Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ahmet selim dalkılıç
    Akademisyen
     RKS Cruiser 250
     Türkiye
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    9

Rks cruıser 250 / keeway dorado 250 efı

sırada modifiye edilmiş ECU var, ancak yan kapakları sökemedim, yani kendime doğru sıkıca çekmeye kıyamadım, bunlar öyle mi çıkar acaba

soru olursa cevaplarım
    Emredemir (27.Mayıs.2018) Bunu beğendi.

Ekrem Sabaz
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    merhaba Ahmet abi. Rks nin enjeksiyonlu olması açısından ve v motor olması açısından spyder ve daytona (250cc) dan fakları hakkında biraz bilgi verebilir misin. İlk motorumu alacağım ancak hala ''acaba hangisini alsam'' sorusuna cevap verebilecek seviyede modeller hakkında bilgi sahibi değilim. Ha bi de kaçınılmaz soru: tavsiye eder misin? Şimdiden teşekkürler
    Emredemir (27.Mayıs.2018) Bunu beğendi.

ahmet selim dalkılıç
    Akademisyen
     RKS Cruiser 250
     Türkiye
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    9
    Öncelikle Cruiser chopper ile motora başlama genelde tavsiye edilmez.

Bu tip motorların dönüş açısı commuter olanlara göre daha dardır. Hele Regal'in spider versiyonu evlere şenliktir Boyun da kısa ise spider sana hayal olur. Daytona için ise üzerine oturup yine ayaklarını öne doğru uzatıp duruma bakman lazım.

İlk motor olarak bisiklet benzeri sürmesi kolay, düşürünce masraf açmayacak bir şey alsan iyi olur, ybr, cbf, 125 cc supermoto-cross gibi...

Benim motorun ayağını koyduğun yerleri çok ileride değil, sürmesi kolay ama belirli bir tecrübesi olana, motor 170 kg falandı...

İlle de Cruiser diyorsan bir şeyler daha yazarım, ne kadar istiyorsun onu anlamak lazım önce

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    Gonlunden geceni dinle chopper istiyosan al bitane onunla basla insanoglu herseye alisir.Tamam ybr cbf kolaydir ama mevzu zaten zevk almak sarmayacak insani sogutacak bir motor alma.Pisman olma sonra.
    Erman (10.Ocak.2017) Bunu beğendi.
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

Ekrem Sabaz
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Benim motora başlama sebebim chopper zaten haftaya ehliyet sınavım var ondan sonra her an alabilirim, denk gelmesine bağlı yani. Ben de çok düşündüm öyle motorları ama gerçekten benim için neredeyse motor diye bir şey yok chopper var diyebilirim. Boyum 1.68 aldığım motoru 4 sene kadar degistirmem pek mümkün olamayacak öğrencilik durumlarında dolayı. Onun için bu süre içerisinde öyle çok da biktirmayacak bi motor istiyorum. Rks için de güzel deniyor ama enjeksiyonlu motorun arızası masraflı olur lafı hep aklıma takılıyor çünkü masraf da benim için önemli bi kıstas.

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet selim dalkılıç
    Akademisyen
     RKS Cruiser 250
     Türkiye
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    9
    Enjeksiyon arızası diye kronik bir sorun yok, bunlar Çin malı, muadil parça çok var, orjinali pahalı ise başkasını takarsın, v motorların neredeyse tamamı virago 250 kopyası, Japon parça da takman mümkün...

Daytona bu motordan daha iri bana görünmüştü, selesi daha kaliteliydi, arka lastiği epey kalındı benim de boy seninki gibi, o yüzden gidip motorlara acemi olarak oturman lazım, Regal'in klasik 250 olanı epey minyatür kalıyor daytonanın yanında, ona da bakarsın..

Bu motorların aralarında dağlar kadar fark yok, ilk montajları sonucu hatalı eksik toplama çok oluyor, vida vs alınca çok iyi kontrol ettirmek gerekiyor, yoksa egzoz çamurluk düştü gibi saçma sapan hatalar oluyor

Küba sl200 bir acemiye belki daha uygun olurdu, daha yavaş, daha az atik, görüntü iyi, kalite benzer demek isterdim regal klasik ile ilk çıktığında yıllar önce ülkeyi gezen çok vardı ama sl ile pek yok...

Şehir içi için kıvrak motor değiller, oturma pozisyonları, rahatlıkları iyi, lifan için de yurt dışı forumlarda bir sürü yazı var, Daytona bunlardan biraz daha kaliteli duruyor, adam ederim diyorsan gözüne hangisi güzel görünüyorsa onu al, ben öyle yaptım bütçe varsa Hyosung gv250 al, kafan rahat olur

Bu harley mi lafını son zamanlarda epey duydum

1.68 boy ve acemilikle spider's unut derim, Daytona bile zorlayabilir...

Son olarak motosiklet oyun değil, game over diye bir şey yok, korumasız kıyafetle kaza yapanların hepsi keşke giyseydik derler, mesela acemi arkadaşım yıllardır racing alıcam derdi, cbr 125 aldı, oturuş pozisyonuna alışamadı, sattı bu pozisyonda uzun süre süremiyorum demişti, o yüzden üzerine bin diyorum...
    Konu polo34 tarafından (10.Ağustos.2015 Saat 01:13 ) değiştirilmiştir.

Ekrem Sabaz
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    tavsiyelerinizin hepsi için çok teşekkür ediyorum. inşallah bundan bir kaç yıl sonra ben de benim gibi hevesli arkadaşlara tavsiyeler verecek şekilde motoruma kavuşmuş ve bolca km yapmış olurum aklıma takılan soru aslında kronik enjeksiyonlu motor sorunundan ziyade enjeksiyonlu motorun arızasının masrafı çok olur denmesiydi. her şeyi beyinin kontrol etmesi falan bir arıza söz konusu olduğunda daha masraflı olmasına sebep oluyor diye duydum. sizin hiç başınıza geldi mi? benzeri bir arıza durumunda karbüratörlü bir motordan mesela daytonadan aşırı farklı masraf çıkardı mı yoksa bi fark yok mu?

Ekrem Sabaz
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 250
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    ha bir de internette izlediğim bi videoda spyder 250 için ''daha çok 125lik gibi gidiyor'' dendiğini duymuştum. o videoda da max 120 falan yapmıştı. eğer bu konuda bilginiz varsa bu gerçekten böyle midir, böyleyse daytona için de aynı durum geçerli midir çünkü kilo farkı var diye biliyorum

ahmet selim dalkılıç
    Akademisyen
     RKS Cruiser 250
     Türkiye
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    9
    enjeksiyonlu motor çok masraf çıkarır olayı çok saçma, asla kabul edilebilecek bir durum değil, kusura bakma biraz sert oldu bizim milletimize YARANILMAZ, derler ki bilmem kaç sene öncesinin teknolojisini getiriyorlar (bu lafı regal için derler, her makinasında aynı motor vs), diğer grup ya bozulursa (bunu da benim motora yakıştırdılar, henüz enjeksiyondan bozulan motor henüz okumadım) diye laf çıkardı, İNSAF demek lazım, hepimiz tofaş kuş serisi araçlara devam edelim bu kafayla parçaları nasılsa çok ucuz yukarıya da yazdım, bunları alırken ucuza alıyorsun, muadil parça çok, mesela Japonların hem kendisi, hem parçaları, hem servisleri pahalı ... amacına-bütçene sonra zevkine göre motoru seçeceksin ...

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    Pek kilo farki yok aralarinda max hizlarida 130 falan.Tas catlasa 140.Ucak yakiti koymadikca daha fazla olmuyor emin ol.Ama hiz motoru değil zaten yetiyor hiz.Cekisi daha iyi olsa guzel olurdu ondan once uzun yokuslarda vs devir dusmese.
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)