Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    cnrsgr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Caner Sağır
    Grafiker
     Regal Raptor 125E
     Samsun - İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

(Sanırım) Akü Sorunu

Motoru aldığım abi, motoru sıfır olarak alıp, 1 yılda toplam 130-140 km yol yapmış. Hatta motor son 8 ayında hep yatmış, arada bir çalıştırıp tozunu almış. 130 km'deki motorun üzerinden örümcek ağı temizleyip aldım :D Şükür ki giderinde hiç bir problem yok. 1 yıllık benzin vardı, boşalttırdım, yenisini koydum. Yağ, 1 yıllıktı, boşalttırdım, yenisini koydum. Samsun içerisinde 4-5 farklı ustaya gösterdim, hiç birisi bir sorun göremedi.

''Ama''

Motoru bi yere parkedip, 1-2 saat sonra, yani soğuduğu zaman binip çalıştırmaya çalıştığımda hhemen çalışmıyor. Kontağı açıp, 10-15 dakika beklemem gerekiyor. İlk cigle aşağıda olduğu için sandım, cigle artık hep yukarıda, ama yine günde 1-2 defa beni üstünde bekletiyor. Akü ile alakalı sıkıntı olabilir mi? Eğer akü ile alakalı ise, nasıl akü ile alakalı olduğunu kesin olarak anlarım?

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,572
    Beğenilmiş
    5,793
    Makina 8 ay yatıp aküsü doldurulmadıysa akü biter ve içi kurur bozulur şarz tutmaz marş zayıf döner ve motor çalışmaz veya zor çalışır ama akü marşı kuvvetli çeviriyorsa sorun karbiratörde olabilir pislik gelmiş veya ayar yapılması gerekebilir bir ustaya kontrol ettirmek gerekir kolay velsin

Caner Sağır
    Grafiker
     Regal Raptor 125E
     Samsun - İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makina 8 ay yatıp aküsü doldurulmadıysa akü biter ve içi kurur bozulur şarz tutmaz marş zayıf döner ve motor çalışmaz veya zor çalışır ama akü marşı kuvvetli çeviriyorsa sorun karbiratörde olabilir pislik gelmiş veya ayar yapılması gerekebilir bir ustaya kontrol ettirmek gerekir kolay velsin
    Teşekkür ederim Celil abi, yarın bi ustaya gideyim öyleyse

grolof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Alıntı cnrsgr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Celil abi, yarın bi ustaya gideyim öyleyse
    Caner hangi ustaya gidiyorsun ben sana özelden telefonumu yazmıştım sanırım,olmazsa beni ara ve yanıma gel benim akü ile bir deneme yaparız,celil başkanın dediği gibi zamanla plakalardaki kurşun dibe doğru dökülüyor ve kısa devre yapıp kendi kendini boşaltıyor yani şarj tutmuyor diye aklımnda kaldı.sağlam bir akü ile hemen basarsa problem aküdedir,50 lira cıvarında bir para ile sağlam motordan alınabilir,arızalı çıkarsa bir ay içinde deüğiştiriyorlar.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Akü boşalması gibi duruyor. Gittiğin ustalarda mutlaka başka bir motorunda olsa aküsü vardır. O aküler ile test edebilirler. En temiz yol bu olur.

Hangi ustaya gidiyorsun? Ben genel olarak Atakum'daki Musti's Garage'a ve sanayideki Vahdet Usta'ya gidiyorum. Yolumun üstü ve şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

Caner Sağır
    Grafiker
     Regal Raptor 125E
     Samsun - İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı grolof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Caner hangi ustaya gidiyorsun ben sana özelden telefonumu yazmıştım sanırım,olmazsa beni ara ve yanıma gel benim akü ile bir deneme yaparız,celil başkanın dediği gibi zamanla plakalardaki kurşun dibe doğru dökülüyor ve kısa devre yapıp kendi kendini boşaltıyor yani şarj tutmuyor diye aklımnda kaldı.sağlam bir akü ile hemen basarsa problem aküdedir,50 lira cıvarında bir para ile sağlam motordan alınabilir,arızalı çıkarsa bir ay içinde deüğiştiriyorlar.
    Gürol abi, Sağlam Ticaret'ten yönlendirdiler, Sağlam'dan, Kaymakamlığa doğru giderken, halıcının hemen yanında, yanlış hatırlamıyorsam Zaman gazetesinin bürosunun altı olması lazım, küçük bi dükkan, tahminimce Yantur'un servisinin 3-4 yan dükkanı oluyor.

Caner Sağır
    Grafiker
     Regal Raptor 125E
     Samsun - İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı penguennoktanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akü boşalması gibi duruyor. Gittiğin ustalarda mutlaka başka bir motorunda olsa aküsü vardır. O aküler ile test edebilirler. En temiz yol bu olur.

Hangi ustaya gidiyorsun? Ben genel olarak Atakum'daki Musti's Garage'a ve sanayideki Vahdet Usta'ya gidiyorum. Yolumun üstü ve şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.
    Musti's Garage dediğiniz yer nerde hocam? Vahdet Usta'ya gittim ama pek sıcak karşılanmadım sanırım sinirli bi anındaydım, biraz geçiştirdi, bi daha da ayağım çekmedi açıkçası ) Bide herkesten tavsiye olarka Dodo lakaplı bi usta alıyorum, ama o da biraz fazla tuzlu-imişş

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Musti's Garage'ın yeri; TV sapağından girip, metro hattını geçiyorsun. Cağaloğlu bulvarını da geçip (ışıklı bir kavşaktır), İlk aradan sağa dön. Biraz ilerideki açıklığa çıktığında sol tarafında kalacaktır, büyük tabelasını görürsün.

Vahdet Usta bazen huysuz olabilir. Yoğun çalışan da bir usta. Bir de geçtiğimiz ay içerisinde bir kaza geçirdi.

Dodo ustanın lakabı değil, dükkanın adı. Pahalı iş yapar ve genelde büyük motorlara bakar diyorlar. Ben hiç gitmedim.
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

Caner Sağır
    Grafiker
     Regal Raptor 125E
     Samsun - İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı penguennoktanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Musti's Garage'ın yeri; TV sapağından girip, metro hattını geçiyorsun. Cağaloğlu bulvarını da geçip (ışıklı bir kavşaktır), İlk aradan sağa dön. Biraz ilerideki açıklığa çıktığında sol tarafında kalacaktır, büyük tabelasını görürsün.

Vahdet Usta bazen huysuz olabilir. Yoğun çalışan da bir usta. Bir de geçtiğimiz ay içerisinde bir kaza geçirdi.

Dodo ustanın lakabı değil, dükkanın adı. Pahalı iş yapar ve genelde büyük motorlara bakar diyorlar. Ben hiç gitmedim.
    Hah, o zaman ilk gittiğim yer Musti's Garage'ydi. Hatta yağ değiştirmemi o söylemişti, zaten şu zamana kadar yaptığım herşeyi de o tavsiye etti hocam. Bir de Vahdet usta'ya sadece gidon için git, o konuda çok profesyonel şeklinde tavsiye almıştım hocam. Son düşmeden sonra tahminimce 1-2 derece civarında minik bi yamulma var direksiyonda ama, bilmiyorum, rahatım gidişte, o yüzden pek takmıyorum )

grolof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Alıntı cnrsgr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürol abi, Sağlam Ticaret'ten yönlendirdiler, Sağlam'dan, Kaymakamlığa doğru giderken, halıcının hemen yanında, yanlış hatırlamıyorsam Zaman gazetesinin bürosunun altı olması lazım, küçük bi dükkan, tahminimce Yantur'un servisinin 3-4 yan dükkanı oluyor.
    Bende motorumun nerde ise tüm işlermimi orda yaptırdım.Ustanın adı Engin hafif kel bir arkadaş.Çok iyi bir insan ve güvenilir biridir.İşciliğe aldığı ücretde çok hesaplıdır.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)