Sağlık önce gelir.Zevkimden evvel eşimin ve oğlumun geleceğini de düşünmek zorundayım.Şu anda tek derdim uygun bir motor bulabilmek.İnşallah bulabilirim diye umuyorum?

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Merhaba Eray Antalyadan aramıza hoş geldin
    Arkadaşlarında dediği gibi bütçene göre Spyder veya Daytona zor piyasası ortalama 7000 tl den başlıyor alabileceğin RR 250 cc eski model 2005 - 2007 model civarı olabilir inşallah gönlüne göre bir makinaya kısa sürede kavuşursun

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Eray Antalyadan aramıza hoş geldin
    Arkadaşlarında dediği gibi bütçene göre Spyder veya Daytona zor piyasası ortalama 7000 tl den başlıyor alabileceğin RR 250 cc eski model 2005 - 2007 model civarı olabilir inşallah gönlüne göre bir makinaya kısa sürede kavuşursun

Hoşbulduk.Çok teşekkür ederim.Bütçeyi zorlamak aslında çok da zor olmaz.Ancak ilk motorum olacağından istediğim zevk ve keyfi alıp alamayacağımı bilemiyorum.Acemiliği atana kadar da 7-8 bin gibi rakamlara çıkmak istemiyorum.Şayet olur da keyif alırsam ve "Kardeşim ben kullanacağım" dersem seneye bitecek sözleşme sonucu bana intikal edecek bazı gayrimenkuller ile 15-20 bin liralık bir şeye yöneleceğim.Çok üst sınıf bir motor alamam ancak bu rakamlardaki makineler beni epeyce bir süre götürüp mutlu eder.Sıkılır veya bir değişiklik istersem de eldekinin üzerine ekler başka bir şeylere bakarım.

Şu anda iki tane ilan var.Gerçi bu forumda başka markaların ilanlarını vermek ne derece uygun olur bilemedim?Ancak belirttiğim gibi sıfır bilgim olduğundan dolayı sormadan atlamak da istemiyorum.Alttaki iki ilana bakıp sizin ve tüm Forumdaşların fikirlerini almak isterim.Elbette bu rakamlara kozmetik kısmını çok incelememek gerektiğinin farkındayım.Yorumlarınız benim için çok değerlidir.

Bu ilk motor.Modifiye yapılıp hem boy uzatılmış hem de yükseltilmiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...12386842/detay

Bu da ikinci model

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...12613738/detay

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Alıntı Snowblind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk.Çok teşekkür ederim.Bütçeyi zorlamak aslında çok da zor olmaz.Ancak ilk motorum olacağından istediğim zevk ve keyfi alıp alamayacağımı bilemiyorum.Acemiliği atana kadar da 7-8 bin gibi rakamlara çıkmak istemiyorum.Şayet olur da keyif alırsam ve "Kardeşim ben kullanacağım" dersem seneye bitecek sözleşme sonucu bana intikal edecek bazı gayrimenkuller ile 15-20 bin liralık bir şeye yöneleceğim.Çok üst sınıf bir motor alamam ancak bu rakamlardaki makineler beni epeyce bir süre götürüp mutlu eder.Sıkılır veya bir değişiklik istersem de eldekinin üzerine ekler başka bir şeylere bakarım.

Şu anda iki tane ilan var.Gerçi bu forumda başka markaların ilanlarını vermek ne derece uygun olur bilemedim?Ancak belirttiğim gibi sıfır bilgim olduğundan dolayı sormadan atlamak da istemiyorum.Alttaki iki ilana bakıp sizin ve tüm Forumdaşların fikirlerini almak isterim.Elbette bu rakamlara kozmetik kısmını çok incelememek gerektiğinin farkındayım.Yorumlarınız benim için çok değerlidir.

Bu da ikinci model

Eray mantıklı düşünüyorsun diğer markalar için kötü yorum yapmak istemiyorum fakat benim fikrim çin makina alacaksan Regal Raptordan Başkasına bulaşma alacağın RR dışındaki çin makinaların arıza servis parça ikinci el satış sıkıntısı daha fazla olduğundan bağladığın parayı riske atma durumu daha yüksek birde sıkıntılı bir makinaya denk gelirsen seni motor sürmekten soğutur kötü bir başlangıç olur
    Daytona ve Spyder 2-3 sene sıkılmadan büyük sorun yaşamadan keyifle kullanıcağın kolaylıkla satabileceğin modellerdir tabi son kararı sen vericen hayırlısı olsun

Türker Baltacı
    Matbaa Planlama&Maliyet
     Harley Davidson Sportster XL883L
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı Snowblind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu da ikinci model

Mondial hakkında bilgim yok ama kanuni de parça sıkıntı kesin yaşarsın.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Trkr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mondial hakkında bilgim yok ama kanuni de parça sıkıntı kesin yaşarsın.

Mondial motorda sıkıntı yok bildiğim kadarıyla.Ancak model eski olduğundan dolayı tedarikm sorunu yaşanabilir?

Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray mantıklı düşünüyorsun diğer markalar için kötü yorum istemiyorum fakat benim fikrim çin makina alacaksan Regal Raptordan Başkasına bulaşma alacağın RR dışındaki çin makinaların arıza servis parça ikinci el satış sıkıntısı daha fazla olduğundan bağladığın parayı riske atma durumu daha yüksek birde sıkıntılı bir makinaya denk gelirsen seni motor sürmekten soğutur kötü bir başlangıç olur
    Daytona ve Spyder 2-3 sene sıkılmadan büyük sorun yaşamadan keyifle kullanıcağın kolaylıkla satabileceğin modellerdir tabi son kararı sen vericen hayırlısı olsun

Celil bey yorumlarınız için teşekkür ederim.Bana epeyce faydası oluyor.Eski model 250cc bir makineya yönelmek mantıklı o zaman?Bunlarda balansör olmaz diye yazmıştı bir arkadaşımız.Balansör araştırdığım kadarıyla titreşim için bir parça galiba?Balansör olmazsa ilk motorum olduğundan dolayı sıkıntı yaşarmıyım sizce?Yani sarsıntısı beni zorda bırakır mı?

İlker Akgül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlker Akgül
    Hemşire
     VİRAGO 535
     Antalya
    Beğenmiş
    382
    Beğenilmiş
    142
    Eray aramiza hoşgeldin ilandaki motorlara baktım ama zevk alacağını düşünmüyorum arastiralim uygun bir rr bulalim irtibata geçelim görüşmek dileğiyle

Antalya-Merkez
    ilker akgül ANTALYA-MERKEZ

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)