Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    Gv 250 güçlü baya o konuda daha iyidir muhtemelen.Tercihim yine Daytonadan olurdu o ayri zevki baska.Tasarimina hayranim imkanim olsa icine koyucam 650 cc motoru yine bunu surucem.Tavsiye ederim.
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

Timur Dikmen
    Memur
     R.R. Daytona 250cc
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    [QUOTE=berkehrercan;183345]Gv 250 güçlü baya o konuda daha iyidir muhtemelen.Tercihim yine Daytonadan olurdu o ayri zevki baska.Tasarimina hayranim imkanim olsa icine koyucam 650 cc motoru yine bunu surucem.Tavsiye ederim.
    Bu yorumuna aynen katılıyorum dostum

ahmet selim dalkılıç
    Akademisyen
     RKS Cruiser 250
     Türkiye
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    9
    spider daki iyileşmeyi bilmiyordum, iyi olmuş, çok şekil motor, denemek lazım

cüssesine uygun motor sürmeyen 2 tanıdık vardı, biri motor tamircisi diğeri de 50'li yaşlarda biri, tecrübeliydiler, tamirci aprilla capanord diğeri f650 sürerdi, aprilla pert oldu, f650'deki abi uzun süre ayağı alçıda kaldı, ikisi de benden kısa ve incecik tiplerdi, bir şey olmaz diyenlere bakma sen, ayağın yere değiyor mu, ani duruşlarda ne alemdesin bunlar önemli, istanbuldaysan şehir içi çok tehlikeli, iki abimizin de şehir içinde olayı oldu, biri döner kavşak diğeri tali yoldan ana yola girerken ...

ahmet selim dalkılıç
    Akademisyen
     RKS Cruiser 250
     Türkiye
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    9
    Sizin motorların beyin nerede? Benimkini bulamadım

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    Depo altinda depoyu sokunce ulaşabiliyorsun
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

Tuğrul Baylan
    Piping Designer
     Kawasaki Vulcan 800/Vn800
     İstanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20
    Alıntı ekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha bir de internette izlediğim bi videoda spyder 250 için ''daha çok 125lik gibi gidiyor'' dendiğini duymuştum. o videoda da max 120 falan yapmıştı. eğer bu konuda bilginiz varsa bu gerçekten böyle midir, böyleyse daytona için de aynı durum geçerli midir çünkü kilo farkı var diye biliyorum
    Ekrem kardeşim milletin ağzı torba değil ki büzesin! Öncelikle sen hangi marka/model motosiklet alacağına karar vermelisin. En doğru karar ilk verilmiş/alınmış karardır. Tabii bundan öncesinde hangi türe eğilimin var. Bizim makinalar biraz daha ağır başlı kaçar, keyif işidir. Çok basamazsın belki -ki bence gereksiz bir eylem- ama keyifle istediğin yerlere götürebilir seni.

Ben Daytona 250'de 150/160 km hızları gördüm. Ki gerçekten gereksiz bir hız. Ortalama 100-120 km/s hızlar gayet ideal. Boy/kilo orantın fazla ise Spyder 250 sana mobilet gibi gelebilir. Ama benim gibi 168 boyunda isen bi taraflarının bir kısmını benzin deposunun üstüne koyarak seyahat etme durumunda kalabilirsin, ki tecrübeyle sabittir.

Sevgiler.

tb

Ekrem Sabaz
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı tbaylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekrem kardeşim milletin ağzı torba değil ki büzesin! Öncelikle sen hangi marka/model motosiklet alacağına karar vermelisin. En doğru karar ilk verilmiş/alınmış karardır. Tabii bundan öncesinde hangi türe eğilimin var. Bizim makinalar biraz daha ağır başlı kaçar, keyif işidir. Çok basamazsın belki -ki bence gereksiz bir eylem- ama keyifle istediğin yerlere götürebilir seni.

Ben Daytona 250'de 150/160 km hızları gördüm. Ki gerçekten gereksiz bir hız. Ortalama 100-120 km/s hızlar gayet ideal. Boy/kilo orantın fazla ise Spyder 250 sana mobilet gibi gelebilir. Ama benim gibi 168 boyunda isen bi taraflarının bir kısmını benzin deposunun üstüne koyarak seyahat etme durumunda kalabilirsin, ki tecrübeyle sabittir.

Sevgiler.

tb
    Açıkcası Tuğrul Abi ben de gayet gayet 168 boyundayım Spyder çok güzel bence ama gerek maşa uzunluğundan kaynaklanan manevra zorluğunun benim gibi bir çaylağı çok zorlayacağının gerek de ''sana o makina büyük gelir'' sözlerinin söylenmesinden dolayı ne düşüneceğimi şaşırdım. Ama ben bu motoru kısa bi süre değil 3 - 4 yıl belki de daha fazla kullanma durumunda kalacağım için elinde sonunda acemiliği üzerimden atıp alışırım ve işin keyfine varırım diye düşünüyorum. Fakta bu düşüncelerimde de emin değilim çünkü neyle karşılaşacağımı bilmediğim için benim motora küsmeme sebep olacak bi durum yaşamama sebep olmasından da korkuyorum. Demiştim ya ne düşüneceğimi bile artık bilemiyorum diye, işte öyle Ah ilk motor ahh...

ahmet selim dalkılıç
    Akademisyen
     RKS Cruiser 250
     Türkiye
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    9
    sorun da zaten acemiliğini atarken oluyor binemezsin diye bir şey yok, azami dikkat edersin, ona göre sürersin, dediğim gibi üzerine önce bin, düşün taşın, ondan sonra gidip satın al, hayırlısı olsun ...

Ekrem Sabaz
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Bakalım hayırlısı... Ehliyeti aldım artık motor araştırmalarıma resmen başlamış oldum. Bir ay içerisinde de alırım tahminen Bu arada Ahmet Abi konuyu nereden nereye getirdik kusura bakma :D

ahmet selim dalkılıç
    Akademisyen
     RKS Cruiser 250
     Türkiye
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    9
    2 adet bayrak siparişi verdim, yeni fotolarla konuyu değiştiririz hemen, canın sağolsun

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)