Alıntı penguennoktanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok geçmiş olsun. Bu arada fark etmemişim, cep numaram (532) 2539074 . Sadece uzun yol için eğil, Samsun içerisinde de aramaktan çekinme lütfen.

Kaza ne tarafta oldu? Üniversite sınırları içinde mi? Eğer öyle ise kazanın kamera kayıtlarına ulaşma şansımız var.

Büyük araçların arkasında gitmeyi bu nedenle sevmiyorum. Yolun ilerisini göremeyince önündeki aracın aniden yapacağı bir hareket çok sıkıntılara neden olabiliyor. Malesef (özellikle Samsun'da) takip mesafesini biraz açtığın anda birileri dalıyor araya :(

Yola çıkmadan evvel kendini bir şehirler arası yolda test etmek istersen cuma öğleden sonra bir nebiyan yaylası (muhtar ali'nin yerinde sac kavurma) yada bafra (ballıbaba'da dondurma) yapabiliriz.

Kolay gelsin.
Hocam yarın bi hayli yoğun günüm, ama sabah erken kalkıp herşeyi halledip, öğlenden sonrayı boşaltmaya çalışayım, halledebilirsem herşeyi, öğlenden sonra ararım sizi mutlaka

Alıntı paranoya05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kardeşim öncelikle Hoş geldin aramıza. Bu forumda heralde bi sende bi bende var 125 lik modeli Üzmez yağına bakımına özen gösterirsen.vede ÇİFT silindirlidir azami hızı düşük olsada kaliteli bir 80 km hız sergiler. kornaları dediği gibi arkadaşın dikkate alma. burası pist değil. sağdan gidersen sıkıntı olmaz ama sana önerim fazla kalma 80 km hızda motoru yorarsın. 125 lik en keyfili vede motora can çıkartmayan hızı 70 tir. 80 zorlar bu tür makineleri uzun sure gidersen aynı hızda. alet takımı dedikleri gibi standart.ama DİKKAT ETMEN GEREKEN UZUN SÜRE 80 KM CİVARI HIZDA KALMA. ben çoğu geziye katılamadım çünkü 100 km hızla gidiyorlar. bi seneye değiştircem şşua anlık işe gidip geliyorum vede az yakıyor açıkçası 250 likle ister amerikaya ister samsuna git .ama 125 liği sıkıştırma .çok kaliteli bir seçim yapmışssın. bu motorlar mondialle falan alakası yok canavar gibi özellikle 125 lik harleyin hafif ince modellerine benziyo genellikle harley sanıp foto çektiriirler firenleme konusunda yüzde 30 arka yüzde 70 öne yüklen. sorun çıkmaz .lastikleri değiştir.kazasız belasız sürüşler..

90'a kadar titremesiz çıkıyorum, ama 2km 'lik düz yolda, bi süre sonra boğuluyor motor, vites istiyor, 6. vites niye yok diye tribe giriyorum Bahsettiğim yol yaklaşık 800 km olacağı için 70km ortalama ile de çok fazla süreceğini düşünüp, kendi gözümü kendim korkutuyorum. :/ Sen uzun yol yaptın mı hiç 125'lik ile?

Alıntı grolof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende geçen sene regali aldığımda bu yaz istanbula kızımın yanına motor ile gideceğim diye kıştan beri yaklaşık 2500 lira masraf edip zincir dişli her iki lastiği değiştirdim,motoru ve şanzımanı yeniden yaptırdım marş motorunu değiştirdim daha aklıma gelmeyen bir sürü parça değiştirerek yolda kalmama adına hazırlık yaptım.
Bayramda kızımla damadım samsuna gelince sinopa gezmeye gitmeye karar verdik araba kalabalık olduğu için ben motosikletle gitmeye karar verdim,iyikide vermişim çünkü o yol beni çok yordu ve gözümü korkuttu.Motosikletim 2006 model olduğu için 90 km süratten sonra çok titretiyor hem vücudu hemde gözleri fazlasıyla yoruyor.
bir akşam yolda dinlenerek yine gidebilirdim benim hem yaşım hemde kilom fazla sen gençsin seni o kadar etkilemez sanıyorum.
Ayrıca derbente giderken çektiğin sıkıntıları uzun yolda çekmezsin ama yaklaşık 800 km yol senide bayağı yoracaktır.Yinede eğer biraz tereddütün varsa yada ürküyorsan bence otobüsle gidip gel zamanla hem tecrüben artacak hemde korkunu yeneceksin ama muhakkak kaliteli yani yumuşak hamurlu bir lastik almalısın.

Gürol abi, yaptığın masrafla bi motor daha alırdık sana yahu Ben birazda gençliğin verdiği heycanla ''aman, en fazla yolda kalırım, çekici parası veririm, hiç gitmezsem nasıl öğrenecem'' diyip kendimi avutuyorum. Şu zamana kadar da yaptığım en uzun tek seferdeki yol; Tekkeköy'den Çatalçam'a oldu. Ortalama 50 km civarı. Pek bi sıkıntı yaşamadım. Ama uzun yoldaki çevre yollarından ürküyorum işte.