Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Tuğrul Baylan
    Piping Designer
     Kawasaki Vulcan 800/Vn800
     İstanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20

Exclamation Regal Raptor Daytona Lastik

Arkadaşlar Merhaba;

Bir çoğunuz bilir, malum geçen hafta ufak çaplı bir kaza geçirmiştim. Bununla ilgili kolları sıvayarak lastik ihtiyacı olduğunu farkederek araştırmalarıma koyuldum. İlk etapta bir kaç marka araştırdıysam da istediğim sonucu elde edemedim. Hem ön, hem de arka lastiğin tek marka olmasını istiyordum.

Uzun uğraşlarım ve araştırmalarım sonucu Bridgestone marka lastik buldum. Siparişi verdikten sonra dün kargo elime ulaştı ve soluğu serviste aldım. Hazır tekerler sökülmüşken zincir temizleme, gerdirme, zincir yağını da yenilemiş oldum. İlerleyen zamanlarda dişli takımı ve o-ring zincir takmayı planlıyorum. Her neyse

Dün iş çıkışından sonra büyük bir heyecanla serviste aldım soluğu ve hemen test sürüşlerine başladım. İlk izlenimlerimi size aktarmak istiyorum.

-Öncelikle motora biner binmez lastiğin yeni olduğunu farkedemiyorsunuz. Ama fren yapmaya başlayınca kaliteli malın ne kadar farkettirebileceğini en iyi şekilde anlıyorsunuz.

-Fabrikasyon çıkış lastikleri ile yaptığım sürüşlerde 30-40 km hızlarda yaptığım panik frenlerde muazzam bir kaydırma oluyordu. Kuru zeminden bahsediyorum. Islak zemini anlatmama gerek bile yok! Ki bir önceki kazamı 30-40 km hızlarında iken yapmıştım.

-Yeni takılan lastiklerde hem kuru, hem de ıslak zeminde yine 30-40 km hızlarda panik fren yaptığımda katti suretle kaymadığını farkettim motorun. Tabii yine de fazla zorlamamak lazım

-Fiyat bilgisine gelecek olursak; 900 TL lastik masrafı, 60 TL de taktırma, bakımlar vs. tuttu. Yani düz hesap 1000 lira diyebiliriz.

Herkese tavsiyem şudur ki; kesinlikle fabrikasyon lastiklerinizi değiştirmelisiniz. Tabiki de herşey maddi duruma bağlı ama kimsenin de canını tehlikeye atması hoş bir durum değil. Nitekim işin ucunda kendi hayatımız olduğu gibi, bir de sevdiklerimizi üzmek de var.

İlgilenecek arkadaşlara lastik bilgilerini de veriyorum, ilerde faydalanırlar.

Ön Lastik: Bridgestone 90/90-21 54H Tl Exedra Max Custom American/Chopper

Arka Lastik: Bridgestone 160/80-16 80H G702 Rfd Custom American/Chopper

Arka Lastik 81H olmasına rağmen bulabildiğim 80H oldu. Bu durumu da servisle paylaştım ve sorun olmayacağını belirtti. Alacak olan arkadaşlara tavsiye edebilirim bu lastikleri.

Hepinize kazasız, belasız sürüşler diliyorum. Farınız da, yolunuz da açık olsun.

Sevgiler.

tb
    Sezgin ATA (25.Ağustos.2016) Bunu beğendi.

leonraptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Han_zade
    Memur
     Regal Raptor Daytona DD 250 6c
     Amasya
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    26
    Kazanız için çok geçmiş olsun Tabiki daha kaliteli lastikle daha iyi verim alırsınız ilk 250 km de yeni olduğundan lastikler kayıyordu şu an memnunum aslında motordan ne beklediğinize bağlı kullandığınız aracın limitini bilirseniz dinamiğini gücünü kapasitesini bilirseniz şehir içinde başkalarının da hatalarını kapatacak kadar dikkatli ve durmayacak kadar hızlı gitmeyerek kaymayı kazayı en aza indirebilirsiniz ;-) Almadan önce çok çekincelerim vardı lastiktir şanzımandır hiçbirinin ancak kullndığım zaman söylediği gibi olmadığını anladım ;-) isteyen herkese tavsiye ederim şunu da ekleyeyim ilk 500 km şaşırmayın yanılmayın sıkıştırmayın ani manevralar yapmayın lastikler alışıp buji ve yağını değiştirip iyi bir ustaya debriyaj ayarını yaptığınızda işte o zaman zevkine varacaksınız
    FARINIZ AÇIK TEKERİNİZ DÜZ BASSIN ;-)
    Can Akkuzuluoglu (17.Mart.2017) Bunu beğendi.
    Her gün, ilk gün gibi yaşamak, sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmek, sağlığına şükretmek... Yaşamak her şeye rağmen güzel

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)