Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7

Geziler için Android Uygulaması

Merhabalar,

Hepimiz (yada ben öyle sanıyorum) çeşitli zamanlarda ufak/uzun geziler yapmayı seviyoruz. Ve bir çoğumuz bu gezilerin sonunda "bakın şu yola gittim, şurada durdum, tavsiye ederim/etmem) gibi deneyimlerimizi paylaşma eğiliminde oluyoruz.

Bu amaçla, bu tür geziler için bir android uygulaması geliştiriyorum. Son rötuşlarını ve sizlerden gelecek bildirimleri (şöyle bir özellik işe yarar gibi) vermem gerek yanlızca.

Temel olarak uygulamada, ilk hareket'ten evvel, GPS'i açarak "geziye başla" diyorsunuz. O sizin hareketlerinizi kayıt altına almaya başlıyor (konum olarak). Siz normal şekilde gezinizi yapıyorsunuz, fotoğraflarınızı çekiyorsunuz. "Gezi bitti" dediğinizde ise otomatik olarak kaç km yol aldığınız, kaç mola verdiğiniz, ortalama hızınız vb bilgileri çıkartıp, bir harita üzerinde rotanızı çiziyor. Ayrıca molalarda çekilmiş fotoğrafları da birleştiriyor. Bu fotoları isterseniz facebook'da istersenizde wordpress'de bir BLOG olarak yayınlayabiliyorsunuz.

Gecenin bu saatinde kafamı tam toparlayamamış ve anlam bozukluğu yaratmış olabilirim, kusuruma bakmayın artık

Evet, Ne dersiniz?
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

Türker Baltacı
    Matbaa Planlama&Maliyet
     Harley Davidson Sportster XL883L
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı penguennoktanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Hepimiz (yada ben öyle sanıyorum) çeşitli zamanlarda ufak/uzun geziler yapmayı seviyoruz. Ve bir çoğumuz bu gezilerin sonunda "bakın şu yola gittim, şurada durdum, tavsiye ederim/etmem) gibi deneyimlerimizi paylaşma eğiliminde oluyoruz.

Bu amaçla, bu tür geziler için bir android uygulaması geliştiriyorum. Son rötuşlarını ve sizlerden gelecek bildirimleri (şöyle bir özellik işe yarar gibi) vermem gerek yanlızca.

Temel olarak uygulamada, ilk hareket'ten evvel, GPS'i açarak "geziye başla" diyorsunuz. O sizin hareketlerinizi kayıt altına almaya başlıyor (konum olarak). Siz normal şekilde gezinizi yapıyorsunuz, fotoğraflarınızı çekiyorsunuz. "Gezi bitti" dediğinizde ise otomatik olarak kaç km yol aldığınız, kaç mola verdiğiniz, ortalama hızınız vb bilgileri çıkartıp, bir harita üzerinde rotanızı çiziyor. Ayrıca molalarda çekilmiş fotoğrafları da birleştiriyor. Bu fotoları isterseniz facebook'da istersenizde wordpress'de bir BLOG olarak yayınlayabiliyorsunuz.

Gecenin bu saatinde kafamı tam toparlayamamış ve anlam bozukluğu yaratmış olabilirim, kusuruma bakmayın artık

Evet, Ne dersiniz?
    Gezi blogu tutan arkadaşlarımız için kolaylık olur gibi geldi bana.

nickziki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat Uysal
    Dış Ticaret
     gitti gül gibi daytonam :(
     Antalya
    Beğenmiş
    278
    Beğenilmiş
    20
    Ben sports tracker diye bir program kullanıyorum. ORtalama ve maks. hızı görebiliyorsun. Gittiği yolları gösteriyor zaten. Entegre müzik çaları var. Her kayıt hafızada duruyor. 1-2-5 ve manual kmlerde lap kaydı tutabiliyor. Yükseklik ve hız bilgileri var. Şöyle ki hangi kmde hangi yükseklikte ve hızda olduğunu görebiliyorsun. Tabi ki bu kayıtları da paylaşabiliyorsun. Muhtemelen Gear saati olanlar için kalp atışlarını fln da tutuyor.

Bu programın asıl olayı spor yapanlar için fakar Motorsports diye bir tercihi de var. Çok bize hitap etmese de bu bilgilerden başka ne gerekebilir ki ?

Tabi bu arada belirli yerlerde kadranımda 140 görmeme rağmen maksimum hız olarak 120 kayıt etmiş. Hem de açık alan olduğu için GPS sinyalinin kesildiği düşünmüyorum.

Belki sizinkinde istatistik olarak motor cinsi kmsi fln gibi bilgiler de girilebilir. Yani farklı motorlarla seyahat edecekler için motor seçme gibi bir özellik. Yakıt hesaplaması ve hatırlatması da konabilir. Böylece yaklaşık tüketimi hesaplayabilir program.

Aklıma geldikçe yazarım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)